مجازاتم این نبود که از فوتبال کنارم بگذارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. ورزشی

مجازاتم این نبود که از فوتبال کنارم بگذارند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: الان فتحی یک چیزی می‌گوید و استراماچونی یک چیز. معلوم نیست کی به کی است. بگذارند استراماچونی کارش را بکند.

به گزارش وانانیوز، مجاهد خذیراوی. از آن استعداد‌های ناب. هنوز بعد از سال‌ها درباره‌اش با حسرت حرف می‌زنند. می‌گویند کاش او از فوتبال حذف نمی‌شد. با مجاهد آرزو‌های بزرگی داشتیم که تمام آن‌ها پرپر شد. خذیراوی این روز‌ها دور از فوتبال است. با او درباره آخرین وضعیتش و البته گذشته‌ها گفت‌وگویی داشتیم.

*مجاهد همه را بی‌خبر گذاشته‌ای. این روز‌ها کجا هستی و چه می‌کنی؟

متأسفانه پدر خانمم فوت شده و در این چند روز درگیر مراسم او بوده‌ایم.

*چرا؟ چه اتفاقی افتاد؟

به امامزاده داوود رفته بود برای زیارت. متأسفانه در حرم قلبش می‌ایستد و عمرش را به شما می‌دهد.

*خدا رحمت‌شان کند.

ممنون. خدا رفتگان شما را هم بیامرزد.

*مجاهد کلا از فوتبال دور هستی؟

تا برج سه و چهار در لیگ دسته سه به عنوان مربی- بازیکن تیم پیشگامان تهران بودم. این تیم هم در لیگ ماند. همراه با توکلیان به این تیم رفته بودیم. چند بازیکن اضافه کردیم که جواب گرفتیم. اما برای فصل جدید هنوز وضعیت مشخص نیست و منتظریم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

*پس جایی مشغول نیستی.

نه، فعلا بیکارم و در فوتبال حضور ندارم.

*نتایج استقلال را دنبال می‌کنی؟

بله، مگر می‌شود یک استقلالی نتایج و اتفاقات استقلال را دنبال نکند؟ این باشگاه زندگی ما بود و هست.

*استقلال دوباره فصل را بد شروع کرد. الان شرایط تیم را چطور می‌ببینی؟ به این استقلال امیدوار هستی؟

اگر شرایط خوب باشد و بگذارند که استراماچونی کار کند به نظر من استقلال موفق می‌شود. من کلا فوتبال ایتالیا را دوست دارم. به مربیان ایتالیایی هم علاقه دارم. آن‌ها از لحاظ نظم تیمی عالی هستند. استراماچونی هم مربی خوبی است که به استقلال آمده و اگر بگذارند کار کند، به نظر من موفق می‌شود. الان فتحی یک چیزی می‌گوید و استراماچونی یک چیز. معلوم نیست کی به کی است. بگذارند استراماچونی کارش را بکند. فراموش نکنید امسال استقلال چقدر تغییرات داشت.

*منظورت جدایی بازیکنان است دیگر.

بله، ۱۶ بازیکن از تیم رفتند. خیلی از آن‌ها بازیکنان خوب و باتجربه‌ای بودند. من نمی‌دانم چرا باشگاه یکی از این بازیکنان باتجربه را نگه نداشت. شما بازیکنانی مثل مهدی رحمتی، پژمان منتظری و خسرو حیدری را در اختیار داشتید. این‌ها بازیکنان خوبی بودند و هر تیمی آرزو داشت چنین مهره‌هایی در اختیار داشته باشد. حداقل یکی از این سه بازیکن را نگه می‌داشتید. به نظر من باشگاه در این زمینه خوب عمل نکرد. باید طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که حداقل یکی از آن‌ها بماند. موقعی عمل کردند که دیگر دیر شده و این بازیکنان رفته بودند.

*فکر می‌کنی امسال استقلال شانسی برای قهرمانی داشته باشد؟ خیلی از طرفداران هنوز ناامید هستند.

استقلال نتایج خوبی به دست نیاورده است. این را نمی‌توان کتمان کرد ولی زمان زیادی از شروع رقابت‌های لیگ برتر نگذشته است. اگر بگذارند این استقلال مدعی قهرمانی می‌شود. من شک ندارم. فقط لازم است که همراه سرمربی تیم باشند. همین‌طور همراه بازیکنان باشند و از آن‌ها حمایت کنند. باید به تیم بها بدهند و هر چیزی که معقول است در اختیارشان قرار بگیرد. باید امکانات لازم را به تیم بدهند. الان زیرساخت‌ها خراب است. همه چیز در باشگاه خراب است. دیگر همه می‌دانیم وضع چطور است ولی باشگاه باید حداقل امکانات را در اختیار استراماچونی بگذارد. اگر این اتفاق بیفتد به امید خدا تا نیم‌فصل استقلال به شرایط ایده‌آل برمی‌گردد و می‌تواند نتایج خوبی در لیگ برتر بگیرد و حتی در پایان فصل یک جام بیاورد.

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

*مجاهد هنوز خیلی‌ها می‌گویند تو حیف شدی. بار‌ها این را شنیده‌ایم که می‌گویند خذیراوی یک چیز دیگری بود و روی دستش نیامد.

آن‌هایی که این صحبت را می‌کنند نظر لطف‌شان است. واقعا به من محبت دارند. چه باید بگویم؟ دیگر خودتان می‌دانید. نگذاشتند من بازی کنم. نمی‌گویم خودم مقصر نبودم. من هم اشتباهاتی کردم ولی نگذاشتند بازی کنم. این اشتباه من ربطی به فوتبال نداشت. الان کسی اشتباه نمی‌کند؟ شما بگویید؛ کسی اشتباه نمی‌کند؟

*چرا. در همین استقلال و پرسپولیس و تیم‌های دیگر چنین اشتباهاتی بوده و گاهی وقت‌ها حتی پرونده بازیکنان به دادسرا رفته است …

پس چرا آن‌ها بازی می‌کنند؟ مورد کم نبوده. حالا طرف را جریمه کرده‌اند ولی فوتبالش را بازی کرده است. با مجاهد خذیراوی چه کار کردند؟ زندگی‌ام داغان شد. زندگی مجاهد خذیراوی را داغان کردند. کسانی که این تصمیم را گرفتند و با من آن رفتار را کردند، بیایند و صحبت کنند. بیایند و ثابت کنند من چه کاری کردم که مجازاتش این بود که از فوتبال کنارم گذاشتند. الان نمی‌خواهم زیاد حرف بزنم. خدا شاهد است با زندگی فوتبالی من بازی کردند. اصلا نگذاشتند به چیزی که حقم است، برسم. خیلی حرف‌ها دارم. دلم شکسته است. من نتوانستم چیزی باشم که باید می‌شدم. به خاطر یک تصمیم غلط بود. نمی‌خواهم زیاد به قدیم برگردم و حرف بزنم. از قدیم تا امروز خیلی‌ها درباره من صحبت می‌کنند. خیلی از مردم محبت دارند. هنوز من را می‌بینند می‌گویند تو حیف شدی. من از همه تشکر می‌کنم همین‌طور از شما که یاد من هستید. دست مردم را می‌بوسم.

*یک‌جور‌هایی تو قربانی جو آن موقع شدی، چون الان واقعا جو متفاوت است.

مگر آن موقع عکس و فیلم بدتر بیرون نیامد؟ آمد. همین الان مگر کم بیرون می‌آید؟ واقعا ناراحت این قضیه هستم که چرا آن‌طور با من رفتار کردند و قربانی شدم. شما بروید از بازیکنان قدیمی بپرسید. خیلی از آن‌ها داستان‌هایی را که برایم درست کردند، هیچ‌وقت قبول نکردند و نمی‌کنند. من همیشه سر به زیر بودم. حتی یکسری حرف‌هایی که درباره من زدند ناراحت‌شان کرد.

*بلاژویچ هم چقدر تو را دوست داشت.

یادم هست یک بار پاسپورت من را پنهان کرده بودند که همراه تیم نروم.

*این را شنیده‌ایم. ماجرا چه بود؟ بلاژ گفته بود تیم را نمی‌برد تا تو بیایی.

متأسفانه از داخل فدراسیون فوتبال پاسپورت من را قایم کرده بودند تا بازیکنانی که خودشان می‌خواستند، باشند و البته بازی کنند. مجاهد خذیراوی آن موقع بچه بود ولی در ترکیب ثابت تیم ملی بازی می‌کرد. بلاژویچ خیلی دوستم داشت. یادم هست با اسلوواکی بازی داشتیم. پاسپورت من را قایم کرده بودند. بلاژویچ فکر کرد پاسپورت دستم خودم است. او به من با ناراحتی گفت من به خاطر تو می‌جنگم و تو پاسپورتت را قایم کردی؟ گفتم دست من نیست. خیلی ناراحت شد که این رفتار‌ها با من می‌شد. همان موقع می‌‎خواستند من را کله کنند. می‌خواستند کاری کنند نباشم. دوست نداشتند در فوتبال باشم. دیگر چه بگویم؟ بلاژویچ خیلی من را دوست داشت. مدام می‌گفت مجاهد. حتی یادم هست یک بار در برنامه ۹۰ گفت سه بازیکن در مقدماتی جام جهانی فیکس من هستند. رحمان رضایی، علی دایی و مجاهد خذیراوی. ولی این حرف‌ها دیگر فایده‌ای ندارد. چه بگویم؟ زندگی‌ام رفت. آیا زندگی‌ام برمی‌گردد؟ فوتبالم برمی‌گردد؟ نه. همه چیز گذشته و تمام شده.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما‎‌؛ در ادامه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملتهای آسیا ۲۰۲۳ چین تیم‌های ملی فوتبال عراق و بحرین در امان اردن به مصاف هم رفتند که در نهایت بازی این دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا عراق در صدر جدول این گروه از ۵ بازی ۱۱ امتیازی شود و بحرینی‌ها نیز با ۹ امتیاز از ۵ بازی در جایگاه دوم جدول باقی بمانند. در دیگر بازی این گروه تیم هنگ کنگ با یک گل کامبوج را شکست داد و ۵ امتیازی شد. تیم ملی فوتبال کشورمان امروز استراحت داشت؛ شاگردان ویلموتس از ۴ بازی قبلی با ۲ برد و ۲ شکست ۶ امتیازی هستند و در جایگاه سوم جدول قرار دارند؛ تساوی امروز عراق و بحرین بهترین فرصت را برای ملی پوشان فوتبال کشورمان به وجود آورده تا در ۴ بازی آینده که ۳ بازی آن مقابل هنگ کنگ، بحرین و عراق نیز میزبان هستیم را با برتری به پایان برسانند و به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شوند. در حالی که این روزها انتقادات از ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی به خاطر عدم حضورش در ایران به اوج رسیده و تیم ملی کشورمان برنامه خاصی تا بازی ۷ فروردین مقابل هنگ کنگ ندارد باید امیدوار باشیم سرمربی تیم ملی بازی امروز حریفان را دیده باشد و با شناخت تیم‌ها و برنامه ریزی مشخص به مصاف حریفان برود تا در این ۴ بازی امتیازی از دست ترود.

حواشی لیگ کشتی آزاد

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
لیگ کشتی آزاد به پایان کار خود نزدیک است، اما انتقاد از لیگ امسال کم نیست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته پایانی لیگ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. با همه حواشی که به وجود آمد پس از ۶ هفته رقابت، تیم‌های دانشگاه آزاد، اترک خراسان شمالی، تا ثبت جهانی توس و ایران مال روی تشک می‌روند و برای رسیدن به عنوان قهرمانی با یکدیگر سرشاخ می‌شوند.

سرمایه گذاری با ورزش

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
هزینه کردن در ورزش به نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود، در واقع افراد با ورزش از صرف هزینه‌های هنگفت برای سلامتی و درمان بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ورزش یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد شادابی و نشاط برای مردم است؛ می‌توان با سرمایه گذاری بیشتر روی آن از بروز مشکلات جسمانی و اجتماعی پیشگیری کرد.

والیبال به ساحل آرامش رسید؟

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
انتخابات فدراسیون والیبال برگزار شد تا بعد از مدت‌ها این رشته ورزشی افتخارآفرین به ساحل آرامش برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با انتخاب رئیس فدراسیون والیبال، ملی پوشان کشور خود را با آرامش بیشتری برای رقابت‌های انتخابی المپیک که ۱۶ دی در چین برگزار می‌شود، آماده می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
آرزو پاسلار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ما با ۹ قایقران در رده‌های سنی بزرگسال، جوانان و زیر ۲۳ سال در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کردیم که در نهایت موفق به کسب عنوان سومی شدیم. وی افزود: بازیکنان ما در هرمزگان و در طول سال بیشتر در گرما تمرین می‌کنند، البته از آنجایی که قایقرانی رشته‌ای نیست که ورزشکاران به پارو زدن در هوای سرد هم عادت نداشته باشند؛ پاروزنان تیم ما توانستند در این دوره رقابت‌های قهرمانی کشور که در هوای سرد غافلگیرکننده دریاچه آزادی تهران برگزار شد، به خوبی ظاهر شوند و نتایج درخشانی را ثبت کنند. خانم پاسلار گفت: کیانا کمال زاده ملی پوش تیم ما بود و بررغم اینکه در رده سنی زیر ۲۳ سال قرار دارد، در رده سنی بزرگسالان به مصاف حریفان رفت و خوشبختانه نتایج خوبی را کسب کرد. وی افزود: با وجود اینکه ما از نعمت آب و دریا برخورداریم، متاسفانه پیست استاندارد نداریم و همین موضوع باعث شده است با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنیم البته ناگفته نماند که در زمینه داشتن قایق‌های مناسب مسابقات و تمرین‌ها مشکل خاصی نداریم.
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بالاخره بعد از مدت‌ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰، ۲+۲ است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم‌ها تنها ۲۴ روز خواهد بود. معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آفاستقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می‌شوند. تیم امید در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولین بازی خود در دور گروهی در تاریخ ۱۹ دی ماه به مصاف ازبکستان می‌رود، در تاریخ ۲۲ دی به مصاف کره جنوبی می‌رود و این تیم در تاریخ ۲۵ دی ماه هم به مصاف چین می‌روند. همچنین تیم امید در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی باید در تاریخ پنجم بهمن بازی رده بندی را برگزار کند و در صعود به فینال در تاریخ ششم بهمن ماه به میدان می‌رود، یعنی ۲ و ۳ روز قبل از بازی دوم استقلال برابر الریان.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر20 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف29 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز29 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز30 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل