با نادیده گرفتن تهدید پکن؛ سناتورهای آمریکایی عزمشان را برای تصویب لایحه هنگ کنگ جزم کرده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
با نادیده گرفتن تهدید پکن؛ سناتورهای آمریکایی عزمشان را برای تصویب لایحه هنگ کنگ جزم کرده‌اند

با نادیده گرفتن تهدید پکن؛ سناتورهای آمریکایی عزمشان را برای تصویب لایحه هنگ کنگ جزم کرده‌اند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سناتورهای جمهوری خواه آمریکا اعلام کردند، علی رغم تهدید چین برای انجام اقدامات تلافی جویانه، آنها می‌خواهند تا هر چه سریعتر لایحه حمایت از معترضان حامی دموکراسی در هنگ کنگ تصویب شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه بلومبرگ، جیم ریچ، سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: هنگ کنگ یکی از اولویت‌های اصلی برای من است. ما می‌خواهیم هر چه سریعتر این لایحه را پیش ببریم و آن را تصویب کنیم.

سناتور روی لانت، یکی از اعضای رهبری جمهوری خواه سنا گفت: در حال حاضر هیچ صحبتی درباره زمان برگزاری یک رای گیری در خصوص لایحه هنگ کنگ مشابه به لایحه‌ای که روز سه شنبه در مجلس نمایندگان تصویب شد، وجود ندارد. این لایحه وضعیت ویژه هنگ کنگ در تجارت با آمریکا را مورد بررسی سالانه قرار خواهد داد و زمینه را برای اعمال تحریم علیه مقاماتی که مسئول متزلزل کردن خودمختاری و آزادی‌های اساسی این دولت شهر هستند، هموار می‌کند.

به دنبال رای مجلس نمایندگان آمریکا، وزارت امور خارجه چین هشدار داد: اگر واشنگتن این لایحه و بسته‌ای از دیگر اقدامات برای حمایت از جنبش حامی دموکراسی در هنگ کنگ را تصویب کند، پکن نیز دست به اقدامات تلافی جویانه جدی خواهد زد.

این در حالیست که حمایت وسیع دو حزبی در کنگره برای حمایت از این معترضان در هنگ کنگ و مجازات چین به خاطر اقدامات سرکوب گرایانه‌اش وجود دارد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

کاخ سفید از اظهار نظر در خصوص اینکه آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا لایحه مربوط به هنگ کنگ را امضاء خواهد کرد یا خیر، امتناع کرده اما رای کافی در مجلس نمایندگان برای باطل کردن وتو رئیس جمهور وجود دارد و هیچ مخالفت چشم گیری نیز در این رابطه در سنا مشاهده نشده است.

گام بعدی بستگی به میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا دارد که زمان را برای رای گیری سنا در خصوص لایحه هنگ کنگ تعیین خواهد کرد و وی در حال حاضر از سوی همتایان جمهوری خواهش تحت فشار قرار دارد.

مارکو روبیو، سناتور جمهوری خواه از ایالت فلوریدا که یکی از منتقدان چین است به خبرنگاران گفت: به نظر من ما خیلی سریع این رای گیری را برگزار خواهیم کرد.

بن کاردین، سناتور دموکرات از ایالت مریلند در کمیته روابط خارجه سنا نیز گفت: لایحه مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص قانون دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ از یک حمایت دو حزبی گسترده برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
الفالف15 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پناه جویان در ژاپن سال‌ها در بازداشتگاه به سر می‌برند

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ان اچ کی، شبکه تلویزیونی ان اچ کی گزارش داد درخواست پناهندگی شمار زیادی از پناه جویان در ژاپن رد شده است و آنها در بازداشتگاه‌های موقت به سر می‌برند.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و گفت: این لایحه به زودی در جلسه هیئت دولت بررسی می‌شود. محمد مهدی زاهدی در خصوص نشست عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره رتبه بندی فرهنگیان، تصریح کرد: نشست امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش برای ارائه گزارشی درباره عملکرد این وزارتخانه در حوزه رتبه بندی معلمان مندرج در مفاد قانون برنامه ششم توسعه بود. وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش از تصویب نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و اذعان کرد که این لایحه به زودی در جلسه هیئت دولت بررسی می‌شود. زاهدی افزود: درخواست اعضای کمیسیون آموزش این بود که این لایحه به صورت دو فوریتی به نمایندگان مجلس ارائه شود تا رتبه بندی معلمان با اولویت در صحن علنی مجلس بررسی شود. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: موضوع دیگری که در کمیسیون آموزش در حضور وزیر آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اختصاص بنزین سهمیه‌ای به سرویس مدارس است که در هماهنگی با وزرات کشور مقرر شد رانندگان سرویس مدارس در سامانه‌ای به همین منظور، ثبت نام کنند تا سهمیه به این خودرو‌ها اختصاص یابد و بار هزینه‌ای جدید به خانواده‌ها تحمیل نشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
اصلاح لایحه تجارت جهت تأمین نظر شورای نگهبان و اعلام وصول لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی از مهمترین مصوبات جلسه علنی مجلسی‌ها بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد اعاده شده لایحه تجارت را از سوی شورای نگهبان که در ارتباط با شرایط قرارداد بانک‌ها و ضمانت‌نامه‌های صادرکنندگان است، اصلاح کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری10 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری11 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری11 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

حال ناخوش بیمه رازی با فروش املاک درمان می‌شود؟

ایسنا7 دقیقه قبل

مقاطع پیش دبستانی نطنز (اصفهان) تعطیل شد

عصر ایران12 دقیقه قبل

بی‌اشتهایی نشانه کدام بیماری‌هاست؟

نامه‌نیور12 دقیقه قبل

شرایط نقل و انتقالات بازیکنان در نیم فصل

مشرق‌نیوز13 دقیقه قبل

وضعیت ایران و سایر کشورها از نظر آلودگی هوا چگونه است؟

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

کویر زندگی دختر تشنه محبت

رکنا16 دقیقه قبل