تعیین تکلیف جابجایی پادگان اردبیل در دو ماه آینده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تعیین تکلیف جابجایی پادگان اردبیل در دو ماه آینده

تعیین تکلیف جابجایی پادگان اردبیل در دو ماه آینده

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار اردبیل گفت: انتقال پادگان ارتش در هسته مرکزی شهر اردبیل تا دو ماه آینده به سرانجام رسیده و این مکان در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، اکبر بهنامجو در مراسم تکریم و معارفه فرماندار جدید اردبیل اظهار کرد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های خوبی در شهرستان اردبیل با تلاش و پیگیری فرماندار و دیگر مسئولان به انجام رسیده که افتتاح این پروژه‌ها را در سفر رئیس جمهور به عینه شاهد خواهیم بود.

وی تغییر فرماندار اردبیل را به عنوان چرخش مدیریتی دانست و خاطرنشان کرد: هدف ما از تغییر فرمانداران و مدیران این است که از تجارب آنها در حوزه‌های مختلف با یک روحیه مضاعف استفاده کنیم که به یقین از جواد زنجانی نیز در مجموعه شهری و شوراها با سابقه دیرین حضور در پارلمان محلی بهره خواهیم گرفت.

رئیس شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: شوراها و شهرداری‌ها اصلی‌ترین محور توسعه به شمار می‌روند و بهتر است در مدیریت شهری و شوراها مدیریت جدید تلاش کرده تا با استفاده از دستاوردهای علمی و فنی و بهره‌گیری از تجارب مدیران موفق بتواند در این بخش شایسته عمل کند.

بهنامجو به اهمیت مدیریت شهری و همراهی شوراها و شهرداری‌ها در پیشبرد امور در این حوزه اشاره و تصریح کرد: ما در کنار توانمندسازی شوراها به مساله آموزش توجهی جدی خواهیم کرد و با انتخاب مدیر جدید در این مجموعه سعی بر این است تا نارسائی‌های مختلفی که گریبانگیر شهرها شده به نوعی رفع شود و در این حوزه توانمندی‌ها را شاهد باشیم.

وی گفت: در این حوزه در کنار پیشبرد کارها با آرامش و استفاده از تجربیات مفید و سازنده بهتر است تعامل و همکاری خوبی را بین شهرداری‌ها و شوراها با مجموعه مدیریت شهری و شوراها شاهد باشیم.

استاندار اردبیل از فرماندار جدید اردبیل خواست؛ تا در کنار تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تامین امنیت را به عنوان مطالبه اصلی مردم مدنظر قرار دهد.

بهنامجو به مساله اقتصادی و خواسته مردم در توسعه فعالیت‌ها در این بخش به همراه پویایی و تحرک در تحول‌آفرینی این حوزه تاکید و تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور پروژه‌های متعددی در مرکز استان افتتاح خواهد شد که بخشی از این پروژه‌ها با همکاری بخش خصوصی عملیاتی شده که در حمایت از این بخش مدیران و مسئولان باید زیرساخت‌های موردنظر را فراهم کنند.

بخش خصوصی روی خوش می‌خواهد

رئیس شورای اشتغال استان اردبیل تکریم فعالان بخش خصوصی را در کنار ارباب رجوع به مسئولان توصیه کرد و گفت: ما باید به بخش خصوصی بها بدهیم چرا که آنها از ما روی خوش می‌خواهند و انتظار دارند بروکراسی سخت و پیچیده اداری از پیش روی آنها برداشته شود.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

بهنامجو بیان کرد: ما در کنار همراهی بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف باید به تکمیل پروژه‌های صنعتی و کشاورزی نیز بها دهیم که موفقیت اخیر ما در بخش کشاورزی ارتقای جایگاه استان در آبیاری قطره‌ای از ۲۹ به رتبه ۹ کشوری است.

وی اضافه کرد: فرماندار جدید اردبیل باید در حوزه خدمات شهری همراه و همسو با برنامه‌های شورا و شهرداری به نحوی عمل کند تا چهره این شهر متحول شده و یک سیمای متفاوتی به خود بگیرد، چرا که نیمی از جمعیت استان در اردبیل سکنی دارند و این شهر تابلو و نماد توسعه استان به شمار می‌رود که ضرورت دارد در یک فعالیت مشترک و همه جانبه به بهبود کارها در این شهر کمک کنند.

استاندار اردبیل از جابجایی پادگان ارتش تا دو ماه آینده خبر داد و تصریح کرد: با واگذاری پادگان به شهرداری اردبیل پروژه‌های متعدد با الگوهای شهری مناسب در این محل اجرا خواهد شد و در کنار آن با همکاری خود بازاریان باید سیمای بازار تاریخی شهر اردبیل متحول شود.

بهنامجو با قدردانی از شهرداری اردبیل در تکمیل پروژه‌های گردشگری شورابیل از بخش گردشگری به عنوان بال دوم توسعه استان اردبیل در کنار صنعت و کشاورزی یاد کرد و گفت: در منطقه ویژه اقتصادی استان سعی شده است تا زیرساخت‌ها فراهم شود و امکان راه‌اندازی مجموعه‌های اقتصادی به وجود آید.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی دغدغه اصلی ماست که در این زمینه در کنار همراهی دهیاری‌ها و شوراها در روستاها جلسات مرتب با محوریت شناسایی و برنامه‌ریزی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در حال برگزاری است که در این زمینه آموزش مهارت‌ها و همچنین مراقبت از خانواده‌ها به ویژه در هفت سال اول زندگی زوجین مهم و اساسی به نظر می‌رسد.

استاندار اردبیل در پایان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست؛ تا با نیت افزایش بهره‌وری از زیرمجموعه‌های خود بیشترین و کار و فعالیت را درخواست کنند تا توسعه پایدار با افزایش بهره‌وری اتفاق بیفتد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا1 روز قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری5 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر6 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا7 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران7 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین9 دقیقه قبل