منابع مالی تکمیل آزاد راه شیراز - اصفهان در آینده نزدیک تامین می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
منابع مالی تکمیل آزاد راه شیراز - اصفهان در آینده نزدیک تامین می‌شود

منابع مالی تکمیل آزاد راه شیراز - اصفهان در آینده نزدیک تامین می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون استاندار فارس تامین منابع اعتباری برای تکمیل پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان را از مسائل مهم در این پروژه دانست و گفت: با توافقاتی که وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع انجام داده‌اند این منابع به‌زودی تامین می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، بازدید از پروژه‌های راهسازی شهرستان‌های فسا - جهرم - فیروزآباد- کوار و آزاد راه شیراز - اصفهان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس انجام و راهکارهای برون رفت از تنگناها و همچنین تسریع در روند اجرای این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در حاشیه این بازدیدها از چند نقطه حادثه‌خیز در شهرستان‌های شرق استان اشاره کرد و افزود: مقرر شد با همکاری وزارت راه و شهرسازی و تامین اعتبار لازم برای رفع این نقاط و ایمن‌سازی آنها در اسرع وقت تکمیل شود.

رضایی بیان کرد: پروژه محور فسا به داراب که ادامه آزادراه شیراز _فسا است در بعضی قطعات فعال و در بعضی از قطعات دیگر نیمه فعال است که مقرر شد با همکاری و کمک وزارت راه و شهرسازی و تامین بخشی از اعتبارات بخش‌های نیمه فعال را سرعت بخشند.

وی ادامه داد: با تامین منابع اعتباری لازم در آینده نزدیک شاهد تکمیل بخش‌هایی از راه حد فاصل فسا و داراب خواهیم بود. تسریع در روند اجرا محور فسا به جهرم و زاهد شهر از دیگر موضوعاتی بود که به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در این بازدید بر آن تاکید شد.

وی با اشاره به اینکه زیر سازی بخشی از محور دو بانده جهرم به قیر و کارزین انجام شده و عملیات آسفالت به زودی اجرایی خواهد شد از تکمیل این پروژه در آینده نزدیک خبر داد.

رضایی با بیان اینکه محور فیروزآباد به شیراز دارای سه قطعه است، عنوان کرد: در قطعه سوم‌ تعدادی تونل وجود دارد که عملیات اولیه آنها انجام شده و با کمک وزارت راه و شهرسازی با تامین منابع مالی ادامه می‌یابد.

معاون استاندار فارس با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی قطعا دوم این محور از تکمیل آن در ماه‌های آتی خبر داد. وی درباره قطعه اول پروژه در گردنه موک نیز گفت: در دو هفته آینده عملیات نصب علایم و نیوجرسی‌ها در این مسیر انجام شده و به زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین به بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از قطعه هفتم آزاد راه شیراز _اصفهان اشاره کرد و با بیان اینکه پروژه مذکور از پروژه‌های اساسی کشور و تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب است، اظهار کرد: با تکمیل این پروژه شاهد کاهش ۲ ساعته زمان سفر از شیراز به اصفهان و همچنین صرفه‌جویی ۲۰۰ میلیارد تومانی در مصرف سوخت در سال خواهیم بود.

رضایی اثرات مثبت اقتصادی و تاثیر در هزینه‌های حمل و نقل را از دیگر ویژگی‌های این آزادراه برشمرد. رضایی با بیان اینکه قطعه ۷ آزاد راه شیراز - اصفهان از قطعات بزرگ پروژه است که عملیات اجرایی آن با کندی روبه‌رو است، افزود: در این بازدید پیمانکار مکلف شد با افزودن بر تعداد ماشین‌آلات و تجهیزات به تسریع روند عملیات در این قطعه بپردازد‌.

وی تامین منابع اعتباری برای تکمیل پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان را از مسائل مهم در این پروژه دانست و افزود: با توافقاتی که وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع انجام داده‌اند این منابع به زودی تامین شده و امیدواریم در سال آینده شاهد تکمیل و بهره‌برداری این آزاد راه باشیم.

معاون استاندار فارس با اشاره به وسعت و پهناوری استان فارس، خاطرنشان کرد: شبکه‌های بزرگراهی متعدد و کارگاه‌های راه سازی در همه نقاط استان وجود دارد و دولت نیز عزمی جدی در زمینه توسعه راه‌ها دارد‌.

رضایی درباره نقاط حادثه‌خیز راه‌های استان نیز گفت: این نقاط حادثه‌خیز شناسایی شده‌اند و در حال حاضر بعضی از این نقاط رفع شده بعضی در حال انجام عملیات است و تعدادی نیز در مرحله مطالعات قرار دارد که امیدواریم با رفع همه نقاط حادثه خیز ایمنی در راه‌های فارس تقویت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
فارسفارس1 روز قبل
فیصل مقداد: با اشغالگری آمریکا، اسرائیل و ترکیه مقابله خواهیم کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فیصل مقداد» معاون وزیر سوریه بار دیگر تأکید کرد که رژیم صهیونیستی عامل تمامی توطئه‌هایی است که علیه سوریه و سایر کشورهای منطقه صورت می‌گیرد. روزنامه «الوطن» سوریه به نقل از وی گزارش داد که «در حال حاضر در خاک سوریه با دشمنان بسیاری مقابله می‌کنیم. ترکیه به بهانه‌های مختلف به تجاوزات خود در شمال سوریه ادامه می‌دهد … اگر مسئله به معنای حفظ امنیت ترکیه و سوریه باشد، ما از آن حمایت می‌کنیم». مقداد ادامه داد: «ما با این مسئله موافق هستیم که امنیت سوریه را در داخل مرزهای سوریه حفظ کنیم. ترکیه‌ای‌ها نیز باید به دور از هر گونه تجاوز یا اشغالگری، امنیت خود را در داخل ترکیه، حفظ کنند … هر گونه اشغالگری، واکنشی به همراه دارد؛ حال این اشغالگری از سوی ترکیه باشد، یا اسرائیل یا آمریکا.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
دینا با بغض گفت: چند روز بعد او را سوار بر خودرو در یکی از خیابان‌های محله مان دیدم. نظریه پزشکی قانونیبا این شکایت، زن جوان به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان آزار و اذیت او را تایید کردند. بی گناهمپسر جوان در بازجویی‌ها آزار و اذیت زن ماساژور را انکار کرد و گفت که دینا به دروغ چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است. وی افزود: من با دینا دوست بودم و با هم رابطه داشتیم و لباس‌هایی که به پزشکی قانونی ارائه داده مربوط به آخرین ملاقات مان با هم بوده است. من او را به زور مورد آزار قرار نداده‌ام.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
مرد جوان دو اسلحه در دست داشت و در حالی که مقابل در ورودی خانه پدر همسرش ایستاده بود آنها را تهدید می‌کرد. وی سعی داشت از شانه خاکی بزرگراه اقدام به فرار کند اما یکی از مأموران خود را به متهم جوان رساند. کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند که مرد جوان با شلیک گلوله به پهلوهایش جانش را از دست داده است. از آنجایی که پدر و مادر و سه دختر مقتول درخواست قصاص داشتند، کیفرخواست پرونده با اتهام قتل شبه عمد به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. با تکمیل تحقیقات، باتوجه به آنکه تیراندازی از بیرون خودرو صورت گرفته بود و سایر مدارک به‌دست آمده، بازپرس جنایی این بار کیفرخواست پرونده را به اتهام قتل عمد صادر کرد.
فراروفرارو1 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا اعلام کرد: از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار و شبکه‌های پیام رسان خارجی نظیر «واتس آپ» و «اینستاگرام» در دسترس می‌باشد. اما پیگیری فرارو نشان می‌دهد با وجود اعلام خبر وصل شدن اینترنت در استان هرمزگان هنوز امکان دسترسی کامل به اینترنت و استفاده از سایت‌های خارجی در این استان فراهم نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکذیب نقل قول چمران از رهبری درباره قیمت بنزین

ساعت ۲۴31 دقیقه قبل

هزینه کارت به کارت بانکی چقدر است؟

تجارت‌نیوز31 دقیقه قبل

۱۱۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در پارس آباد برگزار می‌شود

مهر31 دقیقه قبل

سقوط آسانسور باعث مرگ مرد جوان شد

ساعت ۲۴31 دقیقه قبل

حضور پورعلى گنجى در اردوى تیم امید

میزان‌آنلاین32 دقیقه قبل