ائتلاف سعودی، کاروان کمک‌های بشردوستانه را در یمن گلوله‌باران کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
ائتلاف سعودی، کاروان کمک‌های بشردوستانه را در یمن گلوله‌باران کرد

ائتلاف سعودی، کاروان کمک‌های بشردوستانه را در یمن گلوله‌باران کرد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
عناصر وابسته به ائتلاف سعودی با حملات خمپاره‌ای کاروان کمک‌های بشردوستانه در غرب یمن را به آتش کشید.

به گزارش مشرق، یک منبع محلی در شهر «الدریهمی» واقع در استان «الحدیده» در غرب یمن از حمله عناصر دولت منصورهادی به کاروان کمک‌های بشردوستانه خبر داد.

به نوشته وبگاه شبکه المسیره، شبه‌نظامیان با حملات خمپاره‌ای موجب آتش گرفتن محموله‌ها شده و خسارت فراوانی به آنها وارد کردند. به گفته این منبع یمنی کامیون‌ها در آستانه ورود به شهر بودند که هدف قرار گرفتند.

شبه‌نظامیان دولت مستعفی تا مدت‌ها مانع ورود کامیون‌ها به شهر می‌شدند و روز گذشته (پنجشنبه) با تلاش‌های سازمان ملل، اجازه دادند تا محموله‌ها به شهر برسد؛ آرد، شکر و مقداری دارو بار این کامیون‌ها بود.

بنا بر این گزارش حمله به کامیون‌ها درست مقابل چشم مسئولان سازمان بهداشت جهانی، صلیب سرخ جهانی و نمایندگانی از سازمان ملل صورت گرفت.

در همین راستا عناصر وابسته به ائتلاف سعودی محله‌های الدریهمی را نیز هدف قرار دادند که موجب خسارات فراوان به دارایی‌های مردم شد اما خسارت جانی در پی نداشت.

در شمال یمن در استان صعده نیز جنگنده‌های سعودی در دو نوبت یک جاده در شهرستان «شدا» و منطقه «آل علی» را بمباران کردند. توپخانه ائتلاف سعودی نیز چندین منطقه را درشهرستان «رازح» در مرز عربستان هدف قرار داد.

حمله به کاروان‌ کمک‌های بشردوستانه در حالی است که ائتلاف سعودی حدود ۶۴ روز است که ۱۱ فروند کشتی را توقیف کرده و اجازه ورود آنها به بندر «الحدیده» را نمی‌دهد؛ موضوعی که باعث تشدید بحران سوخت در یمن شده است. دولت سعودی روز گذشته (پنجشنبه) حاضر شد تا به یکی از کشتی‌ها اجازه دهد سوخت خود را در بندر الحدیده تخلیه کند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا19 ساعت قبل
رهبران سیاسی ونزوئلا اعلام کردند، یک شب قبل از برگزاری اعتراضات برنامه‌ریزی شده روز شنبه در سراسر این کشور با هدف افزایش فشارها بر رییس‌جمهوری برای استعفا از سمتش، افراد ناشناس نقابداری به زور وارد دفاتر حزب اپوزسیون «خواسته مردمی» ونزوئلا شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس گفته شاهدان و فیلمی که توسط حزب اپوزسیون «خواسته مردمی» ونزوئلا منتشر شد، این افراد ناشناس مسلح شامگاه جمعه وارد دفاتر این حزب در کاراکاس شده، به افراد حاضر دستور دادند تا روز زمین بخوابند و به آن‌ها گفتند تا تلفن‌های همراهشان را تحویل دهند. وی که یکی از اعضای حزب اپوزسیون «خواسته مردمی» ونزوئلا است، در هنگام ورود به ساختمان این دفتر به خبرنگاران گفت: ما به اندازه کافی از این دیکتاتور که مردم ما را تهدید می‌کند کشیده‌ایم به همین خاطر است که روز شنبه به خیابان‌ها می‌رویم. یکی از قانونگذاران ونزوئلا که در زمان حمله حضور داشت، گفت: این افراد متعلق به نیروی اقدام ویژه پلیس ملی ونزوئلا موسوم به FAES بودند. مادورو، گوآیدو را به عنوان دست‌نشانده آمریکا محکوم کرده و تاکید دارد که مشکلات ونزوئلا نتیجه تحریم‌های آمریکاست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، اعتراضات پراکنده در برخی نقاط ایران به افزایش قیمت بنزین، کافی بود تا رسانه‌های سعودی سراسیمه و بالاخص در شبکه‌های اجتماعی، حجم زیادی از توان خود را بر این موضوع متمرکز کرده و تلاش کنند اعتراضات را در مسیر دلخواه خویش جلوه دهند. نکته قابل توجه اینکه این رسانه‌ها در بسیاری مواقع، منبع خبری خود را فردی ناشناس که در گفت‌وگویی تلفنی، از ماوقع به آنها خبر داده ذکر کرده‌اند. تلاش برای «سیاسی» جلوه‌دادن اعتراضات به افزایش نرخ سوخت و برجسته‌سازی شعارهای ساختارشکنانه، جهت‌دهی اصلی این رسانه‌هاست. بخش فارسی شبکه العربیة، ایندپندنت عربی، الشرق‌الاوسط عربی، بخش فارسی خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، بخش فارسی شبکه الاخباریة و فعال‌تر از همه رسانه‌های سعودی در این روزها یعنی ایران‌اینترنشنال فارسی، فعالیت خود را بر روی ایران متمرکز کرده‌اند. این خط رسانه‌ای جریان سعودی در منطقه، در ماه‌های گذشته در عراق و لبنان به‌خوبی مشهود بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
سقوط دو فروند از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری به کشته شدن ۳۴۶ نفر در اندونزی و اتیوپی منجر شده است. چند روز پس از سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس خطوط هوایی اتیوپی پرواز آنها در سراسر جهان ممنوع شد. بنا به اعلام انجمن مهمانداران حرفه‌ای آمریکا آنها خواستار شفاف سازی کامل نسبت به اتفاقی که در سقوط دو فروند هواپیما افتاد و اقداماتی که شرکت بوئینگ برای ایمن سازی بوئینگ‌های ۷۳۷ کرده است، هستند. لری باسانی، رئیس انجمن مهمانداران حرفه‌ای آمریکا به خبرنگاران گفت: من هر روز شاهد آن هستم که بسیاری از مهمانداران به من التماس می‌کنند که آنها را دوباره به هواپیماهای ۷۳۷ مکس بازنگردانم. در صورت صدور این مجوز بوئینگ می‌تواند تحویل هواپیماهای ۷۳۷ مکس به مشتریان را آغاز کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، رهبر کره شمالی با شرکت در یک نمایشگاه هوایی از خلبانان این کشور خواست تا برای جنگ با دشمنان تا «بن دندان مسلح» آماده باشند. به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از رسانه‌های دولتی کره شمالی، در یک نمایش هوایی در فرودگاه «وونسان کالما» در ساحل شمال شرقی کره شمالی در روز شنبه جنگنده‌های این کشور با مجهز شدن به حداکثر مهمات و پرواز قابلیت‌های رزمی خود را در حضور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به نمایش گذاشتند. این در حالی است که کره شمالی به تازگی آمریکا را تهدید کرده که در صورت برگزاری رزمایش با سئول، اقدامات تلافی جویانه انجام می‌دهد. کره شمالی چهارشنبه گذشته تهدید کرد در صورت انجام رزمایش‌های برنامه ریزی شده آمریکا با کره جنوبی، اقدام تلافی جویانه انجام داده و فشارها برای تغییر رویه آمریکا را ادامه خواهد داد. به نوشته یونهاپ، رهبر کره شمالی پس از تماشای نمایش خلبانان کره‌ای، ابراز رضایت کامل خود از آن‌ها را بیان کرد.
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل گفت که معتقد است دولت آمریکا باید «رودی جولیانی» وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا را به عنوان نماینده آمریکا در اوکراین معرفی می‌کرد. جولیانی به عنوان محور رسوایی دولت آمریکا درباره اوکراین شناخته می‌شود که در حال حاضر منجر به آغاز تحقیقات استیضاح ترامپ توسط دموکرات‌ها شده است. در رسوایی اوکراین گیت، دولت ترامپ، کمک‌های نظامی به اوکراین را مشروط به تحقیقات این کشور درباره فساد مالی «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده بود. نیکی هیلی که با سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره نقش جولیانی در سیاست کشور گفت: «معتقدم که این موضوع باید به صورت بهتری مدیریت می‌شد. این گفت‌وگوی جنجالی به آغاز تحقیقات استیضاح علیه ترامپ تبدیل شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری15 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری17 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری20 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

تصویر ناسا از یک کهکشان

عصر ایران26 دقیقه قبل

ورود مدعی العموم پیرامون تسریع در رسیدگی به نواقص جاده‌ای مسیر میامی_سبزوار / مکاتبه با شهردار سمنان برای الزام و نظارت بر نصب تابلو و علائم ایمنی توسط پیمانکاران قبل و حین عملیات عمرانی

میزان‌آنلاین49 دقیقه قبل

شبح اعتراضات هفتگی بر روی دولت مکرون؛ جلیقه زردها به دنبال چه هستند؟

میزان‌آنلاین49 دقیقه قبل

اهرام باستانی مرواه در سودان

هشدار وقوع سیلاب در برخی استان‌ها

الف50 دقیقه قبل

محدودیت ۱۶۰ برگه‌ای خرید اوراق تسهیلات مسکن/ تسه کمی گران شد

مهر52 دقیقه قبل