طرح مهار گسترش مناطق حاشیه‌ای در ۳ نقطه شهر اراک اجرایی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
طرح مهار گسترش مناطق حاشیه‌ای در ۳ نقطه شهر اراک اجرایی شد

طرح مهار گسترش مناطق حاشیه‌ای در ۳ نقطه شهر اراک اجرایی شد

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- مدیرکل راه‌ وشهرسازی استان مرکزی گفت: با اجرای طرح مهار مناطق حاشیه‌ای شهر اراک از گسترش یافتن سه منطقه حاشیه نشین کوی سجادیه، کوی ابوالفضل(ع) و کوی علی‌ابن‌ابیطالب(ع) جلوگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مرزبان با اشاره به تصمیمات اخذ شده در زمینه کنترل رشد مناطق حاشیه‌ای شهر اراک اظهار داشت: در شهر اراک چند منطقه حاشیه‌ای وجود دارد که باید از گسترش آنها جلوگیری کرد و تاکنون در این زمینه چندین جلسه برگزار شده است.

وی افزود: ایجاد کمربند سبز در کمربندی غربی شهر اراک ازجمله اقدامات مهارکننده گسترش ناحیه حاشیه‌ای شهرک علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع) است و براساس این طرح، شهرداری اراک با دریافت اراضی دولتی نسبت به کاشت درخت و ایجاد فضای سبز مهارکننده در بازه زمانی ۱۰ ساله اقدام کرد.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: سه منطقه کوی علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع)، کوی سجادیه و کوی ابوالفضل (ع) ازجمله مهم‌ترین مناطق حاشیه‌ای شهر اراک هستند که طرح مهار محدوده باید در آنها اجرایی شود، همچنین کوی علی‌ابن‌ابی‌طالب (ع) بزرگترین منطقه‌ حاشیه‌ای محسوب می‌شود که بیش از سایر مناطق حاشیه‌ای نیازمند مهار محدوده است.

مرزبان ادامه داد: محدوده حاشیه‌ای کوی ابوالفضل (ع) تا حد ممکن گسترش یافته و اکنون به سبب خالی‌نبودن فضا در آن منطقه دیگر قابلیت گسترش یافتن ندارد.

وی عنوان کرد: در منطقه حاشیه‌ای کوی سجادیه ساخت‌وسازهای غیرمجاز درحال گسترش بود که با اجرای طرح آپارتمان‌سازی در انتهای محدوده موفق به مهار گسترش این منطقه شدیم، البته باید گفت که وجود کوه در یک سوی این منطقه نیز عاملی مهارکننده است.

مدیرکل راه‌و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه درحال حاضر از گسترش سه ناحیه مهم حاشیه‌ای شهر اراک جلوگیری به عمل آمده، همچنین شرکت ملی بازآفرینی به‌منظور اصلاح بافت‌های فرسوده مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات بازسازی با نرخ سود ۸ درصد ارائه می‌دهد تا متقاضیان بتوانند با استفاده از این تسهیلات نسبت به اصلاح ساختاری مسکن خود بپردازند.

مرزبان بیان کرد: شرکت ملی بازآفرینی برای مساعدت با متقاضیان اجرای طرح بازسازی مبلغ ۲۰ میلیون تومان تسهیلات نیز با عنوان تسهیلات ودیعه به متقاضیان ارائه می‌دهد تا در زمان بازسازی منزل خود بتوانند در منزل دیگری به‌صورت موقت سکونت داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

نوزادی که ۹۲ روز پس از به کما رفتن مادر به دنیا آمد

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر