استخراج ارز دیجیتال متوقف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
استخراج ارز دیجیتال متوقف شد

استخراج ارز دیجیتال متوقف شد

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته 150 مگاوات برق ماینرها به دلیل استفاده از برق ارزان‌ برای استخراج رمز ارزها قطع شده است، گفت: وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینرها از برق هستند.

اعتمادآنلاین| مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قانونی شدن استخراج رمز ارزها دستورالعمل این قانون تهیه شده است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی استخراج رمز ارزها هستند و این دستورالعمل در مراحل پایانی قرار داشته و به زودی نهایی می‌شود.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه دولت به دو شکل تأمین برق برای استخراج رمز ارزها باید صورت بگیرد، گفت: یکی از روش‌های تأمین برق تولید بیت کوین این است که تعرفه برق برای ماینرها متوسط برق صادراتی باشد و روش دوم این است که استخراج‌کنندگان رمز ارزها می‌توانند نیروگاه احداث کنند.

وی ادامه داد: متقاضیانی که نیروگاه احداث کنند برای آنها ۷۰ درصد نرخ گاز صادراتی محاسبه می‌شود و افرادی که نیروگاه تجدیدپذیر احداث کنند نمی‌توانند مستقل از شبکه برق باشند، پس باید تا زمان نهایی شدن دستورالعمل که در حال تدوین است منتظر ماند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

استفاده از برق ارزان برای ماینینگ برخورد می‌شود

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال که تعدادی از ماینرها به دلیل نارضایتی از بابت محاسبه متوسط برق صادراتی برای آنها در حال خروج از ایران هستند و آیا در این مدت مزارع تولید بیت‌کوین شناسایی شده است، گفت: هر مشترکی که بخواهد از برق ارزان برای تولید بیت‌کوین و استخراج رمز ارزها استفاده کند با آن برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: یک ماه قبل ۱۵۰ مگاوات به دلیل همین استفاده از برق ارزان صورتجلسه شده و برق آنها قطع شد.

رجبی‌ مشهدی با اشاره به اینکه عمدتا این ۱۵۰ مگاوات مربوط به استان‌های شمالی کشور بوده است، گفت: به هر حال مصرف برق بعد از عبور پیک تابستان کاهش می‌یابد و نیروگاه‌ها به تدریج برای تعمیرات نیروگاهی و آمادگی برای تولید برق در فصل تابستان آماده می‌شوند پس باید ماینرها به قانون احترام بگذارند و از برق ارزان به خصوص تعرفه برق کشاورزی خودداری کنند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر آن‌که سه درصد داروی وارداتی، ۳۰ درصد ریالی در نظام سلامت هزینه ایجاد می‌کند، گفت: برنامه دو سال آینده ما این است که با همت شرکت‌های دانش‌بنیان یک و نیم تا دو درصد از این سه درصد داروی وارداتی را در داخل تولید کنیم. وی تصریح کرد: این در حالی است که تنها سه درصد داروی وارداتی ۲٫۵ برابر داروی تولید داخل ارزبری ایجاد کرده و ۳۰ درصد ریالی نیز در نظام سلامت هزینه ایجاد می‌کند (به عبارتی ۱۰ برابر ریالی آن هزینه ایجاد می‌کند). در حال حاضر ۱٫۲ درصد تولید ناخالص ملی صرف تولید دارو می‌شود، در حالی که در کشورهای توسعه یافته این رقم باید بین ۰٫۶ تا ۰٫۷ درصد باشد. نمکی با بیان این‌که رقمی که صرف داروهای وارداتی می‌کنیم، بالاست، گفت: از زمان حضور در وزارت بهداشت دستور اکید دادم دارویی که تولید داخل دارد دیگر وارد نشود. نمکی در پایان گفت: با توجه به سودآور بودن تولید دارو شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر به این حوزه پرداختند، در حالی که حوزه غذا مغفول مانده و عواملی نیز در عدم حمایت از تولید داخل در حوزه غذا دخیل‌ هستند، اما این مشکل را با حمایت سازمان غذا و دارو برطرف خواهیم کرد.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
مهرمهر1 روز قبل
مجید درویشی در گفتگو با خبرنگار مهر بااشاره به اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت، اظهار کرد: این طرح در راستای اصلاح قیمت انرژی سوخت و درواقع به منظور عدالت محوری و صرفه جویی در مصرف سوخت و حفاظت از محیط زیست اجرا شد و دولت تصمیم گرفت در قیمت بنزین اصلاحاتی داشته باشد. وی از تشکیل کمیته تنظیم بازار اسدآباد با حضور اعضای این کمیته سخت گفت و افزود: باتوجه به اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت تأکیدات لازم در زمینه جلوگیری از افزایش قیمت‌های کالاها ناشی از این روند به مدیران گوشزد شد. فرماندار شهرستان اسدآباد افزود: باتوجه به اینکه قیمت گاز و گازوییل که در حمل و نقل بار و کالاها نقش دارد، تغییری حاصل نشده در زمینه قیمت اقلامی که در بازار وجور دارد، تغییراتی را نخواهیم داشت. درویشی تأکید کرد: اداره صمت و تعزیرات حکومتی باید بازرسی و نظارت خود را بر ارائه درست و بدون افزایش قیمت کالاهای اساسی بیشتر کنند و نسبت به هرگونه تخلفی برخورد قانونی داشته باشند. وی در خصوص سهمیه وسایل نقلیه خطوط روستایی نیز گفت: برای خودروهای عمومی که به صورت ثبت نام شده و دارای هویت مشخص و عمومی باشند، مانند دیگر وسایل نقلیه عمومی سهمیه خواهند داشت مگر اینکه هویتشان برای سازمان مربوطه محرز نباشد که آن‌ها ندر این صورت یر می‌توانند از طریق بخشداری‌ها اقدام کنند.
مهرمهر11 ساعت قبل
سیروس تالاری، رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در گفتگو با خبرنگار مهر یکی از دستاوردهای دهه اخیر فعالیت سازندگان تجهیزات صنعت نفت در دوران تحریم را ایجاد شرکت‌های دانش بنیان‌ها دانست و گفت: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های ما تبدیل به شرکت‌های دانش بنیان شده‌اند به این معنا که از مرحله طراحی تکنولوژی تا ساخت توسط شرکت‌های داخلی دانش بنیان انجام می‌شود. وی افزود: تعداد شرکت‌های دانش بنیان ما در حال افزایش است و از تعداد ۹۰ شرکت در گذشته اکنون به ۱۵۰ شرکت دانش بنیان رسیده است. تالاری با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان توانستند در دوران تحریم ظرفیت تکنولوژی و ساخت را توسعه دهند، اظهار داشت: در حال حاضر می‌توانیم ۷۰ درصد نیاز صنعت نفت به تجهیزات را توسط بخش داخلی تامین کنیم. رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیان اینکه در بخش بانکی، مالی، مقررات صادرات و واردات، گمرک، قراردادهای پیمانی با کارفرما و.. مشکلاتی داریم، ادامه داد: به طور مثال در بخش بانکی، بانک‌ها تضامین اعتباری لازم را به تولیدکنندگان نمی‌دهند. این فعال صنعت نفت گفت: در صورتی که اعتقاد حقیقی به توانمندی داخلی و پشتیبانی واقعی از سازندگان وجود داشته باشد و ایمان به استفاده از ساخت داخل تبدیل به یک فرهنگ تبدیل شود، می‌توان بخش بیشتری از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت کشور را توسط بخش داخلی تولید کرد.
مهرمهر9 ساعت قبل
بازار و واحدهای صنفی استان زنجان به شدت رصد می‌شو۰درئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: بازار و واحدهای صنفی استان زنجان به شدت رصد می‌شود و با هرگونه افزایش غیرقانونی قیمت اقلام و کالاها برخورد خواهد شد. رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: بازرسین اصناف استان زنجان به شدت اقدام به رصد بازار و واحدهای صنفی کرده و نسبت به جریمه و ابطال مجوز فعالیت واحدهای متخلف اقدام می‌کنند. مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و بازار توسط تعزیرات حکومتی استان زنجان تشدید می‌شود. مردم قبل از افزایش قیمت بنزین از گرانی کالا و خدمات گلایه داشتند و وجود مشکلات معیشتی و کمبودها آنها را با مشکل مواجه کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر8 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا9 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران10 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل