قواعد حاکم بر بازار بورس ریسک بازار را بالا برده است/ نگاه دولت به بازار بورس نگاه غلطی است/ دولت باید بازار بورس را به عنوان کمک به تولید و تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی ببیند/ بازده بلندمدت بازار سرمایه همیشه بالاتر از تمام بازارهای موازی است/ در فضای رونق اقتصادی هیچ بازاری مانند بازار بورس برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
قواعد حاکم بر بازار بورس ریسک بازار را بالا برده است/ نگاه دولت به بازار بورس نگاه غلطی است/ دولت باید بازار بورس را به عنوان کمک به تولید و تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی ببیند/ بازده بلندمدت بازار سرمایه همیشه بالاتر از تمام بازارهای موازی است/ در فضای رونق اقتصادی هیچ بازاری مانند بازار بورس برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست

قواعد حاکم بر بازار بورس ریسک بازار را بالا برده است/ نگاه دولت به بازار بورس نگاه غلطی است/ دولت باید بازار بورس را به عنوان کمک به تولید و تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی ببیند/ بازده بلندمدت بازار سرمایه همیشه بالاتر از تمام بازارهای موازی است/ در فضای رونق اقتصادی هیچ بازاری مانند بازار بورس برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست

حمید میرمعینی، کارشناس بورس و بازار سرمایه، گفت: بازده بلندمدت بازار سرمایه، چه در ایران و چه در کشورهای توسعه‌یافته، همیشه بالاتر از تمام بازارهای موازی است.

اعتمادآنلاین|الیاس جرجندی- حمید میرمعینی، کارشناس بورس و بازار سرمایه، در مورد وضعیت بورس کشور به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: در حال حاضر وضعیت بازار بورس ایران طبیعی است. روال طبیعی‌ بازارهای جهانی بورس در بخش‌های معاملاتی، عرضه و تقاضا و شاخص، در بازار بورس ایران هم دنبال می‌شود.

این کارشناس بورس افزود: عکس‌العمل و واکنش بازار بورس نسبت به متغیرهای درونی و بیرونی در یک حالت عادی به سر می‌برد. فعالان بازار سرمایه و کسانی که از بیرون به این بازار نگاه می‌کنند باید این نکته را مد نظر قرار دهند که بازار سرمایه در روند حرکتی خود دچار افت و خیز می‌شود و متناسب با شرایط، افت‌وخیزها را تجربه می‌کند.

او ادامه داد: در حال حاضر بازار سرمایه ایران به یک روال منطقی در انجام معاملات رسیده و اگر بخواهد در آینده این روال را حفظ کند، به عمق بیشتر بازار و تعداد زیاد فعالان در این بازار احتیاج دارد. اینکه طی ۲۰ روز گذشته شاهد بودیم که بازار در فرایند انجام کار خود یک روز عملکرد مثبت داشته و یک روز دیگر عملکرد منفی، نشان از طبیعی بودن روال کاری بازار سرمایه دارد.

میرمعینی گفت: به رغم اینکه بازار در حالت عادی و طبیعی کاری به سر می‌برد، باید دید تحولات و اخبار چند روز آینده بازار را به کدام سمت‌وسو سو می‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه در مورد نقاط قوت و ضعف بازار بورس گفت: بازار بورس از نقاط قوت بسیار کمی برخوردار است. بورس ایران به لحاظ زیرساخت‌ها، ساختار و نداشتن یک بازار حرفه‌ای برای معاملات دچار ضعف است. قواعد و بسترهایی که بر زیرساخت‌های بورس کشور حاکم است باعث ایجاد ریسک‌هایی برای بخش عملیاتی بازار شده است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

او توضیح داد: از دیگر ضعف‌های موجود در بازار سرمایه نگاه دولت به بازار بورس است که به این بازار به عنوان مکانی برای کمک به تولید و تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی نگاه نمی‌کند. اگر به صورت جدی به این بازار بنگریم و نقش و جایگاه بازار بورس را همانند کشورهای توسعه‌یافته به رسمیت بشناسیم، درمی‌یابیم که بازار سرمایه در اقتصاد کشور کارایی بسیار زیادی دارد.

میرمعینی ادامه داد: بازده بلندمدت بازار سرمایه، چه در ایران و چه در کشورهای توسعه‌یافته، همیشه بالاتر از تمام بازارهای موازی است. طی تحقیقات ۲۰ ساله‌ای که انجام شده، بازده بازار سرمایه بسیار بیشتر از بازارهایی همچون بازار مسکن، بازار خودرو، بازار طلا و ارز بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: اگر در آینده محدودیت‌های تحریمی کمتر شود و وارد فضای رونق اقتصادی شویم، هیچ بازاری مانند بازار بورس برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست. البته این منوط به جدی گرفتن بازار سرمایه و همچنین کارکردهای مناسب آن از قبیل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی، کشف قیمت مناسب و ایجاد فضای مناسب برای ورود و خروج مناسب سرمایه‌گذارهاست.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

ادامه ماجرای ورق‌های فولادی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
آنچه براساس گزارش فرزاد آذری بقا خبرنگار خبرگزاری صداوسیما که دیروز در بخش‌های مختلف خبری پخش شد و نشان داد آنچه در فولاد مبارکه اصفهان تولید می‌شود به دست صنایع کوچک و متوسط برای تولید ماشین آلات کشاورزی نمی‌رسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، به نظر می‌رسد نهادهای فراتر از وزارت صنعت معدن و تجارت باید به داد تولید کنندگان صنایع کوچک و متوسط برسد آنهایی که به دنبال تولید هستند اما روال‌های نادرست و فساد زا همچنان موانع بزرگ در برابر تولیدشا ن است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ارسال رایگان کتاب‌های درسی به مناطق سیل‌زده

افکارنیوز6 ساعت قبل

عکس/ کتاب «تاریخ بیهقی» در دستان اشرف غنی

مشرق‌نیوز11 ساعت قبل

افزایش ۱۴٫۷ درصدی خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه/ ایرانیان جایگاه دوم را دارند

اعتمادآنلاین1 روز قبل

اتحادیه فوتبال انگلیس، منچستریونایتد را به ناتوانی در کنترل رفتار بازیکنانش متهم کرد

طرفداری12 ساعت قبل

شهروندان کردستانی نگران کم فروشی بنزین نباشند

کرد آنلاین1 روز قبل

عکسی ازجلسه هیات اجرایی AFC؛ فقط مهدی تاج با گوشی ترجمه / تصویری از موضع ضعف و انفعال فوتبال ایران درآسیا

تابناک14 ساعت قبل

امدادرسانی به حدود ۹۲ هزار آسیب دیده سیلاب در سیستان وبلوچستان

مهر1 روز قبل

محیط زیست مکلف به ایجاد پایگاه اطلاعاتی واحدهای آلاینده شد

فارس1 روز قبل

فیلم جدید حاتمی‌کیا غافلگیرمان می‌کند؟

انتخاب15 ساعت قبل

نتانیاهو: با کشورهایی در ارتباطیم که خوابش را هم نمی‌دیدیم

اقتصادنیوز1 روز قبل