دشمن درصدد ایجاد دوقطبی و دوصدایی در کشور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
دشمن درصدد ایجاد دوقطبی و دوصدایی در کشور است

دشمن درصدد ایجاد دوقطبی و دوصدایی در کشور است

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعه کرمان گفت: آنچه که دشمن تلاش می‌کند به آن برسد ایجاد دوقطبی و دوصدایی در کشور است و امروزه جای بسیار تعجب است که بعضی‌ها در مسئولیت‌های بالا طوری حرف می‌زنند که کشور دچار دوقطبی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان اظهار داشت: پیامبر برای اینکه دنیا را تغییر دهد در سه محور اساسی کار کردند، تلاش برای بالا بردن شناخت و معرفت جامعه، تلاش برای الگوسازی در جامعه و در مسئولیت و حاکمیت، انسان‌های متناسب با لیاقتشان و شایستگی گماشته شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان درباره خطر فتنه افزود: یکی از دردهای بزرگ جامعه در نگاه امیرالمومنین فتنه‌ها و درد بعدی انحرافات است، خواص به‌دلیل اینکه فهم و تحلیلشان دچار ایراد شد دنباله‌رو فتنه می‌شوند چون جریان غالب جریان فتنه و انحراف است و توده مردم را دنبال خود راه می‌اندازد.

وی افزود: وقتی در فتنه‌ای خواص دچار شک و تردید شوند مردم هم به طبع خواص دچار اشتباه می‌شوند چنانچه در کربلا تعداد زیادی از خواص دچار شک و تردید شدند که بعد از حادثه کربلا متوجه اشتباه خود شدند و از آن قیام توابین صورت گرفت که دیگر بی‌فایده بود و در تاریخ اسلام تاثیری نداشت.

علیدادی‌سلیمانی با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و صادرات عنوان کرد: امیدواریم مسئولان بستر مناسبی برای هر دو فراهم آورند و با توجه ویژه نگاهشان به داخل کشور باشد و طوری عمل کنند که دیگران به ما نیاز داشته باشند.

وی با تشکر ویژه از اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توانست سرشبکه سایت ضد انقلاب «آمد نیوز» روح‌الله زم را با اینکه تحت حفاظت اطلاعات کشورهای معاند جمهوری اسلامی بود دستگیر کند، و همچنین هم‌دستان وی در داخل و خارج کشور شناسایی شوند، افزود: این عملیات موفق نشان دهنده این است که هر کسی که دستش را به دشمن دهد در امنیت نیست.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

امام جمعه کرمان درباره اربعین حسینی گفت: یکی از زیباترین جلوه‌های تشکیل امت واحده را در اربعین شاهدیم و همچنین اربعین بسترساز مناسبی برای ظهور است اگرچه آغاز زیارت اربعین از کاروان کربلا آغاز شد اما امروز به یکی از بزرگترین حرکت‌های پاک و ارزشمند تبدیل شده که در دنیا نظیر ندارد.

وی گفت: اربعین حرکتی است که سیر خروشان امت اسلامی و امت آزاده جهان را برای رسیدن به قلب تپنده کانون مردانگی و شهامت و شرافت امت به تصویر کشانده، در این حرکت می‌خواهند به دنیا ثابت کنند اگر حسین‌بن علی (ع) و یارانش مظلومانه شهید شدند امروز تبدیل شده به کانونی که همه آزادگان و مسلمانان را از اقصی نقاط جهان به خود جذب کرده است.

علیدادی‌سلیمانی درباره شرایط مذاکره و ایجاد دوقطبی در کشور افزود: وقت عبور از مذاکره فرا رسیده است گفتمان غالب مذاکره کنندگان ما در دنیا باید «توبه استکبار» باشد و باید مراقب باشیم حرف‌هایی که جامعه را تبدیل به دوقطی می‌کند کنار بگذاریم.

وی بیان کرد: دشمن با تمام قوا به جنگ با جمهوری اسلامی آمده است آنچه که دشمن تلاش می‌کند به آن برسد ایجاد دوقطبی و دوصدایی در کشور است و امروزه جای بسیار تعجب است که بعضی‌ها در مسئولیت‌های بالا طوری حرف می‌زنند که کشور دچار دوقطبی شود.

امام جمعه کرمان ادامه داد: باید متحد همراه و همدل با رهبری از نظام اسلامی دفاع کنیم ما در یک قدمی پیروزی هستیم وقتش است که جلوی فتنه‌ها را بگیریم امروز تحریم و تهدید نظامی برای ما دیگر رنگی ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اخطاریه شماره ۵۷ سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش تجمعی و سنگین باران و برف تا پایان هفته در تعدادی از استان‌های کشور، نسبت به آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و اختلال تردد در محور‌های مواصلاتی در این مناطق هشدار داد.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
دینا با بغض گفت: چند روز بعد او را سوار بر خودرو در یکی از خیابان‌های محله مان دیدم. نظریه پزشکی قانونیبا این شکایت، زن جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان آزار و اذیت او را تایید کردند. بی گناهمپسر جوان در بازجویی‌ها آزار و اذیت زن ماساژور را انکار کرد و گفت که دینا به دروغ چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. وی افزود: من با دینا دوست بودم و با هم رابطه داشتیم و لباس‌هایی که به پزشکی قانونی ارائه داده مربوط به آخرین ملاقات مان با هم بوده است. من او را به زور مورد آزار قرار نداده‌ام.
تابناکتابناک1 روز قبل
وضعیتی که هنوز تقریبا رفع نشده است. رویدادی که حالا و در سایه اظهارنظر‌هایی مانند سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است که «اختلال» نامیدنش صحیح نیست و می‌بایست آن را نتیجه تصمیم مسئولان ارشد خواند و رویکرد ایشان برای کاهش التهابات قلمدادش کرد. اینکه با قطع اینترنت در این ابعاد فراگیر و وسیع، خواسته یا ناخواسته همه مردم را مخالف تصمیم بنزینی اخیر و از آن فراتر، در صف معترضان دسته بندی کرده‌اند. انگار نه انگار که می‌بایست شرایط را برای رفع احتیاجات این روز‌های مردم مهیاتر از قبل کرد. تصمیمی که اگر اینترنت در دسترس همگان بود، شاید اتخاذش غیرعاقلانه به نظر می‌رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر11 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف19 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز20 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل