شکایت وزارت ارشاد از تهیه‌کننده و کارگردان «متری شیش و نیم»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
شکایت وزارت ارشاد از تهیه‌کننده و کارگردان «متری شیش و نیم»

شکایت وزارت ارشاد از تهیه‌کننده و کارگردان «متری شیش و نیم»

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
حاشیه‌های قاچاق فیلم‌های سینمایی و انتشار آن در فضای مجازی، به شکایت از یک تهیه‌کننده و کارگردان رسید.

جریان قاچاق فیلم‌های سینمایی و انتشار آن در فضای مجازی آن هم با کیفیت بالا، سوژه رسانه‌ها شده و حاشیه‌ها و واکنش‌های فراوانی را از سوی صاحبان آن آثار به دنبال داشته است. البته جریان فقط به اینجا ختم نمی‌شود؛ چون رسانه‌های خارجی نیز این قضیه را دنبال و منتشر کردند.

روی سخن برخی عوامل این فیلم‌ها به سمت وزارت ارشاد بود که می‌گفتند، این وزارتخانه باعث انتشار غیرقانونی آثارشان است و نسخه‌ها از آنجا به بیرون درز کرده است؛ اما سازمان سینمایی هم در جواب گفت که از طریق مقامات قضایی موضوع را پیگیری خواهد کرد.

این جریان و حاشیه‌های آن انگار انتها ندارد؛ تا جایی که مطلع شدیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سید جمال ساداتیان و سعید روستایی (تهیه کننده و کارگردان متری شیش و نیم) در دادگاه رسانه به خاطر نشر اکاذیب، تهمت و … شکایت کرده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

حالا باید دید مقصر اصلی قاچاق فیلم‌ها کیست و جای این سوال باقی می‌ماند که آیا صاحبان آثاری که منافعشان از دست رفته باید از وزارت ارشاد شکایت کنند یا این وزارتخانه باید آن‌ها را به دادگاه بکشاند و یا قرار است از راه‌های دیگری این جریان حل شود؟

*باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا23 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در نشست مشترک محمد شریف‌خانی معاون فضای مجازی رسانه ملی با سردار مهماندار رییس مرکز پلیس راهور استان تهران، از چگونگی افزایش همکاری فی مابین در حوزه آموزش و ترویج فرهنگ ایمنی صحبت شد. محمد شریف خانی روز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه به همراه جمعی از مدیران با سردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور استان تهران، دیدار و گفتگو کردند. به همین منظور برای مسائل آموزش و ترویج فرهنگ ایمنی که دغدغه مشترک همه ماست، خواستیم که همکاری بیشتری داشته باشیم. کاراکتری که مثبت و جوان باشد تا بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و مساله بعد دسترسی به مخاطب است. با مشغله فراوان، نگاه ویژه پلیس به رسانه واقعا قابل تحسین است و امیدواریم که در این صحنه همیار و همکار خوبی برای ناجا باشیم.

۱۰ تا از بهترین فیلم‌های فانتزی تمام دوران

7+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/گلستان چهارمین محفل شاعرانه جشنواره ملی شعر دانشجویی با حضور «عبدالجبار کاکایی» در ر سالن اجتماعات پردیس امام خمینی (ره) دانشگاه فرهنگیان گرگان برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر در ترانه‌ها و شعر شاعران به‌خصوص شاعران جوان، توجه کافی به انسان و محیط واقعی زندگی دیده نمی‌شود و نمی‌توان به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرد. تربتی‌نژاد گفت: باید با ایجاد تغییر در فضای فرهنگی کشور، ذائقه مخاطبان شعر، ترانه و موسیقی را تغییر دهیم. در ادامه به‌منظور تقدیر از زحمات «عبدالجبار کاکایی» در حوزه شعر و ترانه، تندیس رودکی به وی تقدیم شد. این محفل شعر و شاعری به همت جهاددانشگاهی واحد گلستان، در راستای نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

شبی با دانشجویان دانشگاه شریف

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن، پای صحبت‌های دانشجویان نشست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دانشجویان در این دیدار‌ها از دغدغه‌هایشان گفتند و می‌خواهند پاسخ شان قول پیگیری باشد؛ از دغدغه‌های فرهنگی گرفته تا موضوع‌های سیاسی و اقتصادی که جای آن در دانشگاه‌هاست.
فارسفارس16 ساعت قبل
اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: صدا و سیما به عنوان بزرگ‌ترین سازمان رسانه‌ای کشور اگر به مسئولیت عظیم و رسالت حقیقی خود عمل کند، می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند. اگر انتظارات از رسانه ملی برآورده نشود، به مرور زمان شاهد کمرنگ شدن مرجعیت این سازمان خواهیم بود. موضوعات فوق، تنها بخش کوچکی از ظرفیت‌های عظیم رسانه ملی است. بنابراین نه مشکل تبیینی لوایح FATF حل می‌شود، نه موجبات خشنودی دولت از رسانه ملی فراهم می‌شود. در پایان صدا و سیما به عنوان بزرگ‌ترین سازمان رسانه‌ای کشور اگر به مسئولیت عظیم و رسالت حقیقی خود عمل کند، می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.

نظرها

اخبار بیشتر