نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
بنز یا ب ام و مساله این است؟! چالشی حل نشدنی که هیچگاه نمی توان فرمول ثابت یا دقیقی برای آن ارائه داد!

عصرایران- گاهی اوقات بحث‌های جالبی میان طرفداران دو غول خودروساز آلمانی شکل می‌گیرد! باواریایی‌ها ب ام و را از هر نظر بی نقص می‌دانند و هیچ نقدی را در رابطه با تولیدات ب ام ونمی‌پذیرند! در آن سو نیز اشتوتگارتی‌ها هرگز اعتقادی به مقایسه محصولات مرسدس محبوب شان با خودروهای دیگر ندارند! و این نبردی است که هیچگاه پایانی نداشته و البته مستقیما با سلیقه مخاطبان صنعت خودرو گره خورده است!

بنز یا ب ام و مساله این است! چالشی حل نشدنی که هیچگاه نمی‌توان فرمول ثابت یا دقیقی برای آن ارائه داد!

در مطلب امروز هم سراغ یک نبرد داغ ۲۰۲۰ از نوع آلمانی می‌رویم که یک طرف میدان ب ام و سری۲ گرن کوپه ایستاده و طرف دیگر مرسدس بنز سی ال ای کلاس!

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 4

اینجا دو سدانکوپه جمع و جور، مقابل یکدیگر قرار دارند که در ادامه به ویژگی هایی از هر دو خودرو اشاره خواهیم کرد:

ب ام و برای نامگذاری سدان های کوپه خود از عبارت «گرن کوپه» استفاده می‌کند. گرن کوپه سری۲ مدل ۲۰۲۰ این کمپانی آلمانی نیز با توجه به مفهوم نامگذاری مذکور یک سدان استاندارد است که روح کوپه در آن دمیده شده است. این پلتفرم در بخش دماغه نزدیکی زیادی به اکس2 محصول دیگر همین برند دارد. گریل (جلوپنجره) دو تکه و چراغ هایی که از همان زبان طراحی کراس اوور اکس۲ پیروی می‌کنند.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 7نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 8

در مقایسه با سی ال ای کلاس ۲۰۲۰؛ ب ام و گرن کوپه سری۲ در نمای جلو جذابیت‌های بیشتری را به نمایش می‌گذارد. البته همه چیز به سلیقه مشتری بستگی دارد اما با توجه به جزئیات بیشتر و به لطف گریل بزرگی که ب ام و برای این پلتفرم خود انتخاب کرده، مخاطب بیشتر درگیر طراحی دماغه می‌شود.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 10نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 11

»»» امتیاز بیشتر برای ب ام و در طراحی دماغه

اما تفاوت‌های دو خودرو در بحث طراحی، برای نمای جانبی به نقطه اوج خود می‌رسد. شیب سقف مرسدس در این مدل به مراتب تند و تیزتر از ب ام و است. همین شیب زیاد فضای کمتری را برای شیشه‌های کناری ایجاد کرده و بنابراین می‌توانیم سی ال ای کلاس ۲۰۲۰ را در مقایسه با گرن کوپه سری۲ بیشتر لایق عنوان «کوپه» بدانیم.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 14نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 15

»»» امتیاز بیشتر برای مرسدس برای ارائه یک کوپه واقعی

خطوط و زوایای بدنه در نمای جانبی هم برای مرسدس بنز جذابیت‌های بیشتری را به نمایش می‌گذارد. اما توجه به یک نکته ضروری است که ب ام و در این بخش باتوجه به شیب ملایم و توسعه بیشتر خودرو در طول، فضای بیشتری برای صندوق عقب دارد که این ویژگی گرن کوپه را بیشتر به مفهوم سدان و یک خودروی خانوادگی نزدیک می‌کند!

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 18نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 19

در نمای عقب هر دو خودرو از زبان طراحی جدید کمپانی‌های خود پیروی می‌کنند. الگویی که در محصولات اخیر مرسدس و ب ام و شاهد آن بوده‌ایم. سی ال ای کلاس در نمای عقب کمتر به زوایا و خطوط وابسته است و به اصطلاح الگویی دایره‌ای دارد اما در مقابل ب ام و یک طراحی مربعی را در این بخش از نما به نمایش می‌گذارد.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 21نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 22نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 23نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 24نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 25نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 26

»»» نمای عقب؛ نبرد "برابر" خطوط و زوایا!

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار تکنولوژی روز ایران و دنیا

نوبت به داخل کابین خودروها رسیده! کار را با ب ام و آغاز می‌کنیم. هنگامی که داخل کابین گرن کوپه سری۲ قرار گرفته‌اید منظره‌ای مشابه سدان‌های سری۳ ب ام و را مشاهده می‌کنید. یک نمایشگر دیجیتال جایگزین نشانگر سنتی آمپر و کمی آنطرف‌تر نمایشگر لمسی ۱۰٫۲۵ اینچی در مرکز کنسول ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دوربین‌های محیطی خودرو از جمله مهمترین اتفاقات کابین ب ام و محسوب می‌شود اما جانمایی این تشکیلات مدرن از الگوی سنتی ب ام و در محصولات قبلی الهام گرفته شده است.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 30نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 31نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 32نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 33نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 34نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 35

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 37

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 39

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 41

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 43

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 45

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 47

در مقابل سی ال ای کلاس را با یک کابین بروزتر با دو نمایشگر دیجیتال نامتعارف داریم که یکی جایگزین نشانگر سنتی آمپر شده و دیگری ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی است. در مرکز کنسول مرسدس بنز از یک صفحه لمسی جذاب برای کنترل آسان تنظیمات هوشمند خودرو استفاده کرده است. گرن کوپه سری۲ نیز در مرکز کنسول از دکمه‌ها در ترکیب با تعویض کننده دنده الکترونیکی استفاده کرده است.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 49نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 50نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 51نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 52نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 53نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 54

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 56

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 58

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 60

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 62

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 64

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر) - 66

کیفیت مواد بکاررفته در تولید هر دو کابین فوق العاده و بی نقص بوده و به جزئیات توجه زیادی شده است. اما در مجموع می‌توان کابین مرسدس را بیشتر متعلق به نسل آینده دانست. گفتنی است هر دو خانواده مجهز به آخرین فناوری‌های هوشمند در راستای افزایش ایمنی و کیفیت رانندگی هستند. مواردی مانند نمایش نقاط کور دید راننده، هشدار تصادف از تمامی جهات، هشدار خروج از خط، نوربالای اتوماتیک، نورپردازی هوشمند داخل خودرو، سیستم تهویه مطبوع، گرم کن صندلی‌ها، کروز کنترل تطبیقی و …

»»» نمره بالاتر برای مرسدس در طراحی داخل کابین

سری به پیشرانه و توانمندی‌های موتوری دو خانواده گرن کوپه سری۲ و سی ال ای کلاس می‌زنیم.

ب ام و؛ کاتالوگ فروش محصولات گرن کوپه سری۲ را با مدل‌های ۲۲۸i و M۲۳۵i بروزرسانی خواهد کرد. هر دو مدل دارای سامانه تمام چرخ محرک خواهند بود (در بازار آمریکا) و در آنها از یک تپنده ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو که با جعبه دنده اتوماتیک ۸ سرعته هماهنگ شده، استفاده خواهد شد.

در مدل ۲۲۸i میزان خروجی موتور برابر با ۲۲۸ اسب بخار و گشتاور ۲۵۸ پوندفوت است در حالیکه برای نمونه M این آمار به ۳۰۱ اسب بخار و ۳۳۲ پوندفوت افزیش می‌یابد.

قیمت پایه برای محصولات جدید کاتالوگ گرن کوپه سری۲ مقداری کمتر از ۴۰ هزار دلار خواهد بود.

سی ال ای کلاس ۲۰۲۰ در بخش موتور برخلاف ب ام و دارای دو گزینه برای مشتریان است. یکی نمونه ۳۰۲ اسب بخاری آ ام گ سی ال ای ۳۵ و دیگری نمونه ۳۸۲ اسب بخاری آ ام گ سی ال ای ۴۵. برچسب قیمت پایه برای کاتالوگ فروش ۲۰۲۰ مرسدس بنز و مدل سی ال ای۲۵۰ (نمونه محور جلو) برابر با ۳۷۶۴۵ دلار است. مشتریان با پرداخت ۲ هزار دلار اضافه می‌توانند از مزایای سامانه تمام چرخ محرک نیز بهره مند شوند.

»»» نمره بالاتر برای مرسدس در بخش پیشرانه

همانطور که مشاهده شد مقایسه این آلمانی‌ها! تقریبا منتج به برتری یک محصول مقابل دیگری نمی‌شود. اینها محصولاتی در بالاترین سطح ممکن هستند که ترکیبی فعال از زیبایی، آسایش، ایمنی و قدرت را در اختیار مشتری قرار می‌دهند. از این رو همه چیز به سلایق مشتریان بستگی دارد و نمی‌توان یکی را برتر از دیگری دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایش کرایه حمل ونقل برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
شرکت سازنده مدعی است که سرعت شارژ بی سیم این دستگاه در مقایسه با نمونه‌های مشابه تا دو برابر بیشتر است. برای صفحه یادشده چراغ‌های ال ای دی نیز در نظر گرفته شده که وضعیت و میزان شارژ دستگاه را نشان می‌دهد. بعد از تکمیل شارژ چراغ‌های ال ای دی خاموش می‌شوند. صفحه این شارژر بی سیم هم به صورتی طراحی شده که گوشی از روی آن لیز نمی‌خورد، حتی اگر صفحه یادشده به صورت شیب دار قرار بگیرد. همچنین اگر به گوشی یک قاب با ضخامت حداکثر ۵ میلیمتری اضافه شده باشد، باز هم فرایند شارژ بی سیم اتفاق می‌افتد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
۹۰ساعت از قطع سراسری اینترنت در ایران می‌گذرد و رسانه‌های غربی با شگفتی به این پدیده می‌نگرند. روزنامه فرانسوی لوموند نوشت قطع اینترنت همزمان با بالاگرفتن اعتراض‌ها در ایران حاصل یک عملیات بسیار پیچیده فنی است که در جهان «بی‌پیشینه» بوده است. لوموند می‌نویسد که سازمان‌ها و نهادهای دولتی و برخی بانک‌ها و شرکت‌ها از طریق یک شبکه اینترنت ملی در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما مردم ایران هیچ گونه ارتباط اینترنتی با جهان ندارند. ارتباطات در داخل شبکه ایران غنی است و قابلیت پذیرش بالایی دارد، و داده‌ها می‌توانند از راه‌های بی‌شماری از یک سو به سوی دیگر بروند. به گفته آنها تنها راه ارتباط با جهان خارج در این شرایط ارتباط ماهواره‌ای است که آن هم در دسترس ایرانیان نیست.
مازن آنلاینمازن آنلاین18 ساعت قبل
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: سازمان صمت در این استان برای نظارت کامل در بازار اقدام می‌کند اما رسانه‌ها برای اطلاع رسانی در سطح جامعه و مردم در تماس به سامانه ۱۲۴ می‌توانند تخلفات گرانی را گزارش کنند تا سازمان پیگیر متخلفین و برخورد با آنان شود. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ناعادلانه بودن توزیع یارانه سوختی را از جمله دلایل افزایش قیمت بنزین برشمرد و گفت:۵۰ درصد مردم کشور ما بدون خودرو بوده‌اند، در واقع از ۲۶ میلیون خانوار ۱۳ میلیون خانوار دارای خودرو و بیش از ۲ میلیون خانوار دارای ۲ تا ۳ خودرو هستند. قوانلو خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۶ بحث اصلاح قیمت بنزین مطرح شده بود اما به دلیل شرایط تحریم و افزایش قیمت کالاهای اساسی این موضوع به تعویق افتاد و با آرامش بازار طی دو ماه گذشته به مرور از شهریور ماه سال جاری توسط سران ۳ قوه تصویب و طی چند روز اخیر عملیاتی شد. وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور توسط ماشین‌های سنگین و ریلی صورت می‌گیرد که با توجه به تغییر نکردن قیمت گازوئیل تغییری در قیمت‌ها نخواهیم داشت چراکه نظارت بر قیمت مبدا و مقصد را در راس کار سازمان صنعت است. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
سازمان هواشناسی کشوربا اشاره به بارش باران در مناطقی از شمال، شمال‌شرق و شرق کشور به کشاورزان این مناطق توصیه کرده است، اقدامات پیشگرانه را در مدت فعالیت سامانه بارشی به کار بندند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به بارش باران در مناطقی از شمال، شمال‌شرق و شرق کشور به کشاورزان این مناطق توصیه کرده است، اقدامات پیشگرانه را در مدت فعالیت سامانه بارشی به کار بندند. در اطلاعیه شماره ۱۲۲ این سازمان، ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی تا روز شنبه، دوم آذرماه از بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در این مدت در تعدادی از استان‌های کشور خبر داد. در این اطلاعیه، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی و مه‌آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و وزش تندباد‌های لحظه‌ای از مخاطرات فعالیت این سامانه در روز‌های آینده عنوان و به کشاورزان مناطق متاثر از فعالیت سامانه بارشی توصیه شده است، ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه و به‌کارگیری تمهیدات لازم، نسبت به محافظت از تاسیسات و مراقبت از سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار و تخلیه سمپاش‌ها اقدام کنند.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گوگل آخرین شرکت بزرگ اینترنتی است که تصمیم دارد شیوه برخورد خود با آگهی‌های سیاسی را تغییر دهد. این شرکت اعلام کرده برای هدف گیری مخاطبان تبلیغات انتخابات، محدودیت سنی، جنسیتی و مکانی قائل می‌شود. استراتژی جدید گوگل هفته آینده و پیش از برگزاری انتخابات سراسری در انگلیس اجرایی می‌شود. گوگل اعلام کرده دستورالعمل جدید در راستای همخوانی با آگهی هایی است که در تلویزیون رسمی، رادیو و تبلیغات چاپی دیده می‌شود. همچنین قوانین شفافیت تبلیغات سیاسی در آمریکا از ۳ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی اجرایی می‌شود و از سطح فدرال گسترده‌تر شده و شامل کاندیداهای ایالتی و سیاستمداران و هرگونه ذکری از احزاب سیاسی در هر مقیاسی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

برای این خواننده معروف ایرانی دعا کنید

ساعت ۲۴3 دقیقه قبل

تولید کوله‌پشتی خورشیدی برای طبیعت‌گردان +عکس

ساعت ۲۴9 دقیقه قبل

مشروح مصاحبه سفیر روسیه در ایران با شبکه پرس تی وی

صدا و سیما11 دقیقه قبل

بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء آغاز بکار کرد

ساعت ۲۴14 دقیقه قبل

پزشکان به دنبال کاهش نرخ مالیات کارانه به ۱۰ درصد

مهر18 دقیقه قبل