اولویت‌های مهم دولت در بخش مسکن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

اولویت‌های مهم دولت در بخش مسکن

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
وزارت راه وشهرسازی دو اولویت مهم این وزارتخانه را در بخش مسکن به ادارات کل راه وشهرسازی استان‌ها ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مسوولان این وزارتخانه تعیین تکلیف، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های مشارکتی و مسکن مهر را به‌عنوان مهم‌ترین اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی در ادارات کل استان‌ها عنوان کرده‌اند که هر کدام از این ادارات کل موظف به تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده در این دو حوزه هستند.

این در حالی است که در روزهای اخیر وزیر راه وشهرسازی نیز در نشست با مسوولان بخش مسکن در استان‌های کشور اجرای طرح اقدام ملی ساخت مسکن و تعیین تکلیف مسکن مهر را از مهم‌ترین ماموریت‌های مسوولان استانی وزارت راه وشهرسازی اعلام کرده و در این زمینه یک مصوبه نیز در شورای هماهنگی مسکن به تصویب رسید. وزیر راه و شهرسازی در روزهای اخیر، همه مسوولان و مدیران این وزارتخانه را مکلف کرد با انجام اقدامات مورد نیاز، عملیات ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را تا پایان سال ۹۹ به اتمام رسانده تا بتوان این واحدها را به بازار مسکن عرضه کرد.

این در حالی است که تکمیل همه واحدهای مسکن مهر و رفع مشکلات موجود در این پروژه به‌عنوان دومین ماموریت مهم تاکید شده از سوی وزیر را ه وشهرسازی در نظر گرفته شده است؛ از بین بردن مغایرت‌های آماری مسکن مهر و ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه در این زمینه، تعیین مرجع برای اعلام گزارش‌ها و آمارهای مسکن مهر، اقدام برای فروش عرصه مسکن مهر و تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی یا با پیشرفت فیزیکی کمتر از ۳۰ درصد از جمله تکالیف تعیین شده در پروژه مسکن مهر است. همچنین براساس مصوبات شورای هماهنگی مسکن باید مسائل و مشکلاتی که تاکنون منجر به تاخیر در افتتاح واحدهای مسکن مهر شده منعکس و برای رفع آنها اقدام شود؛ از سوی دیگر ادارات کل راه وشهرسازی استان‌ها موظف شدند برنامه زمان‌بندی برای اتمام پروژه مسکن مهر را ظرف مدت کمتر از یک هفته تهیه و ارائه کنند. رفع مشکلات مربوط به خدمات زیربنایی مسکن مهر و اتمام کلیه اقدامات باقی‌مانده از این طرح تا پایان سال جاری نیز از دیگر تاکیدها و مصوبات جدید وزارت راه وشهرسازی است. به اعتقاد مدیران ارشد وزارت راه وشهرسازی در مقطع زمانی فعلی عقد تفاهم‌نامه‌های دو و چندجانبه با دستگاه‌های دولتی در زمینه ساخت مسکن گره‌گشای بخشی از مشکلات مردم در این حوزه مسکن است.

در همین راستا، مدیران وزارت راه وشهرسازی با تاکید بر ضرورت سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌های مسکن در حوزه تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید محل احداث این واحدها در استان‌ها اعلام کردند: طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در جریان تدوین برنامه اجرایی استان‌ها در بهمن‌ماه ۹۷ مقرر شده است ارزیابی عملکرد هر استان به‌صورت ماهانه توسط هریک از اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به‌عنوان معین آن استان صورت پذیرد تا بتوان مشکلات موجود را در ادارات کل راه و شهرسازی به‌سرعت شناسایی و برطرف کرد. مسوولان وزارت راه وشهرسازی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر تمهیدات لازم برای برگزاری فراخوان‌های فازهای بعدی پروژه‌های مشارکتی در استان‌ها به منظور پیشبرد طرح اقدام ملی ساخت واحدهای مسکونی انجام شود بحث پروژه‌های مشارکتی و مسکن مهر را مهم‌ترین اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی در ادارات کل استان‌ها اعلام می‌کنند که با اجرای درست این دو طرح می‌توان روند ساخت و عرضه مسکن به بازار را سرعت بخشید و از این طریق بخشی از شکاف موجود بین تقاضا و عرضه واحدهای مسکونی را جبران کرد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این در حالی است که به اعتقاد مدیران وزارت راه وشهرسازی، تفاهمات دو و چندجانبه با دستگاه‌های دولتی می‌تواند بخشی از مشکلات مردم در حوزه مسکن را رفع کند؛ این در حالی است که مدیران این وزارتخانه همچنین خواستار همکاری بیشتر ادارات کل راه و شهرسازی در استان‌های کشور با بنیاد مسکن و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در بحث ساخت و ساز و عرضه مسکن هستند. روز گذشته نیز در راستای تحقق اهداف ذکر شده در جلسه‌ای عملکرد استان‌ها در زمینه فروش و واگذاری زمین و واحدهای مسکونی، وصول مطالبات معوق و جاری، وصول اقساط مال‌الاجاره، ساماندهی اراضی مسکن مهر، پالایش اطلاعات موجود اراضی، اخذ سند تک‌برگی و واگذاری اراضی در قالب طرح اقدام ملی بررسی و گزارش استان‌‌ها برای رفع مسائل و مشکلات در این حوزه‌ها ارائه شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.

نظرها

اخبار بیشتر