ای کاش خاوری را هم مثل زم دستگیر کنند/ کیهان با دوقطبی‌سازی در پازل دشمن بازی می‌کند/ کشتن یک فرد با عربده‌کشی، قتل غیرعمد نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
ای کاش خاوری را هم مثل زم دستگیر کنند/ کیهان با دوقطبی‌سازی در پازل دشمن بازی می‌کند/ کشتن یک فرد با عربده‌کشی، قتل غیرعمد نیست

ای کاش خاوری را هم مثل زم دستگیر کنند/ کیهان با دوقطبی‌سازی در پازل دشمن بازی می‌کند/ کشتن یک فرد با عربده‌کشی، قتل غیرعمد نیست

الفخبرگزاری الف |
بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل چهار مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

خبر دستگیری رو‌ح‌الله زم، سرشبکه آمدنیوز با واکنش مخاطبین الف همرا شد. عموم نظرات حاوی تشکر از سپاه و خوشحالی بابت به‌دام انداختن این فرد بود. برخی دیگر از نظرات را می‌‌خوانید:

*شما را بخدا خاوری و شیخ الاسلام و … رو هم اگه میتونین دستگیر کنین.

*درسته که نفس عمل با هوشمندی زیاد بوده و کار عملیاتی سنگینی بوده ولی انصافا ارزششو نداشت! الان اون بابا احساس میکنه وزنه‌ای بوده، در حالی که به نظر من از هر لحاظ در حد دشمن هم نمیشد بیاریش!!

*به هر حال ایشان با همکاری کسانی در داخل دست به این اقدامات میزد اگر هم فرض کنیم 90 درصد اقدامات و بقول خودش افشاگری دروغ و الکی باشد باید کسانیکه برای آن 10 درصد اقداماتش که از طرف کسانی در داخل پشتیبانی میشده ،آن افراد هم در هر رده ای شناسایی و به مجازات خیانت برسند وگرنه بنظر من خستگی به تن سربازان گمنام خواهد ماند.بی صبرانه منتظر شناسایی و مجازات همکاران نفوذیش هستیم.

*الان دستگاههای اطلاعاتی دنیا صف می‌کشند برای اموزش اطلاعاتی. اگر اقتصاد را هم مانند این کارها و نظامی و سیاسی به ان حد برسانید یعنی می‌تونم بگویم ابر قدرت جدید در دنیا می‌شویم. یعنی می‌شود اقتصاد را هم به این درجه رساند؟

*اکثر مردم متوجه شدن که متاسفانه، اکثر افرادی که خودشون رو طرفدار انسانیت و حقوق بشر میدونن، در قالب افشاگری و روشنگری، اغلب، اخبار جعلی رو وارد اخبار صحیح میکنن تا به اهداف کثیفشون برسن... راه نجات شفافیت قانونمند رسانه های داخلیه.

***

«حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت» عنوان یادداشتی بود که درباره وظایف دولت در زمینه ورود زنان در ورزشگاه در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربران الف درباره این یادداشت خواندنی است:

*احمدی نژاد گفت زنان به ورزشگاه برن ولی همین به اصطلاح معتدلین مخالفت کردند. مردم باید بدونند که نزدیک انتخابات میشه بجای طرح مسایل مهمی مثل معیشت و تصویب قانون شفافیت به این مسایل میپردازند تا در اثر دوقطبی که ایجاد میشه ماهی خودشون صید کنند

*یک عرف در جهان قرن ٢١ وجود دارد. بازنده آن است که نتواند سیستم را با عرف و قوانین جهان منطبق و یا نزدیک نماید، باید اساتید و علما و فقها و اندیشمندان بنشینند راهی و راههایی برای انطباق با عرف و قوانین جهان بیابند. ببینید ربا خواری بانکی در جهان غرب حرام نیست اما نرخ سود بانکهایشان در حال حاضر یک یا دو درصد در یکسال است! اما ربا خواری در اسلام حرام و جنگ با خدا اعلام شده اما نرخ سود بانکی در کشور عزیزمان ١٨ تا ٢٢ درصد است و در بازار تا ٤٨ درصد!

*بانوان حق دارند که در ورزشگاه باشند و حق، مسئله اى نیست که که بگین اولویت داره یا نه

*اگر اولویت اول دولت رفع مشکل دیدن فوتبال مردان توسط زنان شد این یعنی تأخیر بیشتر در حل مشکلات مهمتر زنان مانند ازدواج و … زنی که بگوید باید اولویت اول دولت ورود زنان به ورزشگاه‌ها باشد یا معنای اولویت را نمی‌داند یا فردیست -ضمن عذرخواهی- خودخواه که تأخیر در حل مشکلات مهمتر زنان دیگر برایش مهم نیست!

*(در پاسخ به کامنت بالا) زنها تا کی ورزشگاه نروند تا مشکلات در اولویتشان حل شود لطفا تاریخ دقیقش را بفرمایید تا آن زمان صبر کنند و از رفتن به ورزشگاه منصرف شود. سالها است هر چه می گوییم می گویند اولویت اول مردم نان و اقتصاد و بیکاری و ازدواج است. جالب اینکه این معضلات هیچوقت حل نشده و گمان هم نمی کنم تا سال های سال در این مملکت حل شود ..

*واقعیت این است که حضور زنان در ورزشگاهها با اون جو عالی اخلاقی!!! فضیلتی نیست که عدم آن به زنان لطمه‌ای وارد کند و موجب خسران یا نقصان دنیوی و اخروی و معنوی و فرهنگی ایشان گردد

ولی به یقین بدانید گام‌های بعدی این است که ورزشگاهها ی ایران شود عین کشور‌های غربی آیا این هم مخالف صریح اسلام نیست؟!

*فتوای مراجع برای مقلدینشون لازم الاجراست. بعضی‌ها ممکنه اصلا مسلمان نباشند یا اصلا اعتقادی به هیچ دینی نداشته باشند و یا اینکه مرجعشون حضور بانوان رو دارای اشکال نداند.

*کسانی که چالش ورزشگاه رفتن بانوان را مانع رسیدگی به اولویت‌های اقتصادی می‌دانند، از موضع خود کوتاه بیایند و دست از مخالفت و.. بردارند تا با حل شدن این چالش بشه به اولویت‌ها رسید. چرا در مسایل توقع داریم همیشه طرف مقابل کوتاه بیاید چون مسئله اولویت ندارد اما خودمان حاضر نیستیم یک قدم از موضعمان عقب بنشینیم.

***

یادداشتی با عنوان «دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!» در نقد تیتر روزنامه کیهان در الف منتشر شد که برخی از نظرات مخاطبین درباره این مطلب را می‌خوانید:

*تحلیل کیهان برگرفته از نص صریح قرآن و سیره‌ی نبوی و علویست. روحانی میگه بهشت زوری نیست. اما نمیگه چرا جوان‌های مردم رو به زور داره به جهنم میبره. ایکاش یه کلاه هم سر دختر و همسر خودشون بذارن و با لباس کوتاه و آنچنانی و یه شیپور به دستشون بدن بیارن تا‌ما دلسوزی برای مردم رو باور کنیم

* (در پاسخ به کامنت بالا) شما نرو استادیوم شما برو نماز جمعه. شما لباس کوتاه نپوش لباس بلند بپوش. شما شیپور نزن. اصلا برو اذان بگو. اما حق نداری به کسانی که متفاوت با تو فکر می‌کنن چیزی رو اجبار کنی همانظور که تو دوست نداری دیگران تو رو مجبور به کاری و رفتای بکنند.

*کیهان تیترش بنظر میرسه از جهت دوقطبی سازی و قیاس یک حرکت منفی با یک حرکت با ارزش مثبت بالا، مناسب نیست اما سوالاتی که در این متن اومده واقعا بنظر غلطه. چندان نبودن جلوه های زیبای پیاده روی اربعین در رسانه های لیبرال واقعا قابل فهم نیست؟ چرا پیچوندید که تو رسانه های دیگه اومده؟ چرا لیبرال ها بهش نپرداختن؟

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

*یکی در صفحه اینستاگرامش یه عکسی گذاشته بود از مبارزات قبل انقلاب. دو تا زن که یکی چادری و یکی بی حجاب بودن که هر دو داشتند شعار میدادند و انقلاب پیروز شد. اما یکی از دردهای تلخ این انقلاب و نظام این است که برخی فکر میکنند انقلاب حاصل دست آنها بوده و چون اینطور فکر میکنند گمان میکنند انقلاب ملک آنهاست و بقیه هم باید حراف آنها را تایید کنند درست مثل تفکر ترامپ! و حالا هم کیهان فکر میکند و هم تفکر خودسرانه خودش را قبول دارد و هم توقع دارد همه بگویند صحیح است! ای کاش به جای سرزنش توهین آمیز چند هزار زن که خواستار تماشای بازی کشورمان بودند به تشویق چند میلیون زنی میپرداخت که به شوق اربعین به کربلا رفته‌اند.

*هر وقت اتفاقی باب میل جناحی نباشه ،به همین روش برخورد میکنند. از اونجایی که هیچ استدلال منطقی ندارند با استدلال خنده دار سعی در توجیه دارند(توجیه نسبت جمعیت زنان به تعداد تماشاگر واقعا خنده دار است) حتما انتظار داشتن دخترا برای این بازی بلیط تهیه کنه. اگر فقط کمی، کمی انصاف داشته باشند حضور این تعداد خانوم رو بیش از انتظار می بایست برآورد کنند.

*حالا نمیشه هر کس دلش خواست بره ورزشگاه و هر کس دلش خواست بره پیاده روی اربعین و کسی رفتار و انتخاب مردم را نقد نکنه؟ بعد سالها درک این موضوع که اعمال زور و بگیر و ببند و این نوع تبلیغات هیچ تاثیری بر عقاید مردم نداره نبوغ خاصی نمی‌خواد

*اولا دوقطبی سازی از شگردهای دولت روحانی بوده و هست، دهها مثال میشه آورد از صحبت هاش در مناظرات انتخاباتی بگیرید تا سخنرانی هایش در جمع مردم و میتینگ ها. حالا حامیانش که در سال 88 با آن رفتارهای ضددموکراسی خودشان حتی فضای خانواده ها را دوقطبی کرده بودند و مردم رو به جان هم انداخته بودند، از تیتر کیهان بابت دوقطبی سازی، نگران و برآشفته شده اند؟!! تا این حافظه تاریخی ضعیف ما وجود داره جای مثبت و منفی همیشه در کشور ما جابجا میشه و  بدهکار طلبکار میشه.

*متاسفانه کیهان با وجود ادعای انقلابی اکثر ا تو دام رسانه‌های خارجی میفته و دقیقا مشغول اختلاف افکنی بین مردم و بخصوص جوانها میشه که این موضوع صد در صد ضرر نظامه.

*چه بسا افرادی که هم به استادیوم بروند و هم به پیاده روی اربعین، چه بسا افرادی که به هیچکدام نروند. وانگهی اینها افراد عاقل و بالغی هستند که برای وقت فراغتشان تصمیم می‌گیرند چه کار کنند، حالا به دیگر افراد چه ارتباطی دارد؟ هنوز بعد از این همه سال یک عده یاد نگرفته اند که بر زندگی خودشان تمرکز کنند و وضعیت خودشان را بهبود ببخشند به جای دخالت در کار دیگران!

***

«انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم» از مطالب پربحث این هفته الف بود. چند کامن برگزیده درباره این مطلب را می‌خوانید:

*خیلی وقتها یه چیزهایی اگر در ضمیر فرد باشند و یا حتی در محیط خصوصی انجام شوند جرم نیستند اما همون کار اگر علنی شود و تبعات اجتماعی داشته باشد میزان مجازات هم به تناسب اثر اجتماعی اش مجازات میشه. شما جیب یکی رو مخفیانه در خیابون بزن با همون جیب زدن همراه با کشیدن عربده و بالا بردن چاقو بدون هیچ استفاده از اون خیلی فرق داره از شش ماه حبس تا اعدام. هرچند مشکل اساسی از ساختارهایی است که آدم های بی بوته ای مثل اینها را به وضعیت های اقتصادی بالا میرسونه. اون ر ا باید علاج کرد

*بزرگترین مجازات برای این آدم محرومیت مادام العمر از رانندگیه. اگر در اینصورت رانندگی کرد مثل کسی هست که بدون گواهینامه رانندگی کنه و تصادف کنه، حکم قتل عمد رو داره

*عمدا که کسی را نکشته! انتظارتان چیست؟ می‌خواهید حکم اعدام بدهند؟! به خاطر جمله‌ای که گفته می‌خواهید برای همیشه از رانندگی محرومش کنید؟ خوشبختانه معمولا قانون را با منطق و عقل می‌نویسند و نه با احساس!

* (در پاسخ به کامنت بالا) وقتی شما بتونی انقدر راحت یه نفرو بکشی حالا به عمد یا غیر عمد و مشکلی از نظر تبعات اون نداشته باشی این امر نشان دهنده ضعف قانون هست. قانون باید حافظ منافع همه مردم باشه به هر حال تو هر جامعه‌ای فقیر و غنی وجود داره اگر قرار باشه طبقاتی از جامعه بدون ترس از عواقب کارشون هر کاری خواستن بکنن اون جامعه چه فرقی با جنگل داره.

*چطور کسی میتونه وحشیانه رانندگی کنه و اطمینان به حمایت قانونی هم داشته باشه و بعد متکبرانه جواب مردم و پلیس رو بده.  لازم نیست مجازات قتل عمد الزاما برای اینها اجرا بشه، ولی لااقل قانونی باشه که سقف مجازات به قتل عمد برسه، که لااقل موقع عربده کشی این افراد، ذره ای ترس از حداکثر مجازات بخاطر اعمالشون داشته باشن. حالا قاضی با توجه به شرایط پرونده و مستندات باید بررسی و حکم بده.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: السدح-جلوه‌های جشن هفته وحدت در یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از صنعا، میلاد پیامبر اکرم (ص) برای یمنی‌ها مناسبتی ویژه، و تاریخ یمن، بیانگر عشق این ملت به حضرت محمد مصطفی (ص) و خاندان پاک ایشان است. حضور این جمعیت بزرگ در خیابانها، همزمان با تهدیدها و بمباران جنگنده‌های سعودی، گوشه‌ای از عشق و وفاداری مردم یمن به رسول گرامی اسلام و خاندان مطهرش را بازنمایی می‌کند. شهروند یمنی می‌گوید: پیوند یمنی‌ها با پیامبر اسلام قدیمی و ایمانی است و این جشن بزرگ مردمی، جلوه‌ای از شکوه عشق ملت یمن و پیامی آشکار به جهانیان است که در سراسر یمن موج می‌زند. وحدتی که از پنج سال گذشته تاکنون متجاوزان را سردرگم کرد و در آینده نیز حفظ خواهد شد تا متجاوزان و اشغالگران، با خفت و خواری یمن را ترک کنند. در حالی که عربستان سعودی و متحدان آن سرگرم لهو و لعب هستند، یمنی‌ها بر عشق و علاقه خود به رسول الله (ص) و خاندان ایشان می‌افزایند.

ماجرای شعار دادن در زمان سخنرانی روحانی در جمع مردم یزد چه بود؟ + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، همزمان با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در میدان امیرچخماق یزد عده‌ای از شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها گله مندی صنفی درج شده بود، انتقادهایی را به سیاست‌های اقتصادی دولت مطرح کردند. مضمون پلاکاردها بیشتر مربوط به وضعیت نیروهای شرکتی، وضعیت آب برای کشت زمین‌های کشاورزانی و وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و گلایه‌مندی از دولت برای گرانی بود. این عده در بخشی شعارهای خود حل معضلات اقتصادی نظیر گرانی را از دیگر مطالبات خود از رئیس جمهور عنوان کردند. این افراد که صدای شعارهایشان در جمعیت حاضر گم شده بود، تاکید داشتند که مشکلات موجود با سخنرانی قابل حل شدن نیست. واکنش آشنا به سخنان رئیس‌جمهور در یزدحسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور نیز در توئیتی درباره سخنان رئیس جمهور در جمع مردم یزد گفت: یزد امروز شاهد ارائه یک بیانیه و آمار رسمی برای مواجهه با فساد سازمان‌ یافته‌ بود.

انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک سوریه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، فعالان شبکه‌های اجتماعی تصاویری را از نخستین لحظات انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک در سوریه پخش کردند که در این انفجار چند نفر کشته و زخمی شدند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
در جریان سخنرانی رئیس جمهور در یزد، شمار کمی از حاضران شروع به دادن شعارهایی کردند. اگرچه شعاردهندگان تعدادشان کم بود و صدای آنها چندان شنیده نمی‌شد، حسن روحانی در سخنرانی خود به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: صدای شما مردم، صدای این چند نفر جوان نیست. به گزارش «انتخاب»، روحانی با بیان اینکه اختلاف خواست آمریکاست، ادامه داد: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود. گرچه آن عده بسیار معدود و کم در کشورند اما همان عده معدود و کم را هم به اسلام دعوت می‌کنیم. سخنرانی رییس جمهور در جمع مردم یزد از دقایقی پیش در مجموعه فرهنگی تاریخی امیر چخماق یزد آغاز شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، مهمترین دستور کار امروز مجلس استعفای کاظم جلالی نماینده تهران بود، دستورکاری که با برخی حواشی همراه بود. از نقش فوت دختر آقای سفیر در استعفای زودهنگام جلالی تا کنایه به شورای نگهبان و انتقادات تند از برجام و FATF. غلامرضا تاجگردون که در موافقت با استعفای جلالی پشت تریبون رفته بود به شوخی گفت: مردم و شورای نگهبان زورشان به آقای جلالی نرسید، لذا نمایندگان باید همت کنند که ایشان از مجلس بروند. آقای جلالی مواظب حزب کثیف توده باش؛ آقای جلالی روسیه یک جای عادی نیست. مخالفت من این است که آقای جلالی از پس ترفندهای روسیه بر نیاید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که در سطح استان یزد و در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: اجرای طرح‌هایی با این وسعت به معنای حرکت در مسیر ایجاد تحول بزرگ در سطح استان یزد است. رئیس جمهور افزود: برای بخش راه و راه‌آهن استان ۵۲۵ میلیارد تومان اختصاص دادیم، ضمن اینکه با تأمین اعتبارات لازم به دنبال تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی هستیم. رئیس جمهور گفت: اقدامات و اعتبارات لازم برای تأمین آب آشامیدنی یزد برای ۳۰ سال آینده در نظر گرفته شده است و اجرای آن را با قوت ادامه خواهیم داد. ضمن اینکه در خصوص اجرای پروژه‌ها در استان یزد بانک‌ها اعتبارات خوبی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند. رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه‌های گردشگری این استان است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

علام وصول سؤال یک نماینده مجلس از وزیر راه

تسنیم1 روز قبل

ممکن است FATF اطلاعاتی را از ما طلب کند که برای دشمنان ما مفید باشد

افکارنیوز7 ساعت قبل

امان برای تیم‌ملی خوش‌یمن است؟ / ایران و عراق شبیه‌تر از هر ۲ تیم به یکدیگر

ایسنا1 روز قبل

رییس صندوق حمایت از قهرمانان: گره‌های کشور با استفاده از پیشکسوتان باز می‌شود

ایسنا12 ساعت قبل

معاون وزیر صمت: قیمت ۶۰ تا ۷۰ درصد کالاهای اساسی سیر نزولی داشته است

فارس14 ساعت قبل

رایج‌ترین اشتباهات هنگام مسواک زدن

رکنا1 روز قبل

والورده: با مسی هر چیزی ممکن می‌شود؛ غیرممکن است که به مسی وابسته نباشیم

طرفداری1 روز قبل

هاشمیه متقیان نایب قهرمان شد و سهمیه توکیو ۲۰۲۰ را کسب کرد

میزان‌آنلاین14 ساعت قبل

خبر جدید روحانی/ وعده حمایت جدید مالی دولت به ۱۸ میلیون خانوار ایرانی از ماه آینده

تسنیم14 ساعت قبل

دموکرات راه جمهوریخواهان را می‌روند؟ تاجر مسلکی دیگر از قماش الاغ‌ها

خبرآنلاین13 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها