مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا

مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
تیم ملی کلمبیا در آخرین دیدار دوستانه اش، با نتیجه 3-0 مغلوب الجزایر شد و سارا کاسترو، سردبیر آ.اس کلمبیا معتقد است که این نتیجه می تواند نقطه تعیین کننده ای در کارنامه کی روش با کلمبیا باشد.

به گزارش «ورزش سه»، ۸ ماه از دوران حضور کارلوس کی روش در تیم ملی کلمبیا سپری شده و تیمش با احتساب ۴ بازی در کوپا آمه ریکا در این مدت ۱۲ بازی انجام داده که ۶ پیروزی، ۴ تساوی و ۲ شکست، حاصل کار کی روش در این مدت بوده؛ نتایجی که تا اندازه زیادی راضی کننده بوده اما شکست ۳-۰ این هفته مقابل الجزایر و نمایش ضعیف کلمبیا در این دیدار، اولین انتقادها را از سرمربی سابق تیم ملی ایران به همراه داشته است.

در این بین، سارا کاسترو، سردبیر بخش کلمبیایی سایت آ. اس، معتقد است که کی روش همچنان دوران «ماه عسل» اش را روی نیمکت کلمبیا سپری می‌کند و اعتقاد دارد شکست برابر الجزایر می‌تواند نقطه عطف کار او در این تیم باشد؛ نتیجه‌ای که هم می‌تواند روزهای بهتری را به همراه داشته و یا آغاز روزهای دشوار «سی کیو» در کلمبیا باشد. متن کامل صحبت‌های او با ورزش سه را در ادامه بخوانید:

از ابتدای حضور کی روش در تیم ملی کلمبیا شروع کنیم. انتخاب او چه واکنش هایی را به همراه داشت؟

واکنش‌ها خیلی مثبت بود. بعد از نتایجی که خوسه پکرمن در جام جهانی گرفت، به نظر می‌رسید که وقتی تغییر رسیده است. خیلی‌ها معتقد بودند که تیم می‌توانست در روسیه نتایج بهتری کسب کند اما پکرمن کمی محتاطانه عمل کرد. البته این به معنای این نیست که خدمات او برای فوتبال کلمبیا نادیده گرفته شود. او در چند سالی که در کلمبیا بود، کارهای زیادی انجام داد و به نوعی فوتبال ما را حرفه‌ای کرد اما وقت تغییر شده بود.

مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا - 5

کی روش هم با توجه به سابقه‌ای که داشت، گزینه جذابی به نظر می‌رسید؛ یک مربی اروپایی با تجربه کار در کشورهای مختلف، از جمله کشور شما، ایران. یا تجربه کار در رئال مادرید و در منچستریونایتد به عنوان دستیار فرگوسن.

اما شاید چیزی که مسئولان فدراسیون فوتبال کلمبیا خیلی به آن توجه نکردند، این بود که می‌خواهند تیم چه نوع فوتبالی ارائه بدهد؛ اینکه فوتبال او با DNA فوتبال کلمبیا همخوانی دارد یا نه.

منظورتان از DNA فوتبال کلمبیا چیست؟ یعنی هواداران انتظار دارند تیم شان چه نوع فوتبالی ارائه بدهد؟

خب منظور من فوتبالی است که بازیکنان بیشتر صاحب توپ باشند و از تکنیک شان استفاده کنند. اما الان بازیکنان بیشتر در حال دویدن هستند، بدون اینکه فرصت داشته باشند به اینکه می‌خواهند با توپ چه کاری انجام بدهند، فکر کنند. البته که تیم از نظر دفاعی، سازماندهی خیلی خوبی پیدا کرده و ما در چند دیدار گلی دریافت نکردیم اما استفاده از دو مدافع میانی به عنوان مدافعان کناری هم عجیب است.

ما همیشه مدافعان کناری ای داشتیم که می‌توانستند نفوذ کنند اما الان مدافعان کناری ما کاملا در پست‌های شان ثابت هستند. این تغییرات برای هواداران کلمبیا جدید است.

مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا - 11

کلمبیا در کوپا آمه‎‌ریکا عملکرد نسبتا خوبی داشت اما حذف شد. واکنش‌ها به این اتفاق چطور بود؟

خیلی ناامید کننده بود چون مقابل شیلی خیلی بد بازی کردیم. اما نمی‌شد ارزیابی کاملی از عملکرد کی روش باشد چون تیم هنوز زیر نظر او بازی‌های زیادی انجام نداده بود. ما پیش از کوپا چند بازی دوستانه داشتیم از جمله مقابل ژاپن و کره جنوبی و بعد هم که ۴ بازی در کوپا آمه‌ریکا. در بازی‌های دوستانه خوب بودیم، کوپا را هم خوب شروع کردیم اما مقابل شیلی خیلی ضعیف بازی کردیم. ولی واکنش منفی چندانی به همراه نداشت.

خبری: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

ولی به نظر می‌رسد واکنش‌ها به شکست مقابل الجزایر بیشتر بود.

بله، می‌توانم بگویم کی روش با این شکست کمی از «کردیت» اش را از دست داد. مخصوصا با ماجرای دعوت نکردن از خامس. ضمن اینکه جواب او در کنفرانس مطبوعاتی هم از نظر من مغرورانه بود. او گفت «من تشخیص دادم این بازیکنان دعوت شود»، در حالی که خامس بازیکن غیرقابل جانشینی برای کلمبیاست و دلیل دعوت نکردن از او باید روشن‌تر بیان شود.

مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا - 17

او می‌توانست بگوید من با زیدان توافق کردم که خامس دعوت نشود و بیشتر تمرین کند تا برای دیدارهای ماه آینده آماده‌تر شد. این جواب قابل قبول‌تری است اما او گفت تشخیص من است. البته که کی روش از همه ما بیشتر فوتبال می‌فهمد اما به نظر شخص من، جواب او نباید مغرورانه باشد.

حالا که بحث به اینجا کشید، این را بپرسم که رابطه او با رسانه‌ها چطور است؟ چون او در ایران رابطه پر فراز و نشیبی با خبرنگاران داشت.

رابطه‌ها هنوز خیلی گرم و دوستانه است. مثلا بعد از بازی مقابل ژاپن، او خبرنگاران را جمع کرد و با آنها صحبت کرد؛ چیزی که در دوران پکرمن سابقه نداشت. در آن زمان مربی فقط در کنفرانس‌های مطبوعاتی قبل و بعد از بازی با خبرنگاران بود اما کی‌روش بعد از کنفرانس یک نشست دیگر هم با آنها داشت که خب کمی غیرمعمول بود.

بعد از شکست اخیر مقابل الجزایر موضع رسانه‌ها تغییر نکرده؛ چون مثلا من توئیت تندی از روزنامه نگاری به نام خوان برمودز دیدم که می‌گفت ما با کی روش به جایی نمی‌رسیم.

نه، رابطه‌ها هنوز خوب است، هر چند این شکست می‌تواند آغاز یک دوران جدید باشد. کی روش تا به حال دوران ماه عسلش را در کلمبیا سپری می‌کرد و هنوز شرایط تغییر نکرده است. رابطه با هواداران، رسانه‌ها و بازیکنان خوب است. او حتی نشان داد که شناخت خوبی از فرهنگ ما دارد و این جالب بود اما دیدارهای پیش رو خیلی مهم است. در مورد خوان برمودز هم که نام بردید، او کلا دوست دارد سر و صدا ایجاد کند، خیلی مهم نیست.

رابطه با بازیکنان چطور؟

بازیکنان پشت سر کی روش هستند. حتی بعد از ماجرای اخیر خامس هم بازیکنان مصاحبه کردند و حمایت شان را از سرمربی اعلام کردند؛ چیزی که نشان بدهد کسی مشکلی با کی روش، دیده نمی‌شود.

مصاحبه اختصاصی ورزش سه با سردبیر آاس کلمبیا - 25

فکر می‌کنید این ماه عسل تا چه زمانی ادامه پیدا کند؟

به نظرم شکست مقابل الجزایر می‌تواند یک نقطه عطف باشد؛ جایی که سرنوشت نهایی کی روش با تیم ملی کلمبیا را رقم می‌زند. این بازی برای ما شوکه کننده بود. نه از نظر نتیجه، بلکه با توجه به چیزی که تیم در زمین نشان داد. ما نمی‌توانیم از هر تیمی سه گل بخوریم، آن هم با چنین نمایشی.

تیم ماه آینده دو بازی مقابل پرو و اکوادور دارد و بعد در ماه مارس، دیدارهای مقدماتی جام جهانی آغاز می‌شود. در تابستان هم دوباره کوپا آمه‌ریکا را داریم. اگر تیم از دو بازی ابتدایی اش در مقدماتی جام جهانی کمتر از ۴ امتیاز بگیرد و بعد در کوپا آمه‌ریکا هم دوباره نتیجه نگیرد، من فکر می‌کنم کی روش به مشکل خواهد خورد.

کلمبیا بازیکنان خیلی خوبی دارد؛ بازیکنان بهتری از مثلا تیم ایران، تیم قبلی کی روش و او باید از آنها استفاده کند و انتظار می‌رود تیم نمایش بهتری داشته باشد. بار دیگر تاکید می‌کنم شکست مقابل الجزایر مهم نیست، که هر تیمی ممکن است ببازد اما نمایشی که تیم ارائه داد، اصلا قابل قبول نبود.

مصاحبه از: بهنام جعفرزاده

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز7 ساعت قبل
با این همه به نظر من پرسپولیس از نظر امتیازگیری عملکرد خوبی داشته و فعلا شرایط خوبی دارند. با این همه باید بگویم که مربی جدید به پرسپولیس آمده و از طرفی هم این تیم مهاجم کلاسیک به جز علیپور ندارد، اما با این شرایط پرسپولیس از نظر امتیازگیری بد نبوده است. کسی نمی‌تواند به این بازیکن گیر بدهد بلکه باید مدیرعامل و مدیر برنامه‌های این بازیکن به این موضوع پاسخ دهند. نمی‌دانم که بازیکنان پرسپولیس با جونیور ارتباط خوبی دارند یا اینکه پولش را به موقع می‌دهند یا نه، اما اگر او شرایط خوبی نداشته باشد، نمی‌تواند در زمین هم عملکرد مثبتی داشته باشد. آقای گرشاسبی که آن زمان مدیرعامل پرسپولیس بود، به من گفت که باشگاه وضعیت مالی خوبی ندارد و به همین دلیل به آن‌ها تخفیف دادم.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دور پایانی بازی‌های گروه اول رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۱۰ با برتری تیم‌های ملی انگلیس و بلغارستان به اتمام رسید. تیم ملی انگلیس که صعودش را قطعی کرده بود با گل‌های وینکس در دقیقه ۳۲ و کین در دقیقه ۷۹، راشفورد در دقیقه ۸۳ و مانت در دقیقه ۱ +۹۰، ۴ - صفر میهمانش، کوزوو را برد. در دیگر بازی این گروه، بلغارستان مقابل جمهوری چک به برتری یک - صفر رسید. در پایان بازی‌های گروه اول، انگلیس با ۲۱ و جمهوری چک با ۱۵ امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم به یورو ۲۰۲۰ صعود کردند. انتهای پیام/
فارسفارس2 ساعت قبل
دروازه‌بان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس از این باشگاه به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان شکایت کرد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، میثاق معمارزاده دروازه‌بان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس برای گرفتن مطالبات خود از این باشگاه به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان شکایت کرد. معمارزاده در دهه هشتاد دروازه‌بان پرسپولیس بود اما از آنجایی که از این تیم هنوز طلبکار است از این باشگاه به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان شکایت کرد تا بتواند طلب خود را بعد از سال‌ها از این باشگاه بگیرد. انتهای پیام/ک
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
برگزاری مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد در زمان اعلام شده، بنا به دلایلی در هاله از ابهام قرار دارد. اعتمادآنلاین|سازمان لیگ فدراسیون کشتی چندی پیش اعلام کرد دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه به میزبانی سالن ۱۲هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود. حال با توجه به لغو چندین دیدار از رقابتهای لیگ‌های مختلف ورزشی در اواخر هفته جاری، برگزاری نیمه نهایی لیگ برتر کشتی هم در هاله از ابهام قرار دارد. گفته می‌شود فدراسیون کشتی در این خصوص با شورای تامین استان تهران مکاتباتی داشته و فعلا در انتظار پاسخ این شورا است. بدین ترتیب هنوز مشخص نیست رقابتهای مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد در همان زمان اعلام شده برگزار خواهد شد یا اینکه این مسابقات بنا به تصمیم فدراسیون کشتی و نظر شورای تامین استان به زمان دیگری موکول می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر9 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا10 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران11 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل