گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. حوادث
گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

گزارش «تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل» نهایی شد/ خاطیان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: گزارش تخلفات دستگاه‌ها در بروز سیل در این کمیسیون تصویب شده و به زودی در مجلس قرائت می‌شود.

اعتمادآنلاین|داوود محمدی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت تدوین گزارش شکایت‌های مردمی از مناطق سیل‌زده، بیان کرد: به برخی مناطق سیل‌زده باتوجه به شکایت‌های ارسالی سرکشی شد و از مناطق دیگر نظرات دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری شد و اکنون گزارش جامع و کامل آن در هیئت رئیسه و جلسه عمومی این کمیسیون مطرح و تصویب شده است و به زودی در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

او با اشاره به تخلفات دستگاه‌های مختلف در بروز و افزایش خرابی‌های سیل اظهار کرد: دستگاه‌های مختلف مانند شهرداری، ادارات، راهداری، وزارت راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، امور اراضی، هواشناسی، شرکت‌های آب منطقه‌ای، ستاد مدیریت بحران، مدیریت، امور اراضی و … از زمان‌های گذشته به وظایف قانونی خود در مناطق سیل‌زده به درستی عمل نکرده‌اند.

محمدی تصریح کرد: به طور مثال شرکت آب منطقه‌ای در حفظ بستر رودخانه‌ها یا جهاد کشاورزی برای جلوگیری از تغییر کاربری‌ها هر کدام وظایفی داشتند که به آن عمل نکرده‌اند، عدم ایفای وظایف قانونی باعث شده تا به مرور تغییر کاربری‌های بیجا، تجاوز به حریم رودخانه‌ها و دریا‌ها، کوه‌خواری، جنگل‌خواری و …بافت اراضی را تغییر دهد و شاهدیم با تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها با بارش حتی اندکی باران سیل ایجاد می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ضمن تذکر و هشدار به دستگاه‌های مسئول بیان کرد: براساس اعلام سازمان هواشناسی سال آینده هم ترسالی خواهیم داشت و از همین الان هشدار می‌دهیم که این دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود به درستی عمل کرده و مسیل‌ها و حریم‌های موجود را آزاد کنند و از ه اکنون پیشگیری و پیگیری‌های لازم را برای جلوگیری از بروز سیل و خرابی‌ها انجام دهند تا شاهد سیل‌ و خرابی‌هایی مانند فروردین‌ها ماه سال ۹۸ نباشیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی در ایران

او با بیان اینکه این دستگاه‌ها باید در سال جاری نسبت به اصلاح و مرمت وضعیت موجود تا جای ممکن اقدام کنند، بیان کرد: پیش‌بینی‌های لازم را برای جلوگیری از بروز سیل در سال آینده باید داشته باشند، شاهدیم اکنون با وجود بارش‌های اندک استان گلستان با مشکلات ناشی از سیل مواجه شده است و قطعا قصور دستگاه‌های اجرایی موجب تشدید خرابی‌های ناشی از سیل خواهد شد و به عنوان کمیسیون اصل نود حتما خاطیان را به دستگاه قضا معرفی خواهیم کرد.

محمدی با تاکید براینکه گزارش بعد از قرائت در صحن علنی به قوه قضاییه ارائه می‌شود، گفت: اکنون رونوشتی از گزارش نهایی را به دستگاه‌های مورد نظر برای دریافت نظرات و توضیحات آن‌ها ارائه کرده‌ایم که بعد از ارسال پاسخ‌ها، گزارش نهایی را در صحن علنی مجلس قرائت می‌کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

استاد دانشگاه دوست دخترش را اره کرد!

تابناکتابناک1 روز قبل
اعتراف یک استاد برجستۀ رشته تاریخ دانشگاه‌های روسیه به قتل دوست دختر خود و تلاش برای از بین بردن جسد او، سراسر این کشور را در شوک فرو برد. ولگ سوکولوف، استاد دانشگاه ۶۳ ساله روس، متخصص تاریخ فرانسه و بطور ویژه ناپلئون بناپارت نخستین امپراتور این کشور است و در سال ۲۰۰۳ میلادی نشان «لژیون دونور» که بالاترین نشان افتخار فرانسه محسوب می‌شود را نیز دریافت کرده است. او روز شنبه پس از بیرون کشیده شدن از رودخانۀ یخ زدۀ «مویکا» در شهر سن پترزبورگ بازداشت شد؛ او در زمان بازداشت کوله‌پشتی به همراه داشت که درون آن بازوهای بریده شدۀ استازیا یشچنکو، دوست دختر ۲۴ ساله‌ و دانشجوی سابقش پیدا شد. به گفتۀ الکساندر پوچیوف وکیل این استاد تاریخ، او از کاری که کرده پشیمان است و به همین دلیل با پلیس همکاری کرده است. اولگ سوکولوف که در رشته تاریخ دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ تدریس می‌کرد، به پلیس گفته است که در جریان مشاجره به سمت دوست دخترش شلیک کرده و او را کشته است و سپس سر، پاها و بازوهای او را اره کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: پرونده موسوم به سیل شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه‌های کیفری ۲ شیراز ارسال شد. سیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، بیان داشت: پرونده حادثه سیل شیراز که در ۱۶ مجلد در دادسرای شیراز تشکیل شده بود با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه‌ کیفری ۲ شیراز ارسال شد. وی افزود: مطابق بررسی‌های صورت گرفته و تلفیق نظر هیأت کارشناسی و گزارش کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، شهرداری شیراز و دو تن از شهرداران ادوار مختلف شهرداری مقصر شناخته شدند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس افزود: پرونده به دلیل تعداد بالای آمار فوتی و مصدومین در ۱۶ مجلد به داگاه ارسال شده است. در این زمینه/ خدمات قضایی در مناطق سیل زدهگفتی است وقوع سیل در ۵ فروردین ۱۳۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز منجر به فوت ۲۱ نفر و مصدومیت بیش از ۱۰۰ مصدوم داشت.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش همشهری، صبح ۲۹آذر سال ۹۵جنایت هولناکی در مقابل دادگاه شهرستان بابل رخ داد. مرد مجروح به‌دلیل اصابت گلوله به سرش جانش را از دست داد. وقتی ماجرا به پلیس گزارش شد، تحقیقات برای کشف راز این جنایت و دستگیری قاتل شروع شد. بررسی‌ها نشان می‌داد قاتل مردی به نام حسین‌علی و مقتول نیز برادرزن ۳۲ساله او به نام ابراهیم بوده است. به این ترتیب طناب دار به گردن قاتل افتاد و حکم اجرا شد اما ۲ثانیه بعد خانواده مقتول بخشش خود را اعلام کردند.

تصاویر: آتش سوزی مهیب در شرق استرالیا

22+
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
صبح امروز در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران، پرونده قتل خونین در خیابان شمشیری تهران با حضور فرد متهم به قتل و اولیای دم مقتول برگزار شد. با حضور مأموران در محل، آثار خونریزی در کف آسفالت مشاهده و یک عدد غلاف و قمه خونی نیز در قسمتی از کوچه کشف شد. در تحقیقات محلی اهالی اظهار داشتند مقابل خانه‌ای داخل کوچه محل نزاع، دقایقی قبل درگیری خونین رخ داد که یک دستگاه موتورسیکلت با دو ترک‌نشین مراجعه و با یکی از ساکنان خانه درگیر شده‌اند. مقتول و دوستش با من درگیر شدند و من اصلا یادم نمیاد که دیگر چه شد که متاسفانه مقتول کشته شد. قاضی پس از استماع دفاعیات متهم به قتل و وکیلش، ختم جلسه دادگاه را اعلام کرد.

نظرها

اخبار بیشتر