آمادگی بالای چذابه برای بازگشت زائران/۱۱۰ اتوبوس آماده هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
آمادگی بالای چذابه برای بازگشت زائران/۱۱۰ اتوبوس آماده هستند

آمادگی بالای چذابه برای بازگشت زائران/۱۱۰ اتوبوس آماده هستند

مهرخبرگزاری مهر |
اهواز - موج بازگشت زائران در حالی به زودی آغاز می شود که مرز چذابه در استان خوزستان امسال در میان سایر مرزها کمترین مشکلات را تجربه کرد و هم اکنون آماده بازگشت زائران است.

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته فرماندار دشت آزادگان، از ابتدای صفر تا روز گذشته بیش از ۵۰۰ هزار زائر از مرز چذابه وارد کشور عراق شدند.

حمید سیلاوی با اشاره به افزایش موج بازگشت زوار به کشور گفت: از روز گذشته تعداد ورودی‌ها به کشور بیشتر از خروجی‌ها شده که از ۵۰۰ هزار زائر نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر از مرز چذابه به کشور بازگشتند.

وی اشاره کرد: تا کنون ۴۴ دستگاه مینی بوس و اتوبوس از ایران برای حمل و نقل زائران به کشور عراق اعزام شدند و ۴۰ دستگاه دیگه آماده اعزام هستند تا بازگشت زائران بهتر صورت گیرد.

سیلاوی تصریح کرد: ۳۰۰ اتوبوس کار انتقال زائران از مرز چذابه به همه نقاط کشور و استان‌ها را انجام می‌دهند.

۲۵ هزار خودرو در پارکینگ چذابه

از سوی دیگر علی حسین حسین زاده رئیس قرارگاه اربعین در مرز چذابه نیز گفت: امسال آماده نبودن برخی زیر ساخت‌ها از جمله جاده موجب نارضایتی مردم و موکب داران شد که با اجرای طرح جامع این مشکلات حل می‌شود.

وی افزود: جانمایی مواکب یکی دیگر از موارد نارضایتی موکب داران است که این جانمایی براساس نظر مشاوران طرح جامع انجام شده که با اجرای کامل این طرح مشکل دسترسی مردم به این مواکب حل خواهد شد.

رئیس قرارگاه ستاد اربعین در مرز چذابه اظهار کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر از مرزهای چذابه و شلمچه تردد کرده‌اند که این میزان تردد نسبت به پارسال رشد چشمگیری داشته است و به علت کمبود برخی زیر ساخت‌ها در خاک عراق موجب مشکلاتی از جمله حمل و نقل شد که با بسیج کردن امکانات در عراق و انتقال برخی امکانات از کشورمان شاهد حل این مشکلات بودیم.

آمادگی بالای چذابه برای بازگشت زائران/۱۱۰ اتوبوس آماده هستند - 9

حسین زاده از آمادگی و تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: چندین اتوبوس در پایانه مرزی چذابه آماده انتقال زائران به مناطق مختلف کشور و داخل استان هستند.

وی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۲۵ هزار خودرو در پارکینگ مرز چذابه وجود دارد که ۱۱۰ اتوبوس از شهرداری اهواز و شهرهای معین آماده جابجایی زائران در محدوده پایانه و پارکینگ هستند.

ساخت مواکب برای سال آینده

مسئول کمیته اسکان، تغذیه و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان نیز گفت: امسال یک هزار و ۵۰۰ موکب برای خدمت رسانی به زائران ثبت نام که ۸۶ موکب در خاک عراق و چندین موکب در ورودهای چهارگانه استان برپا شده است.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

حجت الاسلام سید محمود موسوی با اشاره به اینکه مواکب مستقر در عراق روزانه ۱۰۰ هزار اسکان و ۳۵۰ هزار پرس غذا بین زائران توزیع می‌کنند، افزود: طبق برنامه در مرز چذابه روزانه ۱۰۰ هزار اسکان و ۱۹۰ هزار پرس غذا و در مرز شلمچه روزانه ۱۰۰ هزار اسکان و ۲۰۰ هزار پرس غذا توسط مواکب بین زائران توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: مردم و نیکوکاران آمادگی خود را برای خدمت رسانی به زائران از جمله اسکان، تغذیه و حتی تردد رایگان اعلام کرده‌اند و باید از آنها تقدیر کنیم و طبق برنامه ۳۰۰ موکب ثابت که دارای امکاناتی از جمله نماز خانه، محل استراحت و وسایل سرمایشی است ساخته می‌شود که برخی از آنها آماده شده که اجرای این طرح در کشور نمونه است و از سال آینده ساخت مواکب در شلمچه آغاز می‌شود.

حجت الاسلام موسوی همچنین از ساخت ۱۰ موکب ویژه خواهران نیز در مرز چذابه خبر داد.

تعطیلی ۶ شهرستان خوزستان

همچنین برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی، ادارات و مدارس ۶ شهرستان استان خوزستان یکشنبه ۲۸ مهرماه تعطیل شده است.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در همین زمینه عنوان کرد: این تصمیم به منظور استفاده از همه امکانات برای تسهیل در تعطیلی ۶ شهر خوزستان در روز یکشنبه بازگشت زوار اربعین حسینی اتخاذ شده است.

آمادگی بالای چذابه برای بازگشت زائران/۱۱۰ اتوبوس آماده هستند - 21

وی ادامه داد: بر این اساس ادارات و مدارس روز یکشنبه ۲۸ مهرماه در شهرستانهای اندیمشک، حمیدیه، دشت آزادگان، شوش، آبادان و خرمشهر که در مسیر تردد زوار اربعین حسینی قرار دارند، تعطیل است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مدارس و ادارات دیگر شهرهای استان روز یکشنبه طبق روال قبلی دایر است.

در روزهای منتهی به اربعین حسینی و در شرایطی که بیشتر زائران عتبات عالیات، زیارت خود را انجام داده‌اند، موج بازگشت زوار اربعینی کربلای معلی در حال افزایش است و پیش بینی شده این روند شتاب بیشتری به خود بگیرد.

استان خوزستان دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه در مرز عراق دارد و تاکنون بیش از یک میلیون نفر از طریق این دو پایانه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم عتبات عالیات شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما‎‌؛ در ادامه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملتهای آسیا ۲۰۲۳ چین تیم‌های ملی فوتبال عراق و بحرین در امان اردن به مصاف هم رفتند که در نهایت بازی این دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا عراق در صدر جدول این گروه از ۵ بازی ۱۱ امتیازی شود و بحرینی‌ها نیز با ۹ امتیاز از ۵ بازی در جایگاه دوم جدول باقی بمانند. در دیگر بازی این گروه تیم هنگ کنگ با یک گل کامبوج را شکست داد و ۵ امتیازی شد. تیم ملی فوتبال کشورمان امروز استراحت داشت؛ شاگردان ویلموتس از ۴ بازی قبلی با ۲ برد و ۲ شکست ۶ امتیازی هستند و در جایگاه سوم جدول قرار دارند؛ تساوی امروز عراق و بحرین بهترین فرصت را برای ملی پوشان فوتبال کشورمان به وجود آورده تا در ۴ بازی آینده که ۳ بازی آن مقابل هنگ کنگ، بحرین و عراق نیز میزبان هستیم را با برتری به پایان برسانند و به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شوند. در حالی که این روزها انتقادات از ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی به خاطر عدم حضورش در ایران به اوج رسیده و تیم ملی کشورمان برنامه خاصی تا بازی ۷ فروردین مقابل هنگ کنگ ندارد باید امیدوار باشیم سرمربی تیم ملی بازی امروز حریفان را دیده باشد و با شناخت تیم‌ها و برنامه ریزی مشخص به مصاف حریفان برود تا در این ۴ بازی امتیازی از دست ترود.
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بالاخره بعد از مدت‌ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰، ۲+۲ است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم‌ها تنها ۲۴ روز خواهد بود. معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آفاستقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می‌شوند. تیم امید در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولین بازی خود در دور گروهی در تاریخ ۱۹ دی ماه به مصاف ازبکستان می‌رود، در تاریخ ۲۲ دی به مصاف کره جنوبی می‌رود و این تیم در تاریخ ۲۵ دی ماه هم به مصاف چین می‌روند. همچنین تیم امید در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی باید در تاریخ پنجم بهمن بازی رده بندی را برگزار کند و در صعود به فینال در تاریخ ششم بهمن ماه به میدان می‌رود، یعنی ۲ و ۳ روز قبل از بازی دوم استقلال برابر الریان.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اخطاریه شماره ۵۷ سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش تجمعی و سنگین باران و برف تا پایان هفته در تعدادی از استان‌های کشور، نسبت به آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و اختلال تردد در محور‌های مواصلاتی در این مناطق هشدار داد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری14 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

سامورایی‌ها جای ایران را می‌گیرند

اقتصاد آنلاین3 دقیقه قبل

۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

ایسنا3 دقیقه قبل

چند راهکار برای کنترل کودکان در فضای مجازی

اقتصاد آنلاین9 دقیقه قبل

تاتنهام از اخراج پوچتینو چقدر ضرر کرد؟

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

گلزن‌ترین تیم‌های ملی فوتبال اروپا

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل