مزایده بین‌ المللی؛ بهترین راه برای واگذاری خودروسازان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. اقتصادی
مزایده بین‌ المللی؛ بهترین راه برای واگذاری خودروسازان

مزایده بین‌ المللی؛ بهترین راه برای واگذاری خودروسازان

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو |
چه اشکالی دارد درمزایده عمومی خودروسازان بزرگ ایران غول‌های خودروسازی جهان حضور داشته باشند؟ شرکت‌هایی خارجی که مالکیت این صنعت را بخواهند نمی‌توانند منافع مالی کارگران ایرانی و درآمد دولت درقبال مالیات صادرات محصولات را ازسهم فروش منطقه‌ای خود مستثنی کنند

آیا برای واگذاری خودروسازی‌ها می‌توان به‌سرمایه‌داران داخلی اکتفا کرد؟ چگونه می‌توان به‌اشخاص حقیقی و حقوقی که سابقه حضور درصنعت‌خودرو را دارند و دربرخی مقاطع عملکرد چندان موفقی نداشته‌اند، تکیه کرد؟ آیا واگذاری شرکت‌های خودروسازی به‌این اشخاص می‌تواند موجب تحولی بزرگ درصنعت‌خودرو کشور شود و به‌درجا زدن این صنعت خاتمه دهد؟

پویا عباسیان، کارشناس تجارت بین‌الملل دراین خصوص معتقد است: «‌برای خصوصی‌کردن خودروسازان بزرگ ایرانی باید مزایده بین‌المللی برگزار شود تا هرکسی توانایی حضور گسترده دربازار کشور و منطقه را دارد، بتواند سهام آن‌ها را بخرد؛ نه‌اینکه فقط به‌خودی‌ها گفته شود.»

به گزارش «اخبار خودرو»، این کارشناس اقتصادی درخصوص نحوه خصوصی‌سازی درصنعت‌ خودرو گفت: «اگر به‌عملکرد مدیران گذشته این شرکت‌های بزرگ توجه کنیم، خواهیم دید این افراد مجموعه‌هایی را باتراز جهانی هدایت می‌کردند، اما به‌دلیل دخالت‌های دولتی نتوانستند به‌نتیجه لازم برسند. اگر این صنعت از ابتدا به‌بخش‌خصوصی سپرده می‌شد، قطعا این زیان انباشته را هیچ‌گاه تجربه نمی‌کرد. زیرا بخش‌خصوصی می‌داند چطور ازسرمایه‌های خود درمقابل تنش‌های بازار و شرایط ویژه‌ اقتصادی درکشور و حتی جهان محافظت کند.»

سرمایه‌های بین‌المللی و بازارهای وابسته

عباسیان تصریح کرد: «بسیاری از کارشناسان وابسته به‌خودروسازان معتقدند باید از صنعت حمایت شود، اما این به آن معنا نیست که وام با سود بالا دراختیار این صنعت قرار بگیرد؛ آن‌هم درحالی‌که قیمت تمام‌شده محصولات آنان توسط دولت تعیین می‌شود.»

وی درپاسخ به‌این پرسش که چطور باید این بنگاه‌ها خصوصی‌سازی شوند، گفت: «خصوصی‌سازی موفق یعنی بنگاهی وارد بازار شود و آزادانه کالای خود را بفروشد. اما وقتی سازمانی روی کالاها قیمت‌گذاری می‌کند، دست مدیران برای بنگاه‌داری اصولی بسته است.»

این کارشناس تجارت بین‌الملل در ادامه افزود: «برای پی‌بردن به افق پس‌از خصوصی‌سازی شرکت‌های خودروساز، باید برای پرسش‌هایی از این دست جواب قانع‌کننده‌ای ارائه دهیم؛ آیا واگذاری بنگاه‌هایی که تابه‌حال خصوصی شده‌اند، درست اجرا شده است؟ با بررسی گذشته صنایع واگذارشده پاسخ قطعا منفی خواهد بود، چراکه بنگاه‌هایی که به‌بخش‌خصوصی واگذار شده‌اند یا دردست افراد اهل قرار نگرفته‌اند یا حمایت‌های بدون‌نظارت مناسب، آن‌ها را به‌سمت ورشکستگی سوق داده است.»

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

عباسیان معتقد است: «دولت نمی‌تواند زیان ۸۰درصد سهامداران را که به‌موجب تصمیمات تحمیلی به‌وجود می‌آید، جبران کند. نباید این انتظار وجود داشته باشد سکان شرکت‌هایی به‌بزرگی ایران‌خودرو و سایپا دراختیار سهام‌داری باکمتر از ۲۰درصد سهام قرار بگیرد.»

وی تاکید کرد: «باید دراقتصاد آزادسازی انجام شود. دراین شرایط می‌توان روی سرمایه‌های بین‌المللی و بازارهای وابسته آن‌ها حساب کرد. چه‌اشکالی دارد درمزایده عمومی خودروسازان بزرگ ایران غول‌های خودروسازی جهانی حضور داشته باشند؟ شرکت‌هایی خارجی که مالکیت این صنعت را بخواهند نمی‌توانند منافع مالی کارگران ایرانی و درآمد دولت درقبال مالیات صادرات محصولات را از سهم فروش منطقه‌ای خود مستثنی کنند.»

این کارشناس تجارت بین‌المللی افزود: «نباید انتظار داشت صنعت ایران که رتبه‌ای حدود چهلمین کشور درمیان کشورهای صنعتی جهان را دارد، به‌صورت دفعی وارد تجارت جهانی شود. خودروسازان ایران توانایی تولید بیش‌از ۵/۱‌میلیون دستگاه خودرو در سال را دارند که این پتانسیل می‌تواند برای حضور درمنطقه خاورمیانه چشمگیر به‌نظر برسد.»

صنعت‌خودرو پس از آزادسازی

درهمین زمینه موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان نیز معتقد است: «روند خصوصی‌کردن شرکت‌های خودرویی مثل ایران‌خودرو می‌تواند به‌صورت مزایده بین‌المللی انجام شود. برای خصوصی‌کردن ایران‌خودرو باید مزایده باحضور شرکت‌های بین‌المللی برگزار شود تا هرکسی که آمد بخرد. تنها درچنین فضایی می‌توان خصوصی‌سازی موفق و سالم انجام داد.»

وی وضعیت خودروسازی را پس از آزادسازی این‌گونه تشریح کرد: «اگر کل اقتصاد به‌سمت آزادسازی پیش رود و درخصوص خودروسازی تعرفه‌ها برداشته شود، این صنعت بعد از یک شوک خود را پیدا می‌کند. مهم‌ترین اتفاق بعد از آزادسازی درخودروسازی این است که جابه‌جایی درمنابع اتفاق می‌افتد و مالکیت این صنعت عوض می‌شود؛ مثلا ایران‌خودرو را رنو می‌خرد. هیچ کشوری نمی‌تواند بیش از صادرات، واردات داشته باشد. یعنی تمام تولید کشور صفر نمی‌شود، بلکه تنها اولویت‌های تولید جابه‌جا می‌شوند.»

به‌عقیده وی، مدیران خودروسازی داخلی بارتبه‌های بین‌المللی درمقابل اشتباهات دولتی، به‌افرادی ناکارآمد تبدیل شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایش کرایه حمل ونقل برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ برای خودرو‌های شخصی تک سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر، تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر، موتورسیکلت ۲۵ لیتر، وانت کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۶۰ لیتر، وانت پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر، دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر و آمبولانس ۵۰۰ لیتر بنزین واریز شده است. این سهمیه برای افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، نیز واریز شده است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با توجه به مراجعه فراوان مالکان خودروهای عمومی به جایگاه‌های سوخت اعلام کرد، مالکان خودروهای عمومی نگران حفظ مانده سهمیه سوخت واریزی نباشند زیرا این موضوع طی چند روز آینده مورد بازنگری قرار گرفته و در صورت نیاز تغییرات لازم اعمال خواهد شد. گفتنی است طی روزهای گذشته و با توجه به اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودروهای عمومی در پایان هر ماه جایگاه‌های سوخت با صف‌های طولانی و مراجعه زیاد این خودروهای مواجه شده است.
انتخابانتخاب20 ساعت قبل
در این رابطه، لازم نیست تمام جهان دوست ما باشند و سطحی از تعامل حسنه را با کشور داشته باشند. زمانی که قیمت بنزین با سایر کالاها قیاس می‌شود، متوجه خواهیم شد که قیمت این فرآورده نفتی پایین است اما این بدین معنا نیست که با افزایش قیمت بنزین بتوان مشکلات را حل کرد. در نتیجه تصمیمی با دو هدف اتخاذ شد؛ یکی افزایش قیمت بنزین و تقسیم بخشی از مابه‌التفاوت در داخل برای افزاد ضعیف جامعه یعنی ۱۸ میلیون نفر و دیگری جلب نظر مثبت مشمولان حمایت یارانه‌ای، یعنی ۶۰ میلیون نفر برای حضور در انتخابات آتی. نتیجه تمامی این امور این بود که مردم ناراضی از وضعیت از فرصت بهره بگیرند نسبت به سیاست و کم‌‎کاری مسئولین اعتراض کنند. در سطحی دیگر، افزایش قیمت بنزین هیچ مساله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد.

بازیابی رمز کارت سوخت

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما مالکان خودرو چنانچه در زمینه بازیابی رمز کارت سوخت و دریافت کارت سوخت نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به پایگاه اینترنتی www. niopdc. ir مراجعه نمایند یا باشماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص ضرورت حذف سود مرکب بانک‌ها، گفت: بدهی‌ها و معوقات کلان بانکی چرخه منابع بانک‌ها را متوقف می‌کند لذا بهترین کار حذف سود مرکب است به همین‌منظور مجلس طرح دوفوریتی را در این خصوص باعنوان «طرح جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان» را به تصویب رساند که اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است. کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکبنماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریافت سود مرکب با اصول شرعی در تضاد است، افزود: حذف سود مرکب به تولیدکنندگان و کشاورزان کمک می‌کند تا بتوانند چرخه تولید را گسترش داده و در ادامه افراد بیشتری مشغول به کار شوند. به زعم عباسی رئیس بانک مرکزی با تصویب طرح دوفوریتی جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، بنگاه‌های اقتصادی تعیین تکلیف شده و این مصوبه شامل بسیاری از مردم می‌شود. مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسندوی تاکید کرد: مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسند، این سود نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می‌کند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص کم و کیف اجرای «طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان»، توضیح داد: برخی از بانک‌ها از اجرای این قانون سرپیچی می‌کنند اما وزارت اقتصاد و شورای عالی بانکداری باید این مهم را رصد بیشتری کرده تا قانون به درستی اجرا شود. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری4 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری4 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بازگشت مرحله‌ای اینترنت بین‌المللی؛ خسارت اقتصادی قطعی سراسری اینترنت چقدر بود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

مقابله با موشک‌های کروز/ غرش سامانه موشکی مرصاد و انهدام پهپاد مهاجم

ایسنا2 دقیقه قبل

سندرز: آمریکا باید در سیاست‌هایش در خاورمیانه بازنگری کند

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

چرا گوجه گران شد؟

اقتصاد آنلاین3 دقیقه قبل

نامزدهای بهترین تنیسورهای زن در سال ۲۰۱۹ مشخص شدند

فارس4 دقیقه قبل