قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

الفخبرگزاری الف |
وزارت راه و شهرسازی در آخرین گزارش خود میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران را اعلام کرده که نشان می‌دهد شهریورماه امسال تهرانی‌ها خانه‌شان را متری ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله کرده‌اند. هرچند صاحبخانه‌هایی پیدا می‌شوند که هیچ توجه به این ارقام ندارند و خانه‌هایشان را با قیمت‌های من‌درآوردی و اغلب نجومی به مشاوران املاک می‌سپارند.

اگر نگاهی به آگهی‌های فروش مسکن بیاندازیم، با فایل‌هایی روبرو می‌شویم که مدت‌هاست خاک می‌خورند و کسی سراغشان نمی‌رود. خود مشاوران املاک وقتی چنین فایل‌هایی را ثبت می‌کنند، می‌توانند پیش‌بینی کنند که حالا حالا‌ها نمی‌توان برایشان مشتری پیدا کرد. چراکه قیمت آن‌ها نسبت به میانگین قیمت خانه در منطقه‌شان هیچ تناسبی ندارد.در این گزارش سراغ آگهی‌هایی رفتیم که عنوان گران‌ترین فایل‌های مسکن در منطقه را به نام خودشان ثبت کرده‌اند و در اغلب موارد تناسبی با میانگین قیمت رسمی منطقه ندارند. وزارت راه و شهرسازی در آخرین گزارش خود میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران را اعلام کرده که نشان می‌دهد شهریورماه امسال تهرانی‌ها خانه‌شان را متری ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله کرده‌اند. هرچند صاحبخانه‌هایی پیدا می‌شوند که هیچ توجه به این ارقام ندارند و خانه‌هایشان را با قیمت‌های من‌درآوردی و اغلب نجومی به مشاوران املاک می‌سپارند.

منطقه ۱؛ قیمت منطقی ۲۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان

محله‌های بالاشهر تهران پر است از آگهی‌های فروش مسکن که هیچ تناسبی با میانگین قیمت این منطقه ندارد. چراکه میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، اما همین چند وقت پیش یک واحد مسکونی لوکس ۵۵۰ متری در نیاوران حدود پنج برابر مبانگین قیمت منطقه آگهی شده است. صاحب این آگهی برای فروش خانه ۶۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد و هر متر مربع آن را ۱۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

منطقه ۲؛ قیمت منطقی ۱۹میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

یک خانه ۱۷۰ متری در سعادت‌آباد خیابان سرو آگهی شده و مالک آن، خانه‌اش را حدود هفت میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده است. به عبارتی قیمت این خانه قدیمی و ۳۰ ساله می‌شود متری ۷۷ میلیون تومان! باید توجه داشته باشید که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۲ حدود ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و این صاحبخانه قیمت خیلی بالایی برای ملکش در نظر گرفته است.

منطقه ۳؛ قیمت منطقی ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

هفته پیش یک خانه ۲۰۵ متری در جردن، چهارراه جهان کودک آگهی شده که صاحب آن برای فروشش قیمت ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته است. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که قیمت هر متر مربع این واحد مسکونی که ۳۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، حدود ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که میانگین قیمت خانه در منطقه ۳ حدود ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۴؛ قیمت منطقی ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

تهرانپارس، فلکه اول یک واحد مسکونی ۱۰۵ متری با قیمت دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. به عبارتی صاحب آگهی، هر متر مربع این واحد مسکونی را ۳۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده و منتظر است تا یک مشتری برای خرید آن مراجعه کند. باید توجه داشته باشید که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه حدود یک سوم این قیمت یعنی ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.منطقه ۵؛ قیمت منطقی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

یکی از صاحبخانه‌ها در محله جنت‌آباد شمالی، خیابان بهارستان می‌خواهد یکی از واحد‌های ۸۲ متری خود را به قیمت دو میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان بفروشد. آخرین گزارش‌های رسمی از وضعیت بازار مسکن نشان می‌دهد میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۵ حدود ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما این صاحب‌خانه هر متر خانه‌اش را حدود ۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

منطقه ۶؛ قیمت منطقی ۱۸ میلیون تومان

یک واحد مسکونی ۲۴۰ متری در محله کردستان، بلوار آزادگان سر از مشاور املاک درآورده و حدود ۹٫۶ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. این واحد مسکونی نوساز است و صاحبش برای هر متر مربع آن ۴۰ میلیون تومان پول می‌خواهد. در حالی که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ۶ رقمی کمتر از نصف این قیمت یعنی ۱۸ میلیون تومان است.

منطقه ۷؛ قیمت منطقی ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

به تازگی کار ساخت یک آپارتمان لوکس در محله آپادانا خیابان نوبخت به اتمام رسیده و صاحبش واحد‌های ۱۸۳ متری این آپارتمان را با قیمت شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به مشاور املاک سپرده است. به عبارتی قیمت این واحد‌های مسکونی متری ۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده و این در حالی است که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه ۷ حدود ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۸؛ قیمت منطقی ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

نارمک، خیابان ثانی، محله یکی از آپارتمان‌‎های لوکس در منطقه هشت است که به تازگی کار ساخت آن به پایان رسیده و برای فروش به مشاور املاک سپرده شده است. هر واحد این آپارتمان حدود ۲۰۰ متر زیربنا دارد و متری ۲۶ میلیون تومان آگهی شده. باید توجه داشته باشید که میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۸ حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.منطقه ۹؛ قیمت منطقی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

یک واحد مسکونی نوساز در محله استاد معین برای فروش به مشاور املاک سپرده شده و صاحبش آن را متری ۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. این واحد تقریبا ۱۲۳ متر زیربنا دارد و قیمت کل آن حدود یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان است که برای چنین محله‌ای رقم خیلی بالایی به‌نظر می‌رسد. چراکه میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۹ حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۱۰؛ قیمت منطقی هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

محله خوش، خیابان بوستان سعدی یک واحد آپارتمان ۱۱۳ متری برای فروش آگهی شده. کار ساخت این خانه حدود سه سال پیش تمام شده و حالا صاحب آن می‌خواهد یکی از واحد‌ها را با قیمت یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان یعنی متری ۱۴ میلیون بفروشد. تازه آنطور که صاحبخانه می‌گوید، هزینه پارکینگ جداگانه محاسبه می‌شود. باید توجه داشته باشید قیمت مکسن در منطقه ۱۰، متری هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان محاسبه شده.منطقه ۱۱؛ قیمت منطقی ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

کار ساخت یک آپارتمان در اسکندری جنوبی واقع در محله توحید، به تازگی تمام شده. قیمت در نظر گرفته برای هر کدام از واحد‌ها حدود دو میلیارد تومان است که با توجه به متراژ ۱۲۰ متری آنها، قیمت هر متر مربع آن می‌شود ۱۷ میلیون تومان. در حالی که میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۱ متری ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

منطقه ۱۲؛ قیمت منطقی هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

۱۹ میلیون تومان، رقمی است که یکی از صاحبخانه‌ها در محله دروازه شمیران برای هر متر مربع از خانه خود در نظر گرفته. این خانه نوساز است و حدود ۱۶۵ متر زیربنا دارد. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که قیمت کل آن به رقمی حدود سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. هر متر مربع این خانه در حالی ۱۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۲ متری هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

منطقه ۱۳؛ قیمت منطقی ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار

یک خانه ۸۴ متری در سی متری نیرو هوایی آگهی شده و مالک آن، خانه‌اش را حدود ۱٫۵ میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده است. به عبارتی قیمت این خانه قدیمی و ۳۰ ساله می‌شود متری ۳۵ میلیون تومان. باید توجه داشته باشید که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۳ حدود ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و این صاحبخانه قیمت خیلی بالایی برای ملکش در نظر گرفته است.

منطقه ۱۴؛ قیمت منطقی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

هفته پیش یک خانه ۱۲۰ متری در بلوار ابوذر جنوبی آگهی شده که صاحب آن برای فروشش قیمت یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که قیمت هر مترمربع این واحد مسکونی که کار ساخت آن به تازگی تمام شده و نوساز به حساب می‌آید، حدود ۱۶ میلیون تومان است. این در حالی است که میانگین قیمت خانه در منطقه ۱۴ حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۱۵؛ قیمت منطقی هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

صاحبخانه‌ها در منطقه ۱۵ زیاد اهل قیمت‌های غیرمعقول نیستند و حتی گران‌ترین فایل هم فاصله زیادی با میانگین هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی مسکن در این منطقه ندارد. گران‌ترین فایل مسکن به یک واحد مسکونی در ۱۵ متری دوم افسریه اختصاص دارد که با قیمت ۶۷۰ میلیون تومان آگهی شده است. یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد صاحبخانه هر مترمربع این واحد مسکونی را هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است.

منطقه ۱۶؛ قیمت منطقی هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

در منطقه ۱۶ تفاوت چندانی بین گران‌ترین فایل‌های مسکن و میانگین قیمت اعلام شده توسط وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد. این نهاد رسمی قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۱۶ را هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرده و گران‌ترین فایل مسکن در نزد مشاوران املاک، متری هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مربوط به یک آپارتمان نوساز در خزانه بخارائی است.منطقه ۱۷؛ قیمت منطقی شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

یک واحد مسکونی ۶۵ متری در باغ خزانه آگهی شده و قیمت در نظر گرفته شده برای آن ۷۸۰ میلیون تومان است. با این حساب قیمت هر مترمربع این واحد مسکونی حدود ۱۲ میلیون است! شاید این رقم بالایی به نظر نرسد، اما با توجه به منطقه، باید بدانید که قیمت در نظر گرفته شده برای این واحد حدود دو برابر میانگین شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی منطقه است.

منطقه ۱۸؛ قیمت منطقی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

متری ۱۵ میلیون تومان شاید رقم زیادی به نظر نرسد، اما وقتی به گزارش‌های وزارت راه شهرسازی نگاه کنیم، می‌بینیم میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۱۸ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و این قیمت حدود سه برابر نرخ معمول در منطقه به حساب می‌آید. یک مالک، خانه ۱۲ ساله خود در شمس‌آباد را متری ۱۵ میلیون قیمت‌گذاری کرده که با توجه به مساحت ۴۵ متری آن در مجموع می‌شود ۶۷۵ میلیون تومان.

منطقه ۱۹؛ قیمت منطقی پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

صاحب یک خانه ۲۳ ساله در خانه‌آباد می‌خواهد یکی از واحد‌های ۷۰ متری خود را با قیمت حدود ۵۰۰ میلیون تومان بفروشد. با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت که هر متر مربع این خانه حدود شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و برای همین گران‌ترین فایل منطقه ۱۹ به حساب می‌آید. باید توجه داشته باشید که میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

منطقه ۲۰؛ قیمت منطقی شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

یک واحد مسکونی ۸۴ متری در محله دولت آباد، فلکه دوم سر از مشاور املاک درآورده و حدود ۹۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. حدود چهار سال از ساخت این واحد مسکونی می‌گذرد و صاحبش برای هر متر مربع آن ۱۱ میلیون تومان پول می‌خواهد. در حالی که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ۲۰ رقمی حدود نصف این قیمت یعنی شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۲۱؛ قیمت منطقی ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

یک واحد مسکونی نوساز در نزدیکی دریاچه چیتگر برای فروش به مشاور املاک سپرده شده و صاحبش آن را متری ۱۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. این واحد تقریبا ۱۳۳ متر زیربنا دارد و قیمت کل آن حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که برای منطقه ۲۱ رقم بالایی به‌نظر می‌رسد. چراکه میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه حدود ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

منطقه ۲۲؛ قیمت منطقی ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

کار ساخت یک آپارتمان در شهرک راه‌آهن، بلوار هاشم‌زاده به تازگی تمام شده است و صاحبش واحد‌های ۲۰۷ متری این آپارتمان را با قیمت شش میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان به مشاور املاک سپرده است. به عبارتی قیمت این واحد‌های مسکونی متری ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده و این در حالی است که میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه ۲۲ حدود ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
رئیس جمهور دیروز از طرح مهم حمایتی دولت برای حدود ۷۳ درصد خانوارهای کشور طی امسال خبر داد که از ماه آینده آغاز می‌شود. این طرح ۱۸ میلیون خانوار یعنی معادل ۵۷ میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود. حسن روحانی رئیس جمهور با اشاره به این که ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار در ایران وجود دارد، گفت: تقریبا در کشور وضع زندگی هفت میلیون خانوار مناسب است ولی ۱۸ میلیون خانوار که اکثریت قاطعی هستند، نیاز به مساعدت دارند که امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار، حمایتی به صورت ماهانه را شروع کنیم. وی با اشاره به این که در روزها و هفته‌های آینده مشخصات این طرح برای مردم اعلام می‌شود، اظهار کرد: این قدم دولت برای حمایت مردم در زندگی روزمره‌ آن هاست. گمانه هایی برای منابع طرح حمایتی جدیدهمان طور که اشاره شد، احتمالا طرح حمایتی جدید به صورت تامین سبدی از کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها خواهد بود. با این وصف به نظر می‌رسد یکی از اصلی‌ترین منابع طرح حاضر، همین موضوع باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
او ادامه داد: راه‌حل دوم برای این که صحت و سقم ادعایی که گفته می‌شود بر مبنای نظرسنجی است را بسنجیم این است که بخواهیم تمامی مشخصاتش را منتشر کند. وی اضافه کرد: این مورد هم با شفاف شدن و انتشار عمومی کل نظرسنجی قابل حل است. نصراصفهانی گفت: حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که هیچ وقت به دانشجوی ارشد و کسی که کارش نظرسنجی نیست، ‌نظرسنجی ندهیم. ما نظرسنجی را فقط به نهادها یا کسانی می‌دهیم که کار حرفه ایشان نظرسنجی است و احتمال خطا را کم می‌کند. او در پایان تاکید کرد: نمی‌گویم آنهایی که کارشان نظرسنجی نیست حتما عددسازی می‌کنند؛ ولی کیفیت کارشان به مراتب پایین‌تر از کسی است که به طور حرفه‌ای کارش نظرسنجی است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از روزنامه خراسان، از آن جا که رنگ کردن مو سبب تخریب و تغییر رنگدانه‌های مو می‌شود، عده‌ای فکر می‌کنند این موضوع به طور کلی رنگدانه‌های اصلی مو را از بین می‌برد و سبب سفیدی زودرس مو می‌شود. این تصور کاملا اشتباه است و نه تنها رنگ مو بلکه هیچ یک از محصولات مرتبط با مو مانند کتیرا، ژل و … سبب این اتفاق نمی‌شود. عوامل مستعد کننده سفیدی زودرس موهاسفید شدن زودرس موها در هر سنی ممکن است. یکی از عوامل مهم سفید شدن زود هنگام مو، ژنتیک است و خیلی از افرادی که دچار این عارضه می‌شوند حتما یک یا چند نفر از اطرافیان‌شان هم در جوانی مو سفید کرده‌اند. رنگدانه‌های موجود در سلول‌های ریشه‌ای موها، عامل طبیعی رنگ مو هستند و زمانی که ساخت این رنگدانه‌ها در سلول متوقف شود، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و سفید می‌شود. استرس‌های محیطی و شوک‌های جسمی و روانی در بروز سفیدی زودرس مو تاثیرگذار است.

نظرها

اخبار بیشتر