ریل‌های تولید داخل از نظر فنی کاملا استاندارد هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
ریل‌های تولید داخل از نظر فنی کاملا استاندارد هستند

ریل‌های تولید داخل از نظر فنی کاملا استاندارد هستند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره پایین بودن کیفیت ریل های تولید داخل، گفت: به نظر من چنین موضوعاتی از اساس درست نبوده و اظهارات مطروحه کاملا غیرکارشناسی است.

کیفیت ریل‌های تولید داخل از تولیدات بسیاری از کشورها بالاتر است

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط کنونی کیفیت ریل‌های تولید داخل از تولیدات بسیاری از کشورهای خارجی از جمله چین بالاتر است، افزود: در شرایط کنونی تمام مسئولان و دستگاه‌ها باید از تولیدات داخلی حمایت کنند و این حمایت می‌تواند به سرآغازی برای توسعه تولیدات تبدیل شود.

کارخانه‌های فولاد توان و ظرفیت تأمین تمام نیازهای حمل و نقل ریلی کشور را دارند

در شرایط کنونی کارخانه‌های فولاد کشور توان و ظرفیت تأمین تمام نیازهای حمل و نقل ریلی کشور را دارند، از این رو طبق توافقات صورت گرفته میان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صمت و کارخانه‌های تولید ریل، تمام نیاز کشور از این مسیر رفع خواهد شد

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی کارخانه‌های فولاد کشور توان و ظرفیت تأمین تمام نیازهای حمل و نقل ریلی کشور را دارند، از این رو طبق توافقات صورت گرفته میان وزارت راه و شهرسازی، وزارت صمت و کارخانه‌های تولید ریل، تمام نیاز کشور از این مسیر رفع خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

تأثیر تحریم‌ها در واردات خطوط ریلی به داخل کشور

علوی با اشاره به تأثیر تحریم‌ها در واردات خطوط ریلی به داخل کشور، گفت: در شرایط کنونی تحریم موجب شده که ما ریل را به سختی و با قیمت بسیاری بالایی وارد کنیم، این در حالی است که می‌توان با تکیه بر تولید داخل، تمام نیاز کشور را تأمین کرد.

نمی‌توان گفت که ریل‌های تولید داخل از نظر فنی غیراستاندارد هستند

وی گفت: روند تولید ریل در کشور کاملا کارشناسی و علمی صورت گرفته و تمام آزمایش‌های فنی بر روی این تولید انجام می‌شود، بنابر این نمی‌توان گفت که ریل‌های تولید داخل از نظر فنی غیراستاندارد هستند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا می‌توان با برنامه ریزی دقیق، مسیر را به گونه‌ای تبیین کرد که ایران در آینده‌ای نزدیک به یکی از صادرکنندگان اصلی خطوط ریلی تبدیل شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
خاطرنشان می‌شود که ۴۴٪ شهروندان بالغ آمریکا معتقدند ترامپ باید جوابگوی اقدامات خلاف خود باشد اما ۴۰٪ مخالف استیضاح وی هستند. قبل از آغاز تشریفات استیضاح ترامپ، ۴۵٪ آمریکاییان از برکناری وی از سمت ریاست جمهوری حمایت می‌کردند و ۴۲٪ مخالف استیضاح وی بودند. چندی پیش قطعنامه آغاز تشریفات رسمی استیضاح ترامپ با ۲۳۲ رأی موافق مقابل ۱۹۶ رأی مخالف در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به تصویب رسید. دونالد ترامپ تحقیقات کنگره درباره تخلفات خود را قلابی توصیف کرده و بارها تاکید کرده هیچ عمل نادرست و خلافی از او سرنزده‌است. روز ۲۴ سپتامبر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا آغاز تشریفات استیضاح ترامپ را اعلام کرد که هدف آن تصمیم گیری در اینباره است که آیا اساس‌های لازم برای برکناری وی از سمت ریاست جمهوری وجود دارد یا نه.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
برخی روایت‌های موجود، اولین نتیجه افزایش قیمت بنزین را رشد سودآوری شرکت‌های پالایشی عنوان می‌کردند. سه شرکت پالایش نفت تهران، شیراز و لاوان در این رابطه اطلاعیه‌هایی روانه کدال کردند و بر عدم تغییر سودآوری این شرکت‌ها با تغییر نرخ مصوب بنزین تاکید کردند. بنابراین نمی‌توان بازار خودرو را چندان متعادل تعریف کرد و بر مبنای آن تعادل جدید را با کاهش تقاضای خودرو پیش‌بینی کرد. در وهله اول افزایش قیمت بنزین، انتظار برای اصلاح قیمت دیگر سوخت‌‌های وسایل نقلیه را تقویت‌ کرده است. افزایش نرخ سوخت مرتبط با حمل محصول، برای قریب به یقین بنگاه‌ها افزایش هزینه حمل‌ونقل را به همراه خواهد داشت.
مهرمهر20 ساعت قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.

آمادگی برخورد با عاملان افزایش غیرقانونی قیمت‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: پیش بینی من اینست که ۸ الی ۱۰ درصد شاهد کاهش مصرف باشیم. وکیل‌زاده افزود: بنزین سوپر به صورت سهمیه‌ای نیست و به صورت آزاد عرضه می‌شود. تابش افزود: هیچ نواع افزایش قیمت کالایی نداریم و با هر گونه افزایش برخورد جدی می‌شود. وی درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین بر حمل و نقل کالایی گفت: حمل و نقل کالای بین شهری بیشتر با گازوئیل است. تابش گفت: اجرای سیاست اصلاح قیمت بنزین نباید هزینه‌ای اضافی به خانوار تحمیل کند.
کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
وی با بیان اینکه کالاهای اساسی در استان به وفور وجود دارد، تاکید کرد: با کسانی که بخواهند از فرصت افزایش نرخ بنزین استفاده کرده و اقدام به گرانفروشی کنند به شدت برخورد خواهد شد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، افزایش قیمت بنزین را وسیله‌ای برای رفع فقر دانست و یادآور شد: مردم در جریان باشند که افزایش نرخ بنزین برای تزریق بودجه کشور نیست، بلکه منابع حاصل از آن به صورت یارانه به ۱۸ میلیون خانوار برمی‌گردد. محمد دره وزمی یادآور شد: با کسانی که از افزلسش قیمت بنزین سواستفاده کرده و اقدام به افزایش قیمت کالا کنند، به شدت برخورد خواهیم کرد، ضمن اینکه در این رابطه با اتحادیه‌های مختلف جلساتی برگزار و این تذکرات به آنان داده شده است و قول همکاری داده‌اند. سیدنجیب حسینی اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین روی کالا تاثیر نداشته است اما بر خدمات ناوگان حمل و تقل شهری و برون شهری تاثیر می‌گذارد و باید نسبت به این موضوع نظارت‌های جدی‌تری داشت. تصمیمی برای افزایش نرخ کرایه تاکسی گرفته نشده استرئیس شورای شهر سنندج با بیان اینکه تصمیمی برای افزایش نرخ کرایه تاکسی گرفته نشده است، افزود: باید در این زمینه مشورت صورت گیرد و تا ۱۰ روز آینده تصمیم‌گیری نهایی را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بنزین مال مردم است/ درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار‌ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک اقتصادی؛ «محمد باقر نوبخت» در گفت و گوی ویژه خبری، درباره جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت و ۳ هزار میلیارد تومان نیز از محل صادرات درآمد کسب خواهد شد. وی گفت: از هفته آینده پرداخت یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین آغاز می‌شود. وی گفت: پیشتر تعدادی از خانوارها برای کمک به دولت و جامعه از دریافت یارانه خود انصراف داده بودند، اما در این شرایط این خانواده‌ها نیز می‌توانند از یارانه معیشتی اصلاح قیمت بنزین برخوردار شوند. سال‌های قبل هرسال ۷ تا ۸ سال با افزایش مصرف بنزین مواجه بودیم، اما هم اکنون مصرف آن بسیار افزایش یافته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تدابیر لازم را اندیشیده است تا از طریق ستاد تنظیم بازار بتوانند آثار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کاهش دهد و از افزایش در کشور جلوگیری کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری14 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری16 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ویدئو / قلعه قاجاری هرمزگان در آستانه ویرانی

ایسنا29 دقیقه قبل

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

الف36 دقیقه قبل

روغن آووکادو موثر برای سلامت قلب و استخوانها

ایسنا1 ساعت قبل

دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی یکشنبه تعطیل شدند

نامه‌نیور1 ساعت قبل

توصیه وزارت نیرو به مردم درباره یخ‌زدگی کنتورهای آب

عصر ایران1 ساعت قبل

اعتراض به گرانی بنزین در شاهین‌شهر اصفهان

آفتاب‌نیوز1 ساعت قبل