برکناری و انفصال موقت از خدمت مسئولین مرتبط با حادثه سقوط بیمار از تخت در بندرعباس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سلامت

برکناری و انفصال موقت از خدمت مسئولین مرتبط با حادثه سقوط بیمار از تخت در بندرعباس

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن همدردی و ابراز تاسف به دلیل رخ داد حادثه فوت فردی بر اقر سقوط از تخت بیمارستان، گفت: در جلسه ای که به منظور بررسی حادثه سقوط منجر به فوت بیمار ۸۴ ساله در ریکاوری اتاق عمل بیمارستان شهید محمدی برگزار شد پس از بررسی مدارک و مستندات توسط اعضاء، مشخص شد سقوط بیمار از تخت بدلیل اهمال، گروه ریکاوری اتاق عمل بوده است.

آفتاب‌‌نیوز :

حسین فرشیدی در خصوص موارد مصوب شده در این جلسه، اظهار کرد: دو نفر از مسئولین مدیریتی مرتبط با حادثه و سهل انگاری انفصال موقت از خدمت تا صدور حکم برکنار و پرونده جهت بررسی تخصصی به سازمان نظام پزشکی ارجاع داده شد.

وی اضافه کرد: معرفی و ارجاع تمام پرسنل شیفت ریکاوری در روز حادثه، اعم از پزشک، پرستار و مسئولین بخش به تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی جهت رسیدگی و صدور حکم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

برکناری و انفصال موقت از خدمت مسئولین مرتبط با حادثه سقوط بیمار از تخت در بندرعباس - 4

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن عرض تسلیت به خانواده متوفی تصریح کرد: متاسفانه غفلت و کم توجهی تعدادی از کارکنان باعث بروز این حادثه و تالم خاطر خانواده و جامعه شد.

فرشیدی با بیان اینکه متاسفانه بازتاب این حادثه باعث شد که زحمات سایر همکاران حوزه درمان در این مجموعه مورد سوال واقع شود بیان کرد: بیمارستان شهید محمدی تنها بیمارستان مرجع استان با بیشترین پذیرش بیمار میباشد بطوریکه ضریب اشغال تختها ۸۸ درصد است که در روز حادثه که یکی از روزهای شلوغ کاری بود ۵۵ عمل در این بیمارستان انجام شده است.

خبری: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

وی همچنین یادآور شد که در سال گذشته تعداد ۵۷ هزار و ۳۰۶ نفر از خدمات بستری و سرپایی این بیمارستان بهره مند گردیدند، تعداد ۲۰۵ هزار و ۳۵۹ نفر از خدمات درمانگاه‌های تخصصی و عمومی آن استفاده کردند، ۱۹ هزار و ۴۶۱ مورد عمل جراحی با موفقیت در این بیمارستان به انجام رسید لذا نباید این حجم از خدمت و کارکنانی که متعهدانه خدمت نموده‌اند را نادیده گرفت.

وی در پایان ضمن ابراز هم دردی و عذرخواهی از خانواده متوفی خاطرنشان کرد: به جهت جلوگیری از این دست اهمال کاریها قطعا برخوردهای قانونی مصوب اعمال خواهد شد.

شایان ذکر است، این جلسه با حضور، ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، معاون آموزشی و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، رئیس بیمارستان شهید محمدی، مدیر خدمات پرستاری، معاون پشتیبانی و مدیر اعتبار بخشی و ایمنی بیمار بیمارستان شهید محمدی، رئیس اداره نظارت بر درمان، مدیر تخلفات اداری، مدیر حراست، مدیر روابط عمومی مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و مدیر دفتر پرستاری در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا10 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر آن‌که سه درصد داروی وارداتی، ۳۰ درصد ریالی در نظام سلامت هزینه ایجاد می‌کند، گفت: برنامه دو سال آینده ما این است که با همت شرکت‌های دانش‌بنیان یک و نیم تا دو درصد از این سه درصد داروی وارداتی را در داخل تولید کنیم. وی تصریح کرد: این در حالی است که تنها سه درصد داروی وارداتی ۲٫۵ برابر داروی تولید داخل ارزبری ایجاد کرده و ۳۰ درصد ریالی نیز در نظام سلامت هزینه ایجاد می‌کند (به عبارتی ۱۰ برابر ریالی آن هزینه ایجاد می‌کند). در حال حاضر ۱٫۲ درصد تولید ناخالص ملی صرف تولید دارو می‌شود، در حالی که در کشورهای توسعه یافته این رقم باید بین ۰٫۶ تا ۰٫۷ درصد باشد. نمکی با بیان این‌که رقمی که صرف داروهای وارداتی می‌کنیم، بالاست، گفت: از زمان حضور در وزارت بهداشت دستور اکید دادم دارویی که تولید داخل دارد دیگر وارد نشود. نمکی در پایان گفت: با توجه به سودآور بودن تولید دارو شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر به این حوزه پرداختند، در حالی که حوزه غذا مغفول مانده و عواملی نیز در عدم حمایت از تولید داخل در حوزه غذا دخیل‌ هستند، اما این مشکل را با حمایت سازمان غذا و دارو برطرف خواهیم کرد.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
سخنگو و مدیر ارتباطات کاخ سفید امروز- یکشنبه- اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا پس از انجام آزمایش‌های پزشکی سالانه از سلامت کامل برخوردار است. سخنگوی کاخ سفید در ادامه افزود: «رئیس جمهور با پیش‌بینی شلوغی بیش از حد کارهایش در سال ۲۰۲۰ از فرصت تعطیلی هفتگی خود در واشنگتن برای آغاز بخشی از معاینات دوره‌ای سالانه در والتر رید استفاده کرد». کاخ سفید معمولا بیانیه‌هایی را که درباره معاینات پزشکی رئیس‌جمهور منتشر می‌شود، تعیین می‌کند. علاوه بر این، پزشک کاخ سفید پیش از این نیز تأکید کرده بود که ترامپ از سلامت و قدرت درک و شناخت بسیار بالایی برخوردار است و هیچ چیز مانع وی برای ادامه انجام وظایفش در ۳ سال آینده دست کم از نظر پزشکی نخواهد بود. البته وی همزمان نسبت به چاقی ترامپ پس از افزایش وزنش معادل یک کیلو و نیم از زمان در دست گرفتن قدرت هشدار داده و به وی توصیه کرده بود که ورزش کند.
رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش رکنا، متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی فسا در مورد این نشانه‌ها که از آن به عنوان بیماری «گیلن باره» نام می‌برند گفت: این بیماری اغلب ۲ تا سه هفته پس از ابتلای فرد به صورت یک بیماری فلج کننده بروز می‌کند، ابتدا فرد احساس گزگز و مورمور شدن از کف پا‌ها و نواحی زیر ساق پا کرده و سپس در دست‌ها نیز این حالت احساس می‌شود. دکتر کاوه کاشانی، اظهار داشت: بیماری گیلن‌ باره ممکن است، قسمت‌های مختلف بدن را فلج کند، فلج اعضا ابتدا از پا‌ها شروع می‌شود و ضعف به طور صعودی بالا می‌رود، فلج شدن اندام‌ها برای بسیاری از بیماران با ترس و نگرانی زیادی همراه است. وی بیان کرد: در بعضی از موارد بیمار دچار فلج صورت هم می‌شود به طوری که هنگام صحبت کردن صورت بی‌حرکت می‌ماند. وی ادامه داد: با وجود این که در بیشتر مواقع، بیماری بهبود پیدا می‌کند، اما نباید آن را دستکم گرفت، در واقع گیلن باره جزو آن دسته از بیماری‌هایی است که به عنوان اورژانس مغز و اعصاب در نظر گرفته می‌شود. کاشانی بیان کرد: بیشتر افراد مبتلا به این بیماری بهبود پیدا می‌کنند و دوباره می‌توانند راه بروند، اما به طور معمول مدت درمان طولانی است و حتی ممکن است یک تا ۲ سال طول بکشد.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد از زمان شیوع مصرف سیگار‌های الکترونیکی، طی ۸ ماه گذشته ۴۲ نفر جان باختند و بیش از ۲ هزار و ۱۷۲ نفر راهی بیمارستان شدند. خبرگزاری فارس: به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد از زمان شیوع مصرف سیگارهای الکترونیکی طی ۸ ماه گذشته ۴۲ نفر جان باختند و بیش از ۲ هزار و ۱۷۲ نفر راهی بیمارستان شدند. براساس آخرین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها آزادسازی قانون مصرف ماری‌جوانا منجر به تبعات گسترده‌ای شده است که افزایش مرگ و میر نوجوانان یکی از‌ آنها است. بررسی‌ها همچنین حاکی از آن است، افراد بستری شده در بیمارستان از بیماری‌های ریوی در اثر استعمال این ماده رنج می‌برند. تیم دانشگاه نیویورک (NYU) حدود دو ماه پیش تحقیقی را انجام دادند که نشان می‌داد، دود سیگار الکترونیکی سرطان‌زاست و منجر به سرطان ریه می‌شود.
رکنارکنا10 ساعت قبل
استخر درمانی و هیدروتراپی نام‌های دیگر آب درمانی هستند. کارورزان رشته‌ی آب درمانی از ویژگی‌های مختلف آب از قبیل جریان و ویسکوزیته و فشار بهره می‌گیرند تا تکنیک‌های درمانی جدیدی را ابداع کنند. در نوعی آب درمانی مخصوص کمردرد از افراد می‌خواهند در آب قدم‌های بلند بردارد. یکی از مزایای آب درمانی این است که نیروی مقاومت آب بسیار بیشتر از مقاومت هوا است. استراحت عضلاتدر آب درمانی، گرمای آب باعث انبساط دیواره‌ی رگ‌های خونی و استراحت عضلات می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری14 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

دانشجویان علمی کاربردی۸۰ درصد شهریه خود را وام می‌گیرند

فارس12 دقیقه قبل

فاصله ما و رهبری در این روزها

فارس13 دقیقه قبل

بیانیه مداخله جویانه کاخ سفید درباره اغتشاشات در ایران

عصر ایران16 دقیقه قبل

نصیرزاده: در پرونده «داسیلوا» هم محکوم هستیم اما توان پرداخت را با پول‌های موجود در گاو صندوق داریم

میزان‌آنلاین17 دقیقه قبل

حقی‌که خوب ادا نشد!

مشرق‌نیوز20 دقیقه قبل

تعطیلی مدارس سه شهرستان خوزستان

ایسنا24 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

22 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1