دلالان مقصر پایین بودن قیمت قارچ ایرانی در بازار جهانی/ قارچ ایرانی ۲ دلار، قیمت جهانی ۲٫۵ دلار/ پیش‌بینی صادرات ۳۰ تن قارچ در سال جاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

دلالان مقصر پایین بودن قیمت قارچ ایرانی در بازار جهانی/ قارچ ایرانی ۲ دلار، قیمت جهانی ۲٫۵ دلار/ پیش‌بینی صادرات ۳۰ تن قارچ در سال جاری

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران گفت: هر کیلوگرم قارچ ایرانی در بازار صادراتی ۲دلار به فروش می‌رسد در حالی که متوسط قیمت آن ۲.۵ دلار است و دلیل این موضوع حضور دلالان است.

دلالان مقصر پایین بودن قیمت قارچ ایرانی در بازار جهانی/ قارچ ایرانی ۲ دلار، قیمت جهانی ۲٫۵ دلار/ پیش‌بینی صادرات ۳۰ تن قارچ در سال جاری - 1

محمدحسن افشار با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تولید قارچ در کشور در سال جاری افزایشی حدود ۳۰ هزار تنی داشته باشد، اظهار کرد: میزان تولید قارچ در سال گذشته ۱۵۲ هزار تن بود که انتظار می‌رود در سال جاری به ۱۸۰ هزار تن برسد.

وی ادامه داد: افزایش تولید به معنی نیاز به تعریف بازار‌های مصرف جدید است که در این ارتباط به دنبال توسعه بازارهای صادراتی هستیم.

افشار قیمت هر کیلوگرم قارچ در بازار صادراتی را ۲٫۵ دلار عنوان کرد و گفت: قیمت هر کیلوگرم قارچ ایرانی در بازار صادراتی کمتر از متوسط قیمت جهانی آن حدود ۲ دلار به فروش می‌رسد.

وی دلیل پایین‌تر بودن قیمت قارچ ایرانی را حضور دلالان در بازار داخلی عنوان کرد.

افشار گفت: دلالان با حضور در مزارع تولید قارچ اقدام به خرید این محصول با قیمت پایین از تولیدکنندگان می‌کنند به این ترتیب قیمت عرضه آن در بازار صادراتی کمتر از قیمت جهانی می‌شود.

وی یادآور شد: خرید با قیمت پایین در حالی است که کیفیت قارچ‌های تولید کشور ما در حد بسیار مطلوب قرار دارد.

این فعال حوزه تولید قارچ تاکید کرد: هر چند قیمت خرید از تولیدکنندگان منصفانه نیست، اما خرید با هدف صادرات موجب رونق این بخش تولیدی شده است.

به گفته افشار؛ دلالان هر کیلوگرم قارچ برای صادرات را حداقل ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان خریداری می‌کنند در حالی که قیمت آن در بازار داخلی ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی اظهار کرد: البته قارچ‌های که برای صادرات خریداری می‌شوند در اندازه خاص و با بسته بندی‌ها استاندار هستند، با این حال برای تولیدکننده سود به همراه دارد.

افشار با تاکید بر اینکه قیمت تمام شده هر کیلوگرم قارچ برای تولیدکننده ۱۱ هزار و ۸۰ تومان است، افزود: در یک ماه اخیر تولیدکنندگانی که عرضه داخلی داشته‌اند قارچ را به زیان فروخته‌اند در حالی که آن‌های که تولید صادراتی داشته‌اند سود کرده‌اند.

وی مشتری قارچ ایران را تمام کشورهای همسایه به جز عربستان و ترکیه برشمرد.

افشار از برنامه ریزی برای توسعه بازار قارچ به کشور روسیه خبر داد.

وی یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان قارچ را حضور واسطه‌ها در میادین میوه و تره‌بار دانست.

رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران اظهار کرد: این واسطه‌ها با در دست داشتن غرفه در میادین اقدام به تعیین قیمت این محصول با در نظر گرفتن سود خود می‌کنند.

افشار از سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران خواست تا به انجمن به عنوان نماینده تولیدکنندگان قارچ اجازه حضور در میادین و دخالت در تعیین قیمت‌ها دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دلار امروز در بازار آزاد با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و هشتصد تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۳ هزار تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌شود. فعالان بازار معتقدند تدابیر بانک مرکزی و کاهش تقاضا مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در این بازار محسوب می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز14 ساعت قبل
همزمان با اصلاح قیمت بنزین، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در نامه‌ای خواستار ساماندهی ناوگان موتورسیکلت‌ها شده است. نیم‌میلیون موتورسیکلت توقیفی یا رسوبی، از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های کاربراتوری و فرسوده و همچنین اعمال قانون موتورسیکلت‌های متخلف مواردی است که سازمان محیط زیست به آن پرداخته است. برای همین هم سازمان محیط‌ زیست پیشنهاد کرده است با تعیین حد زمانی و شرایط متروکه‌شدن موتورسیکلت‌های توقیفی، این معضل حل‌وفصل شود. این همه اصرار و انکار برای اسقاط موتورهای فرسوده در ازای تولید جدید، نشان‌دهنده آن است که عمده گروه‌ها و دستگاه‌ها بر ضرورت اسقاط موتورهای فرسوده واقف هستند. دقت داشته باشیم که سهم موتورسیکلت‌های کاربراتوری در تولید ذرات معلق شهری مثل تهران ۱۰‌درصد و سایر آلاینده‌های گازی ۱۸‌درصد است.
ایبناایبنا15 ساعت قبل
علمداری تاکید کرد: رشد ۲۵ درصدی در تعداد تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده، مربوط به بازار ساخت و ساز است و ارتباطی به روند پرداخت تسهیلات مربوط به بازسازی اماکن مسکونی حوادث غیرمترقبه همچون سیل و زلزله نیست چرا که تسهیلات بازسازی در گروه تسهیلات مشارکت مدنی طبقه ­بندی نمی­ شود. براساس این گزارش، در هفت ماهه اول امسال بیش از ۲۱ هزار فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن پرداخت شد. رشد ۲۵ درصدی در تعداد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن طی هفت ماهه اول امسال مدیون جهش اساسی پرداخت تسهیلات در ماه مهر است. در مهر ماه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شد اما افزایش تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن در مهر ماه امسال برای دریافت تسهیلات باعث شد بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی توسط بانک مسکن در این ماه پرداخت شود. پیش‌بینی می­‌شود ادامه این روند افزایشی در پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت ناشی از رشد تقاضا از سمت تولیدکنندگان مسکن باعث شود عرضه مسکن جدید در شهرها رونق بگیرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
وی گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب برای همه ما حجت شرعی است و ما از آن اطاعت می‌کنیم. حجت الاسلام موسوی فرد اضافه کرد: اگر رهبر معظم انقلاب با تصمیم سران قوا در خصوص طرح افزایش قیمت بنزین موافقت نمی‌کردند چه بسا مفسده‌های بزرگتری برای کشور ایجاد می‌شد. وی از مسئولان نظارتی و قضایی خواست با نظارت قوی و مستمر اجازه ندهند برخی افراد فرصت طلب به بهانه افزایش قیمت بنزین، بهای کالاها و خدمات را افزایش‌ دهند. وی ادامه داد: متاسفانه برخی به محض افزایش قیمت کالاها، حرص و ولع بیشتری برای خرید نشان می‌دهند که نمونه آن تقاضای بالا برای خرید خودرو از خودروسازان بود. حجتالاسلام موسوی فرد گفت: مردم بهترین ناظر و کنترل کننده قیمت کالاها و اجناس هستند ولی در کشور ما این مساله صدق نمی‌کند بنابراین نتیجه می‌گیریم ما مقصر و متهم نخست در گرانی کالاها و خدمات هستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- سیفی گفت: رونق اقتصادی در گرو حمایت از تولید داخلی است و در این میان دولت می‌تواند با ارائه وام‌های مناسب و تسهیل شرایط زمینه را برای افزایش تولید اقتصادی در کشور فراهم کند. نادر سیفی عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با نادر سیفی عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید اظهار کرد: شرایط حساسی کنونی و نیاز اقتصاد کشور به افزایش تولید، دو عامل مهم در نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق اقتصادی است. عضو اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: عضو اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: رونق اقتصادی در گرو حمایت از تولید داخلی است و در این میان دولت می‌تواند با ارائه وام‌های مناسب و تسهیل شرایط زمینه را برای افزایش تولید اقتصادی در کشور فراهم کند. عضو اتاق بازرگانی افزود: بسیاری از واحد‌های تولیدی برای تامین نقدینگی با مشکل مواجه هستند و ارائه وام بانکی با سود مناسب اولین گام در حمایت از بخش خصوصی است. وی ادامه داد: ممنوعیت واردات کالا‌هایی که نمونه مشابه آن در داخل کشور تهیه می‌شود، تولید کنندگان را برای افزایش تولید ترغیب کرده است و در کنار آن باید اقداماتی برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق نیز صورت گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر15 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف24 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز25 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز29 دقیقه قبل