ثروتمندترین افراد جهان در صنعت خودروسازی چه کسانی هستند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اقتصادی

ثروتمندترین افراد جهان در صنعت خودروسازی چه کسانی هستند؟

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: صنعت خودروسازی با بیش از یک قرن سابقه، محل خوبی برای کسب درآمد بسیاری از افراد بوده است، در حالی‌که افراد بسیاری نیز حین فعالیت در این حوزه، دچار ورشکستگی شدند.

ثروتمندترین افراد جهان در صنعت خودروسازی چه کسانی هستند؟ - 1

به گزارش رکنا به نقل از خودروبانک؛ برخی از ثروتمندترین افراد فعال در خودروسازی امروز، بر روی کوهی از ثروت نشسته‌اند که توسط نسل‌های قبلی جمع آوری شده است. یک مثال بارز برای این نمونه، نوادگان گونتر کوانت هستند که امپراطوری صنعتی آلمان را با تاسیس شرکت بی ام و راه اندازی کرد و در طول جنگ جهانی دوم، تجهیزات فراوانی تحویل ارتش آلمان داد. نوادگان وی در حال حاضر مالک نیمی از سهام شرکت بی ام و هستند. از سوی دیگر، وارد شدن فناوری‌های جدید به خودروسازی و تاثیر پذیرفتن این حوزه از انقلاب تکنولوژی، راه ورود افراد جاه طلب بسیاری، همچون ایلان ماسک را به صنعت خودروسازی باز کرده و تعدادی از ثروتمندان امروزی، در این طبقه دسته بندی می‌شوند. در ادامه نگاهی به ده فرد ثروتمند فعال در صنعت خودروسازی امروز جهان خواهیم انداخت:

شماره یک: بیل گیتس

شرکت: AutoNation Inc

ارزش سهام: ۹۱۴، ۵۵۴، ۲۵۸ دلار

کل ثروت: ۱۰۵ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: خرید و فروش خودرو

انتظار نداریم که در ابتدای لیست ثروتمندان حوزه خودرو، با نام بیل گیتس روبرو شویم. اما سهام وی در شرکت AutoNation Inc، به همراه سهمی که شرکت مایکروسافت از این شرکت خرید و فروش خودرو دارد، به کسب ثروت بیشتر او کمک می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت خرید و فروش خودرو در ایالت فلوریدا واقع است.

شماره دو: لری الیسون

شرکت: تسلا

ارزش سهام: ۷۳۰، ۷۷۳، ۰۰۰ دلار تا ۱ میلیارد دلار

کل ثروت: ۵۸٫۵ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تولید وسایل نقلیه

لری الیسون دومین سرمایه‌گذار شرکت تسلاست که البته سود این شرکت، منبع اصلی درآمد وی نیست، بلکه او مالک اصلی و بنیان‌گذار شرکت اوراکل است که در زمینه پایگاه‌های داده فعالیت می‌کند.

شماره سه: ایلان ماسک

شرکت: تسلا

ارزش سهام: ۸، ۳۰۷، ۰۷۶، ۶۹۳ دلار

کل ثروت: ۲۲٫۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تولید وسایل نقلیه

ایلان ماسک در حال حاضر یکی از مشهورترین افراد حوزه خودروسازی محسوب می‌شود. این میلیاردر اهل آفریقای جنوبی، مالک شرکت‌هایی نظیر تسلا و پروژه اسپیس ایکس است که تمامی آنها در زمینه استفاده از فناوری‌های جدید در صنعت حمل و نقل فعال هستند.

شماره چهار: پالونجی میستری

شرکت: تاتا موتورز

ارزش سهام: ۳۰۲، ۷۲۲، ۷۱۰ دلار

کل ثروت: ۱۹٫۷ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تولید وسایل نقلیه

پالونجی میستری ۹۰ ساله و اعضای خانواده وی، مالکان اصلی شرکت تاتاموتورز هستند. این هلدینگ بزرگ، بیش از ۱۰۰ شرکت را در زیرمجموعه خودش جای داده است و تعداد پرسنل آن، بالغ بر هفتصد هزار نفر می‌شود که در صد کشور جهان، پراکنده هستند.

شماره پنج: سوزان کلاتن

شرکت: بی ام و

ارزش سهام: ۸، ۷۶۳، ۳۲۷، ۳۹۹ دلار

کل ثروت: ۱۸ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تولید وسایل نقلیه

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

کلاتن ۵۷ ساله، ثروتمندترین فرد آلمان است. وی دارایی‌های خود را از پدرش، هربرت کوانت به ارث برده است. کوانت یک صنعتگر آلمانی بود که بی ام و را از یک کارخانه محلی به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای لوکس در جهان تبدیل کرد. با این وجود وی اعتقاد دارد که اداره کردن این ثروت، کار بسیار مشکلی بوده و این باور که ما در یک قایق تفریحی در مدیترانه نشسته‌ایم، از اساس اشتباه است.

شماره شش: استفان کوانت

شرکت: بی ام و

ارزش سهام: ۱۰، ۸۱۷، ۸۸۷، ۴۳۸ دلار

کل ثروت: ۱۴٫۸ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تولید وسایل نقلیه

استفان کوانت ۵۳ ساله، دیگر فرزند هربرت کوانت است که بخش بزرگی از سهام شرکت بی ام و را در اختیار دارد. اما او برخلاف خواهرش، تمایل دارد تا سرمایه خود را در دیگر صنایع، نظیر شرکت‌های شیمیایی و دارویی سرمایه گذاری کند.

شماره هفت: لی شو شو

شرکت اول: هلدینگ خودروسازی جیلی

ارزش سهام: ۳۸، ۹۸۸، ۹۱۸ دلار

شرکت دوم: هلدینگ گروه جیلی

ارزش سهام: ۱۰، ۵۲۰، ۳۲۱

زمینه فعالیت: تولید وسایل نقلیه، ۴۴۶ دلار

کل ثروت: ۱۰٫۶ میلیارد دلار

لی شو شو ۵۶ ساله، بنیان‌گذار هلدینگ جیلی است که فعالیت خود را از تولید یخچال و فریزر آغاز کرد و اکنون یکی از خودروسازان بزرگ چینی محسوب می‌شود. وی در سال ۲۰۱۰، شرکت ولوو را به ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد، که بزرگترین خرید یک خودروساز چینی تاکنون محسوب می‌شود.

شماره هشت: جورج شفلر

شرکت اول: کنتیننتال

ارزش سهام: ۹، ۴۹۴، ۷۶۵، ۰۲۰ دلار

شرکت دوم: کمپانی شفلر

ارزش سهام: ۳، ۱۱۶، ۳۲۲، ۴۰۰ دلار

کل ثروت: ۷٫۹۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: تولید قطعات خودرو

شفلر ۵۴ ساله، مالک دو شرکت بزرگ کنتیننتال و شفلر است که هر کدام به ترتیب در زمینه تولید تایر و بلبرینگ فعالیت می‌کنند. او مالک هشتاد درصد شرکت است و باقی سهام شرکت، به مادرش تعلق دارد. علاوه برآن، وی مالکیت ۴۶ درصد از تامین کنندگان مواد اولیه شرکت تایرسازی کنتیننتال را در دست دارد.

شماره نه: بلر پری-اوکن

شرکت: کاکس اتوموتیو

ارزش سهام: ۱، ۷۳۸، ۵۴۱، ۲۰۹ دلار

کل ثروت: ۷٫۸۴ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: خدمات خودرو

پری اوکودن، ۶۹ ساله، نوه جیمز کاکس است که شرکت کاکس را در سال ۱۸۹۸ تاسیس کرد. وی مالک ۲۵ درصد از سهام این شرکت بوده و در استرالیا اقامت دارد.

شماره ده: جیمز کندی

شرکت: کاکس

ارزش سهام: ۱، ۷۳۸، ۵۴۱، ۲۰۹ دلار

کل ثروت: ۷٫۸۴ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: خدمات خودرو

جیمز کندی دوچرخه سوار و شکارچی مشهوری است که ۶۸ سال سن داشته، و در حال حاضر ریاست شرکت کاکس را برعهده دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به منظور تشویق مردم به سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی، اول شهریورماه محدودیت سوخت گیری با کارت جایگاه‌داران به ۳۰ لیتر در هر نوبت و ۱۶ مهرماه به ۲۰ لیتر در هر نوبت اجرایی شد. این محدودیت سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌داران تا ساعت ۲۴ دیشب ادامه داشت و از بامداد امروز، همزمان با آغاز سهمیه بندی بنزین، محدودیت سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران برداشته شد. از اینرو، هر کس که در مراجعه به جایگاه‌های عرضه سوخت، کارت سوخت شخصی به همراه نداشته باشد، می‌تواند با استفاده از کارت جایگاه‌داران تا سقف هر نوبت ۶۰ لیتر، بنزین با نرخ ۳۰۰۰ تومان در هر لیتر (نرخ آزاد) دریافت کند. انتهای پیام/
جام نیوزجام نیوز20 ساعت قبل
این بدهکار بانکی در دهه هفتاد بیشتر تمرکز خود را بر شعبه فردوسی بانک ملی گذاشت. حمایت مالی از برخی مدیران بانکی و سرویس گرفتن در تسهیلات بانکی شگرد وی بوده است. الان دو برج فرمانیه دست کیست؟» اشاره آقای زاکانی به برج فرمانیه در حالی است که پیش از این نیز برخی رسانه‌ها نوشته بودند که برج «روما رزیدنس» متعلق به رسول دانیال‌زاده است. اما روز گذشته قوه قضاییه تایید کرد که رسول دانیال‌زاده، یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور "با پیگیری‌های اطلاعات سپاه پاسداران و طی یک مسیر کاملا هدایت‌شده به ایران بازگشته است. وی گفته رسول دانیال‌زاده که بعد از دستگیری اکبر طبری، معاون اجرایی رئیس سابق قوه قضاییه ایران، به خارج گریخته بود، با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان در سپاه به کشور بازگشت.

پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای نوبخت درباره اطلاعیه شرکت پخش فراورده‌های نفتی درخصوص اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین گفت: این طرح در راستای مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار نظر می‌کردند که اگر بنزین سهمیه بندی شود و در قیمت آن اصلاحی صورت گیرد می‌تواند باعث کنترل مصرف شود. آقای نوبخت افزود: دولت در شش سال گذشته فقط دو بار اصلاح قیمت انجام داد و منابعی که از آن حاصل شد بیشتر صرف پرداخت به خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شد. وی افزود: البته طوری برنامه ریزی کرده‌ایم که بلافاصله پس از اجرای طرح و حداکثر یک هفته تا ده روز آینده همه وجوه به حساب سرپرست خانوار واریز شود. اقای نوبخت افزود: امیدواریم آثار مثبت این اقدام که با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه انجام می‌شود و در چارچوب سیاست‌های حمایتی دولت و مورد تأکید رئیس جمهور است در آینده نزدیک در جامعه مشاهده کنیم.

مشکلی برای عرضه سوخت در جایگاهها وجود ندارد

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی اضافه کرد: پس از اتمام سهمیه، خودرو‌های شخصی می‌توانند تا ۲۵۰ لیتر از طریق کارت خود بنزین با نرخ آزاد دریافت کنند و پس از آن باید از کارت جایگاهدار استفاده کنند. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: قیمت بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان است و شامل سهمیه بندی نمی‌شود، تک نرخی است و فقط با کارت جایگاهدار قابل ارائه است. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: کسانی که کارت سوخت در اختیار ندارند سهمیه به مدت شش ماه در کارتشان محفوظ است. وی ادامه داد: پروسه صدور کارت سوخت بیش از سه هفته زمان نمی‌برد و تاخیر‌های صورت گرفته به دلیل حجم بالای مراجعات است، ما هم قول می‌دهیم که این روند تسریع شود. مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در خصوص خودرو‌های فرسوده، ​قانون اجازه صدور مجوز نمی‌دهد و تنها از کارت جایگاه‌‎دار می‌توانند استفاده کنند.

مصرف سوخت در مرز هشدار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مسئولان می‌گویند مصرف بنزین در ایران بالاتر از استانداردهای جهانی است و همه ظرفیت‌های پالایشگاه‌ها درداخل مصرف می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسئولان صنعت نفت می‌گویند اگر روند مصرف بنزین بیشتر از این شود ناگزیر یا بنزین باید وارد یا پالایشگاه‌های جدید احداث شود.

نظرها

اخبار بیشتر