سفری که همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

سفری که همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
عشق حسین (ع)، میلیونها دلداده را به راه انداخته تا محشر اربعین محور اجتماع برای پیروان همه ادیان و مذاهب شود

این خبر در حال تکمیل است …

>> بزرگترین اجتماع بشری علیه مستکبران جهان

عشق حسين (ع) اربعيني ها گرد هم جمع مي آوردفقط عشق حسین (ع) است که عاشقان اربعینی را اینگونه گردهم جمع می‌کند. راهپیمایانی که عطش دیدار سرور شهیدان، آنان را راهی جاده کربلا کرده تا پس از ۱۳۸۰ سال به ندای مظلومانه هل من ناصر ینصرنی لبیک گویند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

جاده ای به مقصد جنت الحسینجاده‌ای به مقصد جنت الحسین. عطش عشق حسین (ع)، میلیونها دلداده را در جاده‌ای بهشتی از مبدا نجف به مقصد کربلا به راه انداخته تا محشر اربعین محور اجتماع برای پیروان همه ادیان و مذاهب شود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

کودکان خادم الزوارز کودکی خادم این تبار محترمم، این نیم بیت، روایت این روزهای کودکان عراقی است که خادم الزوار اربعینی‌ها شده‌اند. کودکانی که از خردسالی مشق عشق و ایثار و مردانگی می‌کنند. آقای سالم زاده خبرنگار ما در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا، میان این کودکان بزرگ رفته.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

میزان بازگشتی ها، درحال پیشی گرفتن استظهر هفدهمین روز ماه صفر هم سپری شد و کمتر از سه روز مانده به اربعین , میزان بازگشتی‌ها، درحال پیشی گرفتن است. بنابر اعلام ستاد اربعین: تا امروز بیش از سه میلیون و ۳۰۸ هزار نفر نامشان در سامانه سماح، جزو زائران اربعینی سیدالشهدا ثبت شده است.

سردار اشتری فرمانده ناجا از خروج و ورود زائران می‌گوید:

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

پذیرایی شبانه روزی مرزهای چهارگانه  مرزهای چهارگانه، شبانه روزی از اربعینی‌ها پذیرایی می‌کنند. چه آنها که می‌خواهند خود را به جمع سپاهیان اربعینی حسین علیه السلام برسانند چه آنها که از پابوسی حضرت ارباب باز می‌گردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

زوار برگشت را به روزهای آخر موکول نکنندباتوجه به تمرکز بازگشت زائران کربلای معلی در چند روز منتهی به اربعین، مسئولان از زوار خواسته‌اند، برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، برگشت خود را به روزهای آخر و بویژه روز اربعین موکول نکنند. همه امکانات هم در پایانه‌های مرزی چهارگانه از جمله وسایل حمل و نقل، فراهم شده تا زائران در کمال آرامش، امنیت و سلامتی به خانه‌های خود برسند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

اربعيني ها حتی المقدور، چذابه و خسروی را برای تردد انتخاب کنندبا توجه به اینکه مرز مهران پر ترددترین مرز زیارتی است و بنابر آمارها در هر دقیقه، ۱۳۳ نفر از این پایانه عبور میکنند؛ مسئولان استانی ایلام به زائران توصیه کرده‌اند: ​حتی المقدور، مرزهای چذابه و خسروی را برای تردد, انتخاب کنند.

بسیج یازده هزار اتوبوس براي بازگرداندن زوارسازمان راهداری, و حمل و نقل جاده‌ای هم, گفته همه اتوبوس‌های کشور را که یازده هزار دستگاه می‌شود برای جابجایی و بازگرداندن زوار از مرزها بسیج کرده است.

خادمان حسین (ع) خستگی را خسته کردند

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

سفري که همدلي را از همزباني فراتر مي برداز سیل سفر زوار امام حسین علیه السلام به کربلا از کشورهای مختلف ببینید و بشنوید.. سفری که دلهای دور را به هم نزدیک میکند و همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در مسیر عاشقی

یا حسین، زبان مشترک خوبان عالماز آنهایی که به زبان روسی برای خون خدا نوحه می‌کنند تا انهایی که به زبان اردو و هندو، حسین حسین می‌گویند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

همنوا با زائران کربلا در روز اربعینجامانده‌های اربعین اما اگر جسم شان همراه زیارت رفته‌ها نیست، دل و جانشان با کاروان کربلائی هاست. عاشقان جامانده از قافله اربعینی‌ها و ارادتمندان سید و سالار شهیدان، همنوا با زائران کربلا در روز اربعین، در سراسر کشور راهپیمایی و عزاداری می‌کنند.

مسیرهای پنج گانه راه پیمایی جامانده های اربعین در تهراندر تهران نیز به سیاق هر سال، جامانده‌های اربعین، شنبه بیست و هفتم مهر، از مسیرهای پنج گانه میدان امام حسین، میدان جمهوری، حرم مطهر امامزاده حسن (ع)، باقرشهر و جاده ورامین به سوی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) راه پیمایی خواهند کرد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
عصرایراندبیر شورای عالی فضای مجاز گفت: اختلالات ایجاد شده در اینترنت با تصمیم نهادهادی امنیتی و به زودی برطرفمی‌شود. به گزارش، رکورد ترافیک استفاده از پیام‌رسان‌های داخل در چند روز اخیر از ۷۵۰ گیگابایت در ثانیه عبور کرد. وزارت ارتباطات تلاش کرد مسائل بانکی و خدماتی مانند حمل و نقل که در شبکه اینترنت ارائه می‌شود، دچار اختلال نشوند. براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس از منابع آگاه، اینترنت به تدریج در کشور در حال اتصال است. براساس این اطلاعات، شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
در روز‌هایی که بسیاری از امور جاری جمعیت بزرگی از ایرانیان در سایه قطع اینترنت بر زمین مانده، سخن گفتن از مزیت قطع این ارتباط چندان جالب نیست، مگر اینکه از شمار مال باختگان سایت‌های ایرانی خارج کشور باشید یا اطرافیان تان از این پدیده مرتبط با داخل، آسیب دیده باشند. در روز‌هایی که بسیاری از امور جاری جمعیت بزرگی از ایرانیان در سایه قطع اینترنت بر زمین مانده، سخن گفتن از مزیت قطع این ارتباط چندان جالب نیست، مگر اینکه از شمار مال باختگان قمار باشید یا اطرافیان تان از این پدیده آسیب دیده باشند. افرادی که نمی‌دانند دریافت وجه از این سایت‌ها تقریبا غیرممکن است و از آن مهم‌تر، بسیاری از دایر کنندگان این سایت‌ها بنایی برای پرداخت پول ندارند. درست مثل خرید از سایت‌های داخل کشورمان که پرداخت وجه در آن‌ها با هدایت مراجعان به درگاه‌های پرداخت بانکی صورت می‌گیرد. اتصالی که حدود یک هفته است قطع شده و در سایه آن، آسیب سنگینی متوجه سایت‌های قمار و شرط بندی شده است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
اگر امکان قطع و پارازیت فرستادن بوده و این کار انجام نشده باشد می‌توان چند احتمال را مطرح کرد:۱. تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای بخشی از حس کنجکاوی در دست یابی به خبر را فرو می‌نشانند. تصور کنید تلویزیون ماهواره‌ای اوضاع محله سکونت بیننده را ناآرام نشان دهد و مشاهدات شخص از موضوع دیگری حکایت کند. شبکه ماهواره‌ای اما از اجتماعی خبر می‌دهد که هنوز تشکیل نشده یا شاید هرگز تشکیل نشود. استفاده غالب از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان در جنبه‌های سرگرمی و تماشای سریال است.

لوازم یدکی قلابی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
قطعات و لوازم یدکی قلابی صدمات فراوانی به خودروها وارد کرده که براساس آن، پرونده‌های سنگینی نیز در تعزیرات تشکیل شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس اعلام مسئولان اتحادیه‌های لوازم یدکی خودرو، انبارهای زیرزمینی در داخل شهر بسیار زیاد است و اگر مجازات‌ها بازدارنده باشد نمی‌توان لوازم یدکی‌های قلابی را به شهرهای مختلف ارسال کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

جلسه انصاری‌فرد با کالدرون و پیروانی در اردوی پرسپولیس

ساعت ۲۴7 دقیقه قبل

تقابل دو تیم منتخب شاگردان مورینیو و گواردیولا چگونه خواهد بود؟! +عکس

میزان‌آنلاین8 دقیقه قبل

آزار پسر نوجوان از سوی شوهرخاله شرور

خبر فوری14 دقیقه قبل

مطهری: ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد

الف14 دقیقه قبل

نداشتن اینترنت گرفتاری‌های زیادی را برای مردم ایجاد می‌کند/ اینترنت تا اوایل هفته آینده وصل می‌شود/ احتمالا بخش‌هایی از فضای مجازی مدیریت‌ خواهد شد

ایلنا14 دقیقه قبل