شکار ۶ تبهکار مشهدی در کشتارگاه خودروها! + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. تکنولوژی
شکار ۶ تبهکار مشهدی در کشتارگاه خودروها! + عکس

شکار ۶ تبهکار مشهدی در کشتارگاه خودروها! + عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
اعضای یک باند 6 نفره که خودروهای سرقتی را در خانه ای که لقب کشتارگاه پراید به خود گرفته بود،اوراق می کردند و قطعات آن را به فروش می رساندند یا با شیوه «سند نمره» خودروهای دیگری را در معرض فروش قرار می دادند دستگیر شدند.

به گزارش مشهد فوری، رئیس پلیس مشهد روز گذشته در حاشیه کشف حدود دو بار وانت قطعات یدکی اوراقی از اعضای این باند گفت: در راستای آغاز مرحله جدیدی از مبارزه با سرقت و جرایم خاص در مشهد، گروه‌های تخصصی کلانتری‌ها و گشت‌های انتظامی با تاکید و تدابیر سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی) تقویت شدند و به طور شبانه روزی فعالیت‌های گسترده‌ای را برای مبارزه با جرم ادامه دادند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: در همین زمینه فعالیت‌های اطلاعاتی نیز برای کشف جرم در مشهد وارد مرحله جدیدی شد و نیروهای اطلاعاتی کلانتری‌ها همه امکانات موجود را برای رصدهای اطلاعاتی افزایش دادند تا این که چند روز قبل نیروهای دایره اطلاعات منطقه ثامن مشهد از طریق منابع مردمی به سرنخ هایی دست یافتند که بررسی آن‌ها نشان می‌داد فردی به نام «مجید» در بولوار رسالت در زمینه خرید و فروش خودرو و دوچرخه‌های سرقتی فعالیت می‌کند.

مقام ارشد انتظامی مشهد اضافه کرد: در پی دریافت این اطلاعات، بلافاصله گروه تخصصی از نیروهای زبده با هدایت سرهنگ کرمانی (فرمانده منطقه ثامن (ع)) به تکمیل اطلاعات دریافتی پرداختند و پس از چند روز تحقیقات غیرمحسوس و شناسایی مخفیگاه «مجید»، این اطلاعات را روی میز کارشناسی و عملیاتی قرار دادند. از سوی دیگر مقرر شد گروه مشترکی از نیروهای تجسس کلانتری امام رضا (ع) نیز همزمان وارد عملیات شوند تا همه ابعاد این پرونده در عملیات مشترک زیر ذره بین پلیس قرار گیرد.

سرهنگ صارمی با اشاره به هماهنگی و صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی با تجربه این پرونده خاطرنشان کرد: دستورات خاص قضایی، موجب شد گروه مشترک عملیاتی پلیس، در اقدامی ضربتی، مخفیگاه «مجید» را به محاصره درآورند و آن را مورد بازرسی قرار دهند. فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: در حالی که «مجید» در مخفیگاه حضور نداشت، یکی از عوامل مرتبط با این باند دستگیر و دو دستگاه دوچرخه سرقتی، به همراه فاکتورهای فروش دوچرخه، کارت‌های شناسایی افراد مختلف و هشت دستگاه تلفن همراه مربوط به مال باختگان کشف و ضبط شد.

وی گفت: ادامه تحقیقات نشان داد که «مجید» با یکی دیگر از اعضای باند سرقت به نام «حسن» در روستای «درآبد» ارتباط دارد که خودروهای سرقتی را به او می‌فروشد بنابراین گروه عملیاتی با کسب مجوزهای قضایی، این لانه بزرگ محل اوراق خودرو را در حالی مورد بازرسی قرار داد که تعداد زیادی قطعات اوراق شده پراید و دو دستگاه پراید در نوبت اوراق نیز کشف شد. فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به دستگیری «حسن» (یکی دیگر از اعضای باند معروف به سلاخ‌های خودرو) در محل مذکور افزود: «مجید» (متهم فراری) نیز در یک قرار صوری توسط نیروهای انتظامی دستگیر شد و متهمان به مقر انتظامی انتقال یافتند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

سرهنگ عباس صارمی ساداتی همچنین با اشاره به تصاویر ترافیکی ضبط شده هنگام سرقت یکی از خودروها از مقابل بیمارستان فارابی مشهد اضافه کرد: در ادامه این عملیات و در حالی که دو بار وانت از قطعات یدکی اوراقی پراید به کلانتری امام رضا (ع) منتقل شده بود، در نتیجه بررسی‌های تخصصی فرد دیگری به نام «رضا» شناسایی شد که متهمان مدعی بودند خودروهای سرقتی را از این فرد خریداری می‌کنند. رئیس پلیس مشهد ادامه داد: «مجید» یکی از متهمان در این پرونده مدعی شد دو دستگاه پراید سرقتی را از فردی که تصویر او هنگام سرقت ضبط شده (رضا) خریداری کرده و برای خودرو مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پول نقد داده است.

این مقام انتظامی از دستگیری رضا و یکی دیگر از اعضای باند سلاخ‌های خودرو در منطقه سیدی مشهد نیز خبر داد و گفت: نیروهای مشترک کلانتری امام رضا (ع) و منطقه ثامن، در یک عملیات هماهنگ به تعقیب و ردزنی «رضا» پرداختند و او را درون یک دستگاه پژو ۴۰۵ زرشکی رنگ در حالی دستگیر کردند که عضو دیگر باند هم مشغول مصرف مواد مخدر در صندوق عقب خودرو بود!

سرهنگ صارمی همچنین با اشاره به کشف تعدادی قطعات اوراقی خودرو و قطعات صنعتی در بازرسی از پژو ۴۰۵ تصریح کرد: با دستگیری دو متهم دیگر، این پرونده سرقت وارد مرحله جدیدی شد و نیروهای انتظامی در بازرسی از منزل «رضا» نیز که با دستورات ویژه قضایی صورت گرفت، تعداد زیادی قطعات و لوازم داخلی خودرو کشف کردند. وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های تخصصی پلیس بنا به اعترافات متهمان بیانگر آن بود که اعضای این باند قصد داشتند تعدادی از قطعات اوراقی را به یکی از شهرهای مرزی انتقال دهند.

رئیس پلیس مشهد افزود: همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که «مجید» در زمینه «سند نمره» خودروهای سرقتی با خرید خودروهای تصادفی نیز نقش دارد که بررسی‌های بیشتر در این باره آغاز شده است. سرهنگ عباس صارمی ساداتی در پایان ضمن قدردانی از کلیه عوامل انتظامی و مقام قضایی در متلاشی کردن باند معروف به سلاخ‌های خودرو تصریح کرد: اگرچه پلیس همه توان خود را برای کشف جرم و مبارزه با سرقت به کار می‌گیرد اما رعایت نکات ایمنی و امنیتی توسط رانندگان و شهروندان نیز نقش مهمی در پیشگیری از جرم دارد و امیدواریم شهروندان بیشتر از گذشته به توصیه‌های ایمنی توجه کنند

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
آقای میلاد منشی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: برای حمایت از رانندگان تپسی، ​ ۵ درصد از حق کمیسیون شرکت را کاهش داده‌ایم تا سهم راننده بیشتر شود. وی اضافه کرد: پیش از این، حق کمیسیون شرکت تپسی ۱۵ درصد بود و رانندگان ۸۵ درصد از کرایه را برداشت می‌کردند که اکنون برای حمایت از رانندگان، سهم شرکت به ۱۰ درصد کاهش یافت. آقای منشی پور با بیان اینکه روال دریافت خودرو اینترنتی مانند گذشته است گفت: حجم سفر‌ها به روال عادی برگشته است و مردم مشکلی برای دریافت خودرو ندارند. مدیرعامل تپسی افزود: در زمان حاضر مردم می‌توانند به راحتی اپلیکیشن دریافت خودرو اینترنتی تپسی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند و هیچ مشکلی برای دریافت خودرو وجود ندارد.
زومیتزومیت5 ساعت قبل
از جمله‌ی محصولات جذاب و جالبی که در این نمایشگاه رونمایی شد، دستگاه‌ خودپرداز بیت‌کوین است که توسط دو شرکت در این نمایشگاه رونمایی شد. سیتکس از جمله‌ی دو شرکتی بود که در جریان نمایشگاه ITE ۲۰۱۹ از خودپرداز بیت‌کوین خود رونمایی کرده و آن را به نمایش گذاشت. از جمله‌ی قابلیت‌های دستگاه BTM سیتکس، پشتیبانی از کیف پول الکترونیک یا ولتی است که سیوا نام داشته و توسط شرکت سیتکس توسعه داده شده است. شرکت دیگری که در این نمایشگاه، دستگاه خودپرداز بیت‌کوین خود را به نمایش گذاشته بود، شرکت دانش بنیان سبحان بود. البته خودپرداز بیت‌کوین برای افرادی که آدرس والت خود را به‌همراه نداشتند نیز تدبیری اندیشیده بود.
زومیتزومیت8 ساعت قبل
آن‌ها اخیرا نتایج تحقیقاتی را منتشر کرده‌اند که رویکرد و استراتژی رهبران کسب‌وکار را نسبت به هوش مصنوعی نشان می‌دهد. باب دی‌کاکس، معاون ارشد IFS در هوش مصنوعی، درباره‌ی نتیجه‌ی مطالعه گفت: هوش مصنوعی دیگر فناوری درحال تولدی محسوب نمی‌شود. ما مثال‌های متعددی را در دنیای واقعی می‌بینیم که هوش مصنوعی در آن‌ها بسیاری از فرایندهای تصمیم‌گیری را بهبود می‌بخشد. برخی از آن‌ها هنوز در مسیر پذیرش پیامدهای اجرای هوش مصنوعی در کسب‌وکار خود هستند، اما سهم عمده‌ای از مدیران، افزایش بهره‌وری را به‌عنوان دلیل سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی پذیرفته‌اند. به‌هرحال به‌نظر نمی‌رسد مواردی همچون هزینه‌های سربار یا تقاضا برای هوش مصنوعی، جای بهره‌وری را به‌عنوان دلیل اصلی پیاده‌سازی هوش مصنوعی بگیرند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی بی سی، این ماشین پرنده الکتریکی است و می‌تواند به صورت عمودی از زمین بلند شده و فرود بیاید. در این پروژه تحقیقاتی، دو کارخانه همچنین بازار ماشین‌های پرنده لوکس و حمل و نقل هوایی در شهرها را هم بررسی می‌کنند. طرفداران این وسیله نقلیه می‌گویند، علاوه بر کاهش ترافیک، ماشین‌های پرنده می‌توانند مسافران را سریع‌تر و ارزان‌تر جابه‌جا کند و توجه خودروسازان به ساخت ماشین‌های پرنده در چند سال گذشته بیشتر شده است. مهمترین مشکل برای ماشین‌های پرنده، نبود یک سیستم مدیریت ترافیک هوایی است. پورشه هنوز زمانی برای ساخت ماشین مشترکش با بوئینگ اعلام نکرده اما پیش‌بینی می‌کند که ماشین‌های پرنده از پنج سال دیگر رفته رفته در آسمان شهرهای بزرگ دیده شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از رکنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۳۵ خودرو گرفتار در برف توسط راهداران این استان رهاسازی و به سرنشینان آن‌ها امدادرسانی‌ شد. «علی زندی‌فر» روز چهارشنبه افزود: این خودروها توسط گروه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در مدت ۲۴ ساعت گذشته در جاده‌های استان رهاسازی و امدادرسانی شده‌اند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: یک هزار و ۸۰۰ تن مخلوط شن و نمک برای جلوگیری از لغزندگی و حوادث احتمالی در جاده‌های استان پخش شده‌است. ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزادراه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده‌است. روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های استان مرکزی تردد می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر16 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف25 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز25 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز26 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز30 دقیقه قبل