بیش از ۱٫۳ میلیون نفر زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سیاسی

بیش از ۱٫۳ میلیون نفر زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
بیش از ۱٫۳ میلیون نفر زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ نفر زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، کورش مودت روز پنجشنبه در جلسه ستاد اربعین به افزایش ۳۰ هکتاری ظرفیت پارکینگ شلمچه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پارکینگ شلمچه در حال توسعه است نیاز است که اعتباری برای کمک هزینه آن تامین شود تا سال دیگر حداقل پایه و آسفالت آن به وسعت ۹۰ هکتار انجام شود.

وی از تکمیل بخش قابل توجهی از ظرفیت پارکینگ از ابتدای ماه صفر اظهار کرد و افزود: در این مدت ۲۷ هزار خودرو در پارکینیگ شلمچه پارک شده و این درحالی است مجموع خودروهای پارک شده در سال گذشته ۱۷ هزار خودرو بوده است.

فرماندار خرمشهر همچنین بر لزوم تقویت زیر ساخت‌های آبرسانی مرزی در شلمچه تاکید کرد و گفت: حجم آب شبکه آبرسانی خرمشهر پاسخگوی جمعیت سرازیر شده به سمت شلمچه نیست بر همین اساس باید برای احداث شبکه جداگانه در این مسیر فکری اساسی کرد.

مودت در ادامه به برشماری قدامات انجام شده در مرز شلمچه برای مهیا شدن زیر ساخت‌های اربعین پرداخت و اظهار کرد: امسال برای آسان شدن تردد زائران به ویژه زائران اتباع خارجی ۱۲ گیت گذرنامه اضافه شد که تمام ۵۰ گیت این مرز به صورت شبانه روزی فعال بودند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی در ادامه گفت: روشنایی ۱۱ کیلومتر مسیر خرمشهر تا شلمچه نیز تامین شد که در این راستا علاوه بر تامین روشنایی مسیر خرمشهر تا شلمچه، به موکب‌ها و سایر مکان‌ها نیز برق رسانی شد.

فرماندار خرمشهر به فراهم سازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای برای جابه جایی زائران را از دیگر اقدامات انجام شده در مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: برای آسان سازی تردد زائران به شهرهای دیگر کشور بیش از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای جا به جایی زائران در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات نقطه مرزی شلمچه عراق نیز اشاره کرد و گفت: در نقطه صفر مرزی شلمچه عراق تا تنومه ۱۲ کیلومتر فاصله است که در طول آن هیچ گونه تدارک خدمات دهی دیده نشده است و به دلیل ازدحام جمعیت و کمبود اتوبوس زائران مجبور به طی کردن این مسافت به صورت پیاده بودند که با هماهنگی‌های انجام شده استاندار خوزستان سه میلیون بطری آب بسته بندی شده بود که بین زائران در شلمچه عراق توزیع شد.

بیش از ۱٫۳ میلیون نفر زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه گذر کردند - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
الفالف18 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری14 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اعتراف یواخیم لو درمورد تیم ملی آلمان

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا22 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین25 دقیقه قبل

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای لغو تمام معافیت‌های هسته‌ای ایران

فارس29 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف29 دقیقه قبل

واکنش منفی به «گل‌ربایی» رونالدو

مشرق‌نیوز29 دقیقه قبل