اهمیت زمان‌بندی برای کاهش وزن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
اهمیت زمان‌بندی برای کاهش وزن

اهمیت زمان‌بندی برای کاهش وزن

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: علم تغذیه نشان داده است که علاوه بر میزان کالری دریافتی، زمان دریافت آن نیز اهمیت دارد به گونه‌ای که دریافت کالری‌های بیشتر در صبح و دریافت کالری‌های کمتر در عصر به کاهش وزن کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا، بسیاری از افراد در عصرها شروع به خوردن هله‌ و هوله‌های مختلف می‌کنند. علت این کار می‌تواند خستگی افراد، نداشتن تمرکز کافی برای انجام کارهای مختلف خود و بی‌حوصله بودن آن‌ها باشد که منجر به روی آوردن به خوردن غذاهای پرچرب و شیرین می‌شود.

تحقیقات بسیاری نشان داده که بدن ما در مقابل کالری‌های دریافتی چگونه در ساعات صبحگاهی نسبت به ساعات عصرگاهی واکنش نشان می‌دهد.

علت این امر مربوط به علم پیچیده ریتم‌های شبانه روزی است. این ریتم‌ها شامل تغییرات جسمی، روانی و رفتاری در بدن است که یک چرخه تقریبا ۲۴ ساعته را دنبال می‌کنند. این ریتم‌ها توسط یک ساعت بیولوژیکی در مغز هدایت می‌شوند که در درجه اول تحت تأثیر نور است و به سایر ساعت‌های «محیطی» در عضلات و اندام‌ها، ساعت روز را اعلام می‌کند.

از آنجا که ریتم‌های شبانه روزی بر چگونگی متابولیزه شدن کالری‌ها، کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها طی یک دوره ۲۴ ساعته تأثیر می‌گذارند، این عامل می‌تواند چرایی کاهش سرعت کم کردن وزن با دریافت کالری‌های بیشتر در ساعات عصرگاهی را توضیح دهد.

یک مطالعه علت این امر را کشف کرده است. این مطالعه شامل ۴۲۰ شرکت کننده دارای اضافه وزن و چاق بوده که به دو گروه افرادی که زود غذا می‌خوردند و افرادی که دیر غذا می‌خوردند، تقسیم شده بودند.

افرادی که زود غذا می‌خوردند پیش از ساعت ۳ بعدازظهر و افرادی که دیر غذا می‌خوردند پس از ساعت ۳ بعدازظهر ناهار می‌خوردند. افرادی که دیر غذا می‌خوردند هم‌چنین به نسبت افرادی که زود غذا می‌خوردند صبحانه‌های کم‌کالری‌تری خورده یا بیشتر از خوردن صبحانه صرف نظر می‌کردند.

در اواخر دوره ۲۰ هفته‌ای مطالعه با وجود این که هر دو گروه تقریبا روزانه ۱۴۰۰ کالری و با میزان مشابه چربی، پروتئین و کربوهیدرات دریافت می‌کردند، افرادی که دیر غذا می‌خوردند نسبت به افرادی که زود غذا می‌خوردند وزن کمتری از دست داده و در عین حال با سرعت کمتری این میزان وزن را از دست می‌دادند.

این تحقیقات نشان می‌دهد کالری که ما در نتیجه هضم‌، جذب و متابولیسم ریزمغذی‌های موجود در مواد غذایی مصرفی‌مان می‌سوزانیم، تحت تأثیر سیستم شبانه روزی بدنمان است و این سیستم در ساعت ۸ شب کمتر از ساعت ۸ صبح فعالیت دارد.

در نتیجه اگر قصد کاهش وزن دارید سعی کنید تا حد ممکن کالری مورد نیاز خود را در ساعات اولیه روز دریافت کنید. وعده صبحانه را از دست ندهید و به آن چه که برای ناهار و شام می‌خورید توجه داشته باشید. مصرف ماهی و مرغ و سبزیجات را بیشتر کنید. برای وعده شام میزان غذای خود را نصف کنید یا از میزان کربوهیدرات در این وعده بکاهید.

کارگران شیفت شب نیز می‌توانند تغذیه خود را با ریتم شبانه روزی خود هماهنگ کنند. آن‌ها می‌توانند زمان خوردن وعده‌های غذایی را با خوردن سنگین‌ترین وعده غذایی هنگام بیدار شدن در حدود ۳ یا ۴ بعد از ظهر و خوردن یک «صبحانه» سبک در پایان روز کاری خود در ساعت ۷ یا ۸ صبح تغییر دهند.

بنا بر گزارش خبرگزاری سی‌ان‌ان، در صورتی که هله‌هوله‌خوری برای شما مشکلی ایجاد کرد می‌توانید به این روش روی بیاورید که آشپزخانه را هر روز در ساعت مشخصی از عصر تعطیل کنید. می‌توانید از تلفن هوشمند خود برای هشدار دادن به شما جهت انجام این کار استفاده کنید. سپس در این زمان به جایی بروید که یخچال در دید شما نباشد و سر خود را با کارهای مختلف گرم کنید. کد خبر ۴۵۹۱۹۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ خانم فریبا فرزام، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره این نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه کتاب‌های تازه‌ای که در طول سال ۹۸ در کتابخانه میراث‌فرهنگی گردآوری شده را به نمایش گذاشته‌ایم. این آثار از طریق خرید از نمایشگاه‌های بین‌المللی و اهدا به این کتابخانه گردآوری شده‌اند.» او افزود: «این کتاب‌ها به صورت دو مجموعه فارسی و غیرفارسی هستند و زبان بسیاری از آن‌ها روسی است. بخش عمده‌ای از این مجموعه را کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه به پژوهشگاه اهدا کرده است.» مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: «نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پژوهشگران این حوزه و آشنایی آن‌ها با تازه‌های نشر در این حوزه می‌تواند بسیار مفید باشد.» نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مناسبت هفته کتاب از امروز ۲۶ آبان تا چهارشنبه ۲۹ آبان میزبان علاقه‌مندان است.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
برترین‌ها - دوقلو‌های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت‌های جسمی، پیش‌بینی‌های منفی برای زنده ماندن آن‌ها و چهره‌های شگفت‌زده مردم، ۲۹ سال زندگی کرده‌اند. در این مطلب با زندگی این دوقلو‌های به هم چسبیده بیشتر آشنا می‌شوید. سونوگرافی دوقلو بودن یا هیچ اختلالی در رشد بدن جنین را نشان نداده بود. اکنون دختران تحصیلات متفاوتی دارند و در مدرسه ابتدایی کار می‌کنند و موضوعات مختلفی تدریس می‌کنند. رونی و دانی گالیون، پیرترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا هستند (آن‌ها ۶۸ ساله هستند).
الفالف5 ساعت قبل
زندباف هم‌چنین گفت: «یدالله صمدی عاشق زادگاهش (مراغه) بود و طبعا به آذربایجان عشق می‌ورزید. محبتی که از این فیلم‌ساز ارزشمند برای سینمای ایران به جا مانده است.» برادرانه و با تعهدسخنران بعدی مراسم، علی‌رضا رییسیان بود. شاهسواری گفت: «همه‌ی ما محصول تقدیر، تقصیر و تدبیر هستیم اما یدالله صمدی با شناخت خوبی که از تقدیر خود داشت تدبیر می‌کرد. این محبت و احترام او خاطره‌ای است که هرگز از ذهنم پاک نمی‌شود.» قطعه‌ی گمشده‌ی دل‌تنگیبنفشه صمدی، تنها یادگار مرحوم صمدی، آخرین سخنران مراسم یادمان او بود. اما خوش‌حالم که هر وقت دل‌تنگ پدر می‌شوم او را در قلبم پیدا می‌کنم.» پایان‌بخش مراسم یادمان زنده‌یاد یدالله صمدی، نمایش یک فیلم کوتاه از جشن تولد شصت و دو سالگی این فیلم‌ساز (در پشت صحنه‌ی فیلم «پدر آن دیگری») و سپس بریدن کیک تولد او بود.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
آمارهای منتشر شده در «worldatlas» بر اساس تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد کشور فرانسه با ۸۹ میلیون گردشگر در سال در رتبه اول محبوب‌ترین کشورها برای گردشگران قرار دارد. اسپانیا، آمریکا و چین در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دارند. گرافیک: پدرام آقایی منبع داده‌ها: worldatlas
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
دونات نارگیلی در فر با طعمی رویایی و بافتی بسیار نرم است که به سرعت در دهان آب می‌شود. دونات نارگیلی بر خلاف بسیاری از دونات‌هایی که در روغن سرخ می‌شوند، خیلی راحت در فر گذاشته می‌شود و رژیمی و سالم‌تر است. شما می‌توانید با رنده ریز، نارگیل را ریز کنید و یا آن را از فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی خریداری کنید. توجه کنید که برای براق کننده دونات از شیر نارگیل استفاده نکنید؛ شیر گاو برای این مورد بهتر است. دونات نارگیلی خنک شده را داخل این براق کننده بزنید و بالا بیاورید و بگذارید اضافی آن خارج شود و بعد داخل نارگیل ریز شده بزنید تا تزئین شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری5 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر4 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا5 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران6 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل