مذاکرات مسئولان با بیگانگان باید تجلی عزت و اقتدار ایران باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
مذاکرات مسئولان با بیگانگان باید تجلی عزت و اقتدار ایران باشد

مذاکرات مسئولان با بیگانگان باید تجلی عزت و اقتدار ایران باشد

مهرخبرگزاری مهر |
کاشان - یک استاد حوزه با اشاره به مذاکرات برخی از مسئولین با بیگانگان گفت: روح حاکم بر هر مذاکره ای باید اربعینی و تجلی عزت و اقتدار ایران اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین صابری اراکی ظهر شنبه در جمع عزاداران حسینی با بیان اینکه حدیث «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجات» یک حدیث قدسی است، اظهار داشت: این حدیث بر عرش الهی در هنگام معراج پیامبر گرامی اسلام (ص) نوشته شده بود.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم کتاب هدایت بشریت است، ابراز داشت: با توجه به آیات ابتدایی سوره بقره متوجه می‌شویم که قرآن برای انسان‌های پرهیزگار و متقی هدایتگر است.

این استاد حوزه تصریح کرد: علاوه بر قرآن کریم عترت و اهل بیت پیامبر عامل دیگر در هدایت انسان‌ها هستند.

وی افزود: نقش هدایتگری قرآن باعث شده است که این کتاب الهی توسط دشمنان هدف گرفته شود.

حجت الاسلام صابری اراکی با اشاره به وقایع جنگ صفین اظهار داشت: در جنگ صفین قرآن‌های صامت توسط خوارج بر سر نیزه رفت و در حوادث عاشورا و کربلا سر قرآن ناطق که همان امام حسین (ع) بود بر سر نیزه‌ها رفت.

وی با بیان اینکه امروز در جامعه نیاز است تا مسئولین، مردم و خانواده‌ها قرآنی باشند، ابراز داشت: آنچه در یک جامعه اسلامی می‌تواند زمینه رشد و پیشرفت و تعالی را فراهم آورد آموزه‌های قرآنی و ولایت اهل بیت است.

این استاد حوزه با اشاره به حماسه عظیم اربعین حسینی و حضور خیل مشتاقان و عاشقان امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین تصریح کرد: امام حسین (ع) برای تمام ابعاد زندگی مردم و خانواده‌ها و همچنین مسئولین چراغ هدایت است.

وی تصریح کرد: مسئولینی که خواهان مذاکره با بیگانگان هستند باید بدانند که مذاکرات آن‌ها باید برآمده از اهداف قیام عاشورا و امام حسین در کربلا باشد.

حجت الاسلام صابری اراکی با اشاره به اینکه هدف اصلی از قیام امام حسین (ع) عزت و اقتدار و همچنین زیربار ظلم نرفتن بود، افزود: مقامات مسئول باید در مذاکره با بیگانگان عزت و اقتدار ایران و ایرانی را سرلوحه همه امور خود قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

از آتش زدن خودرو و بانک‌ تا زیر گرفتن مامور پلیس

تابناکتابناک1 روز قبل
برخی گزارش‌های منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها، تعداد کل معترضان و آشوبگران از شب جمعه تاکنون مجموعا ۸۷۴۰۰ نفر برآورد کرده که از این میزان حدود ۸۲۲۰۰ نفر مرد و ۵۲۰۰ نفر آن‌ها زن بوده‌اند. بخش قابل توجهی از معترضان صرفا در محل تجمعات حاضر بوده و با هسته مرکزی اغتشاشات همراهی نداشتند. با این حال برای بسیاری از آن‌ها پیامک هشدار توسط دستگاه‌های امنیتی ارسال شده است. تصاویری که از ابعاد خسارت آشوبگران به اموال عمومی ثبت شده و نشان می‌دهد این ناآرامی‌ها چه جهت‌گیری یافته است.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری14 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اعتراف یواخیم لو درمورد تیم ملی آلمان

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا19 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین22 دقیقه قبل

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای لغو تمام معافیت‌های هسته‌ای ایران

فارس26 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف26 دقیقه قبل

واکنش منفی به «گل‌ربایی» رونالدو

مشرق‌نیوز26 دقیقه قبل