صلوات یادت نرود!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
صلوات یادت نرود!

صلوات یادت نرود!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
عشق به امام حسین و ائمه (ع) زمین و زمان نمی‌شناسد و عاشق که باشی سختی بر تو آسان می‌شود.

نذر کرده هر سال اربعین در خدمت زوار باشد. و چه نذری که برای ادایش باید حدود دو هزار کیلومتر راه پیمایی تا بتوانی به آرزویت برسی.

نیشابور که به شهر فیروزه و خیام و عطار شهره است هر سال زائر اربعینی دارد که بسیاری از آنان رنج سفر را به جان می‌خرند تا با دل و جان و عشق به زائران پیاده اربعین خدمت رسانی کنند.

«محمدرضا میانبندی» شیفته حسین (ع) و امام علی (ع) که همراه موکب امام رضا به نجف اشرف ۱۰ شبانه روز است که صلواتی کفش زائران را واکس می‌زند.

می‌گوید از ۱۴ مهر ماه به همراه موکب امام رضا وارد عراق نجف شده تا نذرش را ادا کند.

او ادامه می‌دهد: کارم فقط واکس زدن است، کفش زائران پیاده و همه مراجعان را تمیز می‌کنم و واکس می‌زنم.

«این سومین سال است که در اربعین به عشق ائمه و امام حسین کفش زوار را صلواتی واکس می‌زنم»

همسر دوشادوش مرد

حسین یعنی حقیقت یعنی قیام یعنی معجزه به راستی عشق به حسین و ائمه بر هر دردی دواست و تلخ را شیرین و سختی را سهل می‌کند.

وی می‌گوید: امسال همسرم نیز نذر کرد و گفت من هم اربعین می‌آیم و همراه تو کفش زائران را واکس می‌زنم.

در کنج شلوغ و پر ازدخام «شارع الرسول» و حوالی ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف زن و شوهر پیر با کوهی از اراده و قلبی به بزرگی عشق به علی مشغول خدمت به زائران هستند.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان | جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

میانبندی می‌گوید: هر دوی ما در طول شبانه‌روز حدود یک هزار جفت کفش رایگان واکس می‌زنیم و آخر سر در مقابل به زائران توصیه می‌کنیم که «صلوات یادتان نرود …!»

۱۰۰ متر پایین به سمت حرم مطهر امام علی (ع) غرفه‌ای کوچک و تنگ اما پر رونق و با صفا دایر شده که گرداننده‌اش جوانی سیستانی و شیفته امامان است.

کارش در زاهدان خیاطی است و می‌گوید که از شغلش راضی است.

«حسین وحدانی مقدم» افزود: حدود دو هفته است که با موکب «عاشقان حسین» مهمان نجف اشرف بوده و به زوار خدمت می‌کند.

او هم نظیر کفاش پیر نیشابوری، دو شیفت، صلواتی کار دوخت و دوز و ترمیم پارگی لباس زائران پیاده اربعین انجام می‌دهد.

این جوان زاهدانی ادامه داد: دو نفر هستیم و ۲۴ ساعته دو شیفت همه کارهای مربوط به خیاطی زوار را انجام می‌دهیم.

وحدانی مقدم می‌گوید: این عشق به حسین و ائمه (ع) است که ما را فرسنگ‌ها دورتر از کشور به اینجا کشانده و صلواتی در خدمت اربعینی‌ها هستیم.

این روزها همه جای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا و مسیر پیاده روی اربعین بوی معنویت و خدمت عاشقانه می‌دهد، کسانی که بی‌چشمداشت وجود و دار و ندارشان را وقف خدمت به زوار می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
۱- کلیه متقاضیان می‌بایست دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) بوده و یا حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۶/۳۰ نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام نمایند. ۳- داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق دانشگاه/موسسه آموزش عالی در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بدیهی است پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست. ۶- اصل یا گواهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم). ۹- ثبت‌نام و ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل کاردانی که دارای شرایط مندرج در دفترچه راهنمای این آزمون (مندرج در سایت این سازمان) باشند، بلامانع است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
عصرایراندبیر شورای عالی فضای مجاز گفت: اختلالات ایجاد شده در اینترنت با تصمیم نهادهادی امنیتی و به زودی برطرفمی‌شود. به گزارش، رکورد ترافیک استفاده از پیام‌رسان‌های داخل در چند روز اخیر از ۷۵۰ گیگابایت در ثانیه عبور کرد. وزارت ارتباطات تلاش کرد مسائل بانکی و خدماتی مانند حمل و نقل که در شبکه اینترنت ارائه می‌شود، دچار اختلال نشوند. براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس از منابع آگاه، اینترنت به تدریج در کشور در حال اتصال است. براساس این اطلاعات، شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.

آژا کتاب

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

جلسه انصاری‌فرد با کالدرون و پیروانی در اردوی پرسپولیس

ساعت ۲۴4 دقیقه قبل

آزار پسر نوجوان از سوی شوهرخاله شرور

خبر فوری12 دقیقه قبل

مطهری: ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد

الف12 دقیقه قبل

پارک‌های ملی چین

خشونت افسارگسیخته پلیس آمریکا که جان سیاهپوستان را می‎گیرد

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل