فضای سبز دانشگاه علوم کشاورزی گرگان با آب باران آبیاری می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
فضای سبز دانشگاه علوم کشاورزی گرگان با آب باران آبیاری می‌شود

فضای سبز دانشگاه علوم کشاورزی گرگان با آب باران آبیاری می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
گرگان- رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: فضای سبز دانشگاه علوم کشاورزی گرگان از محل جمع‌آوری آب باران، آبیاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی نجفی نژاد در نشست همکاری‌های مشترک میان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و شهرداری گرگان با یادآوری قدمت و تجربه ۶۲ ساله این دانشگاه در زمینه‌های مختلف، اظهارکرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان گرگانی، تمام تلاش خود را انجام داده و می‌دهد تا نقش دانشگاهیان در جامعه پررنگتر و تاثیرگذارتر شود.

نجفی‌نژاد در ادامه درباره برخی از اقدامات دانشگاه توضیحاتی داد و افزود: سازمان مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به ثبت سازمان میراث فرهنگی رسیده است، همچنین برنامه راهبردی و سند دانشگاه کارآفرین دانشگاه را تصویب کردیم.

وی با اشاره به پروژه سردرب دانشگاه اذعان کرد: این پروژه به عنوان نماد زیبای ورودی شهر گرگان با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا است.

نجفی نژاد بیان کرد: امیدواریم با حمایت شهرداری گرگان در خصوص اصلاح پیاده‌رو و یا پیاده‌روسازی جدید در محوطه سردرب دانشگاه و درنظر گرفتن محیط ابتدایی شهر و رویکرد علمی و آموزشی دانشگاه بتوانیم، یک نمای زیبا از شهر گرگان به وجود بیاوریم.

وی در خصوص جمع‌آوری آب باران در سطح دانشگاه گفت: خوشبختانه با جمع‌آوری آب باران و اجرای طرح مدیریت سبز در دانشگاه، از آب شهری، در سال‌جاری برای آبیاری فضای سبز دانشگاه استفاده نکرده‌ایم.

نجفی نژاد در خصوص فعالیت‌های علمی دانشگاه و نقش آن در توسعه شهر گرگان، افزود: برگزاری همایش‌های علمی داخلی و بین‌المللی، جذب دانشجویان خارجی، استقرار مرکز تحقیقات مشترک با آکادمی علوم چین، حضور بیش از سه هزار دانشجوی غیرگلستانی در این دانشگاه، برگزاری رویداهای علمی، ورزشی و دانشجویی، تولید سالانه ۱۵۰ رساله دکتری و ۵۰۰ تز (پایان‌نامه) کارشناسی ارشد، برگزاری آزمون‌های مختلف در سال و غیره از جمله‌ فرصت‌هایی است که این دانشگاه برای شناخته شدن شهر گرگان در سطح ملی و بین‌المللی از آن بهره می‌برد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: فضاهای دانشگاه به خصوص در سایت مرکزی در نگاه پدافند غیرعامل هم می‌تواند به شهر گرگان در مواقع بحرانی و اضطراری کمک قابل توجه کند، زیرا همچین محوطه‌ها و فضاهای سبز در شهر گرگان، انگشت شمار هستند.

احداث سوله چندمنظوره یا محل برگزاری نمایشگاه‌های متوسط و کوچک و اسکان موقت در مواقع بحران در فضای پردیس دیگر پیشنهاد رئیس دانشگاه به شهردار گرگان بود که با تامین زمین از سوی دانشگاه و تامین منابع مالی و حمایتی از سوی شهرداری و سایر ارگان‌ها، قابل انجام است.

نجفی‌نژاد درخصوص توسعه شهری گرگان به ارائه پیشنهاداتی پرداخت و گفت: تدوین طرح گرگان ۱۴۰۵ با مشارکت همه شهروندان، توسعه جنگل‌های تپه هزار پیچ (فاز اول ۴۰ هکتار)، طرح جمع‌آوری پسماند از مبدا به همراه آموزش و فرهنگ‌سازی، نصب سطل‌های پسماند تفکیکی در سطح شهر گرگان، ایجاد ایستگاه دریافت پسماند در ناهارخوران، استفاده از ظرفیت رساله‌های دانشجویان مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با حمایت شهرداری گرگان جهت کاربردی شدن آن‌ها و غیره ازجمله مواردی است می‌توان با کمک دانشگاه و شهرداری و همراهی سایر دستگاه‌ها آنها را انجام داد.

وی در پایان با اظهار امیدواری این موضوع که شهر گرگان با انجام این موارد به عنوان یک الگو در میان شهرهای کشور شناخته شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان آمادگی دارد در راستای اجرای این پیشنهادات و حل برخی مسائل شهری مانند موضوعات زیست محیط شهری، تفکیک پسماند، جمع‌آوری آب باران و… به شهرداری گرگان، یاری برساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پست جنجالی مهناز افشار بعد از طلاق به محمدرضا گلزار + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار زیر پست آخر مهناز افشار در صفحه شخصی اش در اینستاگرام کامنتی جالب و جنجالی نوشته و با ایمان قلب که همین موضوع باعث شده که کاربران فضای مجازی شروع به شایعه سازی در مورد علاقه گلزار به مهناز افشار کنند. محمدرضا گلزار و مهناز افشار از بازیگران پرکار و محبوب سینمای ایران هستند که بازی‌های مشترک زیادی با هم دارند. مهناز افشار و محمدرضا گلزار در عشق تعطیل نیستمهناز افشار و محمدرضا گلزار در سریال عاشقانهمهناز افشار و محمدرضا گلزار در فیلم زهر عسلبازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کمابازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار در آتش بسعکس مشترک محمدرضا گلزار و مهناز افشار در کلاغ پرپاسخ اینستاگرامی گلزار به منتقدان کنسرتشمحمدرضا گلزار، در پستی اینستاگرامی، پاسخ منتقدان کنسرتش در لس‌آنجلس را داد. آماری عجیب از تعداد بلیتهای فروخته‌شده کنسرت محمدرضا گلزار در مهمترین سالن کنسرت دنیا منتشر شده است. انتقادی که (نکاتی درباره سلیقه مخاطب در آمریکا گفته بود) بنا به گفته بسیاری به دور از شان بود جزئیات ممنوع الکاری مهناز افشار مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده اما از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است.

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بر اساس روایات، عصر حکومت و پادشاهی امام عصر (عج) همراه با بهترین ثمرات و برکات مادی و معنوی است. حضور ملائک برای خدمت‌رسانی به مؤمنان، درختانی با میوه‌های چهار فصل، نمایان شدن گنج‌های زمین، نزول برکت‌های آسمانی و زمینی و زدوده شدن غم‌ها و بیماری‌ها تنها گوشه‌ای از این برکات است. به عنوان مثال امام محمد باقر علیه‌السلام در روایتی با اشاره به آخرین خطبه امام‌حسین (ع) در روز عاشورا و به نقل از آن حضرت، با اشاره به برخی مصادیق برکت‌های آسمان و زمین در عصر ظهور می‌فرماید «(در آن دوران) در روى زمین شخص نابینا و زمین‌‏گیر و مبتلایى نخواهد بود مگر اینکه خداوند به وسیلۀ ما اهل‌‏بیت بلا را از او برطرف مى‌‏کند و به قدرى برکت از آسمان به سوی زمین نازل مى‏‌شود که شاخه درخت از زیادى میوه مى‌‏شکند! میوه زمستانى در تابستان و میوه تابستانى در زمستان خورده مى‌‏شود‌؛ و لا یبقى على وجه الأرض أعمى و لا مقعد و لا مبتلى إلا کشف الله عنه بلاءه بنا أهل البیت و لینزلن البرکة من السماء إلى الأرض حتى إن الشجرة لتقصف بما یزید الله فیها من الثمرة و لتأکلن ثمرة الشتاء فی الصیف و ثمرة الصیف فی الشتاء» (الخرائج و الجرائح قطب راوندی، ص۸۴۸) همچنین پیامبر گرامی اسلام (ص) در دیگر روایت اشاره دارند: «در میان واپسین امتم، مهدى ظهور مى‌کند. انتهای‌پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ ساخت این بیمارستان از سال ۱۳۸۹ آغاز شد و متأسفانه به دلیل مشکلاتی که پیمانکار این طرح داشت، عملیات ساخت متوقف شده بود تا در نهایت از ۱۰ ماه پیش با هماهنگی با دادستان و فسخ قرارداد پیمانکار، تکمیل طرح با سرعت بالا در دستور کار قرار گرفت. بیمارستان گلستان کرمانشاه در زمینی با زیربنای ۹ هزار مترمربع در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) در ۵ طبقه ساخته شده و دارای ۵۰ تخت شامل ۳۸ تخت جراحی و بستری و ۱۲ تخت ویژه است. برای ساخت و تجهیز این بیمارستان که هدیه مقام معظم رهبری به مردم استان کرمانشاه بوده ۵۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت و ۲۰ میلیارد تومان برای تجهیز آن هزینه شده است. تمام تجهیزات این بیمارستان با توجه به حساسیت درمانی بیماران سوختگی و نیاز آن‌ها به مراقبت‌های ویژه بر اساس آخرین استاندارد‌های جهانی تهیه و خریداری شده است.

هفته ترویج علم

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه

خبری1 ساعت قبل

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری19 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری23 ساعت قبل

اجرای ۶۲۵ برنامه به مناسبت ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان زنجان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 دقیقه قبل

برگزاری ۱۰۱۷ برنامه ویژه هفته کتاب در استان کرمان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 دقیقه قبل

مجلس موضوع کلاهبرداری‌های اینترنتی را در نشست غیرعلنی با حضور وزیر اقتصاد بررسی کند

خانه ملت8 دقیقه قبل

دنیس راس توافق ایران و آمریکا را محتمل دانست

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

فیلم/ پاسخ موشکی مقاومت به ترور فرمانده فلسطینی

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل

رونالدو باشگاه یوونتوس را عصبانی کرده است

اعتمادآنلاین9 دقیقه قبل

آمریکا به دنبال ایجاد تفرقه و برهم زدن جوامع اسلامی است

میزان‌آنلاین9 دقیقه قبل