آغاز طرح معاینه فنی داوطلبانه موتور خانه مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
آغاز طرح معاینه فنی داوطلبانه موتور خانه مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی

آغاز طرح معاینه فنی داوطلبانه موتور خانه مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان در سطح منطقه ۲ آغاز شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ با اعلام این خبر و با بیان اینکه توجه نکردن به بهینه سازی موتورخانه‌ها، آنها را به یکی از منابع عمده تولید آلایندگی در کلانشهر‌های کشور بدل کرده است که هر واحد آن می‌تواند سالانه ۵۰تن آلاینده تولید کند، گفت: امروزه یکی از منابع تولید آلودگی هوا در کشور، منابع ثابت مثل موتورخانه‌های گرمایشی، بخاریها، آبگرمکنها و نیروگاهها هستند که متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند و در حالی که تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از منابع مهم آلودگی هوا در کلانشهر‌ها بویژه تهران به شمار می‌روند، عمده تمرکز منتقدان به آلایندگی ناشی از خودرو‌ها معطوف شده است.

شهردار منطقه۲ تصریح کرد: برابر آمار منتشر شده متوسط مصرف سالانه گاز در ساختمانهای اداری و تجاری معادل ۲۶متر مکعب به ازای هر متر مربع است که با احتساب یک هزار متر مربع برای یک واحد اداری و تجاری، مصرف سالانه متوسط موتور خانه یک ساختمان معادل ۲۶هزار متر مکعب گاز است؛ بنابراین میزان آلایندگی ناشی از فعالیت هر موتور خانه معادل ۵۰تن درسال است که رقم قابل توجهی است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

کشت پور با تاکید بر اینکه اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان اپلیکیشن آچاره علاوه بر «کاهش مصرف انرژی» توام با کاهش آلودگی زیست محیطی است افزود: بنابراین اقدام شهرداری منطقه ۲که توسط اپلیکیشن آچاره و به منظور افزایش کارایی موتور خانه‌های مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب صورت می‌گیرد، گامی موثر در کاهش آلودگی هوا برداشته می‌شود.

وی اشاره به اینکه مشارکت شهروندان ساکن درمنطقه در طرح افزایش کارایی موتورخانه‌ها می‌تواند نقش موثری در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی داشته باشد، خاطر نشان کرد: آثار زیست محیطی این طرح بخصوص در ایام سرد سال به دلیل کاهش انتشار آلاینده‌ها و کاهش وارونگی هوا دیده خواهد شد.

گفتنی است این طرح در مرکز آموزشی نیمروز واقع در کوی نصر گیشا و با حضور اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسعود زندی معاون مدیر کل حفاظت محیط زیست تهران، رسول کشت پور شهردار منطقه ۲و جمعی از معاونین و مدیران آغاز شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
وضعیتی که هنوز تقریبا رفع نشده است. رویدادی که حالا و در سایه اظهارنظر‌هایی مانند سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است که «اختلال» نامیدنش صحیح نیست و می‌بایست آن را نتیجه تصمیم مسئولان ارشد خواند و رویکرد ایشان برای کاهش التهابات قلمدادش کرد. اینکه با قطع اینترنت در این ابعاد فراگیر و وسیع، خواسته یا ناخواسته همه مردم را مخالف تصمیم بنزینی اخیر و از آن فراتر، در صف معترضان دسته بندی کرده‌اند. انگار نه انگار که می‌بایست شرایط را برای رفع احتیاجات این روز‌های مردم مهیاتر از قبل کرد. تصمیمی که اگر اینترنت در دسترس همگان بود، شاید اتخاذش غیرعاقلانه به نظر می‌رسید.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
پسر نوجوان که از ناحیه پهلو آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل شد، اما تلاش کادر درمانی نیز برای نجات او بی‌نتیجه ماند و تسلیم مرگ شد. در تحقیقات اولیه مشخص شد عامل این جنایت نیز پسری ۱۵ ساله و هم ولایتی مقتول بوده است. بدین ترتیب تیم جنایی راهی محل حادثه که ساختمانی نیمه کاره بود، شدند. متهم در تحقیقات گفت: یکسال قبل از افغانستان برای کار به ایران آمدم. شب حادثه به شوخی دوستم را هل دادم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دادستان زنجان گفت: با تلاش دستگاه قضایی و همکاران شورای حل اختلاف تعداد ۱۲ پرونده‌ی قصاص نفس منتج به صلح و سازش طرفین شد که ۵۰ درصد پرونده‌های تعیین تکلیف شده را شامل می­ شود. حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس و تلاش‌های انجام شده در راستای اصلاح ذات البین گفت: یکی از اولویت‌های این دادستانی ساماندهی و تعیین تکلیف سریع پرونده‌های حائز اهمیت از جمله پرونده‌های قتل، شرارت، تعدی به نوامیس و اخلال در نظم عمومی در دادسرای زنجان بوده است. وی ادامه داد: خوشبختانه با نظارت و پیگیری‌های بعمل آمده این مهم اتفاق افتاده و ضمن کاهش زمان اجرای آراء و پایش و ساماندهی دقیق پرونده‌ها، تعداد ۲۴ پرونده‌ی قتل ظرف سال جاری تعیین تکلیف شد که در نوع خود اقدام کم نظیری است. وی افزود: با تلاش دستگاه قضایی و همکاران شورای حل اختلاف تعداد ۱۲ پرونده‌ی قصاص نفس منتج به صلح و سازش طرفین گردید که ۵۰ درصد پرونده‌های تعیین تکلیف شده را شامل می­ شود که این امر آمار قابل توجه و حتی بی سابقه در بحث برقراری سازش در سال‌های گذشته بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
برخی از فعالان حوزه اعتیاد معتقدند که سن شروع اعتیاد کاهش یافته است؛ به طوری که میانگین سنی افراد معتاد از ۱۵ تا ۶۵ سال است. برخی از فعالان حوزه اعتیاد معتقدند که سن شروع اعتیاد کاهش یافته است؛ به طوری که میانگین سنی افراد معتاد از ۱۵ تا ۶۵ سال است. برخی از فعالان حوزه اعتیاد معتقدند که سن شروع اعتیاد کاهش یافته است؛ به طوری که میانگین سنی افراد معتاد از ۱۵ تا ۶۵ سال است. مجید ابهری، آسیب شناس و رفتارشناس اجتماعی کاهش سن اعتیاد در ایران را تائید کرد و گفت: این اتفاق نگران کننده است چراکه گرایش به اعتیاد از مصرف سیگار و قلیان آغاز می‌شود که متاسفانه توسط خانواده‌ها نادیده گرفته می‌شود. ابهری با بیان اینکه علت کاهش سن اعتیاد، نفوذ افراد سودجو به مدارس است، عنوان کرد: از طرفی تغییر سبک زندگی‌ و بیشتر شدن مشغله والدین، باعث ایجاد شکافی عمیق بین والدین و فرزندان شده است.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری14 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

سامورایی‌ها جای ایران را می‌گیرند

اقتصاد آنلاین4 دقیقه قبل

۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

ایسنا4 دقیقه قبل

چند راهکار برای کنترل کودکان در فضای مجازی

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل

تاتنهام از اخراج پوچتینو چقدر ضرر کرد؟

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

گلزن‌ترین تیم‌های ملی فوتبال اروپا

اقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل