شمخانی: باید به تقویت زیرساخت‌ها در عراق کمک کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
شمخانی: باید به تقویت زیرساخت‌ها در عراق کمک کرد

شمخانی: باید به تقویت زیرساخت‌ها در عراق کمک کرد

فارسخبرگزاری فارس |
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مردم عراق در اربعین حسینی با تمام وجود از زائرین میزبانی می‌کنند، گفت: باید به تقویت زیرساخت‌ها در این کشور کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از مرز شلمچه، دریابان علی شمخانی امشب در جلسه هماهنگی ستاد اربعین در پایانه شلمچه، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین یک افتخار و یک رکورد ملی است که در ظرف زمانی محدودی در یک کشور امنیت، روادید، بهداشت، خوراک و حمل و نقل سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه این رکوردها در زمانی برجسته‌تر می‌شود که ایران به زعم غربی‌ها، تحت تحریم است، افزود: در این ایام فرهنگ‌های مختلف تحت پرچم واحدی به نام حسین (ع) به یکدیگر وصل می‌شوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر این موضوع که امسال اربعین به نحو مطلوبی در بخش جمعیت و کمیت برگزار شد، گفت: باید به تقویت زیرساخت‌ها در کشور برادر و دوست عراق کمک کرد چرا که مردم این کشور با تمام وجود پذیرای مردمی هستند که آشنایی قبلی از انها ندارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی دست از باورهای دینی خود نمی‌کشد و هیچ مشکلی نمی‌تواند مانع از آن شود که مراسم اربعین باشکوه‌تر و بهتر از قبل برگزار نشود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه برخی کوشیدند تا شکوه اربعین امسال را از بین ببرند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند، تصریح کرد: اربعین و استقبالی که مردم هر روز بیشتر از قبل از آن می‌کنند نشان می‌دهد که رسالت فرهنگی اربعین تنها در کربلا و بین الحرمین نیست.

وی با بیان اینکه اقتدار فرهنگی خوبی در جغرافیای ایران در حال شکل گرفتن است، اظهار کرد: خیلی‌ها کوشیدند تا جریان تکفیری را در خوزستان راه بیندازند، اما نتوانستند چون مردم خوزستان مردمی حسینی هستند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

شمخانی تصریح کرد: پایانه شلمچه اگر چه به لحاظ پذیرش زائر پس از مهران قرار دارد اما از نظر خدمات و زیرساخت نخستین پایانه کشور است و این امر مهم و الگوساز است، وقتی یک ایرانی وارد عراق و یا به عکس یک عراقی وارد ایران می‌شوند تمامی خدمات موجود در این پایانه را می‌تواند به وضوح ببیند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: ما زائران خود را به جایی می‌فرستیم که زمانی سایه یک فرد شرور بنام صدام بر سر آن کشور بود و این مکان را ناامن کرده بود؛ اما امروز امام حسین (ع) خط خون را به خط مودت تبدیل کرده است.

وی با تأکید بر این موضوع که باید برای سال آینده در زمینه ساماندهی زائران کار بهتر و بیشتری انجام شود، گفت: از تمام دستگاه‌ها، اعم از نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، سپاه، وزارت امور خارجه که توانستند این رکورد را به نام خود ثبت کنند و امنیت را به آشکارترین شکل و از لحاظ کمی بهترین کارها را انجام دهند قدردانی می‌کنیم چرا که این اقدامشان نشان از ثبات ایران اسلامی دارد.

شمخانی افزود: اربعین در آغاز راه است و تازه دارد جوانه می‌زند، اربعین مدافع مظلومترین ملت‌ها و مخالف ظالم‌ترین حاکمیت‌ها است.

انتهای پیام/۷۲۰۱۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

کیان ۷۰۰؛ دستاوردی در اوج تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خودروی فوق سنگین نظامی ایرانی کیان ۷۰۰ با قدرت کشندگی بالا با نمونه آمریکایی برابری می‌کند و در خاورمیانه منحصر به فرد است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این تانک بر، نماد خودباوری است. قیمت مشابه خارجی این دستاورد حدود ۵ میلیارد تومان است که متخصصان دفاعی کشور موفق شدند با ۸۰۰ میلیون تومان آن را بسازند.

اثرات منفی آلودگی هوا بر بدن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها