هر سال می‌آیم!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
هر سال می‌آیم!

هر سال می‌آیم!

فارسخبرگزاری فارس |
روایت زائر حسینی که به نیت اسرای دشت کربلا پا در مسیر اربعین گذاشته و آگاهانه رنج سفر را برای خود چند برابر کرده، به نوع خود جالب و شنیدنی است.

خبرگزاری فارس استان سمنان- کربلای معلی- عمود 1120: در مسیر پیاده‌روی اربعین چشممان به زائر جوانی افتاد که لنگ‌لنگان با کوله‌ای که توان حملش را نداشت، عمودها را یک به یک پشت سر می‌گذاشت.

مسافتی را با او طی کردیم. از اصفهان می‌آمد و بار اولش بود که زائر اربعین بود؛ می‌گفت: مسیر نجف تا کربلا را سه روز در راه بودم در اوج گرما هم پیاده‌روی کردم. کمتر آب نوشیدم و غذا خوردم و سعی کردم این سفر معنوی برایم همراه با ریاضت باشد.

هنوز سه ساعت راه تا کربلا در پیش داشت؛ با پاهایی که تاول، توان حرکتش را سلب کرده بود؛ زائر جوان اما مصمم بود با پای پیاده و حتی کشان‌کشان مسیر را پشت سر بگذارد تا به مقصد نهایی یعنی نقطه آمال عشاق برسد.

پرسیدیم چرا این سفر با این مرارت و سختی را انتخاب کردی و چرا خودت دشواری راه را با حرکت در اوج گرما و نیاشامیدن و نخوردن بیشتر می‌کنی؟

در پاسخمان گفت: عهدم با خودم، سفر هدفمند بود؛ سفری که به‌زحمت بیفتم؛ نه یک پیاده‌روی صرف.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

هر سال می‌آیم! - 7

او می‌گفت: همیشه زائران اربعین را از پشت قاب تلویزیون نگاه می‌کردم و غبطه می‌خوردم؛ اما این سفر با دشواری‌هایش معنا پیدا می‌کند؛ باید خود را جای یک‌یک اسرای دشت کربلا بگذاری؛ با هنگامه‌ای که کوفیان برایشان رقم زدند.

این زائر جوان ادامه داد: پا گذاشتن در این مسیر با هدف لمس مشقت اهل‌بیت امام حسین (ع) ارزشمند است.

وی تصریح کرد: در کنار تلنگر خودآزمایی، پا گذاشتن در مسیر اربعین باید زمینه و بهانه‌ای برای اثبات دوستی و مودت شیعیان جهان باشد؛ شیعیانی که همه خواستار ظهور امام عصر (عج) هستند.

این زائر حسینی، لذت سفر اربعین را غیرقابل وصف عنوان کرد و یادآور شد: این مسیر پر از درس‌های مهم و به‌یادماندنی بود؛ درسی که فقط باید زائر پیاده باشی تا به عمقش پی ببری و عهد می‌بندم تا اگر لایق باشم، هر سال زائر پیاده اربعین باشم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن رحیمیان عضو شورای اسلامی شهر بناب امروز در گفتگویی با خبرنگاران با تأیید این مطلب گفت: انجام خلاف قانون شهردار در اجرای ماده ۱۰۱ علیرغم اینکه شورای اسلامی شهر با اجرای آن مخالف بود و هیأت تطبیق شهرستان نیز آن را رد کرده بود و شهردار برخلاف آن اقدام کرده است، از دلایل این استیضاح است. وی افزود: واگذاری ۳ پروژه عمرانی شهرداری به پیمانکار از طریق ترک تشریفات علیرغم مخالفت شورای شهر و رد آن در کمیته تطبیق شهرستان و تأیید رأی کمیته تطبیق در کمیته حل اختلاف استان آذربایجان شرقی و همچنین علیرغم سپری شدن وقت قانونی شهردار در پاسخ به سئوالات طرح شده و استنکاف ایشان از پاسخ قانونی براساس ماده ۸۳ همین قانون موضوع بصورت استیضاح از شهردار مطرح شده است که این از دیگر دلایل استیضاح شهردار بناب است. گفتنی است، محبوب تیزپاز نیاری متولد ۱۳۴۶ پارس آباد مغان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری و شهرسازی است. کلیددار شهر بناب پنجم آذرماه سال ۱۳۹۷ با رأی ۷ عضو شورای اسلامی شهر بناب از بین ۹ گزینه معرفی شده به عنوان شهردار بناب انتخاب و از ۲۵ آذرماه همان سال رسما فعالیت خود را به عنوان شهردار بناب آغاز نموده است.

شهروندان در سایت تاکسیرانی، اشیای گمشده خود را پیدا کنند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
علیرضا قنادان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: یکی از مواردی که در تاکسیرانی همیشه مطرح است مبحث تاکسیرانان امانتدار است و از آنجایی که تعداد زیادی از شهروندان با تاکسی تردد می‌کنند معمولا اشیای گمشده‌ای در تاکسی‌ها باقی می‌ماند. وی ادامه داد: ما در سازمان تاکسیرانی، واحد امور اشیای گمشده داریم که همه تاکسیران‌ها در صورت پیداکردن شی‌ای در داخل خودروی خود یا آن را به صاحبش بازمی گردانند یا آن را تحویل سازمان تاکسیرانی می‌دهند که بعد از صورتجلسه و در صورت داشتن مشخصات ثبت می‌شود و اگر شیء پیدا شده نشانی داشته باشد آن را پست می‌کنیم در غیر این صورت در سازمان تاکسیرانی به صورت امانی باقی می‌ماند.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
طی هفته جاری بدافزار جدیدی در حوزه ‫فیشینگ با نام «ضد فیشینگ» شناسایی شده است که ادعا می‌کند برنامه‌ای جهت تشخیص لینکهای فیشینگ بوده و اینگونه لینکها را از سایر لینکها تشخیص می‌دهد. این برنامه در ظاهر برنامه سالمی است که اطلاعاتی را به کاربران ارائه می‌کند. اما بررسی‌های مرکز ماهر نشان می‌دهد که این برنامه پس از مدتی به بدافزار فیشینگ تبدیل شده است. بررسی کد این برنامه نشان می‌دهد که پس از عضوگیری، روند برنامه تغییر پیدا کرده و کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت می‌کند. کارگزار کنترل و فرمان این بدافزار در آدرس panell. website/antipish قرار دارد و از این طریق، هر زمان که مهاجم بخواهد، رفتار برنامه تغییر می‌کند.
مهرمهر21 ساعت قبل
اهداف بلند مدت این دبیرخانه پایش و پیش‌بینی مخاطرات جوی و تولید سامانه‌های هشدار سریع در منطقه اکو که امیدواریم بتوانیم با همکاری کشورهای منطقه به یک پایگاه داده مشترک برسیم تا بتوانیم سامانه‌های هشدار سیل و سایر مخاطرات را بهتر مدیریت کنیم. اساسا کار مرکز مخاطرات اکو پایش مخاطرات جوی و غیر جوی طبیعی است. وی ادامه داد: هواشناسی مسئول مخاطرات غیر جوی نیست. اما آن چیزی که مهم است این است که مانیتورینگ و پیش‌بینی مخاطرات جوی در این مرکز باید انجام شود و به کشورهای منطقه اکو سرویس دهد. تاج‌بخش در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر محورهای افزایش تاب‌آوری مد نظر برای مقابله با آثار بلایای طبیعی و مخاطرات جوی نیز گفت: در سند این محورها دیده شده اما اساسا نخست باید سامانه‌های هشدار مخاطرات دیده شود و تاب‌آوری بر اساس آن ملاحظه شود.

نظرها

اخبار بیشتر