اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد

اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی‌فقیه در همدان با بیان اینکه اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد گفت: بازخوانی این جعبه سیاه آبروی بسیاری از منافقان را در داخل کشور به باد می‌دهد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امیدوارم خداوند به برکت وجود اباعبدالله الحسین (ع) تقوای خود را نصیب بندگان کند.

وی افزود: در روایتی ذکر شده که از امام صادق (ع) سوال می‌شود که زیارت امام حسین (ع) زمان و شرایط خاصی دارد که حضرت می‌فرمایند زیارت اباعبدالله الحسین (ع) خیر مقدر است و زمان و شرایط خاصی ندارد و در هر زمانی می‌شود با وجود مبارک امام حسین (ع) ارتباط گرفت.

شعبانی گفت: امام صادق (ع) فرموده‌اند در روزهای اربعین، عرفه، عید فطر و قربان و شب‌های قدر زیارت امام حسین (ع) ثواب و عظمت بیشتری دارد چرا که ۱۲۴ هزار پیامبر و فرشته به استقبال زائر می‌آیند و اگر در این روزها زائر اباعبدالله الحسین (ع) از خداوند بهشت بخواهد بدون هیچ ترسی وارد بهشت می‌شود

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه شاید امروز متوجه خیرات و برکات زیارت اباعبدالله الحسین (ع) نشویم اما در قیامت متوجه واقعیت ثواب زیارت می‌شویم، بیان کرد: زیارت اباعبدالله الحسین (ع) گناهان گذشته را می‌بخشد و عظمت این زیارت به اندازه‌ای است که زائر خداوند را در عرش زیارت می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه باید خداوند را شکر کنیم که محبت امام حسین (ع) را در دل ما نهاده است، عنوان کرد: این محبت را اگر کسی در وجود خود احساس کند نشانه ایمان است.

وی با تأکید بر اینکه زیارت اباعبدالله الحسین (ع) در روزهای اربعین، عرفه، عید فطر و قربان و شب‌های قدر ثواب ۱۰۰ حج و عمره و جهاد در کنار پیامبران را دارد، تصریح کرد: همه مناسبت‌ها با امام حسین (ع) گره خورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه از امام صادق (ع) روایت شده است که در روز اربعین وقتی آفتاب بالا می‌آید زیارت اربعین قرائت شود، تأکید کرد: زیارت اربعین یکی از زیارت هایی است که خواندن آن در روز اربعین بسیار توصیه شده است.

شعبانی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین (ع) رفع جهالت و ذلالت بود، اظهار داشت: کسانی که به امام حسین (ع) هجوم آوردند فریب دنیا را خورده و اطاعت از طاغوت کردند.

وی ابراز کرد: زیارت امام حسین (ع) قبل و بعد از اربعین و دور و نزدیک ندارد آنچه که مهم است نزدیک شدن قلب و حقیقت وجودی ما به امام حسین (ع) است.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه در زمانی ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) را پاسخ نداده و امام را یاری نکردند، افزود: اما امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر از سراسر عالم بر محور عشق جمع شده‌اند.

شعبانی با اشاره به اینکه راهپیمایی عظیم اربعین از منظر فردی، اجتماعی و سیاسی اثرات بسیار خوبی دارد، گفت: گاهی موارد انسان در این مسیر احساس می‌کند که حتی با یک کوله‌بار هم می‌تواند زندگی کند و این مسیر به ما درس می‌دهد که دچار حاشیه‌ها و گرفتاری‌های مادی نشویم.

وی با بیان اینکه مسیر راهپیمایی امام حسین (ع) یک سبک زندگی خاص و سبکی برخلاف سبک زندگی غربی است، تأکید کرد: متاسفانه امروز سبک زندگی ما گرفتاری از تمدن غربی پیدا کرده است اما سبک زندگی در مسیر اباعبدالله الحسین (ع) سبک زندگی ساده همراه با تواضع، یکرنگی و نفی زیاده خواهی‌ها است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان تصریح کرد: اگر سبک زندگی پیاده‌روی اربعین در زندگی ۳ میلیون زائری که در این ایام به کربلا رفتند تبدیل به یک مولفه اصلی شود و همین جمعیت سادگی، ایثار و گذشت را حفظ کنند شاهد اثرات مثبتی در کشور خواهیم بود.

شعبانی با تأکید بر اینکه اگر ایثار، ساده‌زیستی و قناعت را رفتار دائمی خود را قرار دهیم بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود، بیان کرد: امیدواریم این سبک زندگی چندروزه پیاده‌روی در مسیر اباعبدالله الحسین (ع) استمرار پیدا کند و تبدیل به نهاد مفصل و مستمر در کشور ما شود.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین از نظر سیاسی نیز همبستگی کشور ایران و عراق را در بر دارد، عنوان کرد: وحدت جامعه شیعه و جبهه مقاومت فراتر از مرزهای جغرافیایی با محوریت امام معصوم از دیگر آثار پیاده‌روی اربعین است که این وحدت در حال شکل‌گیری است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین بستری برای ترویج فرهنگ عاشورای امام حسین (ع)، ابراز کرد: این حرکت عظیم زمینه‌ای برای عملیاتی شدن شعارها و اهداف امام حسین (ع) است چرا که باید ولایت در جامعه اجرا شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

شعبانی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند این راهپیمایی بازدارنده است اظهار داشت: دشمن با دیدن این کنگره عظیم تجمع شیعیان می‌فهمد که به راحتی نمی‌تواند به برخی عرصه‌ها ورود کند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن با دیدن این تجمع عظیم نگران است و جریان اربعین در رسانه‌های دنیا بایکوت می‌شود، تأکید کرد: اجتماع شیعیان در اربعین بزرگترین تجمع بشری در دنیا و با عجایب فراوانی همراه است و حرف برای بشریت دارد و دشمنان نگران هستند این راهپیمایی سرمنشأ تحولات اساسی در دنیا باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در خصوص راهپیمایی اربعین آسیب‌هایی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: زیرساخت‌های کشور عراق هم پذیرایی این کمیت از جمعیت را ندارد و مشکلاتی نیز هست که باید شناسایی و رفع شود و کمیت جمعیت نیز باید در این چند روز مدیریت شود.

شعبانی با تأکید بر اینکه زائرانی که امسال و در سال‌های آینده به زیارت اباعبدالله الحسین (ع) می‌روند مدت زمان تردد و توقف خود را کوتاه کنند، گفت: تردد زائران حداقل بین ۳ تا ۵ روز باشد.

وی ضمن تشکر از خدمات مردم استان همدان به زائران اباعبدالله الحسین (ع) بیان کرد: در استان ۸۵ موکب به زائران امام حسین (ع) خدمت‌رسانی می‌کنند که نشان دهنده توجه مردم استان به زائران امام حسین (ع) است.

امام جمعه همدان در مورد بازدید از مرز مهران عنوان کرد: از نزدیک شاهد زحمات نیروی‌های امنیتی و انتظامی در مرز بودیم که از زحمات این نیروها تشکر می‌کنیم.

شعبانی در خصوص به دام انداختن سرشبکه کانال و سایت آمدنیوز که یکی از نیروهای ضدانقلاب در فرانسه بود، تأکید کرد: سپاه با اشراف اطلاعاتی در یک عملیات نرم و سخت مرکب از عملیات فیزیکی سایبری و چند لایه دستگیر توانست این جاسوس و نیروی مخرب که در آشوب‌های سال ۹۶ و ایام دیگر نقش موثری داشت را دستگیر کند.

وی ابراز کرد: سرشبکه کانال آمدنیوز علیه انقلاب و ارزش‌های نظام بسیار توطئه کرد و مسائل بسیاری ایجاد کرد و ضمن اینکه تحت حمایت سازمان‌های جاسوسی فرانسه بود و لایه‌های پیچیده محافظی داشت سازمان اطلاعات سپاه او را دستگیر کرد.

شعبانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب قبل از دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز فرمودند که سپاه در داخل و خارج از کشور عزت دارد و این عزت چند روز بعد با دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز ثابت شد، تأکید کرد: امیدواریم کسانی که در داخل کشور با این فرد همکاری کردند احساس امنیت نکنند و بازخوانی این جعبه سیاه آبروی بسیاری از منافقان را در داخل کشور به باد می‌دهد.

امام جمعه با اشاره به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران جهت میانجیگری بین ایران و عربستان گفت: مشکلی که مذاکرات بین ایران و عربستان را دچار پیچیدگی می‌کند مسئله یمن و مردم مظلوم این کشور است که ایران در این راستا طرح منطقی و عاقلانه‌ای داده است و آن‌ طرح اعلام آتش بس، اعلام پایان جنگ، رسیدن کمک‌های بشردوستانه به یمن، شکل‌گیری گفت‌وگوهای ملی یمنی و واگذاری مسئولیت مردم یمن به خود این کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اظهار داشت: این طرح منطقی و منطبق با قوائد بین‌المللی است و طرحی است که به معنای عدم مداخله هیچ کشوری در مسائل مربوط به یمن است.

شعبانی در مورد رونمایی از جت آموزشی و رزمی یاسین در پایگاه نوژه ابراز کرد: رونمایی از این جت بار دیگر نشان داد در اوج تحریم‌ها با تکیه بر داخل و جوانان می‌شود پیشرفت کرد و این جت آموزشی پیشرفته کاملا توسط جوانان طراحی و ساخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه موضع گیری برخی از مسئولان گاهی به معنای فرافکنی‌ها تلقی می‌شود، تصریح کرد: بهتر است مسئولان در موضع گیری خودشان کنایه آمیز و مبهم صحبت نکنند و به نحوی صحبت نکنند که سمت و سوی جریانات به‌سمت حاشیه سازی برود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه مشکلات اصلی مردم معیشت و اشتغال جوانان است تأکید کرد: مسئولان خیلی شفاف، صادقانه و صمیمانه با مردم صحبت کنند چرا که موضعگیری هایی که فرافکنی تلقی شود زمینه را برخی تخریب خودشان را فراهم می‌کند.

شعبانی ابراز کرد: در هفته تربیت‌بدنی قرار داریم و امروز ورزش یکی از نیازهای اصلی جوانان است که رهبر معظم انقلاب نیز به توجه به ورزش بسیار توصیه می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فیروزآبادی در حاشیه مراسم افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این روز‌ها که اینترنت مختل شده است، شبکه ملی اطلاعات توانست جوابگو باشد؟ افزود: شبکه ملی اطلاعات، طرح بزرگی است و در همین روز‌هایی که اینترنت دچار اختلال شده بود، توانستیم بسیاری از خدمات اصلی کشور را از جمله خدمات بانکی، حمل و نقل و سایر خدمات دولتی، دایر نگه داریم. وی گفت: به هر حال نواقصی وجود دارد و ما از نظر داشتن پیام رسان ملی که بتواند نیاز‌های پیام رسانی مردم را تامین کند، دچار کمبود هستیم، اما پیام رسان‌های منتخب داخلی ما در این چند روز با اقبال بسیاری بالایی روبرو شدند. فیروزآبادی گفت: در این چند روز رکورد ترافیک داخلی را شکستیم و مردم به جای استفاده از خدمات پلتفرم‌ها، موتور‌های جستجوگر و پیام رسان‌های خارجی؛ به جایگزین‌های داخلی مراجعه کردند. وی گفت: مردم با صبوری و متانت استفاده کردند و ترافیک داخلی از ۷۵۰ گیگابیت در ثانیه عبور کرد و رشد چند برابری داشت. دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره زمان برقراری مجدد اینترنت گفت: این موضوع در حوزه‌های امنیتی کشور تصمیم گیری می‌شود و به طور قطع در اولین فرصت که بتوان اختلالات را وصل کرد و به شرایط قبل بازگشت، دایر خواهد شد و زمان آن بستگی به شرایط موجود دارد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه خسارت‌های وارده به برخی شرکت‌ها در اثر قطعی اینترنت را چه کسی باید پرداخت کند؟ گفت: در واقع خسارت نبود، عدم النفع بود و برخی کسب و کار‌ها پس از این حادثه با مشکلاتی مواجه شدند. فیروزآبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسی مسئول این خسارت است؟ گفت: من مقام قضایی نیستم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
در این میان، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با همکاری سایر دستگاه‌های امنیتی و اجتماعی به ویژه جان برکفان بسیج، توطئه از قبل طراحی شده دشمنان این مرز و بوم را به حول و قوه الهی، مقتدرانه و با هوشیاری و همراهی مردم عزیز در مدت زمان کوتاهی خارج از تصور آن‌ها خنثی و آتش فتنه را خاموش کرد. بی شک مطالبات و توقعات برحق مردم از مسئولان اجرایی و تصمیم گیرنده در گره گشایی از مشکلات معیشتی و صیانت از کرامت انسانی آنان مورد تائید و غیرقابل انکار بوده، طبیعی است برای تحقق خواسته‌های مشروع ملت، فضای امن به دور از التهاب، پیش نیاز ضروری و حتمی است. در پایان ضمن قدردانی از آگاهی و هوشمندی مردم شریف ایران اسلامی در حمایت از فرزندان خود، به روان پاک شهدای گرانقدر این روز‌ها که برای صیانت از امنیت و حقوق شهروندان جانفشانی کردند، درود فرستاده و علو درجات آن‌ها را خواهانیم. قدردانی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه از نیروی انتظامیدر متن این اطلاعیه آمده است: بسمه تعالیملت رشید و صبور ایرانآنچه که طی روز‌ها و شب‌های گذشته در فضای ناامنی‌ها مشاهده شد و ابعاد وسیع تخریب سازمان یافته اموال و اماکن دولتی و مذهبی و تعرض به جان و مال هموطنان در برخی مناطق کشور به وضوح استعداد و آمادگی قبلی دشمن را برای به میدان فرستادن گروه‌های آموزش دیده و موج سواری بر جریان طبیعی و قابل درک اعتراض‌های مردمی نشان می‌دهد. در پایان، لازم است از نیرو‌های جان برکف انتظامی، امنیتی و داوطلب که مخلصانه و مجاهدانه با حداکثر رافت اسلامی، اما با اقتدار و تدبیر به میدان آمدند و میان اعتراضات مردمی و اغتشاشات هدفمند، به منظور تخریب و غارت تفاوت قائل شدند، قدرشناسی شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش؛ برای اولین بار در سطح ارتش، دوره طرح بصیرت کارکنان وظیفه متاهل نیروی هوایی و خانواده‌های آنان با حضور امیر سرتیپ دوم عسکری جانشین و معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، سرهنگ زارع فرمانده قرارگاه پشتیبانی و حجت الاسلام والمسلمین رادمهر رییس عقیدتی سیاسی ستاد و قرارگاه پشتیبانی این نیرو در تالار بهمن برگزار شد. در این مراسم امیر سرتیپ دوم احمد عسکری با اشاره به لزوم برگزاری طرح بصیرت ویژه کارکنان وظیفه متاهل نیروی هوایی ارتش گفت: وجود شما کارکنان وظیفه در ارتش بسیار با اهمیت است و با توجه به منویات ارزشمند مقام عظمای فرماندهی کل قوا درخصوص سربازان، برآنیم تا کارکنان وظیفه پس از ۲ سال خدمت نسبت به نظام، انقلاب و ارتش خوشبین، متدین و نسبت به آینده امیدوار باشند و در آینده نزدیک بتوانند از انقلاب و اسلام به شایستگی هرچه تمام‌تر حراست کنند. وی همچنین با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب بیشترین نگاهشان به نسل جوان است، اظهار کرد: دشمن به جوان و نیروی جوان بسیار امید بسته است، زیرا دشمن از طریق فضای مجازی برای تغییر نگرش و رفتار نسل جوان ما برنامه ریزی می‌کند. امیر عسکری در ادامه با اشاره به اینکه امروز راه شناخت دوست و دشمن در کشور با بصیرت امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: بصیرت تنها ابزار مقابله با توطئه دشمن است که راه را به ما نشان می‌دهد و شما جوانان که ذخیره نظام و مسئولان آینده کشور هستید با ارتقاء دانش و بینش خود در این مسیر قدم بردارید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذارید. معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در پایان تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب نگاه حضرت آقا به جوانان است، چرا که دشمنان می‌خواهند جوانان را نسبت به آینده مأیوس و نسبت به گذشته بدبین نشان دهد؛ بنابراین در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه حضرت آقا نسبت به جوانان نگاه خوشبینانه به آینده کشور است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
دینا با بغض گفت: چند روز بعد او را سوار بر خودرو در یکی از خیابان‌های محله مان دیدم. نظریه پزشکی قانونیبا این شکایت، زن جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان آزار و اذیت او را تایید کردند. بی گناهمپسر جوان در بازجویی‌ها آزار و اذیت زن ماساژور را انکار کرد و گفت که دینا به دروغ چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. وی افزود: من با دینا دوست بودم و با هم رابطه داشتیم و لباس‌هایی که به پزشکی قانونی ارائه داده مربوط به آخرین ملاقات مان با هم بوده است. من او را به زور مورد آزار قرار نداده‌ام.
تابناکتابناک1 روز قبل
آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، التهابات بنزینی در کشور فروکش کرده و اوضاع رو به آرامش است، اما اگر تصور کنیم که معنای فروکش کردن التهابات، پایان اعتراض هاست، سخت در اشتباهیم. آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، التهابات بنزینی در کشور فروکش کرده و اوضاع رو به آرامش است، اما اگر تصور کنیم که معنای فروکش کردن التهابات، پایان اعتراض هاست، سخت در اشتباهیم. اینجاست که باید به مسئولان توصیه کرد هر چه سریع‌تر و با قید فوریت بستر برگزاری تجمع‌های مردمی را فراهم آورند. دروغ نگوییداین توصیه هم می‌تواند زیرمجموعه توصیه قبلی قرار گیرد، اما از آنجایی که اهمیت بسیار زیادی در شرایط فعلی دارد، بهتر است جداگانه بدان پرداخته شود. ضعف‌هایی که یکی دیگر از آنها، ثابت قدمی مسئولان بر برخی اشتباهات و مقاومت شان در مقابل تغییر است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکذیب نقل قول چمران از رهبری درباره قیمت بنزین

ساعت ۲۴5 دقیقه قبل

هزینه کارت به کارت بانکی چقدر است؟

تجارت‌نیوز5 دقیقه قبل

۱۱۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در پارس آباد برگزار می‌شود

مهر5 دقیقه قبل

سقوط آسانسور باعث مرگ مرد جوان شد

ساعت ۲۴6 دقیقه قبل

حضور پورعلى گنجى در اردوى تیم امید

میزان‌آنلاین7 دقیقه قبل