دوست‌ صمیمی‌ام به زنم نظر داشت / محمد منکر نشد و من کشتمش!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. حوادث
دوست‌ صمیمی‌ام به زنم نظر داشت / محمد منکر نشد و من کشتمش!

دوست‌ صمیمی‌ام به زنم نظر داشت / محمد منکر نشد و من کشتمش!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مرد جوان با هم‌دستی همسرش یکی از دوستان خود را در مشهد به دلیل سوء‌ظن به قتل رساند و متواری شد.

رسول و همسرش پس از قتل محمد با گذاشتن یادداشتی جهت فریب پلیس در شناسایی قاتل با خودروی آریزوی مقتول فرار کردند.

هیچ تناسبی نه از نظر قیافه و تیپ و نه وضعیت اقتصادی بینشان نبود «رسول» کارگر بود و رفیق گرمابه و گلستانش صاحب کاری بود که بنگاه معاملات املاک داشت، با این حال ۴ سال وقت و بی وقت به خانه رسول در بولوار توس می آمد و دختر ۹ ساله اش او را عمو صدا می زد.

«محمد» (مقتول) با اینکه خود خانواده داشت اما همیشه تنها به خانه این زوج جوان که پاتوقش بود می رفت و در آخرین مراجعه اش، منزل آن ها به قتلگاه و رسول هم به قاتل او تبدیل شد. در این گزارش آمده است که رسول و همسرش پس از قتل محمد با گذاشتن یادداشتی جهت فریب پلیس در شناسایی قاتل با خودروی آریزوی مقتول به فریمان فرار می‌کنند که در جاده با مشکوک شدن پلیس به خاطر وجود اسلحه در خودرو دستگیر می شوند و با سؤالات مأموران پلیس دچار تناقض گویی شده و به قتل محمد در منزل شخصی شان اعتراف می کنند.

مسائل اخلاقی، انگیزه اصلی قتل

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بعد از بازجویی از متهمان این پرونده مسائل اخلاقی را انگیزه اصلی قتل دانست. در جلسات بازجویی رسول به قاضی علی اکبر احمدی نژاد گفت که «به دلیل اعتمادم به محمد او را به خانه ام راه می‌دادم و با هم پای بساط مواد مخدر می‌نشستیم اما بعد از مدتی به ارتباط بین همسرم با محمد مشکوک شدم تا اینکه شبی در حالی که مواد مصرف کرده بودیم موضوع ارتباط او را با همسرم مطرح کردم. این موضوع باعث درگیری من و محمد شد و در حالی که عصبانی بودم با میل باستانی ضرباتی به سرش زدم و او را نقش بر زمین کردم.»

طبق گفته احمدی نژاد متهمان این پرونده هر دو بعد از طلاق از همسر اولشان با یکدیگر ازدواج کرده اند و با اینکه یک دختر ۹ ساله دارند ازدواجشان به طور رسمی در محضر ثبت نشده و این نشان دهنده این است که پایه های زندگی شان براساس قاعده و قانونی نبوده و با کوچک ترین مشکلات دچار لغزش شده است.

این مقام قضائی درباره مشارکت داشتن همسر رسول در قتل محمد گفت: متهم در اظهاراتش ادعا کرده که زنش در قتل شرکت نداشته اما به خاطر حضور در صحنه جنایت و همکاری در سرقت اموال مقتول و فرار به طور موقت در بازداشت به سر می‌برد و برای بررسی پرونده به عنوان مشارکت در قتل دستگیر شده است.

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد معتقد است که اگر دو نفر با یکدیگر دوست هستند نیاز نیست رفت و آمدهای آن ها به خانه و خانواده ختم شود و در واقع لازم است که حریم ها و حرمت ها رعایت و حد و مرزهای ارتباطی حفظ شود به خصوص اگر وضعیت خانوادگی شخص متزلزل است صلاح نیست آن شخص را وارد زندگی خود کنیم به این خاطر که مفسده ایجاد می کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حادثه ی امروز تهران

مشخص نبودن حد و مرزهای یک خانواده

تکتم کاظمینی، روان شناس بالینی و روان درمانگر مشهدی معتقد است که به دلیل محکم نبودن شالوده و بنیان این خانواده و بی تعهدی های بین‌رسول و همسرش باعث شده تا یک فرد غریبه وارد زندگی شان شود و در نهایت جنایتی به وجود آید.

به گفته کاظمینی یک گریز روانی موجب شده تا این زوج جوان در قبال یکدیگر تعهدی نداشته باشند و ازدواجشان را به طور رسمی ثبت نکنند. از این رو هویت زن و مرد در قبال یکدیگر مبهم است و زمانی که مرزهای یک خانواده مشخص و تعریف نشود نمی توانند برای ورود و خروج افراد غریبه نیز مرزی مشخص کنند.

این روان شناس بالینی وجود نیازهای روانی برآورده نشده این خانواده را از عواملی دانست که منجر به رفت و آمد یک فرد غریبه به زندگی شان شده که به لحاظ اقتصادی هم متمکن بوده است تا این فرد خواسته های آن ها را برطرف سازد.

کاظمینی با بیان اینکه اعتماد تا حدی قابل قبول است گفت: اینکه یک شخص در یک زندگی به جهت موقعیت خاصی که دارد ارزشمند است، نباید منجر شود تا به او اعتماد بیش از حد کرد و گذاشت تا به مرزهای زندگی خصوصیمان نزدیک شود. این ارتباطات بیش از حد و ورود به زندگی خصوصی ممکن است به زندگی شخصی و خانوادگی و مسائل کاری افراد لطمه بزند.

این روان درمانگر اعتماد بیش از حد به دیگران را به نحوی، خود را در معرض ناامنی قرار دادن، دانست.

ورود غریبه ها ممنوع

رمضان علی قادری، مددکار اجتماعی این احتمال را می دهد که دلیل پناه آوردن محمد به خانواده رسول به خاطر مشکلاتی دانست که در زندگی خانوادگی خود داشته و حل نشده است.

او معتقد است وقتی یک رابطه که تعریفی برایش نشده و جایگاه آن مشخص نیست زیاد شود منجر به از بین رفتن روابط خصوصی شده و چهارچوب ها و هنجارهای اجتماعی شکسته می شود و در واقع بیشتر شدن روابط نمی تواند حد و مرزها را بر دارد.

به گفته قادری اینکه این زوج جوان یک فرد غریبه را وارد زندگی شخصی خود کرده اند، این احتمال را قوت می بخشد که هدف مشخصی داشته و آن بهره بردن از سود اقتصادی بوده است. از طرفی این فرد نیز برای فرار از تنهایی خودش و محلی امن برای مصرف مواد مخدر به منزل آن ها رفت و آمد می کرده است.

این مددکار اجتماعی توصیه کرد که افراد جامعه حد و مرزها را در ارتباطاتشان تعریف و از اعتماد بیش از حد به دیگران خود داری کنند زیرا ورود بیش از حد افراد به خانواده و حریم خصوصی ممکن است به انحراف اخلاقی و در نهایت جنایت ختم شود.

او بر این باور است که هرکس باید خودش میزان ارتباطاتش را تعریف کند و با توجه به مقدار اعتمادی که به شخصی دارد با آن فرد ارتباطات خانوادگی داشته باشد و اگر این شناخت و اعتماد وجود ندارد نباید اجازه ورود افراد را به زندگی شخصی خود دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا22 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

استاد دانشگاه دوست دخترش را اره کرد!

تابناکتابناک1 روز قبل
اعتراف یک استاد برجستۀ رشته تاریخ دانشگاه‌های روسیه به قتل دوست دختر خود و تلاش برای از بین بردن جسد او، سراسر این کشور را در شوک فرو برد. ولگ سوکولوف، استاد دانشگاه ۶۳ ساله روس، متخصص تاریخ فرانسه و بطور ویژه ناپلئون بناپارت نخستین امپراتور این کشور است و در سال ۲۰۰۳ میلادی نشان «لژیون دونور» که بالاترین نشان افتخار فرانسه محسوب می‌شود را نیز دریافت کرده است. او روز شنبه پس از بیرون کشیده شدن از رودخانۀ یخ زدۀ «مویکا» در شهر سن پترزبورگ بازداشت شد؛ او در زمان بازداشت کوله‌پشتی به همراه داشت که درون آن بازوهای بریده شدۀ استازیا یشچنکو، دوست دختر ۲۴ ساله‌ و دانشجوی سابقش پیدا شد. به گفتۀ الکساندر پوچیوف وکیل این استاد تاریخ، او از کاری که کرده پشیمان است و به همین دلیل با پلیس همکاری کرده است. اولگ سوکولوف که در رشته تاریخ دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ تدریس می‌کرد، به پلیس گفته است که در جریان مشاجره به سمت دوست دخترش شلیک کرده و او را کشته است و سپس سر، پاها و بازوهای او را اره کرده است.

تصادف شاخ به شاخ در سر پیچ حین سبقت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در سر پیچ اقدام به گرفتن سبقت کرد. سبقت راننده ناشی باعث تصادف شاخ به شاخ با یک خودروی دیگر شد. این تصادف باعث شد تا این خودرو با یک کامیون هم تصادف کند که این حادثه منجر به برخورد خودروی سواری با خودرویی که در کنار جاده پارک کرده بود، شد. بیشتر بخوانید: جان سالم به در بردن مرد خوش شانس از تصادف + فیلمانتهای پیام/حادث وحشتناک در اتوبان + فیلم
رکنارکنا22 ساعت قبل
به گزارش رکنا، با تلاش چند ساعته مسئولین و معتمدین و با رضایت خانواده مقتول، داماد ۴٣ ساله که دارای ۲ فرزند نیز بود لحظاتی بعد از به دار آویخته شدن به پایین چوبه دار کشیده شد. در حال حاضر این شخص با حال عمومی رضایت بخش در یکی از بیمارستان‌های بابل بستری می‌باشد. حسینعلی_ن، ٣ سال قبل و در یک نزاع خانوادگی، برادر زن خود با نام ابراهیم را با اسلحه شکاری به قتل رسانده‌بود. داماد و برادر خانم به دلیل اختلاف مالی در دادگستری بابل جلسه رسیدگی داشتند که پس از پایان جلسه، در بیرون از ساختمان دادگستری با یکدیگر درگیر شدند. داماد هنگام درگیری با استفاده از اسلحه شکاری و شلیک به برادر همسر خود، وی را به قتل رساند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی هروی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: در سیل ابتدای سال در گلستان نیروهای هلال احمر در کنار دیگر دستگاه‌ها در مناطق سیل زده و رانشی حضور فعال داشتند. وی از بکارگیری ۳۷ فروند قایق هلال احمر در مناطق سیل زده خبرداد و گفت: هزار و ۲۱۸ خودروی کمکدار و ۶ فروند بالگرد در مناطق سیل زده فعال بودند و از دو هزار و ۵۰۰ سورتی پرواز در گلستان دو هزار سورتی از پایگاه امداد هوایی هلال احمر صورت گرفت. هروی افزود: ۴۱ میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی به سیل زدگان گلستان انجام شد و این رقم غیر از آن بخشی است که به صورت مستقیم توسط خیران در مناطق سیل زده توزیع شده است. وی گفت: مردم به مناطق سیل زده کشور ۲۱۰ میلیارد تومان کمک کردند که ۶۰ میلیارد تومان آن‌ها در قالب ۱۰ هزار قلم کالا (دو هزار ست) به گلستان اختصاص یافت. هروی همچنین از کمک هشت کشور به مناطق سیل زده کشور شامل ترکیه، ایتالیا، اتریش، عمان، چین، کویت، آلمان و هند خبرداد.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل رضوان» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به شهادت «بهاء ابوالعطاء» فرمانده گردان‌های القدس توسط صهیونیست‌ها گفت: تا زمان پاسخگویی به جنایت اخیر صهیونیست‌ها آرام نمی‌گیریم. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تأکید کرد: جنایت صورت گرفته علیه فرمانده مقاومت را متناسب با حجم آن پاسخ خواهیم داد. رضوان تصریح کرد: گردان‌های سرایا القدس، دیگر گروه‌های مقاومت و همچنین اتاق عملیات مشترک، درباره پاسخگویی به جنایت صهیونیستها تصمیم گیری می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر