بررسی واردات تعدادی دستگاه کشنده در کمیسیون امور زیربنایی دولت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

بررسی واردات تعدادی دستگاه کشنده در کمیسیون امور زیربنایی دولت

ایلناخبرگزاری ایلنا |
پیرو درخواست یکی از شرکت‌های حمل و نقل داخلی درخصوص واردات تعدادی دستگاه کارکرده کشنده بوژی‌کش فوق‌سنگین، وزارت صنعت، معدن و تجارت تقاضای بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص این موضوع را به هیئت دولت ارسال نموده است.

بررسی واردات تعدادی دستگاه کشنده در کمیسیون امور زیربنایی دولت - 1

به گزارش ایلنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» موقعیت خاص ایران در منطقه، امکان فعالیت شرکت‌های داخلی فعال در زمینه حمل بارهای ترانزیتی فوق سنگین را فراهم آورده است. حمل و نقل بارهای سنگین، یک صنعت پردرآمد، زمان‌بر، سخت و تخصصی به شمار می‌رود که وجود آن برای کشور یک امر ضروری است و می‌تواند درآمد و ارز آوری قابل قبولی را برای اقتصاد فراهم نماید. ولی فرسودگی ناوگان فوق سنگین کشور، دشواری هایی برای فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بار خصوصی داخلی ایجاد کرده است.

از طرفی، هزینه هنگفت تأمین خودروهای نو و هم‌چنین عدم امکان تولید در داخل کشور، باعث شده این خودروها به صورت کارکرده و پس از تأیید وزیران عضو کمیسیون ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، بدون در نظر گرفتن شرط داشتن نمایندگی مجاز در کشور و قدمت سال ساخت، به کشور وارد شود. پس از لغو اختیارات تفویض شده هیئت وزیران به کمیسیون مذکور در مصوبه مورخ ۷ شهریور ۱۳۹۲ دولت و تعیین شرایط مشخص واردات در قوانین و مقررات مربوط، واردات کامیون‌های موصوف محدود شده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

لذا وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست واردات ۶۰ دستگاه کارکرده کشنده بوژی‌کش فوق‌سنگین با سال ساخت ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ میلادی را برای نوسازی ناوگان حمل و نقل یک شرکت داخلی با لحاظ عدم رعایت داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش، جهت سیر مراحل بررسی و تصمیم‌گیری به دولت ارسال کرده است.

گفتنی است، این درخواست مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت طی می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خروج از NPT به هیچ وجه از سوی جمهوری اسلامی مطرح نبوده و نیست/ اگر آمریکا به برجام برگردد ایران به تعهداتش پایبند است/ آنچه درباره خروج از NPT مطرح می‌شود نظر شخصی تندروها است/ برنامه جمهوری اسلامی کاهش تعهدات برجامی به صورت گام به گام است

اعتمادآنلاین16 ساعت قبل

نقشه‌های آنلاین و نرم‌افزار‌های مسیریاب چگونه کار می‌کنند؟ / معرفی ۵ نرم افزار مسیریاب آفلاین

تابناک7 ساعت قبل

تعهدات مسکن مهر روی زمین مانده است

ایلنا1 روز قبل

شبکه سعودی العربیه، عراقی‌ها را به حمله به سفارت ایران تحریک کرد

فارس11 ساعت قبل

سعودی برای ایران چه خوابی دیده است؟

خبرآنلاین1 روز قبل

تحریم‌ها ابزاری کثیف در سیاست است/ هنوز فرصت استفاده از دیپلماسی وجود دارد/ مذاکرات ایران و عربستان سعودی امیدوارکننده‌ترین مسیر برای کاهش تنش است

ایلنا19 ساعت قبل

بازداشت ۲ داعشی در مراکش که درصدد انجام حملات تروریستی بودند

ایسنا13 ساعت قبل

فراخوان جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش منتشر شد

سینماپرس1 روز قبل

مجوز مجلس به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای استفاده از منابع مالی جهت اجرای پروژه‌ها

ایسنا1 روز قبل

۴۵ درصد اراضی کشاورزی به کشت کندم اختصاص دارد

مهر13 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری13 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اعتراف یواخیم لو درمورد تیم ملی آلمان

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا13 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین16 دقیقه قبل

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای لغو تمام معافیت‌های هسته‌ای ایران

فارس19 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف20 دقیقه قبل

واکنش منفی به «گل‌ربایی» رونالدو

مشرق‌نیوز20 دقیقه قبل