اربعین، نماد اتحاد عراقی‌ها و ایرانی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
اربعین، نماد اتحاد عراقی‌ها و ایرانی‌ها

اربعین، نماد اتحاد عراقی‌ها و ایرانی‌ها

مهرخبرگزاری مهر |
با نزدیک شدن به مراسم باشکوه اربعین حسینی تلاش رسانه های مزدور وابسته به کشورهای مرتجع عرب برای تفرقه افکنی میان ملتهای عراقی و ایرانی افزایش می یابد.

خبرگزاری مهر، سرویس بین الملل- فاطمه صالحی: هر چقدر که به برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی نزدیک می‌شویم تقلای عناصر مزدور و وابسته به کشورهای مرتجع عرب حوزه خلیج فارس برای تحت الشعاع قرار دادن این مراسم بیشتر میشود. با وجود آنکه تنها چند روز به برگزاری مراسم اربعین حسینی مانده اما از روزها و هفته‌ها قبل، زائران حسینی از کشورهای مختلف جهان به ویژه ایران حرکت خود را از مناطق مختلف به سمت شهر کربلا آغاز کرده‌اند.

این موج عظیم عاشقان حسینی که هرساله نزدیک به بیست میلیون زائر، آن را تشکیل می‌دهند همواره موجبات ترس و وحشت کشورهای مرتجع عرب و هم پیمان صهیونیست آنها را فراهم می‌کند به ویژه آنکه این مراسم تحت شعار «حب الحسین یجمعنا» رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. هر ساله با نزدیک شدن به این مراسم باشکوه که نماد و سمبل وحدت میان عاشقان امام حسین علیه السلام در سراسر جهان به ویژه ملت عراق و ایران است حوادث خاصی در عراق به وقوع می‌پیوندد.

با نزدیک شدن به این مناسبت، شاهد افزایش تدابیر امنیتی نیروهای عراقی در کنار نیروهای بسیج مردمی با نام حشد شعبی در مناطق مختلف به ویژه مسیر راهپیمایی هستیم به طوریکه اخبار زیادی در خصوص کشف و خنثی شدن عملیات تروریستی برای هدف قرار دادن زوار حسینی منتشر می‌شود.

در اینکه این عناصر تروریست از سوی کشورهای عربی معلوم الحال حمایت مالی و تسلیحاتی می‌شوند هیچ شک و تردیدی نیست اما این کشورها به همین حد اکتفا نکرده و با استفاده از ایادی رسانه‌ای خود اقدام به انتشار گزارش‌ها و مقالات مسموم درباره مراسم اربعین حسینی به ویژه مشارکت ایران در این مراسم می‌کنند.

اربعین، نماد اتحاد عراقی‌ها و ایرانی‌ها - 5

در اکثر این مقاله‌ها به حضور پررنگ زائران ایرانی در مراسم مذکور اشاره شده است حال آنکه زائران ایرانی هر ساله بخشی از این موج عظیم انسانی را تشکیل می‌دهند به طوریکه شاهد حضور زائرانی از کشورهای غربی و آسیایی و حتی با مذاهب دیگر نیز در این راهپیمایی هستیم.

اینکه چرا مشارکت ایرانی‌ها در این راهپیمایی آنچنان به مذاق مرتجعان خوش نیامده که این چنین بر طبل تفرقه افکنی میان ملتهای عراق و ایران می‌کوبند جای تأمل دارد.

علاوه بر اینکه زائران ایرانی در میان استقبال گرم موکب داران عراقی وارد این کشور می‌شوند، دولت ایران نیز به همراه نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را برای ساماندهی زوار ایرانی و فراهم آوردن امکانات لازم در راستای کمک به دولت عراق به کار می‌گیرد به طوریکه مسئولان ایرانی از آمادگی نیروهای امنیتی کشور برای تأمین امنیت این راهپیمایی و هم چنین ارسال تعداد زیادی اتوبوس برای حمل و نقل زوار خبر داده‌اند.

هم چنین همه ساله، تعداد زیادی از موکب داران ایرانی به اختیار خود برای خدمت رسانی به زوار حسینی به عراق رفته و در مسیر راهپیمایی در کنار موکب داران عراقی مستقر می‌شوند. علاوه بر این، دولت ایران نیز برای ارسال مواد غذایی و استقرار نیروهای پزشکی در این مسیر، اقدام می‌کند.

این در حالیست که عراقی‌ها بدون هیچ اجباری به صورت خودجوش همه ساله موکب‌های خود را در مسیر راهپیمایی علم کرده و مشتاق خدمت رسانی به زوار حسینی با هر دین و مذهب و ملیتی هستند. برخی از این موکب داران عراقی، تمام پس اندازه یکساله خود را برای آنکه در این مسیر خرج کنند ارائه می‌دهند. درست است که عراقی‌ها در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی‌برند اما عشق به امام حسین و اعتقادات آنها مبنی بر اینکه حرکت در این مسیر، سراسر برکت و سعادت است باعث میشود تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی هر چه بهتر به زوار حسینی به کار بگیرند.

اما به نظر می‌رسد عشق به امام حسین که باعث پیوند خوردن میان زوار ایرانی و عراقی شده و همه ساله تمام توطئه‌ها برای تحت الشعاع قراردادن این مراسم را خنثی میکند باعث خشم بسیاری از عناصر مزدور و وابسته به کشورهای مرتجع شده است.

ایادی رسانه‌ای این کشورها، از هر نکته و مسأله‌ای برای سم پاشی علیه مراسم اربعین حسینی و حضور ایران در این مراسم استفاده می‌کنند. طبیعی است که برگزاری این مراسم دراین حجم عظیم همواره با کاستی‌ها و مشکلاتی نیز همراه است اما بزرگ نمایی آنها و زیر سؤال بردن اصل و مبانی اربعین حسینی مسأله دیگری است.

اربعین، نماد اتحاد عراقی‌ها و ایرانی‌ها - 14

به عنوان مثال گزارشی در خصوص اینکه نیروهای امنیتی ایران به بهانه حمایت از زائران وارد عراق شده‌اند و تعداد آنها به بیش از هفت هزار و پانصد تن می‌رسد در رسانه‌های مذکور منتشر شده است. آنها تلاش کرده‌اند اینطور القاء کنند که نیروهای ایرانی در پوشش حمایت از زائران ولی در واقع بر سرکوب عراقی‌ها وارد این کشور شده‌اند!

نویسندگان مزدور این مقاله‌ها می‌کوشند عراقی‌ها را تحریک کرده و این مسأله را به عنوان خطری جدی برای این کشور معرفی کنند. در بسیاری از این مقاله‌ها از عراقی‌ها خواسته شده در برابر این مسأله ساکت نمانده و اعتراض خود را نشان دهند. این نویسندگان حتی از روند حمل و نقل زوار و ارسال اتوبوس برای آنها نیز دستاویزی برای انتقاد درست می‌کنند.

آنها این توهمات خود را به اعتراضات اخیر عراقی‌ها که طی چند روز گذشته در مناطق مختلف برگزار شد و با تدبیر دولت و مرجعیت این کشور به سمت ارائه بسته‌ای اصلاحاتی از سوی بغداد هدایت شد گره می‌زنند.

نویسندگان مذکور با مانور دادن بر روی اوضاع اقتصادی عراق و اینکه بخشی از ملت این کشور زیر خط فقر هستند حضور زوار ایرانی را در عراق محکوم می‌کنند! جالب است که آنها، برای عراقی‌ها دایه مهربان‌تر از مادر شده و از لزوم صرف هزینه‌های عزاداری امام حسین (ع) در مسیر آبادانی کشور سخن می‌گویند اما حرفی از حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی کشورهای سرسپرده خود از عناصر تروریست به ویژه داعشی‌ها و لزوم صرف این هزینه‌ها برای آبادانی دیگر کشورهای فقیر عربی سخنی به میان نمی‌آورند.

باید گفت که این تراوشات ذهنی عناصر مزدور علیه مراسم اربعین حسینی هر ساله تکرار می‌شود و نتیجه‌ای جز برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم نداشته است.

اگر کشورهای مذکور به جای آنکه این حجم از نگرانی خود را معطوف اتحاد و نزدیکی میان ملتهای ایران و عراق می‌کردند کمی به مسأله فلسطین، تجاوز عربستان به یمن، حمله نظامی ترکیه به سوریه، حضور عناصر تروریست تحت حمایت غربی‌ها در کشورهای عربی … می‌اندیشیدند دنیای اسلام قطعا اوضاع بهتری داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حضور شیر در تظاهرات عراق! +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، طبق گفته فعالان عراقی در شبکه‌های اجتماعی، این جوان بعد از شنیدن خبری مبنی بر کمک گرفتن نیروهای ضد شورش از سگ‌های پلیس در استان بابل در جنوب عراق شیر را به میدان تظاهرات آورده است. عراق از ابتدای اکتبر گذشته شاهد اعتراضات گسترده با درخواست برای بهبود اوضاع معیشتی، مبارزه با فساد، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودکمیسیون حقوق بشر عراق نیز اعلام کرده، آمار تلفات اعتراضات به بیش از ۳۱۹ کشته رسیده که ۱۳ تن آنها نیروهای امنیتی هستند. این نهاد وابسته به پارلمان عراق همچنین آمار زخمی‌ها را بیش از ۱۵ هزار تن اعلام کرد.
برنابرنا1 روز قبل
آشنایی و خوش و بش صمیمانه بازیکنان تیم ملی ایران و عراق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور همسایه داشت. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ برخلاف انتظارها از آشنایی بشار رسن با چند ملی پوش ایران تصاویر خوش و بش و در آغوش گرفتن سردار آزمون و صفا هادی بازتاب زیادی در رسانه‌های کشور عراق داشت. بر اساس این خبر به غیر از عکس مربوط به آزمون عکس صحبت کردن رامین رضاییان با یک ملی پوش دیگر تیم ملی عراق نیز هم پای تصاویر پایین در سایت‌های عراقی از جمله سایت و شبکه تلوزیونی السومریه نیوز و سایت عراق اسپورت داشت. پایگاه شبکه تلوزیونی السومریه در این باره این تصاویر نوشت: دوستی از تنش بازی تیم ملی عراق و ایران می‌کاهد. اما رابطه این دو بازیکن در حالی است که هادی در پلیس عراق و آزمون در زنیت سن پترزبورگ بازی می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
به گزارش ولت، صحنه‌های یک اقامتگاه ساحلی در «حقل» در شمال غربی عربستان سعودی، سورئال است. او می‌گوید: «احساس می‌کنم انگار در فیلم «ترومن شو» هستم.» در طول شب، عربستان سعودی درهایش را به روی گردشگران غربی باز کرده است. از پایان سپتامبر، گردشگران از ۴۹ کشور سراسر جهان توانستند به عربستان سعودی سفر کنند. اما حالا گردشگران غربی می‌توانند در سراسر کشور سفر کنند؛ البته به جز شهر‌های مقدس مدینه و مکه. زنان عربستانی که تنهایی سفر می‌کنند می‌توانند اتاقی در هتل رزرو کنند و گردشگران مجرد غربی می‌توانند در هتل اتاق خواب دو تخته بگیرند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
آیت الله اراکی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل اتحادیه قربانیان ترور شاهد نشر اسلام ابراهیمی در جهان اسلام باشیم. وی در پایان گفت: خانواده شهدا جلوه گاه اسلام ابراهیمی هستند، آنان نماد اسلام راستین و عدالت خواهی بوده‌اند. وی اضافه کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور است و در برخی از ابعاد نیز می‌توان گفت که کم سابقه‌ترین ترور‌های جهان در این کشور اتفاق افتاده است. وی خاطرنشان کرد: هر چند در دنیا ما را محکوم به تروریسم می‌کنند، اما بزرگ‌ترین جنایات تروریست‌ها در جمهوری اسلامی ایران توسط گروهک‌های مختلف رقم زده شده است. نخستین روز سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی نشست قربانیان ترور با حضور آیت الله محسن اراکی در سالن زمرد هتل آزادی برگزار شد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به نوشته سایت روزنامه مصری الیوم السابع، طبق گفته فعالان عراقی در شبکه‌های اجتماعی، این جوان بعد از شنیدن خبری مبنی بر کمک گرفتن نیروهای ضد شورش از سگ‌های پلیس در استان بابل در جنوب عراق شیر را به میدان تظاهرات آورده است. عراق از ابتدای اکتبر گذشته شاهد اعتراضات گسترده با درخواست برای بهبود اوضاع معیشتی، مبارزه با فساد، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است. کمیسیون حقوق بشر عراق نیز اعلام کرده، آمار تلفات اعتراضات به بیش از ۳۱۹ کشته رسیده که ۱۳ تن آنها نیروهای امنیتی هستند. این نهاد وابسته به پارلمان عراق همچنین آمار زخمی‌ها را بیش از ۱۵ هزار تن اعلام کرد.

تا دقیقه ۵۲: عراق ۱ - ۱ ایران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خبر تکمیل می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‎؛ تیم ملی فوتبال کشورمان از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین در ورزشگاه ملی امان پایتخت اردن با قضاوت پریرا از سریلانکا به مصاف تیم ملی عراق رفت. احمد نوراللهی گل تساوی را در دقیقه ۲۵ برای ایران به ثمر رساند. گل نخست ایران - احمد نوراللهیکد ویدیو دانلود فیلم اصلینخستین گل تیم ملی فوتبال عراق را مهند علی در دقیقه ۱۱ وارد دروازه ایران کرد. گل نخست عراق _ مهند علیکد ویدیو دانلود فیلم اصلیورود بازیکنان به زمینمارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی کشورمان با ترکیب زیر بازی را آغاز کرد: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، محمد محبی، مهدی طارمی و سردار آزمونسرچکو کاتانچ سرمربی اسلوونیایی تیم ملی عراق هم تیمش را با نفرات زیر راهی زمین کرد: محمد حمید، سعد ناطق، احمد ابراهیم، علاء علی، علی عدنان، سولاکا، امجد عطوان، همام طارق، صفاء هادی، بشار رسن و مهند علی

نظرها

اخبار بیشتر