۱۰ درصد گوشت مرغ کشور توسط استان اصفهان تولید می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
۱۰ درصد گوشت مرغ کشور توسط استان اصفهان تولید می‌شود

۱۰ درصد گوشت مرغ کشور توسط استان اصفهان تولید می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
اردستان-مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سالانه در کشور بیش از دو میلیون تن گوشت مرغ تولید می شود که حدود ۱۰ درصد آن توسط استان اصفهان تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا فیضی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اردستان اظهار داشت: استان اصفهان سالانه ۱۷۶ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌کند که این تولیدات با احتساب تمامی انواع طیور به بیش از ۲۰۰ هزار تن می‌رسد.

وی افزود: بالغ بر۸۵۰ واحد مرغداری مجوز دار در استان اصفهان وجود دارد که بیش از ۷۰ درصد آن در حال حاضر فعال هستند.

سالانه ۱۰۴ هزار تن تخم مرغ در استان اصفهان تولید می‌شود

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در استان اصفهان سالانه بیش از ۱۰۴ هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود که ۶۰ هزارتن آن به مصرف استان می‌رسد و ۴۰ هزار تن آن از استان خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه سالانه در کشور بیش از دو میلیون تن گوشت مرغ تولید می‌شود، ابراز داشت: حدود ۱۰ درصد از گوشت مرغ کشور توسط استان اصفهان تامین می‌شود که از ۲۰۰ هزار تن تولید سالانه استان ۷۰ هزار تن آن از استان خارج می‌شود و استان اصفهان توانسته در این راستا مقام دوم تولید گوشت مرغ کشور را به خود اختصاص دهد.

مردم استان اصفهان مرغ را گران نخرند

فیضی با اشاره به اینکه سرانه مصرف گوشت مرغ برای هر نفر در کشور ۲۷ کیلوگرم است، افزود: طبق بخشنامه‌ها فروشندگان این محصول مجاز هستند تا هشت درصد به قیمت‌های کشتارگاه اضافه کنند که بر این اساس قیمت مصوب تنظیم بازار ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و در صورت نیاز به فروش بیش از این مقدار، باید اداره صنعت و معدن موضوع را پیگیری کند تا مردم مرغ را گران نخرند.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی اصفهان تاکید داشت: با تدابیری که در چند سال گذشته انجام شده امسال هیچگونه بیماری فوق حاد پرندگان در استان اصفهان گزارش نشده است.

وی گفت: با توجه به اینکه گوشت مرغ جزو کالاهای اساسی مردم است، حمایت‌هایی ازتولید کنندگان از سوی دولت انجام می‌شود و نهاده‌های دامی با ارز دولتی در اختیار آنها گذاشته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
ایلناایلنا1 روز قبل
استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی نهایتا می‌تواند تکانه کوتاه‌مدت بر ارز داشته باشد ولی ماندگاری ندارد. وحید شقاقی‌شهر در گفت‌وگو با ایلنا، در مورد اهداف و دلایل افزایش قیمت بنزین گفت: هدف نخست اینکه دولت به دنبال کسب درآمدی برای افزایش سهم یارانه نقدی و بویژه پرداخت بسته‌های حمایتی به دهک‌های درآمدی پایین است و دولت در نظر دارد از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به هجده میلیون خانوار بسته‌ حمایتی ارائه کند. وی ادامه داد: هدف دوم دولت این است که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا حدودی جلوی قاچاق سوخت و افزایش مصرف انرژی را بگیرد و در پایان دولت به دنبال این است که سهم دهک‌های پردرآمد را از سهم یارانه‌های پنهان کاهش و تعدیل کند. درضمن باید برای مصارف متعادل و متوسط جامعه؛ قیمت انرژی همانند روال گذشته باشد و صرفا مصارف بالاتر از میانگین مشمول افزایش قیمت قرار گیرد. شقاقی در مورد احتمال تاثیرگذاری این افزایش بر بازار ارز گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی نهایتا می‌تواند تکانه کوتاه‌مدت بر ارز داشته باشد ولی ماندگاری ندارد.

نماهنگ/ دوران کودکی پیامبر (ص) به روایت رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

ببینید | بنزین ۳ هزار تومانی در راس ساعت ۱۲ شب

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

ویدئوی عجیب محمدرضا حیاتی پشت میز خبر! +فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل

داغ‌های مجازی و خبرهای جعلی …

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر