موج بازگشت زوار از مرز‌های چهارگانه اربعین/ ۷۷ زائر ایرانی جان باخته‌اند/ آماده باش ۱۱ هزار اتوبوس در مرزها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اجتماعی

موج بازگشت زوار از مرز‌های چهارگانه اربعین/ ۷۷ زائر ایرانی جان باخته‌اند/ آماده باش ۱۱ هزار اتوبوس در مرزها

تابناکخبرگزاری تابناک |
از ابتدای ماه صفر بیش از ۳ میلیون نفر از هموطنان مان راهی عراق شده اند که هنوز بخش بزرگ این جمعیت به کشور بازنگشته و طی روز‌های آتی به مرز‌های کشورمان وارد خواهند شد. این در حالی است که هنوز موج عزیمت به کربلای معلی و نجف اشرف ادامه دارد و بسیاری می‌کوشند خود را به کاروان بزرگ اربعینی برسانند.

«با کاروان اربعین حسینی»، بسته ویژه خبری است که می‌خواهد هم آخرین اخبار مربوط به این رویداد بزرگ را در اختیار مخاطبان قرار دهد و هم می‌کوشد، گوشه‌ای از شکوه حضور زائران در بزرگترین گردهمایی جهان اسلام را منعکس کند.

به گزارش «تابناک»، به فاصله کوتاهی تا روز اربعین، شمار زیادی از زائران پرشمار ایرانی که روانه عتبات عالیات شده بودند، در مسیر بازگشت به کشورمان قرار دارند و از این رو مرز‌های کشورمان که چنین روز‌هایی در هفته گذشته در آستانه انفجار جمعیت در مسیر خروج از کشور قرار داشت، در مسیر بازگشت در معرض محک جدی قرار دارند.

آن گونه که مسئولان می‌گویند، از ابتدای ماه صفر بیش از ۳ میلیون نفر از هموطنان مان راهی عراق شده‌اند که هنوز بخش بزرگ این جمعیت به کشور بازنگشته و طی روز‌های آتی به مرز‌های کشورمان وارد خواهند شد. این در حالی است که هنوز موج عزیمت به کربلای معلی و نجف اشرف ادامه دارد و بسیاری می‌کوشند خود را به کاروان بزرگ اربعینی برسانند.

این بسته به مرور با اخبار مرتبط تکمیل می‌شود …آماده‌باش ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای موج بازگشت در خسروی۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۳۴

فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به کاهش روند خروج زوار از مرز خسروی، اظهار کرد: روز گذشته حدود ۲۷۰۰ نفر از خسروی خارج شدند و این آمار کم کم به زیر دو هزار نفر در روز خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه موج ورود زوار به کشور از مرز خسروی تشدید شده، یادآور شد: روزانه بیش از ۱۰ هزار نفر از این مرز وارد کشور می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود این تعداد افزایش چشمگیری یابد. دو هزار دستگاه اتوبوس زوار را از مرز خسروی به نقاط مختلف کشور جابجا می‌کنند. از این تعداد اتوبوس ۲۰۰ دستگاه آن مربوط به استان کرمانشاه و مابقی مربوط به سایر استان‌ها است که برای جابجایی زورا به مرز خسروی اعزام شده‌اند.موج بازگشت زوار از مرزهای چهارگانه اربعین۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۹

سردار محمدعلی نوری نژاد معاون هماهنگ کننده ناجا در حاشیه بازدید از مرز خسروی گفت: برابر آمارهای ما از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از سه میلیون زائر ایرانی از طریق مرزهای چهارگانه عازم کربلای معلی و نجف اشرف شده‌اند که حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز پس از کسب توفیق زیارت به کشور بازگشته‌اند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی با بیان اینکه در حال حاضر با موج بازگشت زوار از مرزهای خسروی، مهران، شلمچه و چذابه روبرو هستیم، گفت: با تمهیدات اندیشیده شده مشکلی در این خصوص نداریم. از زائران می‌خواهیم تا در هنگام بازگشت با استراحت در موکب‌ها و توقفگاه‌های در نظرگرفته شده شیرینی و حلاوت این سفر پربار معنوی را به کام خود و دیگران تلخ نکنند.

براساس اعلام سایت پلیس، وی گفت: طبق گزارش همکاران ما در پلیس راهور، طی روزهای اخیر با افزایش سوانح رانندگی در جاده‌های کرمانشاه، خوزستان و ایلام روبه رو بوده‌ایم که عمدتا نیز به خاطر خستگی و خواب آلودگی رخ داده است.شمار زائران جان باخته ۷۷ تن است۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۹

رئیس ستاد اربعین با بیان این‌که «۷۷ نفر از زائران اربعین جان خود را از دست داده‌اند»، گفت: بیش از نیمی از این افراد جان خود را در حوادث رانندگی از دست داده‌اند؛ بنابراین توصیه ما این است که کسانی که خودوری شخصی دارند، قبل از استراحت کافی حرکت نکنند.

حسین ذوالفقاری در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار کرد: از ابتدای محرم تاکنون بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر زائر حسینی از مرزها خارج و به عراق سفر کردند و تاکنون حدود ۲ میلیون نفر به ایران بازگشتند. روند بازگشت زائران افزایش داشته است و از ساعت صفر بامداد تا ۸ صبح امروز حدود ۱۰۰ هزار زائر به کشور بازگشته‌اند.۱۱ هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای کشور برای بازگشت زائران۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۸

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز، ۲۵ مهرماه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تا پایان تردد زائران از مرزها، حمل و نقل با کیفیت مطلوب برقرار خواهد بود.

اسلامی خاطرنشان‌کرد: مشکل جاده‌ای در زمان اربعین در جاده‌های منتهی به مرزها نداشته‌ایم. در این زمینه فقط بخشی از جاده مهران به ایلام دچار مشکلاتی است که تا چند ماه آینده کار در این محور نیز به اتمام می‌رسد و آن جاده نیز چهار خطه می‌شود. در اربعین امسال به جز وقفه‌ای که از سوی کشور عراق در بحث وسایل حمل و نقل در تردد زائران به وجود آمد، هیچ مساله خاص دیگری وجود نداشت و زائران به خوبی از مرزها تردد کردند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در چهار مرز کشور در نظر گرفته شده است، گفت: این اتوبوس‌ها به صورت منظم زائران را به ستادهای معین و از آن‌جا به شهرهای مقصد حمل می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا7 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر خسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در چهارمین جلسه ستاد توسعه زراعت چوب، استفاده حداکثری از توانمندی جوامع محلی برای توسعه زراعت چوب را خواستار شد و افزود: این اقدام می‌تواند در قالب بند ب ماده ۲۹ مورد توجه قرار گیرد. شهبازی در ادامه خواستار ایجاد ارتباط با بخش تحقیقات جنگل‌ها و مراتع در توسعه زراعت چوب شد و خاطرنشان کرد: استفاده از گونه‌های سریع‌الرشد و ارقام پربازده می‌تواند قدرت رقابت‌پذیری و مقرون به صرفه بودن در تولید این محصول را افزایش دهد. این مسئول سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه در استان‌های شمالی کشور موضوع کشت درختان صنوبر از دیرباز مطرح بوده و می‌تواند برای جلوگیری از تخریب جنگل‌ها بسیار موثر واقع شود، خواستار تشکیل ستاد زراعت چوب در این نواحی شد تا با پشتیبانی و حمایت از زارعان، نگاه برداشت چوب از جنگل به کلی کنار گذاشته شود. شهبازی همچنین در این نشست موضوع واگذاری نهالستان‌ها به تعاونی‌های محلی را خواستار شد و افزود: این اقدام اگر به شکل مزایده و با در نظر گرفتن حقوق دولت انجام شود، قطعا می‌تواند علاوه بر میزان مشارکت‌پذیری مردم، منافع حاصل از آن را به روستاییان برگرداند.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- کارگاه آموزشی حقوق ثبت کاربردی با تدریس معاون قضایی، نظارت و بازرسی دادگستری تهران و به همت بسیج حقوقدانان برگزار شد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، کارگاه آموزشی حقوق ثبت کاربردی به همت بسیج حقوقدانان و با تدریس حمیدرضا آدابی معاون قضایی، نظارت و بازرسی دادگستری تهران و قاضی دیوان عالی کشور و با حضور جمعی از حقوقدانان امروز در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد. بیشتر بخوانید: رونمایی از کتاب حقوق ثبت کاربردی در غرفه قوه قضاییهدر این کارگاه نیم روزه معاون قضایی، نظارت و بازرسی دادگستری تهران بعد از تشریح و تدریس حقوق ثبت کاربردی پای صحبت دانشجویان و حقوقدانان نشست و به سوالات آنان پاسخ داد. انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
سم زدایی؛ یکی از بهترین و مهم‌ترین شیوه‌های حفظ سلامت است. در یک کلام، سم زدایی کلید بهره مندی از جسمی سالم و قوی است که تا حد بسیاری بیماری‌ها را از ما دور می‌کند. تمامی آنچه در خصوص سم زدایی گفته شد موجب آن گشت در این گزارش شما را با یکی از بهترین راه‌های تسریع کردن و شدت بخشیدن به روند سم زدایی آشنا کنیم. صحبت از مصرف آب است، نوشیدنی فوق العاده که اثری شگفت انگیز بر بهبود روند سم زدایی بدن دارد. این ترکیب نه تنها به زدودن سم‌های بدن کمک می‌کند بلکه انرژی بخش است و احساسی از تازگی و نشاط به شما می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر9 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا10 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران11 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل