تب دنگی در ایران مشاهده نشده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اجتماعی

تب دنگی در ایران مشاهده نشده است

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24-رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه در کشور مواردی از بیماری تب دنگی بصورت انتقال محلی گزارش نشده است، گفت: باید آمادگی ها را بیشتر و مراقب باشیم و با اقدامات وسیع بهسازی محیط و کنترل حشرات مانع ورود به کشور باشیم.

محمد مهدی گویا امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفر به گیلان اظهار کرد: تیم کارشناسی برجسته از سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان ارشد کشور در امر کنترل بیماریهای منتقله از حشرات و پشه که به انسان منتقل می شود در وزارت بهداشت تشکیل شده است.

وی توجه به بیماری مورد انتقال از حشرات به ویژه پشه به انسان را مهم خواند و افزود: پشه دنگی باعث بوجود آمدن یکی از خطرناکترین بیماری ها به نام تب دنگی است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه کشورهای همسایه به شدت درگیر بیماری تب دنگی که از طریق پشه به انسان منتقل می شود هستند، گفت: در کشور عربستان سعودی و بخشی از کشورهای حاشیه خلیج فارس این بیماری دیده و در حال گسترش است.

گویا با بیان اینکه خوشبختانه در کشور مواردی از بیماری تب دنگی بصورت انتقال محلی گزارش نشده است، تصریح کرد: باید آمادگی ها را بیشتر و مراقب باشیم و با اقدامات وسیع بهسازی محیط و کنترل حشرات مانع ورود به کشور باشیم.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی افزایش شهرنشینی را یکی از معضلات جامعه امروز دانست و افزود: اگر امکانات شهری، از لحاظ بهداشت محیطی به اندازه کافی نبود و جمع آوری سیستم فاضلاب و آبیاری دچار مشکل باشد در نتیجه آن شهر از استاندارهای لازم برای شهرنشینی برخوردار نیست و از شهرهای در معرض خطر خواهد بود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، برنامه ریزی برای پیشگیری و کنترل بیماری ها در گیلان را از اولویت های مهم بهداشت و درمان عنوان و خاطرنشان کرد: گیلان استانی حیاتی و مهم است زیرا یکی از ارکان مهم اقتصادی کشور است.

گویا در پایان گفت: براساس تحقیقات انجام شده موردی از این پشه در گیلان گزارش نشده است اما این موارد اقناع کننده نیست و باید اقدامات پیشگیرانه به نحو کامل انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

کیان ۷۰۰؛ دستاوردی در اوج تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خودروی فوق سنگین نظامی ایرانی کیان ۷۰۰ با قدرت کشندگی بالا با نمونه آمریکایی برابری می‌کند و در خاورمیانه منحصر به فرد است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این تانک بر، نماد خودباوری است. قیمت مشابه خارجی این دستاورد حدود ۵ میلیارد تومان است که متخصصان دفاعی کشور موفق شدند با ۸۰۰ میلیون تومان آن را بسازند.

اثرات منفی آلودگی هوا بر بدن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
فارسفارس14 ساعت قبل
البته که نگارنده معتقد است حرکت نظام و کشور در همه مسائل، حتی محیط زیست رو به جلو بوده و فقط باید این عوامل کندکننده مسیر را از میان برداشت. در واقع ایشان با عدم همکاری، برخورد سلیقه‌ای و عدم استفاده و اعتماد به کارشناسان مجرب، فقط ضربه اساسی به محیط زیست و اقتصاد کشور را تضمین کرده‌اند. یکی از مواضع نادرست سازمان حفاظت محیط زیست در قبال صنایع بزرگ و کوچک، نگاه صفر و یکی به آلایندگی در صنایع مختلف کشور با آئین نامه هایی نادرست می‌باشد. دستورالعمل هایی که نه تنها عدالت حداکثری را اجرا کند بلکه اشتیاق مدیران صنایع را با اقدامات محیط زیستی در پی داشته باشد. به امید روزی که محیط زیست کشور سربلند و توسعه همچنان پابرجا باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها