لغو جلسه کابینه لبنان در سایه تداوم اعتراضات/ درخواست جعجع برای استعفای دولت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
لغو جلسه کابینه لبنان در سایه تداوم اعتراضات/ درخواست جعجع برای استعفای دولت

لغو جلسه کابینه لبنان در سایه تداوم اعتراضات/ درخواست جعجع برای استعفای دولت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
با ادامه یافتن تظاهرات برای دومین روز متوالی در مخالفت به تصویب مالیات‌های جدید رسانه‌های لبنانی به نقل از وزیر کشور اعلام کردند، دولت لبنان جلسه امروز خود را که قرار بود در کاخ ریاست‌جمهوری برگزاری شود لغو کرد.

به گزارش ایسنا، تلویزیون المنار به نقل از ریا الحسن، ‌ وزیر کشور لبنان گزارش داد، نخست وزیر جلسه امروز را لغو کرده است.

این تصمیم در جریان تماس تلفنی سعد حریری، نخست وزیر و میشل عون، رئیس جمهور لبنان اتخاذ شد.

همچنین دو طرف در این تماس برای اتخاذ مجمعه اقداماتی برای حفاظت از مسالمت آمیز بودن تظاهرات توافق کردند.

اعتراضات در تعدادی از مناطق لبنان امروز (جمعه) برای دومین روز متوالی ادامه یافت با این وضع دولت سعد حریری نخست وزیر لبنان تصمیم گرفت جلسه‌ای که قرار بود ظهر امروز در کاخ ریاست‌جمهوری برگزار شود، ‌ لغو کند.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد، ریاست‌جمهوری هنوز خبر لغو جلسه کابینه را از سوی دفتر نخست وزیری دریافت نکرده است.

رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند، نیروهای امنیتی صبح امروز برای متفرق کردن مخالفان معترض در بیروت ناگزیر به استفاده از گاز اشک‌آور شدند.

شبکه الجدید نیز اعلام کرد، درگیری‌هایی بین ارتش و معترضان در مسیر ساحلی بیروت و صیدا رخ داده و نیروهای ارتش تیر هوایی شلیک کردند. برخی از معترضان نیز بازداشت شدند.

معترضان راه‌ها را در سراسر لبنان بسته‌اند و همچنان به آتش زدن تایرها ادامه می‌دهند.

غسان حاصبانی، ‌ معاون حریری نیز به اسکای نیوز گفت: وضعیت فوق‌العاده‌ای ایجاد شده و تدابیر فوق‌العاده و استثنایی را هم می‌طلبد.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی گفت: ما در حزب القوات از دولت کنونی می‌خواهیم کناره‌گیری کند و دولت تکنوکرات تشکیل شود.

این مقام لبنانی افزود، تصمیم لغو جلسه کابینه تصمیم خود حریری بود.

در عین حال سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللنانیه از دولت حریری خواست استعفا کند.

جعجع افزود: من درخواست صادقانه‌ای از سعد حریری می‌کنم اینکه استعفا کند زیرا بهانه‌هایش دیگر تمام شده و نتوانسته اوضاع بد معیشتی و اقتصادی را متوقف کند.

رئیس حزب القوات اللبنانیه، امروز (جمعه) با درخواست از سعد حریری، نخست وزیر لبنان، برای استعفا، اظهار کرد: «با توجه به شکست در جلوگیری از وخامت وضعیت اقتصادی در کشور که ما را به اوضاع کنونی سوق داده است، به شکل دوستانه از نخست وزیر می‌خواهم تا استعفای این دولت را اعلام کند».

وی همچنین گفت: «من می‌دانم که سعد حریری تا چه اندازه برای بازگرداندن اوضاع تلاش کرده است، ولی متاسفانه اکثر افراد دولت منفعل بودند و بهترین کاری که نخست وزیر می‌تواند در این شرایط حیاتی و پیچیده انجام دهد این است که استعفای دولت را اعلام کند تا یک دولت کاملا متفاوت تشکیل دهد».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
الفالف15 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.
الفالف1 روز قبل
به نظر می‌رسد اعتراض صادقی به فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی درباره قیمت بنزین درست باشد و جلسه سران سه قوه عملا مجلس و جمهوریت نظام را به تمسخر گرفت. امیدواریم محمود صادقی در تصمیم خود به استعفا جدی باشد و حداقل یک نماینده، توهین به مجلس را برنتابد. ***فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟ افزایش قیمت بنزین در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه تصویب و اجرایی شد. پس از اجرای این مصوبه اخبار ضد و نقیضی درباره موافقت یا مخالفت یکی از سران قوا منتشر شد. لذا این گمان که تصمیمات بر اساس رای اکثریت دو از سه نفر سران قوا اخذ می‌شود، چندان قابل اعتنا نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

درآمد و هزینه سهمیه بندی جدید بنزین در بودجه ۹۹ گنجانده می‌شود

تسنیم11 ساعت قبل

برگزاری تظاهرات گسترده ضددولتی در کاراکاس

ایلنا1 روز قبل

استفرار نمایندگی راهداری در پایانه ها/ سهمیه ۳۰۰ لیتری بنزین برای وانت بارهای بین شهری

اعتمادآنلاین12 ساعت قبل

لیگ برتر والیبال| در انتظار تغییر میزبان/ شهرداری ارومیه از سپاهان میزبانی خواهد کرد؟

فارس12 ساعت قبل

ماجرای صرف ۱۸ سالزمان برای اختراع کلید و پریز ایمن + فیلم

باشگاه خبرنگاران5 ساعت قبل

هشدارهای هواشناسی به کشاورزان تا ۳۰ آبان

اقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

از سرمازدگی تا سقوط درختان؛ برای کاهش خسارات بارش برف چه کار کنیم؟

خبرآنلاین9 ساعت قبل

گزارش| گروکشی و وعده‌های پوچ غرب به اقتصاد لبنان

تسنیم10 ساعت قبل

امسال شاهد ترافیک سنگینی از فیلم‌ها هستیم که می‌خواهند به جشنواره فجر برسند/ هیچ وقت کار را برای خودم آسان فرض نمی‌کنم

سینماپرس1 روز قبل

نخستین بارش برف پاییزی اصفهان را سفیدپوش کرد؛ مدارس استان اصفهان امروز به دلیل برودت هوا تعطیل شد

تسنیم16 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری10 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری10 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری11 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مقدماتی یورو ۲۰۲۰|آتش‌بازی ایتالیا و برد پرگل اسپانیا؛ دانمارک و سوئیس هم صعود کردند

فارس8 دقیقه قبل

مسئولین باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد

مهر8 دقیقه قبل

واکنش «رام‌الله» به سیاست جدید آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

عکس| تاکسی‌های جدید بعد از اصلاح قیمت بنزین!

آفتاب‌نیوز10 دقیقه قبل

وقوع ۲ هزار حادثه گازی در سال گذشته / نصب غیراصولی دودکش اولین عامل

تجارت‌نیوز14 دقیقه قبل

تولید نانوکامپوزیت‌های دندان نژاد ایرانی در کشور/جلوگیری از خروج ۸ میلیون دلاری ارز

ایسنا15 دقیقه قبل