تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین

تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین

ایسناخبرگزاری ایسنا |
فردا(شنبه) خیابانهای جنوبی تهران میزبان شهروندانی است که از موسم بزرگ پیاده روی اربعین جامانده‌اند و حالا به یاد ۱۴۵۲ عمود طریق الحسین، خیابان‌های منتهی به حرم عبدالظیم حسنی را طی می‌کنند تا در ثواب پیاده روی اربعین با زائران حسینی شریک شوند و به همین دلیل هرساله شاهد حضور پرشور و تجمع عزاداران سیاه پوش با پرچم و تصاویر عاشورایی در پیاده روی از میدان امام حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی(ع) هستیم.

به گزارش ایسنا، پیاده روی جاماندگان اربعین از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با طی بیش از ده کیلومتر مسافت، سالهاست که در روز اربعین حسینی برپا می‌شود و امسال نیز به مانند سنوات گذشته این مراسم فردا شنبه ۲۷ مهرماه، با حضور آحاد مردم برگزار خواهد شد و به همین دلیل دستگاه‌های اجرایی در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم تمهیدات خاص ترافیکی، شهری و … ارائه می‌کنند.

مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین از ساعت ۶:۳۰ صبح شنبه از میدان امام حسین (ع)، آغاز و راه پیمایان حسینی تهرانی امسال نیز همچون سنوات گذشته از مسیرهای پنج گانه تعیین شده خود را به حرم عبدالعظیم حسنی می‌رساند.

فرمانداری تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مسیرهای پنج گانه راهپیمایی جاماندگان اربعین امسال به این شرح است:

• مسیر شماره یک: میدان امام حسین (ع)، خیابان ۱۷ شهریور، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

• مسیر شماره دو: میدان جمهوری، نواب، میدان۹ دی، میدان بهمن، خیابان بعثت، شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، چهارراه چشمه علی، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

• مسیر شماره سه: حرم مطهر امام زاده حسن (ع)، خیابان امین الملک، خیابان قزوین، خیابان شیخ محمدی، میدان۹ دی، میدان بهمن، بزرگراه بعثت، خیابان شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، چهارراه چشمه علی، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع.

• مسیر شماره چهار: باقر شهر، خیابان رجائی، روی پل شهید آوینی، خیابان سلمان فارسی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

• مسیر شماره پنج: جاده ورامین، میدان معلم، سه راه ورامین، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع).

برپایی ۱۰۰موکب

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز اعلام کرده است که در راستای ارائه خدمات بهتر به شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی جاماندگان اربعین برنامه‌ریزی و تمهیداتی در نظر گرفته شده است بگونهای که در طول مسیر حدود ۱۰۰ موکب برای ارائه خدمات به شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده است، همچنین این مراسم توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت سپاه تهران، نیروی انتظامی تهران بزرگ، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شهرداری مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۲۰، اداره امور مساجد جنوب شرق تهران، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، و … برگزار خواهد شد.

ساماندهی دست فروشان و جمع آوری پسماند خشک و تر مسیر

همچنین مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح برنامههای مراسم جاماندگان اربعین به استقرار نیروهای شهربان در طول مسیر پیاده روی اربعین اشاره و اظهارکرد: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم‌بخشی در مسیرها و نقاط و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد همچنین ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در مسیرهای پیاده‌روی نیز توسط شرکت شهربان و یگان حفاظت شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این مراسم به پاکسازی، رفت و روب و نظافت قبل، حین و پس از مراسم اربعین حسینی در نقاط تعیین شده خواهد پرداخت، گفت: در حین مراسم ضمن پاکسازی مسیرهای تعیین شده، اکیپ‌هایی نیز جهت جمع‌آوری پسماند خشک و تر پیش‌بینی شده است.

به گفته یزدانی انجام اقدامات لازم جهت آماده‌سازی مسیر پیاده روی روز اربعین با همکاری مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶و ۲۰ و سازمان‌های زیباسازی، مدیریت پسماند و بوستان‌ها، فضاسازی محیطی طول مسیر، برپایی ایستگاه صلواتی توسط حوزه بسیج مناطق، حذف زوائد فیزیکی و رفع ناایمنی‌ها، رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر، نظافت و پاکسازی طول مسیر، شناسایی نقاط ناایمن و ابلاغ به مناطق مربوطه جهت رفع مشکلات اعلام شده است که این اقدامات در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران هستند.

تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین - 15

آماده‌باش۱۰۰درصدی پلیس

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آماده‌باش صددرصدی پلیس پایتخت برای برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران خبرداد و گفت: تمهیدات و پیش بینیهای لازم برای انجام هرچه با شکوه‌تر راهپیمایی جاماندگان اربعین انجام شده است و همه مسیرهای منتهی به راهپیمایی جاماندگان حسینی در تهران از ۲۴ ساعت قبل تحت پوشش و رصد دقیق تیم‌های امنیتی، انتظامی و ترافیکی پلیس پایتخت قرار خواهد گرفت و در روز اربعین حسینی نیز همه عوامل انتظامی، ترافیکی و امنیتی برای تامین امنیت، آرامش و انضباط عزاداران حسینی از ساعات آغازین روز حضوری فعال و گسترده خواهند داشت.

اعلام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی راهپیمایی

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران را تشریح کرد و با بیان اینکه پلیس راهور با تمام توان برای خدمت رسانی به شرکت کنندگان در آماده‌باش است، گفت: در همین راستا از ساعت ۲۴ جمعه شب، در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و مسیرهای پنجگانه ممنوعیت توقف وسایل نقلیه اعمال خواهد شد و عوامل پلیس راهور نسبت به پاکسازی خودروهایی که در مسیر توقف کرده‌اند اقدام خواهند کرد و ‌همچنین از ساعت ۶ صبح روز شنبه یعنی روز اربعین ممنوعیت تردد را در طول مسیرهای راهپیمایی اعمال خواهیم کرد و تردد کلیه خودروها و موتور سیکلتها در طول مسیرهای پیاده روی و محدوده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی ممنوع خواهد بود و این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی اعمال شده تا پایان مراسم و تخلیه کامل معابر از راهپیمایان ادامه خواهد داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین - 21

آماده‌باش اورژانس تهران و استقرار اتوبوس آمبولانس

پیمان صابریان رییس اورژانس تهران نیز از آماده باش اورژانس کشور برای راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی خبر داد و گفت: اورژانس تهران با استقرار ۲۲ دستگاه آمبولانس، ۳۵ دستگاه موتورلانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۷ خودروی پشتیبانی و فرماندهی در مسیرهای پنج گانه راهپیمایی حضور می‌یابد و اقدام به ارائه خدمات امدادی به شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی خواهد کرد.

شناسایی نقاط ناایمن پیاده روی

همچنین جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به استقرار ۱۵۴ نیروی عملیاتی در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین گفت: همچنین ۲۷ دستگاه موتورسیکلت و ۳۸ دستگاه خودرو سبک و سنگین در طول این مسیر و در ۳۵ نقطه از ساعاتی پیش از آغاز برنامه مستقر خواهند شد.

وی با بیان اینکه نیروهای سازمان آتش نشانی در نقاط تعیین شده مستقر و کلیه ایستگاه‌های آتش نشانی در طول مسیر پیاده روی در آماده باش کامل هستند و در صورت نیاز خدمات رسانی خواهند کرد، افزود: همچنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کمترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه پیمایی از جمله اقدامات این سازمان است. بازدید و شناسایی از نقاط ناایمن احتمالی از چند روز گذشته آغاز شده است.

استقرار اتوبوس در نقاط مختلف شهر

همچنین شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران نیز در اطلاعیه‌ای برای پوشش پیاده روی اربعین اعلام کرد: اتوبوس حد فاصل میدان معلم تا سه راه ورامین (مسیرشرق به غرب) به مقاصد: دولت آباد – پایانه خاوران و میدان خراسان، پارکینگ مقابل میدان فرمانداری شهر ری به مقاصد: ۱۳آبان - نازی آباد - راه آهن - صالح آباد - خانی آباد - یافت آباد - پایانه خاوران - میدان آزادی - پایانه شمشیری مستقر خواهد شد.

همچنین اتوبوس در ضلع جنوبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خیابان هلال احمر به مقاصد: باقرشهر و کهریزک و ایستگاه متروی شهرری به مقاصد: تورقوزآباد-قمصر- باقرشهر- زمان آباد- مفتح- عباس آباد- جاده نظامی- خزانه- راه آهن- صفائیه - دولت آباد و میدان خراسان مستقر خواهد شد.

تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین - 30

کاهش سرفاصله قطارهای خط یک

همچنین مهندس فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو با بیان اینکه ایستگاههایی که در مسیر این مراسم قرار دارند به ویژه ایستگاههای امام حسین (ع) واقع در خطوط دو و شش و ایستگاه شهر ری واقع در خط یک آماده ارائه سرویس ویژه به عزاداران و شهروندان در این روز هستند. گفت: خط یک مترو به دلیل نزدیکی به اماکن مذهبی مختلف در شهر تهران، معمولا در روز اربعین بیشترین مسافر را دارد.

وی افزود: در روز شنبه (۲۷ مهر ماه ۱۳۹۸) با کاهش فاصله حرکت قطارها در این خط، سرویس دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداکثر توان انجام خواهد شد و در پایان این مراسم نیز ایستگاه متروی شهرری واقع در خط یک، تا جابجایی کامل شرکت کنندگان، آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و مسافران محترم است.

استقرار ۵۰ تاکسی ون برای جابجایی رایگان

به گزارش ایسنا، علیرضا قنادان مدیرعامل تاکسیرانی شهر تهران نیز در مورد تمهیدات مراسم جاماندگان اربعین با بیان اینکه تاکسیرانان از ساعت ۶ الی ۱۴، شهروندان را به سمت مسیرهای راهپیمایی در شهرری منتقل خواهند کرد، گفت: یک سرویس ویژه با ۵۰ دستگاه تاکسی ون به صورت رایگان در مسیر مترو شهرری تا میدان شهرری و از میدان نماز تا مترو جوانمرد به شهروندان از مترو به حرم عبدالعظیم حسنی (ع) در مسیر رفت و برگشت سرویس‌ خواهند داد.

به گفته‌ی قنادان شهروندانی که با خودروی شخصی به سمت مسیر راهپیمایی حرکت می‌کنند، امکان پارک رایگان در پارکینگ‌های تعیین شده را خواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار «غلامرضا جعفری» گفت: در راستای مطالبه به حق شهروندان مبنی بر برخورد با سوداگران مرگ، مأموران با انجام کار اطلاعاتی از ورود یک محموله مواد مخدر از استان‌های شرقی کشور در ساحل عماریه واقع در شهرستان «پارسیان»، مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. بیشتر بخوانید: دستگیری ۶ قاچاقچی مواد مخدر و ۳۱ خرده فروش در تهرانوی افزود: ماموران با پشتیبانی اطلاعاتی و عملیاتی تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و مأموران دریابانی با رصد مداوم تحرکات اعضای این باند، سرانجام محل تخلیه محموله مواد مخدر را در حاشیه یکی از خور‌های ساحلی شناسایی کردند. فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه قاچاقچیان با شیوه و شگرد خاصی با تعدادی کولبر اقدام به تخلیه مواد مخدر از ساحل به سمت کوهستان و از آن طریق مواد را منتقل می‌کردند، اذعان داشت: قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران اقدام به تیراندازی و فرار به سمت کوهستان کردند که با برتری آتش مأموران آن‌ها با رها کردن ۴۰۰ کیلو گرم تریاک از محل متواری شدند. سردار جعفری با تقدیر از عملکرد خوب کارکنان انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان متواری ادامه دارد، تصریح کرد: برخورد با قاچاق کالا و مواد مخدر در اولویت کار‌های پلیس است و نیروی انتظامی مقتدرانه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مقابله می‌کند. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رشد و افزایش تعداد زباله‌گردها به ویژه کودکان، مساله مهمی است که باید مورد توجه سیاستگذاران قرار گیرد. یکی از مسائلی که برای حذف این پدیده زیان‌بار اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد، مساله تفکیک زباله در مبدا است. اواسط دهه ۷۰ شهرداری تهران وام ٧٠هزار دلاری بلاعوض از بانک جهانی گرفت و به وسیله آن با شرکت بی‌سی برلین قراردادی در حوزه مدیریت پسماند بست. در سال ٩٦ نود هزار مخزن زباله در تهران وجود داشت که شهرداری به دنبال افزایش آنها تا ١٥٠ هزار مخزن بود. به ‌طور کلی زباله شامل ۳۰ درصد مواد خشک (پلاستیک، کاغذ، مقوا، شیشه و فلزات) است و ۷۰ درصد مواد‌‌تر که شامل مواد غذایی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
با این وجود، به نظر می‌رسد این بی‌خوابی‌ها کم‌ایراد نیست و می‌تواند حتی با خطر مرگ همراه باشد. پژوهش‌های متعدد بالینی مشخص کرده‌اند دیر خوابیدن تا ۱۰ درصد خطر مرگ را افزایش می‌دهد. البته دیر خوابیدن به تنهایی لزوما منجر به افزایش خطر مرگ نمی‌شود و رفتارهای اشتباه در طول شب به این موضوع دامن می‌زند. افزون بر این کم‌خوابی منجر به افزایش اختلالات خواب می‌شود. وقتی یک فرد در طول ساعات بیداری بیشتر ساعات شب یا عصر را مشاهده کند، رفته رفته از نور خورشید دور می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
آیت الله رئیسی تصریح کرد: این اسناد عادی در زمینه‌های مختلف مورد معامله متعدد هستند. حال آنکه اگر سند رسمی باشد اتفاقاتی نظیر فروش یک آپارتمان به چند نفر کمتر اتفاق می‌افتد. خداییان مبارزه با پولشویی و پیشگیری از آن را با سند عادی محتمل دانست و ادامه داد: این پول‌ها با سند رسمی قابل ردیابی است. بانک‌های اطلاعاتی موجود و تنظیم و ثبت سند رسمی در این باره می‌توانند با ردیابی جلوی این امر را بگیرند. همه باید برای ارتقا و توسعه سند رسمی تلاش کنیم و در این زمینه همکاری جامعه سردفتری، سازمان ثبت و جامعه حقوقدانان ضروری است.

افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نظر می‌رسد اکنون که مردم تمایل بیشتری به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به خودروی شخصی دارند؛ مسئولان دولتی هم بخشی از درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص دهند.

بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
او ادامه داد: تا این لحظه طبق آمارگیری‌های انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حدود ۳ هزار واحد احداثی و ۱۵۰۰ واحد هم تعمیراتی شناسایی شده است. پورمحمدی در خصوص دام‌های بلاتکلیف مناطق آسیب دیده گفت: تا عصر امروز حدود ۳۰ جایگاه برای دام‌های بلاتکلیف طراحی و اجرا شده، متولی این طرح جهاد کشاورزی می‌باشد. با این حال هر کس فرم درخواست تسهیلات و کمک هزینه را پر نموده باشد ما آمادگی امدادرسانی داریم اما افراد باید اسکان دائم خود را در روستاهای آسیب دیده احراز نمایند. احتمالا یک ماه آینده عملیات لایروبی ۵ کیلو متر از منطقه آسیب دیده آق قلا به اتمام می‌رسد. او ادامه داد: بالا بردن و اضافه کردن ارتفاع سطوح واحدهای مسکونی در مناطق آسیب دیده وسیل زده هم آغاز و در برخی مناطق به انجام رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازگشت مرحله‌ای اینترنت بین‌المللی؛ خسارت اقتصادی قطعی سراسری اینترنت چقدر بود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

شکایت ایران از شبکه‌های معاند فارسی زبان

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

پامپئو: با افتخار از مردم لبنان حمایت می‌کنیم

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

حسن یزدانی یک امتیاز داد و شروع کرد!

آفتاب‌نیوزچند ثانیه قبل

راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در سنندج برگزار می‌شود

مهر12 دقیقه قبل