ضرب‌الأجل سعد الحریری به احزاب سیاسی لبنان برای برون‌رفت از بحران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
ضرب‌الأجل سعد الحریری به احزاب سیاسی لبنان برای برون‌رفت از بحران

ضرب‌الأجل سعد الحریری به احزاب سیاسی لبنان برای برون‌رفت از بحران

فارسخبرگزاری فارس |
نخست‌وزیر لبنان طی سخنرانی خود بعد از تظاهرات در این کشور، از احزاب سیاسی حاضر در کابینه دولت خواست برای برون‌رفت از بحران اقتصادی راه‌ حل قانع‌کننده‌ای ارائه دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری»، نخست‌وزیر لبنان شامگاه جمعه (۲۶ مهر) به دنبال اعتراضات مردمی به وضعیت معیشتی در این کشور، سخنرانی کرد.

او گفت که از سال‌ها پیش تلاش‌ها بر این بود که مشکلات در لبنان حل شود ولی مسائلی بر این کشور تحمیل شد که خارج از اراده و توان آن بود.

حریری گفت که راه حل واقعی برای برون‌رفت از بحران اقتصادی در لبنان، افزایش درآمدها از طریق بازگردادن رشد اقتصادی است.

او با بیان اینکه لبنان در حال گذر از مرحله سخت بی‌سابقه‌ای در تاریخ است، گفت: «ما ناراحتی و درد لبنانی‌ها را درک می‌کنیم و من با اعتراضات مسالمت‌آمیز برای بیان افکار موافق هستم».

نخست‌وزیر لبنان گفت که اصلاحاتی که دولت به دنبال اجرای آن است، به معنای افزایش مالیات‌ها نیست بلکه به معنای تغییر قوانین قدیمی است که تاریخ آن‌ها گذشته است.

او گفت که از دوستان بین‌المللی لبنان درخواست کرده است که از این اصلاحات حمایت مالی کنند. حریری گفت که علت خشم مردم در لبنان به این برمی‌گردد که تلاش‌های دولت با تردید در تصمیمات و به تعطیل کشاندن آن‌ها به هدر رفت.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

نخست‌وزیر لبنان گفت که سخن گفتن از وجود طرح‌ها و توطئه‌های خارجی که ثبات لبنان را هدف قرار داده مشروع بودن مشکلات مردم و ناراحتی آن‌ها از اوضاع را نفی نمی‌کند.

او به وجود کم‌کاری در کابینه خود اذعان کرد و گفت که لبنانی‌ها در حالی که از دولت می‌خواستند به جد تلاش کند، کابینه به دنبال درگیری‌های لفظی بوده است.

سعد الحریری گفت که تلاش می‌کند تا دردهای لبنانی‌ها را از سه سال پیش درمان کند ولی طرح او برای نجات لبنان به کمک جامعه جهانی با موانع زیادی روبه رو شد.

او از صاحب نظران در لبنان خواست اگر پیشنهاد و یا طرحی غیر از طرح دولت برای حل بحران اقتصادی داردند، پیش‌قدم شوند و زمام امور را به دست بگیردند.

او به احزاب و جریان‌های سیاسی مشارکت کننده در کابینه دولت نیز ۷۲ ساعت مهلت داد تا برای راضی کردن دولت و مردم، راه حلی ارائه دهند؛ در غیر این صورت موضع دیگری خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف1 روز قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدا و سیماصدا و سیما41 دقیقه قبل
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: دشمن وقتی مسلط می‌شود که کینه‌ها بین امت باشد و دل‌ها زنگ خورده باشد. خطیب نماز جمعه تهران گفت: دشمن امروز نه با اسلام و نه شیعه و سنی بلکه با خدا می‌جنگد. خطیب نماز جمعه تهران گفت: رئیس جمهور امریکا و صهیونیست‌ها یک واقعیت هستند و آن این است که ضد خدا، ضد انسانیت و ضد همه ارزش‌ها هستند. خطیب نماز جمعه تهران افزود: همان گونه که مرجعیت عراق هم اعلام کرد مردم عراق حق دارند برای گرانی و اداره کشور اعتراض کنند، اما این اعتراض‌ها نباید مورد سوء استفاده دیگران قرار گیرد. خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به این که شهدا بهترین مصداق برای استقامت هستند، گفت: این که جمهوری اسلامی ایران بعد از ۴۰ سال با عظمت ایستاده است نتیجه استقامت همین شهداست.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای موسوی در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه اظهارداشت: ایران بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید دارد و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت: وگو بین کشور‌های منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است. وی افزود: پیشنهاد «تشکیل مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای» و «پیمان عدم تجاوز» و همچنین نهایتا رونمایی از «پویش صلح هرمز» در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران در این چارچوب است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه «پویش صلح هرمز» به سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشور‌های همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران‌ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشور‌ها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشور‌ها و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها تاکید دارد. اقای موسوی با تصریح این نکته که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشور‌های منطقه تأمین می‌شود افزود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشور‌های منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگو‌های جامع و فراگیر منطقه‌ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران‌های منطقه گام‌های عملی، جدی و موثر بردارند.

نظرها

اخبار بیشتر