چه چیزی باعث بروز سرطان سینه می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سلامت
چه چیزی باعث بروز سرطان سینه می‌شود؟

چه چیزی باعث بروز سرطان سینه می‌شود؟

فارسخبرگزاری فارس |
متخصص جراحی عمومی گفت: غذاهای چرب، فست فودها، غذاهای کنسروی و کم تحرکی باعث بروز سرطان سینه در زنان می‌شود.

آسیه الفت متخصص جراحی عمومی و عضو هیأت علمی پژوهشکده درمان سرطان معتمد در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «تأثیرات سبک زندگی سالم در جلوگیری از بروز سرطان سینه در زنان»، اظهار داشت: به دلیل سبک زندگی در کشورهای غربی، میزان بروز سرطان در این کشورها زیادتر است و بیش از ۱۸۰ نفر از هر۱۰۰ هزار نفر است.

وی ادامه داد: در ایران میزان شیوع سرطان سینه یک چهارم این میزان است البته این آمار در اکشور در حال افزایش است.

این متخصص جراحی عمومی بیان داشت: موضوع مهم این است که ایران نیز به سمت صنعتی شدن و سبک زندگی غربی در حال پیش رفتن است؛ مثلا مصرف غذاهای فست فودی زیاد، کنسروی و آماده از عوامل بسیار مهم در بروز سرطان‌ها از جمله سرطان سینه است.

الفت افزود: بسیاری از خانم‌ها شاغل هستند و مجبورند غذاهای آماده مصرف کنند؛ در حالی که غذاهای چرب، فست فودها و کم تحرکی نقش زیادی در ایجاد سرطان سینه دارد.

خبری: اخبار سلامت پزشکی

وی تأکید کرد: به خانم‌ها توصیه می‌کنیم پیاده‌روی روزانه داشته باشند؛ اینکه خانمی بیان می‌کند من از صبح تا شب در خانه فعالیت دارم، این کار اصلا ورزش محسوب نمی‌شود، بلکه باید یک خانم در روز نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه پیاده‌روی کند و اگر توانست در هفته نیز یکروز فعالیت سنگین داشته باشد.

این متخصص جراحی عمومی اضافه کرد: اگر افراد از جمله خانم‌ها نمی‌توانند باشگاه بروند به پارک محل رفته و از امکانات ورزشی آنجا استفاده کند تا ضربان قلب و تنفس فرد افزایش پیدا کند. اگر چنین سبک زندگی داشته باشند و ادامه دهند، درصد ابتلا به سرطان از جمله سرطان سینه بسیار کاهش پیدا می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین38 دقیقه قبل
آمریکاخودکشی دومین عامل مرگ دانشجویانبراساس تازه‌ترین آماری که توسط سازمان‌های رسمی آمریکا منتشر شده است، خودکشی دومین عامل مرگ و میر دانشجویان آمریکایی است. خودکشی دانشجویان ۲۰ تا ۲۴ سالداده‌های منتشر شده از سوی دفتر ملی آمار آمریکا و در سایت «verywellmind» حکایت از آن دارد که دانشجویان ۲۰ تا ۲۴ ساله بیش از هر گروه سنی دیگری خودکشی می‌کنند. خودکشی عامل مرگ ۴ هزار دانشجوبه گفته کارشناسان بهداشتی، خودکشی بیش از عوامل پزشکی جان جوانان آمریکایی را می‌گیرد؛ ضمن اینکه آمار‌ها نشان می‌دهد، خودکشی عامل مرگ بیش از ۴ هزار دانشجو است. کارنامه تحصیلی عامل خودکشی دانشجویان آفریقاییبررسی‌های محققان «UniversityWorldNews» حاکی از آنست که میان خودکشی و کارنامه تحصیلی ارتباط مستقیم وجود دارد؛ بیکاری مهم‌ترینعامل دخیل در خودکشی دانشجویان است؛ آن‌هایی که کارنامه موفق تحصیلی دارند، اما از بیکاری رنج می‌برند، بیش از بقیه دانشجویان در معرض خودکشی هستند. خودکشی عامل نخست مرگ دانشجویانداده‌ها حاکی از آن است، خودکشی عامل نخست مرگ دانشجویان و نخستین عامل مرگ مردان ۲۰ تا ۴۴ سال ژاپن به حساب می‌آید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
قدرت تفکر و حافظه برخی افراد با افزایش سن به سختی دچار تغییر می‌شود. خرد و دانش می‌توانند با افزایش سن تقویت شوند، در شرایطی که حافظه و توجه ممکن است افت را تجربه کنند. برای حفظ عملکرد مغز در سطحی مطلوب، موسسه پزشکی آمریکا (Institute of Medicine) هفت اقدام را توصیه کرده است. ارتباط با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به حفظ سلامت مغز کمک کند. به خاطر داشته باشید که پژوهش‌ها در زمینه چگونگی و چرایی تغییرات مغز با افزایش سن همچنان در ابتدای راه قرار دارند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، با حضور مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، اولین همایش کانون‌های همیاران سلامت روان- یاریگران زندگی در دانشگاه‌های شهید باهنر کرمان و تهران برگزار شد. منصوره السادات صادقی، مهمترین هدف این همایش‌ها را ارتقاء سواد سلامت روانی اجتماعی جامعه دانست. وی با توجه به ابعاد سلامت سه عامل فردی، اجتماعی و محیطی را آسیب زننده به سلامت روانی دانشجویان دانست و تاکید کرد: با توجه به پیش رو بودن هفته خودمراقبتی و تعریف آن با توجه به جایگزینی باورهای سازنده و یادگرفتن مهارت‌ها می‌توان سواد سلامت روانی اجتماعی را با خود مراقبتی افزایش داد. همچنین افتتاحیه همایش کانون‌های همیار سلامت روان-یاریگران زندگی دانشگاه تهران که با حضور منصوره السادات صادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، برگزار شد و از خانواده دانشجوی همیار سلامت روان دانشگاه علوم انتظامی امین که به افتخار شهادت نائل آمده بود، تقدیر و قدردانی شد. همایش‌های کانون‌های همیار سلامت با همکاری مراکز مشاوره دانشجویی سراسر کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر از اواخر آبان تا دی ماه ۹۸ برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارشایزی هلث آپشنز، «با افزایش سن، مغز انسان نیز به همراه اندام‌های دیگر پیر می‌شود. خرد و دانش می‌توانند با افزایش سن تقویت شوند، در شرایطی که حافظه و توجه ممکن است افت را تجربه کنند. برای حفظ عملکرد مغز در سطحی مطلوب، موسسه پزشکی آمریکا (Institute of Medicine) هفت اقدام را توصیه کرده است. ارتباط با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به حفظ سلامت مغز کمک کند. برخی محصولات تمرین دهنده مغز نیز می‌توانند به تقویت و تیزتر شدن ذهن، افزایش سرعت ذهنی فرد، و کاهش خطر زوال عقل با افزایش سن کمک کنند.
رکنارکنا14 ساعت قبل
آقایی افزود: اگر قند خون از ابتدا کنترل شود، می‌توان از عوارض دیابت پیشگیری کرد. وی، بر ضرورت کنترل قند خون، چربی خون، فشار خون و ….، تاکید کرد و افزود: عصب هایی که به اعضای داخلی بدن آسیب می‌زنند، منجر به بروز بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار و …، می‌شود. همچنین، می‌تواند با آسیب روده‌ها باعث بروز اسهال و یبوست مکرر در بیماران دیابتی شود. وی از افت قند خون به عنوان یک هشدار جدی سکته مغزی در بیماران دیابتی نام برد و گفت: قند خون پایین در بیماران دیابتی را جدی بگیرید. جمشیدی با عنوان این مطلب که دو سوم مرگ و میر بیماران دیابتی ناشی از عوارض قلبی عروقی است، ادامه داد: میزان بروز سکته قلبی در افراد دیابتی ۲ تا ۳ برابر افراد غیر دیابتی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

سرنوشت عروس خاورمیانه در هاله‌ای از ابهام

ایسنا10 دقیقه قبل

سرمایه گذاری نیروی هوایی آمریکا بر پرنده‌های نظامی یکبار مصرف!

اقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا17 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک17 دقیقه قبل

اعلام نحوه دریافت «دیپلم مجدد»

ایسنا17 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک18 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1