گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد

گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد

کجاروخبرگزاری کجارو |

با توجه به رفتارهای نامناسب گردشگران در استودان سدلک معروف به کلیسای استخوان‌ها، مقامات این کلیسا تصمیم به محدودکردن عکاسی و ممنوعیت سلفی گرفته‌اند.

استودان سدلک، یک نیایشگاه کوچک مسیحی کاتولیک به شمار می‌رود که در طبقه‌ی زیرین گورستان کلیسای همه قدیسان در حومه‌ی شهر کوتنا هرا در جمهوری چک و حدود ۷۲ کیلومتری پراگ قرار دارد و به‌دلیل دکوراسیون غیرمعمولش، با عنوان کلیسای استخوان‌ها نیز شناخته می‌شود. استخوان‌های حدود ۶۰ هزار اسکلت انسان که در محوطه‌ی این کلیسا به خاک سپرده شده بودند، برای تزئینات داخل کلیسا به‌خصوص لوسترهای بزرگ و معروف آن به کار رفته‌اند.

گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد - 3

طراحی داخلی غیرسنتی استودان سدلک باعث جذب گردشگر از اقصانقاط دنیا به این منطقه‌ی آرام حومه‌ی شهر شده است؛ اما ازدحام بیش از حد گردشگران در عصر اینستاگرام به یک شمشیر دولبه می‌ماند. مدیر کلیسای سدلک در اظهاراتی عنوان کرد که از سال ۲۰۲۰، عکاسی در این کلیسا به‌شدت محدود خواهد شد. او افزود:

ما معتقدیم که بازدیدکنندگان به این تصمیم احترام خواهند گذاشت و علت اتخاذ چنین اقداماتی را حتما درک خواهند کرد.

گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد - 6

۵۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ از استودان سدلک دیدن کردند، رقمی که انتظار می‌رود سیر صعودی داشته باشد. تصمیم جدید مقامات این کلیسا به‌معنای ممنوعیت کامل عکس‌برداری نیست و بازدیدکنندگانی که قصد عکاسی دارند باید سه روز قبل اقدام به اخذ مجوز کنند.مقاله‌های مرتبطراهنمای سفر به پراگ؛ جمهوری چکسفر ۳ روزه به پراگ، جمهوری چکاستودان سدلک؛ کلیسا و قبرستانی با تزئینات استخوانی

خبری: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

استودان سدلک هم‌اکنون در حال بازسازی است که این موضوع می‌تواند به مدیریت ازدحام گردشگران کمک کند، با این حال مشکل اصلی عکاسی در این محل به رواج سلفی‌های نامناسب مربوط می‌شود.

با وجود علائمی که به زبان‌های مختلف از بازدیدکنندگان می‌خواهد، ‌ مؤدبانه رفتار کنند و به یاد داشته باشند که این اسکلت‌ها هنوز هم بدن مردگان هستند، اما بسیاری از گردشگران، استخوان‌ها را از روی دیوارها برمی‌دارند و برای گرفتن عکس با آن‌ها سعی در لمس‌کردن، گذاشتن کلاه یا عینک آفتابی روی سر اسکلت‌ها دارند یا رفتارهای زشت دیگری انجام می‌دهند. علاوه بر این، حفاظت از این کلیسا اهمیت به‌سزایی دارد، چراکه مرکز تاریخی شهر کونتا هرا جزو میراث جهانی یونسکو به حساب می‌آید.

گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد - 11

از آنجا که کلیسای جامع فرضیه بانوی ما و سنت جان باپتیست تحت مدیریت کلیسای سدلک و بخشی از میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود، دستورالعمل‌های جدید عکاسی برای آن‌ نیز لحاظ خواهد شد. هنوز مشخص نیست که به‌غیر از قانون اخذ مجوز از سه روز قبل، محدودیت‌های جدید عکاسی شامل چه موارد دیگری می‌شود.

گرفتن سلفی در کلیسای استخوان‌ها ممنوع شد - 13

برخی جاذبه‌های معروف در سراسر دنیا نظیر موزه‌ی کاسا ازول معروف به خانه‌ی آبی در مکزیک که خانه‌ی فریدا کالو، هنرمند مشهور مکزیکی بود، از بازدیدکنندگانی که قصد عکاسی دارند، هزینه‌ی بیشتری دریافت می‌کند. سایر جاذبه‌ها نیز استفاده از مونوپاد را ممنوع یا عکاسی را محدود به اوقات خلوت‌تر کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ خانم فریبا فرزام، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره این نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه کتاب‌های تازه‌ای که در طول سال ۹۸ در کتابخانه میراث‌فرهنگی گردآوری شده را به نمایش گذاشته‌ایم. این آثار از طریق خرید از نمایشگاه‌های بین‌المللی و اهدا به این کتابخانه گردآوری شده‌اند.» او افزود: «این کتاب‌ها به صورت دو مجموعه فارسی و غیرفارسی هستند و زبان بسیاری از آن‌ها روسی است. بخش عمده‌ای از این مجموعه را کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه به پژوهشگاه اهدا کرده است.» مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: «نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پژوهشگران این حوزه و آشنایی آن‌ها با تازه‌های نشر در این حوزه می‌تواند بسیار مفید باشد.» نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مناسبت هفته کتاب از امروز ۲۶ آبان تا چهارشنبه ۲۹ آبان میزبان علاقه‌مندان است.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
برترین‌ها - دوقلو‌های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت‌های جسمی، پیش‌بینی‌های منفی برای زنده ماندن آن‌ها و چهره‌های شگفت‌زده مردم، ۲۹ سال زندگی کرده‌اند. در این مطلب با زندگی این دوقلو‌های به هم چسبیده بیشتر آشنا می‌شوید. سونوگرافی دوقلو بودن یا هیچ اختلالی در رشد بدن جنین را نشان نداده بود. اکنون دختران تحصیلات متفاوتی دارند و در مدرسه ابتدایی کار می‌کنند و موضوعات مختلفی تدریس می‌کنند. رونی و دانی گالیون، پیرترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا هستند (آن‌ها ۶۸ ساله هستند).
الفالف6 ساعت قبل
زندباف هم‌چنین گفت: «یدالله صمدی عاشق زادگاهش (مراغه) بود و طبعا به آذربایجان عشق می‌ورزید. محبتی که از این فیلم‌ساز ارزشمند برای سینمای ایران به جا مانده است.» برادرانه و با تعهدسخنران بعدی مراسم، علی‌رضا رییسیان بود. شاهسواری گفت: «همه‌ی ما محصول تقدیر، تقصیر و تدبیر هستیم اما یدالله صمدی با شناخت خوبی که از تقدیر خود داشت تدبیر می‌کرد. این محبت و احترام او خاطره‌ای است که هرگز از ذهنم پاک نمی‌شود.» قطعه‌ی گمشده‌ی دل‌تنگیبنفشه صمدی، تنها یادگار مرحوم صمدی، آخرین سخنران مراسم یادمان او بود. اما خوش‌حالم که هر وقت دل‌تنگ پدر می‌شوم او را در قلبم پیدا می‌کنم.» پایان‌بخش مراسم یادمان زنده‌یاد یدالله صمدی، نمایش یک فیلم کوتاه از جشن تولد شصت و دو سالگی این فیلم‌ساز (در پشت صحنه‌ی فیلم «پدر آن دیگری») و سپس بریدن کیک تولد او بود.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
آمارهای منتشر شده در «worldatlas» بر اساس تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد کشور فرانسه با ۸۹ میلیون گردشگر در سال در رتبه اول محبوب‌ترین کشورها برای گردشگران قرار دارد. اسپانیا، آمریکا و چین در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دارند. گرافیک: پدرام آقایی منبع داده‌ها: worldatlas
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
گران‌ترین خط شماره تلفن همراه در جهان به مبلغ ۲٫۷۵ میلیون دلار توسط یک تاجر قطری خریداری شد. به گزارش ایسنا، بر اساس گزارشی که در tech news network آمده است، یک تاجر قطری که نمی‌خواست نامش فاش شود، در یک مزایده به میزبانی اپراتور مخابراتی قطری گران‌ترین شماره تلفن همراه را به نام خود ثبت و خریداری کرد. طبق اطلاعات منتشر شده، گران‌ترین خط تلفن همراه در جهان با شماره ۶۶۶۶-۶۶۶ به مبلغ ۲٫۷۵ میلیون دلار توسط یک تاجر قطری خریداری شده است. _______________________________________________________________________________بیشتر بخوانید: یک اماراتی گرانترین شماره تلفن جهان را خرید_______________________________________________________________________________خریداری خطوط تلفن همراه با شماره رند، همواره یکی از جنجال برانگیزترین اتفاقات و رویدادهای جهان بوده است که به مبالغ بالا و گزافی توسط ثروتمندان و تاجران بزرگ در کشورهای مختلف به مزایده گذاشته می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری6 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه‌شنبه

ایسنا4 دقیقه قبل

۳۵ نفر در بهارستان دستگیر شدند | تخریب ۷۰ درصد بانک‌ها

همشهری5 دقیقه قبل

تاکسی‌های بین شهری سیستان و بلوچستان افزایش قیمت نداشتند

مهر6 دقیقه قبل

تکذیب مذاکره تراکتور با مدافع تیم ملی

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

ضرورت توجه بیشتر نسبت به برگزاری نماز جماعت در فضاهای عمومی

مهر7 دقیقه قبل

برف یک متری در کهگیلویه وبویراحمد

قدس آنلاین10 دقیقه قبل