تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: «آنجلینا جولی» که چندی است به جهت ابتلا به بیماری سرطان، ناچار شده هر دو پستان خود را به تیغ جراحی بسپارد؛ در اظهار نظری جدید معتقد شده است که زن نباید صرفا به قدرت جسمی اتکا کند چراکه ارزش‌هایی دیگر هستند که به درستی ماهیت و ارزش و جایگاه زن را تبیین می‌کنند.

به گزارش سینماپرس به نقل از بی‌بی‌سی، آنجلینا جولی نقشی را که مردان می‌توانند در شکل‌گیری شخصیت دختران جوان بازی کنند، تعیین‌کننده خواند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 1

این هنرپیشه هالیوودی در مراسم اکران فیلم «مالفیسنت: معشوقه شیطان» درباره نقش‌هایی که در سینما برای زنان نوشته می‌شود، اظهارنظر کرد.

جولی در اکران این فیلم به خبرنگاران گفت: من بر این عقیده‌ام که اغلب اوقات که می‌گویند «این زن قدرتمند است، او باید مردان را بزند یا باید شبیه مردان باشد» ایده درستی نیست و باید زن را بی‌نیاز از مردان نشان دهیم. زن نباید صرفا به قدرت جسمی اتکا کند چراکه ارزش‌هایی دیگر هستند که به درستی ماهیت و ارزش و جایگاه زن را تبیین می‌کنند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 5

جولی با اشاره به شخصیت خودش در این فیلم و «شاهزاده آرورا» که توسط «ال فانینگ» بازی شده است، گفت: زنان در زندگی به مردان نیاز دارند، آن‌ها را دوست داریم و از آن‌ها می‌آموزیم. به نظرم این پیام مهمی برای دختران جوان دارد. آن‌ها باید توانایی خودشان را پیدا کنند در عین حال به مردهای اطرافشان احترام بگذارند و از آن‌ها بیاموزند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 7

او افزود: ما زنانی قدرتمند داریم اما شخصیت غلطی از آن در فیلم‌ها خلق کرده‌ایم و باید این دیدگاه غلط را اصلاح کنیم. ما انواع متنوعی از شخصیت‌های زنان نشان می‌دهیم، اما همچنین مردان فوق‌العاده‌ای در فیلم داریم و من واقعا می‌خواهم بر آن نکته تاکید کنم.

«مالفیسنت: معشوقه شیطان» دنباله فیلم «مالفیسنت» سال ۲۰۱۴ است که در اواخر ماه جاری در انگلستان منتشر می‌شود و همچنین «اد اسکرین» «چیتول اجیوفور» و «میشل فیفر» در آن ایفای نقش می‌کنند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 10

فانینگ، که مجددا در نقش «پرنسس آرورا» در فیلم بازی می‌کند، اظهارات آنجلینا جولی را تکرار کرد و گفت: قدرت شخصیت او خلاف بسیاری از شاهزاده خانم‌های فیلم‌های کودکان، لزوما جسمی نیست.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 12

فانینگ در ادامه می‌گوید: قدرت آرورا مهربانی او است و او نسبت به خودش بسیار صادق است، این چیزی است که من می‌خواستم در این فیلم حفظ کنم. او لطیف و زنانه است و می‌خواهد زن زندگی شود و بچه‌دار شود و همین جنبه شخصیتی او به عنوان یک زن زیباست. و همین زیبایی و قدرت خیلی در سینما به تصویر کشیده نشده است.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 14

او در ادامه می‌افزاید: بسیاری از شاهزاده خانم‌ها اینچنین هستند و ما قصد داریم او را شاهزاده‌ای قوی به تصویر بکشیم. و او را سرسخت نشان دهیم، و او را مبارز و جنگنده نشان دهیم. مگر زن قدرتمند به غیر از این است؟ مگر جنگیدن فقط با شمشیر و زره و کلاه‌خود است؟ «آرورا» می‌تواند از عهده این به شیوه‌ای متفاوت، در تن‌پوشی صورتی و در عین زیبایی و لطافت و آسیب‌پذیری، برآید.

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 17

چگونه از این قدرت بهره ببریم؟

بسیاری از زنان در نقش اکشن یا فیلم‌های کودک بر قدرت جسمی شخصیت تمرکز می‌کنند. برای نمونه «زن شگفت‌انگیز» یا «مریدا» در فیلم «شجاع» محصول دیزنی در سال ۲۰۱۲. در واقع، یکی از نقش‌های قبلی جولی بازی در نقش قهرمان اکشن «لارا کرافت» در «تام ریدر» بود.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 20

فانینگ در توضیح فرضیه دنباله مالفیسنت گفت: پنج سال از زندگی او گذشته است و او اکنون «ملکه مورها» است و وی این مسئولیت جدید را برعهده دارد و او در تلاش است تا خود را به عنوان یک حاکم تثبیت کند و اینکه چگونه از قدرتش استفاده کند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 22

در این فیلم، احساس مادرانه جولی در مالفیسنت در برابر آرورا به چالش کشیده می‌شود و به رقابتی با قدرت همسایه خود ملکه «اینگریت» (با بازی میشل فیفر) مواجه می‌شود.

ملکه اینگریت باعث ایجاد اختلاف بین مالفیسنت و آرورا می‌شود آنگاه پسرش پرنس فیلیپ به شاهزاده خانم پیشنهاد می‌دهد. اینگریت قصد دارد از ازدواج برای تقسیم انسان‌ها و جن‌ها استفاده کند و برای جلوگیری از جنگ قریب‌الوقوع به مالفیسنت روی می‌آورد.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 25

تحلیل‌های رسمی این فیلم هنوز منتشر نشده لیکن به منتقدان حاضر در اکران اولیه این فیلم اجازه داده شده تا اولین برداشت‌ها و نقدهای خود را در توئیتر به اشتراک بگذارند.

«کورتنی هاوارد» منتقد سینمایی ورایتی و اواردز سیرکوئیت در مورد این فیلم می‌گوید: «مالفیسنت: معشوقه شیطان» مانند «دزدان دریایی کارائیب است. گره افکنی و گره‌گشایی فراوانی در آن وجود دارد اما در مجموع بر قدرت ستاره‌ها استوار است. آنجلینا جولی، میشل فیفر و ال فانینگ یک تثلیث مقدس هستند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 28

«اسکات منزل» سردبیر «We Live Entertainment» این فیلم را دنباله تماشایی فیلم قبلی دانسته که ثابت می‌کند آنجلینا جولی بالفطره برای نقش‌های اصلی و محوری به دنیا آمده است. و آن را افسانه‌ای امروزی نامیده که زنان سرسخت در آن نقشی محوری دارند و سکانس‌های نبرد را حماسی و طراحی لباس‌ها را حیرت‌انگیز عنوان می‌کند.

تغییرات تفکری «آنجلینا جولی» پس از دست دادن زیبایی زنانه خود - 30

جولی در آخر این فیلم و قسمت قبلی آن را انعکاسی از چرخه زندگی یک زن تعریف می‌کند. یکی از نکات جالب این است که بدون اینکه متوجه شویم فصول رشد یک زن را دریافته‌ایم. تولد، مراسم تعمید و نام‌گذاری، نوجوانی، همسر شدن بنابر این مراحل، مواردی دنبال می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها که از دل همین‌ها در میآید نحوه رشد و تکامل زن است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

هفته ترویج علم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

شبی با دانشجویان دانشگاه شریف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن، پای صحبت‌های دانشجویان نشست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دانشجویان در این دیدار‌ها از دغدغه‌هایشان گفتند و می‌خواهند پاسخ شان قول پیگیری باشد؛ از دغدغه‌های فرهنگی گرفته تا موضوع‌های سیاسی و اقتصادی که جای آن در دانشگاه‌هاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
علی اکبراشعری، مدیر پیشکسوت فرهنگی، در یادداشتی در گروه نخبگان خبرآنلاین برای پاسداشت مکتوب دکتر محمود گلزاری نوشت: «سخن گفتن از دوستی چهل ساله امری است سهل و ممتنع. به نظر سهل می‌آید چرا که رفت و آمد و نان و نمک یکدیگر را در این زمان طولانی خوردن، شناختی ایجاد می‌کند که می‌توان خاطراتی را بازگو کرد و توصیفاتی از این دوست را به دست داد اما ممتنع است چراکه اگر این دوست و عزیز شخصیتی چند وجهی و دارای لایه‌های مختلف باشد، کار مشکل می‌شود. » رئیس اسبق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نوشت: «برای من دکتر گلزاری چنین رفیقی بوده است و اجازه دهید از خاطرات سخن نگویم و در حد امکان در این وجیزه از وجوه بارز شخصیتی ایشان نکاتی را عرضه بدارم. این دکتر ما را، هر کس به گونه‌ای می‌شناسد و زمانی دیگر و در جایی دیگر که از من راجع به ایشان سؤال شد، گفتم جسارت نباشد یاد داستان مولوی و فیل در تاریکی می‌افتم که هر کس فیل را از زاویه دید و حس خودش تعریف کرد در حالی که فیل، مجموعه‌ای از این ویژگی‌ها و مشخصات بود. ایشان هم دارای ویژگی‌های متعدد و مختلف عاطفی، عقلانی و مذهبی است که به چند مورد که از نظر بنده بارزتر است اشاره می‌کنم …» متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید.

اولین مرکز مین زدایی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۷۰ کشور در دنیا آلوده به مین هستند، افتتاح مرکز مین زدایی ضمن کمک به مناطق مرزی کشورمان، برای دیگر کشور‌ها هم مورد استفاده است.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
دقیقش یادم نیست، اما همین قدر می‌دانم دوران دبیرستان بودم که تلویزیون ترانه‌ای پخش کرد که برایم و برایمان تعجب آمیز بود. خبرآنلاین: دقیقش یادم نیست اما همین قدر می‌دانم دوران دبیرستان بودم که تلویزیون ترانه‌ای پخش کرد که برایم و برایمان تعجب آمیز بود. ترانه‌ای که پخش می‌کرد خیلی مواقع نام خواننده یا آهنگساز آن را نمی‌نوشت و معرفی نمی‌کرد. او خشایار اعتمادی بود. خشایار اعتمادی هم همانگونه که قبلا برایمان خوانده می‌داند که اگر رفته اما محکوم به برگشتن است: «نمیری چون دلت اینجاست / تو محکومی به برگشتن».

نظرها

اخبار بیشتر