۵۳۸ اثر به دبیرخانه سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
۵۳۸ اثر به دبیرخانه سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی رسید

۵۳۸ اثر به دبیرخانه سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی رسید

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دبیر اجرایی سومین سوگواره استانی آئین‌های عاشورایی کردستان، با اشاره به اعلام فراخوان هفته عکس اربعین حسینی در استان گفت: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار ۵۳۸ اثر در بخش حرفه‌ای و موبایلی به دبیرخانه این سوگواره ارسال شد.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر فیض‌اللهی، امروز در مراسم اختتامیه سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی در شهرستان بیجار، اظهار کرد: فراخوان هفته عکس اربعین حسینی از سری برنامه‌های سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی اعلام شد و با محوریت نگاه آزاد به موضوع عاشورا و عزاداری اقوام ایرانی در ایام محرم برگزار شد.

وی بابیان اینکه فراخوان این سوگواره اول مهرماه جاری اعلام شد، افزود: در مدت‌زمان محدود ۵۳۸ اثر در دو بخش اصلی ویژه عکاسان با دوربین حرفه‌ای و بخش نگاه مردمی (عکاسی با تلفن همراه) به دبیرخانه این سوگواره ارسال شد که از این تعداد ۳۸۵ قطعه در بخش حرفه‌ای و مابقی در بخش موبایلی بود.

دبیر اجرایی سومین سوگواره استانی آئین‌های عاشورایی کردستان، بابیان اینکه شرکت در این سوگواره تنها برای عکاسان استان کردستان مجاز بود، عنوان کرد: به همین دلیل آثار ۴۶ نفر از عکاسان خارج از استان که بالغ‌بر ۳۰۰ تک عکس بود، حذف و به بخش مسابقه راه نیافت.

فیض‌اللهی با اشاره به برپایی نمایشگاه عکسی از آثار منتخب هیئت‌داوران این سوگواره بیان کرد: ۴۰ اثر به بخش نمایشگاهی این سوگواره راه یافت که توسط آقایان جمشید فرجوند فردا، سامان عباسی و کامران جباری داوری و منتخب شدند.

وی در ادامه ضمن درخواست از توجه مسئولان به هنر عکاسی و هنرمندان این حوزه در شهرستان بیجار تأکید کرد: بیجار پتانسیل‌های زیادی در حوزه‌های مختلف ازجمله عکاسی دارد و این ظرفیت‌ها توجه بیش‌ازپیش مسئولان را می‌طلبد.

وی ذکر کرد: نمایشگاه هفته عکس اربعین حسینی از سری برنامه‌های سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی از ۲۱ مهرماه جاری به مدت پنج روز در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری امیرنظام گروسی برپا شد.

هنرمندان فرهنگ عاشورا را با زبان هنر به‌ نسل‌های آینده منتقل کنند

در ادامه علی‌اکبر ورمقانی، فرماندار بیجار، بیان کرد: زبان هنریکی از رساترین، گویاترین و توانمندترین زبان‌ها برای انتقال پیام و مفاهیم به جامعه هدف است.

وی بابیان اینکه هنر همواره در توسعه جوامع در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش تأثیرگذاری داشته است، افزود: بر همین اساس لازم است از این ظرفیت برای توسعه و بالندگی بهره گرفت.

فرماندار بیجار، قیام عاشورا را عظیم‌ترین حماسه تاریخ بشریت عنوان کرد و گفت: اباعبدالله الحسین (ع) قیام عاشورا را خالصانه، عاشقانه، آزادی خواهانه خلق کرد و امروز نه‌تنها سرنوشت مسلمین را تغییر داد بلکه الگوی برای بشریت است و همه مسلمانان از حماسه حسینی درس آزادگی، رشادت، فداکاری و ایثار می‌گیرند.

ورمقانی، با تأکید بر انتقال فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین (ع) به نسل جوان، بیان کرد: نمونه بارز این قیام را امروز در پیاده‌رویی عظیم اربعین حسینی شاهد هستیم که زائران اجتماع انسانی بی‌بدیل و بی‌نظیر را خلق می‌کنند و تمام جهانیان شاهد عظمت آن هستند.

وی بابیان اینکه مردم ایران اسلامی عشق و ارادت ویژه‌ای به سرور و سالار شهیدان دارند، ادامه داد: این عشق و ارادت را امروز در قالب سوگواره عکس آیین‌های عاشورایی شاهد هستیم و لازم است هنرمندان ما همواره فرهنگ عاشورا را با زبان هنر به نسل‌های آینده منتقل کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

فرماندار بیجار، خواستار توسعه و تقویت برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر شهرستان بیجار شد و بیان کرد: شهرستان بیجار در بخش‌های مختلف هنری هنرمندان و ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که لازم است با حمایت‌های مسئولان از این استعدادها بیش‌ازپیش بهره گرفت.

دبیرخانه چهارمین سوگواره منطقه‌ای عکس، فیلم و تعزیه آیین‌های عاشورایی در بیجار کلید می‌خورد

سامان احمدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، نیز اظهار کرد: شهرستان بیجار تارک خط عاشقی اهل‌بیت (ع) است.

وی بابیان اینکه این شهرستان هنرمندان خوب و بزرگی در حوزه هنر عکاسی دارد، عنوان کرد: در همین راستا لازم است برای برگزاری رویداد کلان در سطح بین‌المللی در حوزه عکس و شهر خلاق عکاسی، کارهای زیبنده‌ای در این خصوص صورت گیرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، بابیان اینکه چهارمین سوگواره منطقه‌ای عکس، فیلم و تعزیه آیین‌های عاشورایی از امروز در بیجار کلید خواهد خورد، افزود: امیدواریم با فعالیت این دبیرخانه از امروز شاهد برگزاری سوگواره‌ای در سطح بین‌الملل در سنوات آتی باشیم و مؤکدا بایستی مسئولان این شهرستان، مردم خوب بیجار و خانواده فرهنگ و هنر بیجار مطالبه‌گر تحقق آن به بهترین شکل ممکن باشند.

وی از افتتاح نمایندگی انجمن سینما جوانان دفتر بیجار در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بیجار هنرمندان بزرگی ازجمله جمشید فرجوندفردا را در حوزه عکاسی دارد و این ظرفیت می‌طلبد عکاسان نیز به دنبال راه‌اندازی و تاسیس انجمن عکاسی در این شهرستان باشند تا از تجربیات این بزرگواران بیش‌ازپیش بهره گرفت.

احمدی با اشاره به سرفصل اعتبارات حوزه فرهنگ و هنر استان نیز گفت: با حمایت استاندار کردستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و فرمانداران شهرستان‌های تابعه توانسته‌ایم برنامه‌های درخور توجهی برای هر شهرستان استان پیش‌بینی و اجرا کنیم.

وی وجود هنرمندان نام‌آور در بیجار را مؤید پتانسیل‌های بالای فرهنگ و هنر این شهرستان دانست و اضافه کرد: خوشبختانه استارت منطقه گردشگری صلوات آباد بیجار و معرفی این شهرستان به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی به طبع در حوزه فرش و هنرهای تجسمی از اموری است که در جهت حمایت از حوزه فرهنگ و هنر شهرستان بیجار در دست اقدام است.

برگزیدگان سومین سوگواره عکس آیین‌های عاشورایی کردستان معرفی شدند

با رای هیئت‌داوران این سوگواره که در قالب هفته عکس اربعین حسینی برگزار شد، بعد از داوری ۵۳۸ اثر در دو بخش عکس حرفه‌ای و موبایلی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد.

در بخش عکس مردمی (تلفن همراه) ‌امید محمدی از شهرستان بانه رتبه اول، علی‌اکبر عرب زاده از شهرستان بیجار رتبه دوم و عطیه علی حسینی و حسن احمدی مشترک رتبه سوم این بخش را به خود اختصاص دادند.

هیئت‌داوران سومین سوگواره استانی عکس آیین‌های عاشورایی در بخش عکس حرفه‌ای تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ژاله بهرامی از سقز، ابراهیم علی پور از بانه و محمود زمانی از بیجار به‌عنوان نفرات اول تا سوم تقدیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا1 روز قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.

برخورد با ناامن کنندگان

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
اشرار و ناامن کنندگان جامعه در چند نقطه از تهران آسایش و آرامش پایتخت نشینان را برهم ریختند و در برخی از موارد موجب تخریب اموال عمومی و شخصی شهروندان شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در چند روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از ناامن کنندگان توسط پلیس دستگیر شدند. پلیس بلافاصله بعد از دستگیری اشرار و تهیه تحقیقات مقدماتی، آن‌ها را به دستگاه قضا معرفی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

راه اندازی اداره کل دامپزشکی در سواحل مکران الزامی است

مهر3 دقیقه قبل

ترس تیم قطری از رویارویی با استقلال

روزنو4 دقیقه قبل

دست‌کم ۳ کشته در جریان تیراندازی در مقابل فروشگاهی در آمریکا

تسنیم6 دقیقه قبل

دستگیری ۱۵ نفر از اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت موتورسیکلت در سراوان

مهر7 دقیقه قبل

وزارت رفاه، هیچ پیامکی در خصوص یارانه ارسال نمی‌کند

الف9 دقیقه قبل

راهپیمایی خودجوش مردم زنجان در محکومیت اغتشاشات اخیر

مهر11 دقیقه قبل