تقدیر از مجلس و شورای نگهبان در مقابله با مصرف دخانیات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
تقدیر از مجلس و شورای نگهبان در مقابله با مصرف دخانیات

تقدیر از مجلس و شورای نگهبان در مقابله با مصرف دخانیات

مهرخبرگزاری مهر |
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی تاکید شد که افزایش مالیات دخانیات می‌تواند راه بسیار مناسبی در کاهش مصرف دخانیات باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در حاشیه برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی، با تاکید بر اینکه افزایش مالیات ارتباط بسیار مستقیمی بر کاهش مصرف دخانیات دارد، اظهار کرد: بعضی از کشورهای منطقه که مالیات دخانیات را ۱۰۰ درصد افزایش داده‌اند، مشاهده کردند که مصرف آن بسیار کاهش پیدا کرده است و نمونه آن در کشور ترکیه و سایر کشورهای دیگر نیز گزارش شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ایران رئیس مجمع و کنوانسیون جهانی مبارزه با دخانیات است، انتظار می‌رود که شایسته‌ این جایگاه باشیم، در این خصوص دو فاکتور حائز اهمیت است، اول اینکه خوشبختانه مجلس شورای اسلامی بالاخره پس از سال‌ها پذیرفت که مالیات دخانیات را افزایش دهد، البته به نقطه ایده‌آل نرسیده‌ایم، اما همین میزان افزایش را هم نقطه شروع می‌دانیم، دوم اینکه اقدام شورای نگهبان در مورد عدم تایید استفساریه مربوط به استفاده از قلیان در قهوه خانه‌ها، جای تقدیر داشته و می‌تواند بسیار امیدوارکننده باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استان قم به عنوان استان بدون دخانیات انتخاب شده است، عنوان کرد: اقدامات به‌صورت نمادین در این استان آغاز شده است و امیدواریم سایر استان‌ها هم به پیروی از این استان بتوانند کار را پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در اجلاس هم تاکید شد که افزایش مالیات دخانیات می‌تواند راه بسیار مناسبی در کاهش مصرف دخانیات باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
در واقع انزوای اجتماعی سیر بیماری را وخیم‌تر میکند و در واقع پاسخی است به استرس و درگیریهای ذهنی فرد افسرده. نشخوار فکری در واقع یک فرایند سمی است که منجر به استفاده زیاد از عبارت «تقصیر خود من است» توسط فرد افسرده میشود. افکار منفی می‌تواند باعث ایجاد توهم شود و رویدادهای عادی را برای افراد غیرقابل تحمل کند. الکل میتواند منجر به افزایش اضطراب در فرد افسرده شود و اثرات منفی روی سیستم عصبی مرکزی داشته باشد. افکار منفیافراد افسرده تصور میکنند که حتی با انجام دادن کارهای متفاوت و سعی در بهبود اوضاع فعلی نیز، احساس خوبی به آنها دست نخواهد داد.
مهرمهر17 ساعت قبل
یکی از عواملی که در زیبایی چهره تاثیر دارد داشتن موهایی پرپشت است؛ فاکتورهای متعددی در رشد و زیبایی موها تاثیر دارند و به همین میزان فاکتورهایی نیز هستند که در ریزش مو تاثیر دارند؛ فاکتورهایی که بسیاری از افراد با عدم آگاهی درخصوص نحوه صحیح درمان ریزش مو به سراغ درمان‌ها و داروهایی می‌روند که زیان‌های بسیاری را به همراه دارد. ریزش مو به تدریج شروع شده و شدت می‌گیرد. ریزش موی سکه‌ای و دلایل بروز آنوی در خصوص نوعی از ریزش مو به نام «ریزش موی سکه‌ای» نیز چنین ادامه داد: ریزش موی سکه‌ای یک نوع واکنش خود ایمنی بدن است که سیستم ایمنی به سلول‌های پوست سر حمله می‌کند و منجر به ریزش مو می‌شود که عموما به پوست سر نیز آسیب رسانده البته این نوع از ریزش مو با داروهای استروئیدی موضعی بهبود می‌یابد اما اگر به سمت بیماری‌گری برود نسبت به درمان پاسخ کمتری خواهیم داشت. ریزش مو در زنانرضوانی در خصوص ریزش موی زنان نیز بیان کرد: در ریزش موی زنان در کنار مشکلات عمومی اختلال هورمونی نیز مهم است؛ در بیشتر زنان ما با کمبود آهن، روی، ویتامین D، کم کاری و یا پرکاری تیروئید و پس از آن میزان هورمون‌های جنسی روبه رو هستیم که با برطرف کردن هریک از اینها مشکل ریزش مو در زنان نیز برطرف می‌شود. این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه اگر دلیل ریزش مو را بدانیم بهتر می‌توانیم این مشکل را درمان کنیم گفت: ریزش هایی که به واسطه بیماری رخ می‌دهد را می‌توان با از بین بردن بیماری و مواردی که منجر به آسیب رسانی به پوست سر می‌شود را بهبود دهیم به همین دلیل با شناخت دلایل ریزش مو می‌توان در جهت عدم پیشرفت ریزش مو با درمان‌های پزشکی مداخله کرد.

روشی مناسب برای افزایش حجم در بدنسازی

مهرمهر14 ساعت قبل

فیلم | وزیر بهداشت: اجازه ندادیم بیماران با مشکل کمبود دارو مواجه شوند

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز18 ساعت قبل
طبق این آمار، ژاپنی‌ها جز نخستین سرمایه‌گذارانی هستند که برای توسعه طرح توجیهی تولید سیگار به کشور قدم برداشتند. ناصر فغفوری در ادامه می‌افزاید: در حال حاضر حدود ۲۵ میلیارد نخ سیگار قاچاق و کپی شده ایرانی وارد کشور می‌شود. چند نخ سیگار قاچاق وارد ایران می‌شود؟ اما این روزها بحث صادرات قاچاق سیگار بسیار داغ است. عرضه قاچاق سیگارهای ایرانی به ترکیه و عراقاز سوی دیگر، مدیر کل دفتر پیشگیری قاچاق کالا و ارز درباره سیگارهای تولید شده با پول ژاپنی‌ها به تجارت‌نیوز می‌گوید: سیگارهای تولید شده با پول ژاپنی‌ها به دلیل سود بالایی که دارند از مرز خارج می‌شوند. او اظهار می‌کند: طبق آخرین برآوردها هشت میلیارد نخ سیگار قاچاق از کشور خارج می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

مهر17 دقیقه قبل

شورای امنیت با تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها مخالفت کرد

الف25 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین ستاره‌های لیگ؛ ۲ بازیکن سرخابی

مشرق‌نیوز25 دقیقه قبل

تصادف مرگبار تریلی با سمند، وانت و پراید/ ۴ نفر کشته شدند

آفتاب‌نیوز26 دقیقه قبل

آخرین جزئیات رمز یکبار مصرف بانکی

مشرق‌نیوز30 دقیقه قبل