اولین کارگاه خیاطی مادران کودکان کار در خرم آباد افتتاح شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
اولین کارگاه خیاطی مادران کودکان کار در خرم آباد افتتاح شد

اولین کارگاه خیاطی مادران کودکان کار در خرم آباد افتتاح شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
اولین کارگاه خیاطی مادران کودکان کار در مرکز حمایتی ـ آموزشی کودک و خانواده آرزوهای نهان شهرستان خرم آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، فاطمه زهرا توکلی با اشاره به جایگاه ویژه کودکان کار گفت: ۴ گروه از اقشار آسیب پذیر جامعه مثل کودکان، زنان، سالمندان و معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که بحث کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و مادران کودکان کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف، کودکی که می‌بایست ایام کودکی خود را در دنیای بازی، نشاط و تفریح بگذراند، سر از کارگاه‌ها و خیابان‌ها در می‌آورد و معضلاتی گریبان کودکان و خانواده‌های آنها را می‌گیرد که به عنوان یک پدیده و یک آسیب اجتماعی باید از این معضلات نام برد.

سازمان بهزیستی تنها متولی کودکان کار و خیابانی نیست

مدیر کل بهزیستی لرستان با اشاره به ساماندهی کوکان کار افزود: سازمان بهزیستی تنها متولی کودکان کار و خیابانی نیست و طبق مصوبه هیئت وزیران ۱۱ دستگاه، مسئول ساماندهی این کودکان می‌باشند.

وی تصریح کرد: ظرف دو سال گذشته سه مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در استان راه اندازی شده است و در یک غربال در سطح استان ۵۳۲ کودک کار شناسایی شدند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

توکلی با اشاره به ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی در مراکز حمایتی و آموزشی گفت: دو هدف عمده در این مراکز، حمایت و آموزش کودکان می‌باشد که در قسمت آموزش، اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و حجم آموزش‌های ارائه شده قابل تحسین می‌باشد و در بحث حمایتی هم از آنجا که توانمندسازی چند بعدی است سعی شده که از دستگاه‌های دیگر کمک گرفته شود و تفاهم نامه هایی هم در این راستا امضا شده است.

از بیمارستانهای خصوصی برای درمان رایگان این کودکان نیز بهره برده‌ایم

وی ادامه داد: در بحث درمان کودکان کار از خدمات بسیج پزشکی برای غربالگری سلامت استفاده شده و از بیمارستانهای خصوصی برای درمان رایگان این کودکان نیز بهره برده‌ایم.

این مسئول خاطر نشان کرد: بحث توانمندسازی خانواده در اولویت قرار دارد و تا کنون حدود ۵۰ مادر در این راستا توانسته‌اند از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره مند شوند.

توکلی افزود: این مرکز اولین کارگاه خیاطی مادران کودکان کار است و امیدواریم راهی برای پیشرفت و اشتغال در این زمینه باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشی متفاوت

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از ۵۰ سال از تاسیس تئاتر شهر فرسودگی تجهیزات این مجموعه در طی سالها پاسخگوی نیاز امروز کارگردانان هنری تئاتر نیست. شرکتی دانش بنیان از دانشجویان دانشگاه شریف ما را به یک تور پشت صحنه برد.

فیلم | خاطره همایون شجریان از موتورسواری با علیرضا قربانی

همشهریهمشهری2 روز قبل

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

فیلم | اجرای زنده همایون شجریان و علیرضا قربانی از آلبوم مشترک‌شان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

دستاوردهای جدید در حوزه پوست و مو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اتفاقاتی که شاید برای افراد دیگر شبیه یک جک باشد اما واقعیت این است که این حوادث رخ می‌دهد. ماجراهایی که شاید خیلی‌ها با آن دست و پنجه نرم نکرده باشند، من ارتباطم را با آن فضا قطع نکرده‌ام، البته این را هم باید بگویم که این موضوع کار را سخت‌تر می‌کند. مجری برنامه «ماه عسل» در بخش دیگر از صحبتهایش در رابطه با تعداد کم دوستانش گفت: اینکه من دوستان کمی دارم اصلا به این دلیل نیست که من آدم محتاطی هستم. وی در ادامه صحبتهایش گفت: امسال در ماه عسل اتفاقات بی نظیری دیدیم همانند آن کاریکاتور اوباما که به ماه عسل آمده بود و یا سال پیش که طرح آمدن اسکولاری به برنامه را کشیده بودم. من پایین رفتم و آن مادر و دختر به من گفتند شما با آبروی من بازی کرده‌اید، برادر شما به خواستگاری دختر من آمده، پولی از ما گرفته و رفته است.

نظرها

اخبار بیشتر