هزینه‌های استان را به کرج تحمیل نکنید/ واکنش به افزایش حق جلسه‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
هزینه‌های استان را به کرج تحمیل نکنید/ واکنش به افزایش حق جلسه‌ها

هزینه‌های استان را به کرج تحمیل نکنید/ واکنش به افزایش حق جلسه‌ها

مهرخبرگزاری مهر |
کرج - نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: هزینه‌های استان را به کرج تحمیل نکنید، آیا هزینه های که متوجه استانداری یا دستگاه های عمومی است باید توسط شهرداری کرج تامین شود؟

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج اظهار دکرداشت: زنده نگهداشتن نهضت عاشورا در قلب مومنین حرارتی به وجود آورده که هرگز سرد نخواد شد.

وی افزود: همانگونه که پیش بینی می‌شد به کوری چشم کوردلان که خواستار کمرنگ شدن حضور مردم در راهپیمایی اربعین بودند امسال این حضور در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش چندین برابری زائران را شاهد بوده‌ایم. این حضور نمونه‌ای از همبستگی جهانی و تمدن نوین اسلامی است.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه اخیرا در تریبون‌های عمومی موضوعی عنوان شد که ناچار به تذکر هستیم، عنوان کرد: گفته شده که هر زمانی که بدانیم مذاکره و ملاقاتی میتواند مشکلی را از مردم ایران حل می‌کند و منافع ملی را تامین می‌کند، این کار را انجام خواهیم داد و خود را قربانی این منافع خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: ایران اسلامی تا کنون با همه دنیا جز رژیم صهیونستی و آمریکا که خود روابط را قطع کرد با دیگر کشورها تعامل خوبی داشته‌ایم لذا القاء اینکه ما با دنیا تعامل خوبی نداریم حرف درستی نیست.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه این حرف زمانی گفته می‌شود که غرب به شدت تضعیف شده است، بیان کرد: اگر منافع ملی موجب هزینه شدن منافع هویتی ما مانند استقلال و عزت کشور شود، آن منافع اهمیتی ندارد.

وی در بخش دیگری ضمن توصیه به مسئولان استان، به خصوص شورای شهر که تصمیم گیری‌ها در آن مستقیم به هزینه کرد بیت المال برمی گردد، گفت: دقت لازم را داشته باشید.

شورای شهر کرج طی هفته جاری لایحه پرداخت ودیعه مسکن برای دو مدیر غیربومی استانداری البرز به مبلغ یک میلیارد تومان را تصویب کرد، لایحه‌ای که واکنش‌های بسیاری را در پی داشت، خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه قسمتی از فیلم جلسه شورای شهر را دیده‌ام، به طرح این سوال پرداخت که واقعا با سرمایه مردم برای دو مدیر غیربومی آنهم در جای گران باید مسکن تهیه کرد؟

وی با تاکید بر اینکه آقایان هر توجیهی بیاورند می‌گوییم؛ این کار درست نبوده است، گفت: هیچ توجیهی قابل قبول نیست، چه ضرورتی دارد مدیر غیربومی بیاورید که بعد گرفتار شوید آنهم در مسئولیت‌های میانی حتی در حد معاونت، این کار درست نیست.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه برخی مواقع ناچار به آوردن مدیر غیربومی می‌شوید، گفت: چه دلیلی دارد که برای مدیر با تحمیل هزینه گزاف از بدنه شهر مسکن تهیه کنید.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه نباید برای شهر و استان حاشیه ایجاد شود، گفت: حاشیه اخیر از شبکه سراسری نیز پخش شد.

وی با طرح این سوال که آیا تمام هزینه‌های که متوجه مثلا استانداری یا دستگاه‌های عمومی استان است باید توسط شهرداری کرج هزینه شود؟ گفت: شهرداری‌های دیگر استان نقشی ندارند؟ هزینه‌های استانداری باید تامین شود، درست، ولی همه هزینه‌ها را باید شهر کرج بپردازد؟ یا اینکه باید برآورد هزینه شود. مثلا بگوییم استانداری یک میلیارد نیاز دارد، ۶۰۰ میلیون را کرج پرداخت کند مابقی توسط دیگر شهرداری‌ها تامین شود.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه آقایان باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند، گفت: برخی مواقع دقت نمی‌شود و قسمت عمده مخارج استان را شهر کرج تامین می‌کند. این در حالی است که شهر با معضلات زیادی مواجه است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز برخی مواقع آقایان برای آزادی زندانی، رسیدگی به امور مساجد، بحث مهدویت در شهر و مسائل فرهنگی و غیره می‌گویند نمی‌توانیم هزینه کنیم، اعتباری وجود ندارد، گفت: اما به بحث حق جلسه که می‌رسد اوضاع طور دیگری می‌شود.

واکنش به افزایش ۵ میلیونی حق جلسه‌ها/مگر می‌شود با پول مردم فالوده خورد!

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه در حاشیه لایحه یک میلیاردی شورای شهر کرج برای تامین مسکن دو مدیر غیربومی، مسئله افزایش حق جلسه گم شده است، گفت: یک دفعه می‌بینیم ۱۵ میلیون پاداش برای مدیری که در جلسه بوده تصویب می‌شود و سقف حق جلسه به ۵ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه متن لایحه افزایش حق جلسه برخی کمیسون‌های بیرونی شورا را دیده‌ام که شش نفر مخالفت و شش نفر موافق داشته است، گفت: آقایان به این مسائل که می‌رسند دست و دلباز می‌شوند، مگر می‌شود با پول مردم فالوده بخورید، بترسید از روزی که باید حساب و کتاب پس بدهید.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به نکات انتخاباتی، گفت: اگر خواستار انتخاباتی پر شور هستیم همه باید به قانون احترام بگذاریم و دستگاه‌ها نظارتی را تضعیف نکنیم تا بتوانند بخوبی صلاحیت افرادی که قرار است قانون گذاری کنند را تایید کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در خصوص اقدامات جدید اطلاعات سپاه، گفت: اقدام مقتدرانه سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری شخصی که در حفاظت اطلاعاتی کشورهای مدعی بود و همچنین خنثی سازی ترور سردار سلیمانی قابل تقدیر است.

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی با این اقدامات نشان دادند که لحظه‌ای برای مقابله با دشمنان غفلط نخواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر