گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. سیاسی
گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان

گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان

ایمناخبرگزاری ایمنا |
ائمه جمعه سراسر استان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان‌ها به مهم‌ترین مسائل داخلی و خارجی مانند بیانات رهبر معظم انقلاب، پیاده‌روی اربعین، انتخابات مجلس، حمله نظامی ترکیه به سوریه و دستگیری روح‌الله زم اشاره کردند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ائمه جمعه سراسر استان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان‌ها به مهم‌ترین مسائل داخلی و خارجی مانند بیانات رهبر معظم انقلاب، پیاده‌روی اربعین، انتخابات مجلس، حمله نظامی ترکیه به سوریه و دستگیری روح‌الله زم اشاره کردند که در زیر گزیده‌هایی از آن‌ها را می‌خوانید:انتخابات، مسئله‌ای فراجناحی

حجت الاسلام مسعود سرافراز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: دوم اسفندماه سالجاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس و همچنین انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود که این موضوع مسئله مهمی است و هر کسی دل‌داده این انقلاب است باید تلاش کند که مردم حضور باشکوهی در پای صندوق‌های رای داشته باشند چرا که اینجا جای اهداف حزبی و جناحی نیست بلکه پای عزت و آبروی نظام در میان است.

وی خاطرنشان کرد: برای برپایی انتخابات باشکوه باید همه قانونمدار باشیم، مجریان، مردم، کاندیداها باید قانونمدار باشند چراکه قانون شکنی در شأن هیچ فرد و در شأن مسئولان کشور نیست.

امام جمعه فولادشهر افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار است اما مردم سالاری این نیست که بی حساب و کتاب هرکسی وارد انتخابات شود.

سرافراز گفت: مردم به قانون اساسی رای دادند و در قانون اساسی چنین آمده که شورای نگهبان ناظر انتخابات است، طبق اصل ۹۹ قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری خواهد بود.

وی تصریح کرد: وجود اختلاف نظر در جامعه اسلامی مایه برکت و درعین حال، دوقطبی کردن جامعه رفتاری منافقانه است از این رو طرح مسئله رفراندوم بوی دوقطبی کردن جامعه را می‌دهد که اصلا کار صحیحی نیست.دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود

حجت‌الاسلام علی امینی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه زرین‌شهر با بیان اینکه محبت امام حسین‌ (ع) همه عاشقان اسلام ناب محمدی را دور هم جمع کرد، اظهار کرد: دشمنان از وحدت و همدلی شیعیان بسیار هراس دارند و به همین دلیل با هزنیه‌های گزاف به دنبال ایجاد اختلاف بین شعیان دنیا و حتی اختلاف بین شیعه و سنی هستند، اما به یکباره حرکت بزرگ اربعین حسینی تمام نقشه‌ها و توطئه‌ها را نقش بر آب می‌کند.

وی ادامه داد: رسانه‌های خبری غربی و وابسته به استکبار جهانی در برابر پیاده‌روی اربعین این حرکت بزرگ جهانی سکوت اختیار کردند، خبرگزاری‌هایی که حتی بی‌ارزش‌ترین خبرها و اتفاقات جهان اسلام و حتی تجمع چند نفر در کشور را پوشش می‌دادند این واقعه عظیم را ندیده گرفته و تنها نظاره‌گر شکست برنامه‌های سردمداران خود هستند.

امام جمعه زرین‌شهر تصریح کرد: مردم ایران با عربستان هیچ مشکلی ندارند، اختلاف ما با عربستان مربوط به جنگ عربستان با یمن است، یمنی که مظلومانه مورد تهاجم قرار گرفت و صدها کودکان و زن و انسان بی‌گناه و بی دفاع به خاک و خون کشیده شد.

امینی گفت: همزمان با حضور نخست وزیر پاکستان برای صلح و میانجیگری بین ایران و عربستان در کشورمان، نفتکش ایرانی در نزدیکی بنادر عربستان مورد هدف قرار می‌گیرد اینجاست که دستان آمریکا و اسرائیل را می‌توان به وضوح مشاهده کرد.

وی خاطرنشان کرد: دنیا یکبار دیگر اقتدار اطلاعاتی سپاه را به نظاره نشست، دستگیری روح‌الله زم یک شاهکار اطلاعاتی بود که با برنامه‌ دقیق و پیچیده انجام و شبکه‌های اطلاعاتی و جاسوسی دنیا را به تعجب واداشت.پیاده روی اربعین نماد وحدت شیعیان

حجت‌الاسلام محمدحسن آقاحسینی درخطبه‌های نمازجمعه دهاقان، اظهارکرد: زیارت اربعین یکی از نشانه‌های مومنان و پیاده‌روی نیز نماد وحدت شیعیان است.

وی با اشاره به احادیث در رابطه با زیارت اربعین، گفت: گناهان کسی که به زیارت حضرت اباعبدالله (ع) به صورت برود بخشیده می‌شود و خانواده زائران نیز تا وقتی برمی‌گردند حفظ می‌شود.

امام جمعه دهاقان با بیان اینکه برخی از افراد پیاده‌روی را حرکتی سیاسی می‌دانند، تصریح کرد: باید ارزش‌های دینی حفظ و هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.ادامه راه امام حسین (ع) ضامن موفقیت مسلمانان

حجت الاسلام محمدتقی کرامتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان با بیان اینکه ۲۵ میلیون زائر از مذاهب مختلف جهان در مراسم اربعین حسینی شرکت می‌کنند، اظهار کرد: همانگونه که اسلام با جان فشانی و احیای خون سیدالشهدا (ع) زنده ماند این سیر خروشان جمعیت مردمی در اربعین حسینی موجب تقویت وحدت بین مسلمانان در استمرار مسیر سیدالشهدا (ع) خواهد شد.

وی تصریح کرد: مراسم اربعین حسینی هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود و جهان را تحت شعاع قرار می‌دهد، بنابراین همانگونه که قیام سیدالشهدا (ع) عامل حفظ و بقای دین اسلام شد عامل گسترش مکتب اهل بیت (ع) نیز خواهد شد.

امام جمعه گلپایگان افزود: حداکثر جمعیت شرکت‌کننده در مراسم حج به دو میلون نفر می‌رسد، اما جمعیت در اربعین حسینی به ۲۵ میلیون می‌رسد که نشان دهنده مقدمات ظهور امام زمان (عج) است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

کرامتی گفت: اگر شیعیان وحدت و همدلی و وفای عهدی خود نسبت به ائمه اطهار (ع) را تقویت کنند و با هم همراه و همدل شوند در دشمنان هراس ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به دستگیری روح الله زم، تاکید کرد: این فرد با اخبار کذب مشکلات زیادی را برای مسئولان نظام به وجود می‌آورد، اما سرانجام با درایت و هوشیاری سربازان گمنام اطاعات سپاه پاسداران به دام افتاد.

امام جمعه گلپایگان گفت: به گفته مقام معظم رهبری برای رسیدن به اهداف اصلی نظام و خط مشی اسلام باید حرکت سیدالشهدا (ع) را دنبال کنیم تا توطئه‌ها و جنایت‌های استکبار جهانی خنثی شود.عاشورا، حرکتی جهانی

حجت الاسلام محمد یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه شهر نطنز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع پاسداران دانشگاه امام حسین (ع)، اظهار کرد: خط‌ مشی سپاه یک وظیفه الهی بر اساس آیه قرآن و حدیث شریف حسینی آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان استوار است.

وی با بیان اینکه امروز جلوه‌ای از حرکت قیام امام حسین (ع) را در اربعین شاهد هستیم، تصریح کرد: پیام امام حسین (ع) برای هر انسانی با هر دینی آشنا است، چراکه عدالت یک امر انسانی است.

امام جمعه نطنز گفت: انسانیت و ظلم‌ستیزی شعارهای عاشورا بوده و این شعار متعلق به دین نیست و می‌بینیم که در حرکت اربعین از ادیان مختلف حضور پیدا می‌کنند.

یعقوبی با اشاره به موفقیت سپاه پاسداران در دستگیری روح الله زم، اظهار کرد: صلابت عوامل اطلاعاتی ایران در دستگیری مدیر شبکه اجتماعی معاند و خائن «آمد نیوز» که علیه نظام اقدامات مخرب و فراوانی انجام می‌داد نشان داد که صلابت و قدرت ایران یک حقیقت برای جهانیان است.

وی افزود: دستگیری فردی که توسط سرویس‌های اروپایی حفاظت می‌شد کار بسیار پیچیده و سختی بود که توسط نهادهای اطلاعاتی کشور انجام شد.طرح ایران، راهکار خاتمه مشکلات یمن

حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر بادرود اظهار کرد: راهپیمایی عظیم اربعین صرف نظر از اینکه تیری زهرآگین به چشم دشمنان اسلام است، محور آزادگان اسلام نیز هست، زیرا نه تنها شیعه و سنی بلکه از ادیان دیگر هم حضور دارند.

وی گفت: این راهپیمایی وابسته به هیچ دولتی نیست و حرکت مردمی است که هزینه آن هم توسط مردم تامین شده و باید گفت تجلی عواطف انسانی است.

امام جمعه بادرود با بیان اینکه در پیاده روی اربعین حسینی وحدت جامعه شیعه بر محور امامت فراتر از مرزهای جغرافیایی رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین زمینه‌ساز تحقق اهداف عاشورایی است.

قاسمی دستگیری مدیر کانال خائن آمدنیوز توسط اطلاعات سپاه اشاره کرد و با بیان اینکه سپاه با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی این نیروی مخرب را که در آشوب‌های ایران موثر بوده دستگیر کرد، گفت: وی علیه انقلاب و ارزش‌های انقلاب کار می‌کرد و تحت حمایت شبکه‌های جاسوسی فرانسه بود، اما سازمان اطلاعات سپاه وی را دستگیر کرد.

وی به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران برای میانجیگری بین ایران و عربستان اشاره کرد و افزود: ایران طرحی ارایه داده که منطقی و عاقلانه است و تاکید می‌کند جنگ پایان یابد و کمک‌های پزشکی به یمن ارسال شود و در مسئولیت یمن به مردم این کشور واگذار شود.شرایط کار و فعالیت برای جوانان فراهم شود

حجت‌الاسلام‌ سیدکریم امامی در خطبه‌های نماز جمعه تیران با اشاره به روند روبه رشد علمی، نظامی، پزشکی و اجتماعی کشور، اظهارکرد: جوانان زمینه‌ساز و مجریان این پیشرفت‌ها هستند، ولی شرایط سخت اداری مانع فعالیت بیشتر آن‌ها است.

وی افزود: شرایط کار و فعالیت جوانان برای پیشرفت کشور باید توسط مسئولان در رده‌های مختلف تسهیل شود و بروکراسی سخت اداری برای ارایه مجوز و تسهیلات بانکی کاهش یابد.

امام جمعه موقت تیران تصریح‌کرد: دشمنان سعی زیادی برای نابودی نظام و انحراف نسل جوان دارند و باید مدیران و مسیولان کشور در رده‌های مختلف فرصت را برای فعالیت‌های این قشر مهم جامعه فراهم کنند.

امامی شکست‌های پی در پی دشمنان را باعث افتخار نظام دانست و تصریح ‌کرد: دشمن فشار اقتصادی زیادی را به ملت ایران وارد کرده، اما مقاومت ملت ایران و ایستادگی‌های آن‌ها مانع از پیشرفت آن‌ها برای تحقق اهداف غلط شده است که اقتدار نیروی‌های مسلح در شناسایی و دستگیری افراد جاسوس و ضد نظام مایه امید است.

وی با اشاره به فرارسیدن اربعین امام حسین (ع) یادآورشد: این مناسبت و پیاده‌روی اربعین متعلق به تمام ادیان و دوستداران آن حضرت است و هر ساله شکوه این برنامه افزایش می‌یابد. کد خبر ۳۹۳۶۷۲

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
سوالی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکن از وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول شد. به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی عصر امروز یکشنبه موارد اعلام وصولی را به شرح ذیل اعلام کرد: طرح استفساریه بند الف ماده ۴۵ قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعهسوال ملی مسعود گودرزی نماینده ممسنی از وزیر راه و شهرسازی درباره علت بی ثباتی در بازار مسکنسوال ملی سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از وزیر کشور درباره علت عدم جلوگیری از قاچاق دام زنده در غرب کشورسوال ملی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر کشور درباره علت عدم اقدام موثر در زمینه جلوگیری از قاچاق دام زنده. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قریب به ۴۸ ساعت از اعلام یکباره و بی مقدمه خبر اصلاح قیمت بنزین می‌گذرد، مردم ایران هنوز در شوک ناشی از این افزایش هستند. نیروهای انتظامی هم سعی در مدیریت این اعتراضات مسالمت آمیز داشتند. غارت فروشگاه‌ها و به آتش کشیدن خودروهای شهروندان از دیگر اتفاقات تلخ چند ساعت گذشته در چند نقطه ایران است. بهبهان، قائمشهر، کازرون، اسلامشهر و شهریار دیگر شهرستانهایی هستند که گزارش‌ها حکایت از انحراف اعتراضات مردمی به سمت خشونت و تخریب اموال عمومی یا آسیب رساندن به اموال شهروندان دارد. در این میان فقدان اطلاع رسانی دقیق دولتی‌ها از ابعاد مختلف طرح اصلاح قیمت بنزین و نیز طرح اعطای حمایت‌های معیشتی کاملا محسوس است و به نظر می‌رسد خلاء آن در مقطع کنونی تنها با مواجه مستقیم رئیس جمهور و به میدان آمدن وی قابل جبران است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

سرنوشت عروس خاورمیانه در هاله‌ای از ابهام

ایسنا15 دقیقه قبل

سرمایه گذاری نیروی هوایی آمریکا بر پرنده‌های نظامی یکبار مصرف!

اقتصاد آنلاین18 دقیقه قبل

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا21 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک22 دقیقه قبل

اعلام نحوه دریافت «دیپلم مجدد»

ایسنا22 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک23 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1